Обява

Свий
Няма добавени обяви.

НОВА ЧЕРНА 2013 15-16 юни!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: НОВА ЧЕРНА 2013 15-16 юни!

    А бе кокич като нямаш лебедка аз имам въже
    Първоначално публикуван от koki4a_84 Преглед на мнение
    наскоро и аз си купих джипка една витарка автомат така че и аз мога да се пробвам в А2 че още няма лебедка /Калоян Христов и Бисер Христов Сузуки Витара /
    SUZUKI "VITARA" , 1.6 ,къса база,BF Goodrich MUD, 31x10,5 R15
    Nissan Patrol Y60

    Коментар


    • #17
      От: НОВА ЧЕРНА 2013 15-16 юни!

      Е надявам се да не се налага

      Коментар


      • #18
        От: НОВА ЧЕРНА 2013 15-16 юни!

        Успя ли да я подкараш тая КИТАРА
        SUZUKI "VITARA" , 1.6 ,къса база,BF Goodrich MUD, 31x10,5 R15
        Nissan Patrol Y60

        Коментар


        • #19
          От: НОВА ЧЕРНА 2013 15-16 юни!

          оооо дааа ще те чакам за едно съревнование в А2 да я порастъпца малко

          Коментар


          • #20
            От: НОВА ЧЕРНА 2013 15-16 юни!

            Записваме се от сега:
            Илиян Илиев/Младен Стоянов-Wrangler-Абритус гр.Разград-в тежкия клас.
            2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

            Коментар


            • #21
              От: НОВА ЧЕРНА 2013 15-16 юни!

              Нещо ми се е прияло агнешко ...
              Живко Бакалов / Георги Василев - Nissan Patrol Black Death Офроуд клуб Стара Загора
              VEREYA MOTORSPORT TEAM

              Коментар


              • #22
                От: НОВА ЧЕРНА 2013 15-16 юни!

                Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
                Нещо ми се е прияло агнешко ...
                Живко Бакалов / Георги Василев - Nissan Patrol Black Death Офроуд клуб Стара Загора
                Ти имаш да апваш агнешко от миналата година,май.
                ТОЙОТА в РЕЙНДЖЪР стъпили на ПАТРОЛ Y 60
                Г 230Е
                Г 500 0887 390 703

                Коментар


                • #23
                  От: НОВА ЧЕРНА 2013 15-16 юни!

                  Първоначално публикуван от svilenst Преглед на мнение
                  Ти имаш да апваш агнешко от миналата година,май.
                  Че, то миналогодишното го изядохме. И ти участва активно в яденето. Кво се праиш .
                  Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                  SSang Yong Kyron 2.0xdi
                  Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                  Коментар


                  • #24
                    От: НОВА ЧЕРНА 2013 15-16 юни!

                    Рибена чорба че ще има,ще има!За събота вечер може да се опече едно агънце,а защо не и две/зависи от броя на екипажите/.Всичко е въпрос на желание.Кайсиевата ракия миналата година не стигна,но за тази съм се подготвил.
                    А за самото трасе си мисля разни дивотии,наказателни обиколки,за тези които не искат да влизат в екстремите и много други такива./става въпрос за състезателите,които не се борят за точки в "Трофи България",те задължително влизат в екстремите/
                    Таксата за участие за "батковците"-"А1" ще бъде в размер на 80лв.,а в клас "А2"-50лв.
                    Чавдар Владимиров
                    0887/912075
                    Ленд Ровър Диско 1
                    Самуад в проект

                    Коментар


                    • #25
                      От: НОВА ЧЕРНА 2013 15-16 юни!

                      И мен ме имайте предвид за рибената чорба.Не помня предния път колко купи погълнах,само помня,че страшно ми се услади.
                      2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                      Коментар


                      • #26
                        От: НОВА ЧЕРНА 2013 15-16 юни!

                        Ей и за мен една купичка - да не ме пропусните
                        Последно редактирано от ico_net; 06-02-13, 18:25.
                        Не ми казвай какво да правя... За да не ти кажа къде да идеш...!
                        Suzuki Grand Vitara 2.5 V6
                        Mercedes Benz ML55 AMG
                        Ицо - 0888Ч6Ч6Ч6

                        Коментар


                        • #27
                          От: НОВА ЧЕРНА 2013 15-16 юни!

                          Рибената чорба беше най-хубавата която изобщо съм ял. Само заради нея си заслужава човек да е част от събитието. И заради кайсиевата де.

                          Чаро, идеята за наказателни обиколки на мен не ми допада. Който не е влязъл ще се юрне да избива минути, ще започне едно раздаване на газ, не е добре. Като в същото време екипаж който е влязъл в екстрема може да загуби повече време от този който не е влязъл, и е изкарал на газ една наказателна.
                          Според мен сложи един тлъст бонус за който влиза. Така всеки ще има стимул да кара през екстремите, а който не влезе може пък да му сложиш малус. Демек наказателни минути или точки, каквото там...
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • #28
                            От: НОВА ЧЕРНА 2013 15-16 юни!

                            Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
                            Нещо ми се е прияло агнешко ...

