Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Още една ценна антика напусна България

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Още една ценна антика напусна България

    Чакай сега, не се прави така. Дай цена, километри, екстри и телефонен номер на немски колекционер за контакт за препродажба. Ние ще свършим останалото...
    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

    Коментар


    • #32
      От: Още една ценна антика напусна България

      Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
      Айде, пускам тия снимки на "историческа машина"
      Сложил си "историческа" в кавички, но не си прав. Машината си има стойността, макари да е несравнима по нито един параметър с тази на трактора, предмет на темата.
      Такива машини са произведени хиляди бройки. Още "служи" в армията. Възстановените в България само са десетки, даже мисля и на учстници в нашия форум има няколко, а доста повече са такива, които ги мъчат за практическа експлоатация.
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • #33
        От: Още една ценна антика напусна България

        По работа обикалям цялата страна. В м.Совата (правилното име е СОАТ-а) бяха паркирани невероятни коли, събирани от цял свят. Имаше дори уникати с парни машини и с газ-генератори, както и камиони от ... дърво. Как не се намери поне един ентусиаст, който да прояви интерес и да ги запази. Но къде по-лесно е да се "цъка на компа" и да се хленчи. Колекционерството си иска яка работа... и много пари.
        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

        Коментар


        • #34
          От: Още една ценна антика напусна България

          Я и аз да се изкажа. По закон даржавата е длъжна да се грижи за движимите и недвижими паметници на културата. Според мен разрешителното за износ и бележката от Търново не са напълно изрядни и затова трябва министерството на културата и митниците да се самосезират. Някой каза че по добре в германия отколкото у нас да гние. Ако ви кажа колко история се съсипва от торове и пестициди по нивите в момента. Монети от едно и също място вадени преди 15 години намат нищо общо с монети намирани на същите места сега. Закона за културните ценности е пълен боклук в момента и затова след още 10-15 години ще е твърде късно да се поправят щетите. Да ви кажа ли , че антики престояли 2 000 г. в земята и запазени сега се съсипват, но правителството неще и да чуе за промяна в закона въпреки опитите за промени от страна на няколко организации. Докато само си пишем по форумите ще е така. Дано се сетите на изборите за тези теми и за многото неща които се ви дразнили през годините. По лошото е , че май няма разумна алтернатива и само пробваме какво ще стане с едни или други. Жал ми е и за трактора и за много други неща но силните на деня казват МОЖЕ и толкова.
          Honda CR-V I 2000 г.
          0 осем 96 осем три 3 сто и 10

          Коментар


          • #35
            От: Още една ценна антика напусна България

            Миналата година в едно кубратско село видях този трактор:

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 097 (Medium).jpg
Прегледи:2
Размер:103.2 КБ
ID:5442539Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 089 (Medium).jpg
Прегледи:2
Размер:77.8 КБ
ID:5442540Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 090 (Medium).jpg
Прегледи:2
Размер:91.8 КБ
ID:5442541Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 091 (Medium).jpg
Прегледи:2
Размер:54.8 КБ
ID:5442542Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 094 (Medium).jpg
Прегледи:2
Размер:68.9 КБ
ID:5442543

            Много му се изкефих, особено ми хареса това, че беше сложен на пиедестал(по селски) и явно го боядисват постоянно. Нищо, че не е поддържан в готов за експлоатация вид.
            И определено си мисля, че ще е загуба за селото и за България, ако този трактор бъде продаден и го изнесат незнайно къде.

            Ама няма страшно, това е съветски трактор, то колекционерите купуват западна техника
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #36
              От: Още една ценна антика напусна България

              Първоначално публикуван от spoko Преглед на мнение
              Ако ви кажа колко история се съсипва от торове и пестициди по нивите в момента. Монети от едно и също място вадени преди 15 години намат нищо общо с монети намирани на същите места сега.
              Ами кажи ни...

              Всъщност не ме интересува. От написаното съдя, че изобщо не си в час, а и иманярството не ме е влекло никога.
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #37
                От: Още една ценна антика напусна България

                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                Ами кажи ни...

                Всъщност не ме интересува. От написаното съдя, че изобщо не си в час, а и иманярството не ме е влекло никога.
                Точно тези с металотърсачите и лопатите ( а вече и с багери) са нанесли и продължават да нанасят големи щети на държавата, историята и природата, и като чуят антика в главите им са само монети и съкровища, но това е за друга тема. А иначе са в "час", но с късен Рим, малко Тракия и тем подобни термини и като ги заслушаш се чудиш, ти ли си толкова тъп, или тия са толкова умни. Та и това си е болест като една от нашите, какво да се прави.
                При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                Коментар


                • #38
                  От: Още една ценна антика напусна България

                  Тракторът в Гагово зарди който е темата си беше поддържан колкото може в едно село. Имаше фундамент, и беше боядисван до миналата година. Несравнимо по-ценен от военната техника няколко мнения по-горе. 10000 евро не е лоша цена да се отървеш от нещо ненужно, но ако искаш да купиш нещо подобно за да го изложиш и покажеш на студенти техници например, няма да стигнат многократно повече. На мене ми беше интересно и приятно да разгледам трактора в Гагово. Германците били номер едно... това е друга тема. Проблемът е, че България е нещо като смачкана котка на пътя и може да е по-добре да се извлачи и спаси каквото може.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Още една ценна антика напусна България

                    Много симпатичен. Че и на дърва върви - Lanz Buldog Eilbuldog е бил нашия. Ама гот като те наака германец...
                    В Румъния един от 1940 е обявен за 23000 английски лири. Малко са прекалили, да се надяваме (че да не сме се минали ние повече от колкото те ще го направят). Собственикът за справка, обявата е тазигодишна -
                    Seller : STOICA DAN
                    Telephone : +40742693393
                    Не мога точно да определя годината и модела за да намеря цена и интересни подробности.
                    Последно редактирано от lodkar; 12-01-13, 00:17.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Още една ценна антика напусна България

