Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Още една ценна антика напусна България

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Още една ценна антика напусна България

    Е клипчето е много интересно. Особено момента в който изкара манивелата и я забоде за волан...:-)Паднах!Едно-времешните инженери определено са били хора с много фантазия и изобретателност!Валко че нашия е отпатувал.И мен ме боли като губим такава интересна техника!
    TLC 120 Prado
    Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

    Коментар


    • #47
      От: Още една ценна антика напусна България

      Е жалко е наистина.А по добре ли щеше да е след някоя друга година някой "бай мангал" да го крадне парче по парче и да го върне за скраб?Според мен няма кой знае какво значение къде са старите машини и кой ги стопанисва.Има значение наличието и съхранението им.Вярно е ,че се за панделки и стъклени мъниста се заменят парчета самородно злато ама по добре така отколкото стари и редки машини да отиват за скраб.
      Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
      GSM +359 895 236 182

      А Rhf +

      Коментар


      • #48
        От: Още една ценна антика напусна България

        Времето да се ядосваме беше преди години. Сега е времето тези, които са в Бг да са с преклонени глави в такива случаи. Така ще бъде.
        Изглежа се пали с пружинен стартер, греша ли? Онзи барабан отстрани? Първо се превърта двигателя за да се напълни с горивна смес (пушек).

        Коментар


        • #49
          От: Още една ценна антика напусна България

          Разликата между трактора в селото и този от клипчето е към 100 хиляди европейски пари. Айде да не са толкова, но в Германия сигурно са.
          У нас дали ще се намери някой, който да ги даде? Със сигурност не! Ако имаше такива богати колекционери с интерес към трактори, те щяха да го купят и възстановят.
          Пак казвам, по-добре е да отиде в Германия и да бъде възстановен, отколкото да бъде нарязан.
          Мотор, за който многократно съм се молил да ми го продадат, накрая отиде на скрап, разбира се на много по-ниска цена, такава е реалноста тук.

          Коментар


          • #50
            От: Още една ценна антика напусна България

            Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
            Разликата между трактора в селото и този от клипчето е към 100 хиляди европейски пари. Айде да не са толкова, но в Германия сигурно са.
            У нас дали ще се намери някой, който да ги даде? Със сигурност не! Ако имаше такива богати колекционери с интерес към трактори, те щяха да го купят и възстановят.
            Пак казвам, по-добре е да отиде в Германия и да бъде възстановен, отколкото да бъде нарязан.
            Мотор, за който многократно съм се молил да ми го продадат, накрая отиде на скрап, разбира се на много по-ниска цена, такава е реалноста тук.
            И в България има колекционери с възможности . Аз лично познавам един такъв който е купил две коли от Германия които към момента се явяват единични бройки поне за балканския полуостров и ги е възтановил практически от гола ламарина . Сега като му кажа за трактора направо ще побеснее. На времето той и неговите хора от националния ретро клуб не ни оставиха да върнем на скрап един отдавна починал Бийтъл а намериха при кой да отиде за възстановяване . Като има нещо такова не е зле да се подава информация за него преди да е натоварен в тира за да могат да реагират навреме . Колкото и силна да им е организацията тя е несравнимо по малка от нашия форум .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #51
              От: Още една ценна антика напусна България

              Незнам защо така скочихте против колекционерството и събирането на монети. В момента монети намерени по нашите земи се продават и в И-бей и много хора си купуват от там за да ги върнат в БГ след време. Това трябваше да стане и с този трактор. Дали е предмет от преди 1000-2000 години или трактор на 50-60 - 100 години няма голямо значение. ако имаше читав закон за частните музеи сега нямаше да има тази тема. Аз съм за това което е било в българия да си остане тук.
              Honda CR-V I 2000 г.
              0 осем 96 осем три 3 сто и 10

              Коментар


              • #52
                От: Още една ценна антика напусна България

                А този трактор всъщност е бил интересен и за експлоатация - сто кила дърва струват значително по-малко от туба нафта. И за познавателна цел е интересен. Тук има тема за газ-генераторни коли, ето това беше готова изпитана конструкция.

                Коментар


                • #53
                  От: Още една ценна антика напусна България

                  Първоначално публикуван от Bobi67 Преглед на мнение
                  Реших и аз да напиша нещо и да събера псувните.Ако имах добър адвокат,който да ме спасява,щях да ви разкажа как наши колеги,които парадират че милеят за историята,и които ни призовават да спасяваме техниката,продадоха на чужденци уникални машини,които ние балъците им помогнахме да купят на цена за скрап.Тези хора заемат авторитетни места в обществото.Който не ги познава и ги слуша,ще се възхити.Аз лично като слушам и ми се драйфа.Мога да цитирам имена,но не искам.....
                  Давай с инициали па ние ще гадаем
                  байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                  Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                  Суперспам - спама на суперите

                  Коментар


                  • #54
                    От: Още една ценна антика напусна България

                    Няма смисъл,колега,не ми се влиза в спорове и не ми се четат простотии.Тези индивиди четат тук и се сещат......