                            И на мен! Но, мисля в събота и неделя да опитам от старозагорското Б-КЮ.
                            ТЛК-120 Николай Колев
                            0898521295

                            Коментар


                            • #29
                              От: НОВА ЧЕРНА 2013 15-16 юни!
                              Правилник за провеждане на състезание Нова Черна 2013:

                              1.Участие:
                              1.1. Право на участие имат всички правоспособни водачи,с изключение на употребилите алкохол или упойващи вещества.
                              а).Участници ненавършили 18 години могат да участват само с писмени декларации
                              за съгласие подписани от родителите си!
                              1.2. Автомобилите не трябва да превишават 3.5т и трябва да са оборудвани с колани, пожарогасител и GPS записващ трак.
                              1.3. Екипажът задължително стартира и финишира с каски.
                              1.4. Класовете на автомобилите се делят на:
                              -А1 оборудвани с лебедка и клетка.Преминаването през екстремите е пожелателно,ще има наказание време за непреминаване на екстрем от 60мин.
                              -А2 без клетка и лебедка.За тях преминаване през екстремите не се предвижда.
                              -Т1,A1 клетка,лебедка за траялно трасе "майстори"
                              -Т2,А2 за траялно трасе "готини"
                              2.Безопастност
                              2.1. На стартът екипажа задължително стартира със закопчани колани и каски.
                              2.2. Автомобил без пожарогасител не се допуска да стартира.
                              2.3. Финишира се задължително с каски и закопчани колани.
                              3.Състезание
                              3.1. Състезанието е по затворен маршрут за траяла,отбелязан с ленти и колчета и по пътна карта за трофи.
                              3.2. На самото трасе има естествени и изкуствени препятствия.
                              3.3 В зона с препятствие ще има съдии,които ще наблюдават и оценяват състезателите.
                              3.4. Разрешено е ползуването на лебедки,пътечки,джекове и др.помощни средства.
                              3.5. Помощ от публиката се допуска само с разрешение на съдията на препятствието.
                              3.6. Помощ от асистиращата машина се получава след изявяване на желание от екипажа и с разрешение на съдията.
                              3.7. При повреда или отказ от състезанието трябва да се уведоми съдията или организатора
                              3.8. При инцидент с пострадали задължително се уведомява организатора.
                              3.9. Организатора не носи отговорност при повреда на автомобил по време на самото състезание.
                              4.Начин на оценяване,наказания и класиране
                              4.1. Състезанието се провежда за време,като се засича разликата между времето на старт и времето на финал.
                              4.2. При ползуване на асистираща машина се добавя наказателно време 20мин.
                              4.3. При непреминаване на препятствие/заобикаляне/ наказанието е 60мин.
                              4.4. При пристигане на контрола от грешна посока,наказание от 30мин.
                              4.5. При скъсяване на трака с повече от 500м,наказание от 30мин. за всяко/Наско не прави компромиси!!!/
                              4.6. Не се налага наказателно време при ползуване на помощни средства-лебедка,джек и т.н.
                              4.7. Екипаж,неспазващ правилника и имащ неспортсменско поведение се дисквалифицира
                              4.8. След финиширане карнета и GPS-ите трябва да се предадат на съдиите на финала до 5 мин.
                              4.9. Наказание за неспиране на знак СТОП/ по gps/-60 мин. ,за всяко.
                              5.0.
                              Неспазване ограниченията на скоростта. Наказанието е 1 минута за всеки километър превишение до 10км/час превишение и по 5 минути за всеки километър над 10км/ч
                              5.1.При липса на GPS трак, загубен карнет, ако екипажът не стартира, или стартира но не премине повече от 2 км от трасето за деня, или не премине през нито една контрола, времето за преминаване на последния завършил същия състезателен ден от същия клас (вкл. наказанията). Към това време се добавят и наказанията на екипажа.
                              5.2.Непредаване на GPS приемник и Контролен карнет до 5 минути от финширане на екипажа – 60 минути
                              5.3.Движение през обработваеми площи (ниви, градини и др.) – 120 минути. Наказанието е валидно и когато има движение по азимут.
                              5.4.Балансиране на автомобила, като навигатора е стъпил (качил) от външната страна: – 60 минути. Балансирането (осигуряването) на автомобила при наклони става само с предпазан колан с дължина над 3м.
                              5.5.Натискане, ритане, държане или друго боравене с въжето на лебедката, когато то е опънато и „под напрежение” – 60 минути.
                              5.6.Излизане с две или повече колела от лентите на екстремите на етап трофи се счита за непреминат екстрем-наказание 60 мин.
                              5.7.Скъсана или настъпана лента на етап траял-наказание 5 мин.
                              5.8.Счупено или съборено колче/паднало изцяло на земята/-наказание 3 мин.
                              5.9.Излизане от трасето на етап траял с четирите колела-30 мин. наказание
                              6.0
                              .Регламентирана/поискана и разрешена от съдия/помощ от публиката на етап траял-20 мин.
                              6.1
                              .Нерегламентирана помощ от публиката на етап траял -дисквалификация за етапа
                              6.2
                              .Навлизане на асистиращи или сервизни машини на екипаж по трасето на етапите-Дисквалификация за съответния етап за деня!
                              6.3.Крайното време се приравнява в точки ,като:
                              - първи ден:
                              1-во място-60т. 2-ро място-54т. 3-то място-48т. 4-то място-42т. 5-то място-36 и т.н. през 6 /шест/ точки
                              -втори ден:
                              1-во място – 30т. 2-ро място-27т. 3-то място-24т. 4-то място -21т. 5-то място-18т. и т.н. през 3/три/ точки
                              Всички състезатели преминали през финала класирали се след 10 място, получават по 2 точки първи ден и по 1точка втори ден.
                              Незавършили състезатели /непреминали финала в допустимото време/ получават 0 /нула/ точки за деня
                              Сбора от точки от двата дни определя крайния победите
                              При равен брой точки тежест имат точките от етапа на първия ден.
                              За класиране във веригата Bulgaria Trophy Challenge 2013" на състезание"Нова Черна 2013"точките се определят както следва:
                              1-во място - 25т.
                              2-ро място - 18т.
                              3-то място - 15т.
                              4-то място - 12т.
                              5-то място - 10т.
                              6-то място - 8т.
                              7-то място - 6т.
                              8-то място - 4т.
                              9-то място - 2т.
                              10-то място - 1т.