                      Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                      Айде, пускам тия снимки на "историческа машина" за "мераклиите", да го възстановят и направят достъпен за любителите на антики.
                      [ATTACH=CONFIG]534612[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]534613[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]534614[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]534615[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]534616[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]534617[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]534618[/ATTACH] Намира се в едно село до Силистра.
                      Е такова нещо видях пред една хижа около София, точно преди 10 г., в перфекто състояние, но без тази ска отпред.
                      Разчистваха пътя с него, щото там с друго не става.
                      Много ме изкефи, и периодично се присещам за него.

                      Първоначално публикуван от a26 Преглед на мнение
                      И ако има наистина ценители (дори и в лицето на държавата) - нищо не пречи да се купи обратно на по-късен етап.
                      Не пречи, ама никога няма да стане !

                      Първоначално публикуван от dashev_ec Преглед на мнение
                      Чета,и недоумявам.То вярно,не всички се интересуват от такава техника/визирам колекционерство и реставрация,не препродажби в чужбина/.Някои си падат по лов,други по жени,трети по хазарт.Всеки е свободен да избира.Ама ми е чудно,като не ви пука,какво правите в тоя форум,че и мнения изказвате??????????
                      И аз ?!
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #41
                        От: Още една ценна антика напусна България

                        Нищо не пречи да се купи обратно, освен цената. Ейлбулдог 1937, сега видях, че си го пише за трактора в Гагово. Тук има един много подобен, същата година, за продаване "обратно". Съмнявам се да е за под 200000 евро http://www.bulldog-schuth.de/ и съм сигурен, че децата няма да гледат учудващия трактор, а едно друго - който има телевизор си знае какво. И продава кабриото, тези с издокараната кабина си ги пази.
                        Für weitere Informationen stehen wir Ihnen telefonisch gerne zur Verfügung. Tel. 049-(0)6435-961723 Фюр вайтере това е телефонът. Сигурно само като чуе че се обажда българин и ще се присмее.
                        http://www.bulldog-schuth.de/
                        Последно редактирано от lodkar; 12-01-13, 00:28.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Още една ценна антика напусна България

                          Първоначално публикуван от lodkar Преглед на мнение
                          Нищо не пречи да се купи обратно, освен цената. Ейлбулдог 1937, сега видях, че си го пише за трактора в Гагово. Тук има един много подобен, същата година, за продаване "обратно". Съмнявам се да е за под 200000 евро http://www.bulldog-schuth.de/ и съм сигурен, че децата няма да гледат учудващия трактор, а едно друго - който има телевизор си знае какво.
                          Für weitere Informationen stehen wir Ihnen telefonisch gerne zur Verfügung. Tel. 049-(0)6435-961723 Фюр вайтере това е телефонът. Сигурно само като чуе че се обажда българин и ще се изсмее.
                          Не пречи, само треат некви 200К € !
                          И некой Гюнтер ше лапне 100-150 еврака горница,
                          ама нека не упрекваме предприемчивостта на човека !
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • #43
                            От: Още една ценна антика напусна България

                            Първоначално публикуван от lodkar Преглед на мнение
                            Много симпатичен. Че и на дърва върви - Lanz Buldog Eilbuldog е бил нашия. Ама гот като те наака германец...
                            В Румъния един от 1940 е обявен за 23000 английски лири. Малко са прекалили, да се надяваме (че да не сме се минали ние повече от колкото те ще го направят). Собственикът за справка, обявата е тазигодишна -
                            Seller : STOICA DAN
                            Telephone : +40742693393
                            Не мога точно да определя годината и модела за да намеря цена и интересни подробности.
                            Гледам клипчето и се сетих, че баща ми ми е разказвал, че е имал Опел Блиц с газгенератор като се е правел на СОАТ-аджия,
                            бил му на партия с некъв друг играч, ама после "другарите" прецакали схемата, и всичко приключило.
                            За съжаление не знам какво е станало с камиона, а и вече няма как да разбера, щото баща ми мина в друго измерение.
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • #44
                              От: Още една ценна антика напусна България

                              Реших и аз да напиша нещо и да събера псувните.Ако имах добър адвокат,който да ме спасява,щях да ви разкажа как наши колеги,които парадират че милеят за историята,и които ни призовават да спасяваме техниката,продадоха на чужденци уникални машини,които ние балъците им помогнахме да купят на цена за скрап.Тези хора заемат авторитетни места в обществото.Който не ги познава и ги слуша,ще се възхити.Аз лично като слушам и ми се драйфа.Мога да цитирам имена,но не искам.Колегата Теодор добре повдигна темата,поздравявам го,но нищо няма да се случи по-нататък.Обичам историята и жалко за загубите,но докато няма държава така ще бъде.Не се възхищавайте на немците,защото аз чух с ушите си в Германия,как немец се бъзикаше с българин,който му продал Волга 21 за 500 евра и той го е спасил от гладна смърт.Тоя педал,ако беше в България,щях да му разбия мазната физиономия.Но...сами сме виновни.Айде...псувайте и ми го........

                              Коментар


                              • #45
                                От: Още една ценна антика напусна България

                                Точно. Друго е за упрекване. Ама така, трябваше всичко да се изконсумира тук. Това е вече към темата "ще просъществува ли терминът "българско" извън учебника по история".
                                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                                ...ама нека не упрекваме предприемчивостта на човека !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X