                    Коментар


                    • #55
                      От: Още една ценна антика напусна България

                      Прав си. За съжаление през годините почти всичко дето е по-ценно или по-запазено, е изнесено по света. И да, доста хора, претендиращи за репутация на спасители и колекционери, имат зад гърба си солидни "външнотъргорски сделки".
                      Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

                      Коментар


                      • #56
                        От: Още една ценна антика напусна България

                        Първоначално публикуван от Теодор МБ Преглед на мнение
                        ...доста хора, претендиращи за репутация на спасители и колекционери, имат зад гърба си солидни "външнотъргорски сделки".
                        "Външнотърговските сделки" не са непременно негативно явление. В края на краищата, тези хора не копаят парите от земята. Има резон - примерно - да се изнесат десет БАТ-а, за да се финансира възстановяване и запазване на предмет със стойността и значението на този трактор. Прави сте, че болшинството в сферата са меркантилни комбинатори (а има и съвсем случайни "Калитковци"), но все-пак - не всички.
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • #57
                          От: Още една ценна антика напусна България

                          Аз не познавам лично колегата Теодор,но от това което съм прочел написано от него в няколко форума,стигам до извода,че е човек,който действително милее за историческото наследство.Познавам още няколко такива хора.Останалите 90 процента мислят схеми за бързо забогатяване.Вярно,бедни сме,но никой не се замисля,че като се продава историята обедняваме още повече.Трябва да уважаваме хора като Васил Божков,братя Бобокови и др.,които направиха частни музеи и оставиха много антики в България.Не плюите и Били от Кочериново,човека купува,а не продава в чужбина.Иманярите също са за уважение,защото харчат собствени пари,за да извадят антики от земята.Трагичното е,че държавата не се интересува от история.Пример е Военният музей в София-СРАМ и ПОЗОР!Темата е безкрайна.....и жалка.Само че,Държава без история,е държава без бъдеще!Страх ме е,че ромите са бъдещето, а на тях НЕ им трябва история.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Още една ценна антика напусна България

                            Първоначално публикуван от Bobi67 Преглед на мнение
                            Аз не познавам лично колегата Теодор,но от това което съм прочел написано от него в няколко форума,стигам до извода,че е човек,който действително милее за историческото наследство.Познавам още няколко такива хора.Останалите 90 процента мислят схеми за бързо забогатяване.Вярно,бедни сме,но никой не се замисля,че като се продава историята обедняваме още повече.Трябва да уважаваме хора като Васил Божков,братя Бобокови и др.,които направиха частни музеи и оставиха много антики в България.Не плюите и Били от Кочериново,човека купува,а не продава в чужбина.Иманярите също са за уважение,защото харчат собствени пари,за да извадят антики от земята.Трагичното е,че държавата не се интересува от история.Пример е Военният музей в София-СРАМ и ПОЗОР!Темата е безкрайна.....и жалка.Само че,Държава без история,е държава без бъдеще!Страх ме е,че ромите са бъдещето, а на тях НЕ им трябва история.
                            Е, и какво предлагаш? Познавам иманяри, и като извадят нещо ще си строшат краката да тичат да го занесат в "музея". Че те служители май се оказа ограбиха хиляди златни монети във Велико Търновския музей и си няма ни една, тук за един трактор сме се зарънкяли. Ми те по същия начин и един цял танк продадоха няколко военни преди няколко години, и какво. За това никой ли не се сеща?
                            При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                            Коментар


                            • #59
                              От: Още една ценна антика напусна България

                              Точно от този случай имаше мнго положителни последици! Военните бяха закрили тамошните поделения, граничната зона също не действа и няколко години заровените танкове и щурмови оръдия бяха оставени на произвола на съдбата и на скрападжиите! В резултат не просто изчезнаха дребни и по-едри части от почти всяка машина, но и някои бяха нарязани с оксижени до степен, че от целия корпус да остане общо взето само дъното! Една кражбата на едно запазено щурмово оръдие привлече внимение и доведе до спасяване на наличното! Вече друг въпрос е как върви разследването и някой въобще търси ли реално откраднатата бройка. Но фактът е, че останалите корпуси, дори и разграбените, бяха най-накрая откопани и прибрани на сигурно място! А сред тях има наистина редки образци, в световен мащаб. И не просто прибрани, ами 6-7 бройки вече са реставрирани, имам предвид външно. Дано пък някой ден се намерят пари и за задвижването им! Но замомента и това, което е направено, е много! И стават основните експонати в създаващия се в момента нов Музей на бойната слава в гр. Ямбол.

                              А колкото до трактора, ето че е бил пазен и няма опасност от "чернокраки". Хората са държали на него! Да, вероятно са закъсняли, но и операцията по отнасянето сигурно е проведена максимално бързо и неогласено, едвали тогава са имали време за реакция. Както и да е, ето, хората държат на експоната и си го искат: http://www.targovishtebg.com/%D1%80%...83%D1%81%D0%B5
                              Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

                              Коментар


                              • #60
                                От: Още една ценна антика напусна България

                                http://www.auto-press.net/a:Stratopo...B4%D0%B5%D0%BE

                                "През 1985-а колата в напълно изправен вид заминала в Музея на техниката, а през 2000-а година преминала пълно консервиране и основен ремонт, изпълнени от възпитаници на варшавски автомобилен техникум."

                                Без коментар.
                                Всеки трети е шести

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X