                              6.4..ЗАТВАРЯНЕ НА ЕТАП ТРОФИ ЗА ДВАТА КЛАСА НА 15.06.13-18.00Ч.



                              Наградният фонд,асистиращите машини и естествено почерпката след финала се осигуряват от организаторите и подлежат на промяна,но само със положителен знак!

                              Заявки за участие ще се приемат до 12.06.2013г. до 24.00ч.Стартира се по номера след теглене на жребий.

                              5.Таски за участие.
                              5.1.Таксата за участие е в размер на 80лв за А1.и 50лв.за А2,като това е таксата за двата състезателни дни.
                              Плаща се по банков път: IBAN BG 30BPBI 71151055163001 или през "Еконт"-офис гр.Тутракан,до поискване на името на Чавдар Владимиров.
                              Ако се плаща в деня на състезанието таксата е 120лв.А1 и 70лв.А2

                              Пожелаваме на всички участници приятно прекарване и успешен финал!




                              Чавдар Владимиров
                              0887/912075
                              Никола Петров
                              0887/953481
                              Тодор Петров
                              0899/680722
                              Атанас Арабаджиев-пътна книга
                              0888/810692

                              И да не съм многословен едно последно,а може би най-важно правило:

                              Състезанието се провежда изключително и само за удоволствие и кефа на състезатели и публика!
                              След финал и награждаване задължителна почерпка и запознаване с колегите!Така де,не всички се познават.
                              Редактирано от чаро 4х4; Причина: Допълване
                              Чавдар Владимиров
                              0887/912075
                              Сузуки Самурай-2бр.
                              Дайхатцу Роки,прототип


                              За желаещите да нощуват в хотел.На 4км. в посока Силистра има хотелски комплекс с 35места в 13 двойни стаи.Тел. за връзка 086342891;0888/574609 ; 0885/062027:-АТАНАС АТАНАСОВ,УПРАВИТЕЛ И СОБСТВЕНИК.Договорена е цена от 30лв за двойна стая.
                              На 15км. е гр.Тутракан.Там може да се нощува в хотел"Палермо".Хотелът разполага с 17места на цена 18лв.на човек.Тел.за връзка:0889 303 000 или 0894 805 050

                              важна информация:
                              Участието в "Нова Черна 2013",класирането ще е валидно за участие в шампионата за купата,при следните условия:
                              1.Всички участници в клас А1 участват за шампионата.
                              2.Времена няма да бъдат спирани,т.е.класирането е за време.
                              a).Времето ще се спира само при евентуални тапи и то в екстремите.Това ще бъде извършвано единствено и само от съдията на екстрема и то по негово усмотрение.Ако съдията прецени,че има достатъчно място да се заобиколи блокиралият екстрема
                              автомобил,то времето на следващият няма да се спира.
                              b).Ще се постараем така,че ескремите да са с достатъчно широки коридори, да може да влизат повече от един автомобил,за да няма място за шикалкавения и дразги между състезателите.
                              c).Наказанията ги има в правилника -1час за непреминаване на екстрем!
                              d).Няма да се толерират неспортсменското поведение при възникване на ситуация./например умишлено избутване,блъскане на автомобил ,застигнат от друг/.Веднага следва дисквалификация!
                              e).Всички спорни моменти се разрещават от главния съдия и неговото решение е миродавно.




                              Последно редактирано от чаро 4х4; 09-06-13, 08:41.
                              Чавдар Владимиров
                              0887/912075
                              Ленд Ровър Диско 1
                              Самуад в проект

                              Коментар


                              • #30
                                От: НОВА ЧЕРНА 2013 15-16 юни!

                                Айде и аз барабар петко с мъжете-Мехмед Мехмедов-навигатор неизвестен-може аз да съм навигатор тогава пък пилота е неизвестен-джипа и той не се знае още какъв ще е .
                                ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X