Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Още една ценна антика напусна България

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Още една ценна антика напусна България

    Ами чудесно. Да върнем техниката на германците, римските останки на италианците, ритоните - примерно в Гърция. И да затваряме тази територия. Само хляба и ракията ли са важни???? Винаги ли ще сме така, да се борим за залъка и да сме слепи за всичко останало, което е около нас? Все си мисля, че все някой ден ще можем да надигнем глава от копанята, да станем нормална държава, нормално общество и да се погрижим за историята си. Ако е останала такава!
    А темата я пускам просто от възмущение. Както се вижда, нито искам нещо, нито апелирам за нещо, просто давам гласност на едно - според мен - престъпление с надеждата, че като се знае какво се случва тук и там, някъде другаде пък няма да успее да се случи.
    Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

    Коментар


    • #17
      От: Още една ценна антика напусна България

      И ние пазим един трактор, който май е произведен през 1961 г. и при добра цена бихме го изпратили за немачко.

      Съжалявам. Предпочитам този вариант, пред нарязването от чернокраките.

      Коментар


      • #18
        От: Още една ценна антика напусна България

        Първоначално публикуван от Теодор МБ Преглед на мнение
        ... Малко по малко оставаме без история, заради жалки продажни душици като споменатото чиновниче, като дребния селски тарикат, който е направил сделката на живота си с тази продажба.... Жалко, изключително много жалко! Ето и снимки, как си заминава: http://pan.bg/view_article-4-14807-N...or-antika.html
        ot dir-ra: "В продължение на 10 години колекционер от Германия многократно е отправял запитвания в Регионалния исторически музей в Търговище, и в кметството на село Гагово да закупи и изнесе от страната трактора и винаги е получавал отрицателен отговор. Според директора на музея Магдалена Жечева, това е движима историческа ценност и тя недоумява как колекционерът се е снабдил с експертно заключение за идентификация от Регионалния исторически музей във Велико Търново, независимо че село Гагово е в Търговищка област.
        Така сделката става възможна и тракторът е изнесен от страната. Според компетентните органи формално няма нарушение на законодателството."
        байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
        Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
        Суперспам - спама на суперите

        Коментар


        • #19
          От: Още една ценна антика напусна България

          колкото и цинично да звучи - за трактора е чудесно, че заминава за Германия, почти толкова, колкото е и за децата, осиновявани в чужбина................само дето те не са ценност за нашата държава и никой не плаче за тях по форумите
          ________________________________________________
          Subaru OUTBACK 2,5
          Hyundai TUCSON 2.0

          Коментар


          • #20
            От: Още една ценна антика напусна България

            Чета,и недоумявам.То вярно,не всички се интересуват от такава техника/визирам колекционерство и реставрация,не препродажби в чужбина/.Някои си падат по лов,други по жени,трети по хазарт.Всеки е свободен да избира.Ама ми е чудно,като не ви пука,какво правите в тоя форум,че и мнения изказвате??????????

            Коментар


            • #21
              От: Още една ценна антика напусна България

              Дам. Нещата не са черно-бели според мен. Мисля си, че за този трактор трябват повече грижи от това да стои под навес. Светът е вече едно голямо село - еле па Европата. Ако в Германия чичко немец ще налее яко пара да го възстанови трактора максимално - защо не. И ако има наистина ценители (дори и в лицето на държавата) - нищо не пречи да се купи обратно на по-късен етап. Е, вярно - няма да е за 10,000 евро, а за доста повече, но след като към момента тук няма интерес за възстановяване - струва ми се, че е по-важно да се възстанови и опази машината, та дори и извън БГ, отколкото да загнива бавно и славно - защото ако наистина е единствен модел - то тя си е ценност не само в национален мащаб.

              А относно това, което можем да направим ние - ами най-малкото е като видим подобни машини в някой стопански двор - да пишем тук, да търсим хора с възможност за възстановяването им и т.н. Ако трябва и отделна тема да се направи. Ето - аз веднага на прима виста се сещам за подобна машина - направена на паметник по моя край - даже сега в събота ще съм там и ще я снимам и покажа.
              Nissan Patrol GR Y60 2.8TD (отлетя)
              Grand Cherokee 3.0

              Коментар


              • #22
                От: Още една ценна антика напусна България

                Първоначално публикуван от Теодор МБ Преглед на мнение
                .....Както се вижда, нито искам нещо, нито апелирам за нещо, просто давам гласност на едно - според мен - престъпление с надеждата, че като се знае какво се случва тук и там, някъде другаде пък няма да успее да се случи.
                Е затова "Още една ценна антика напусна България". Ако искаш да предотвратиш нещо е важно какво самият ТИ ще направиш за това, а не НЯКОЙ. С гласност не става, виж обаче ако има гласност за понесена отговорност от някой е друга бира.
                "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                Коментар


                • #23
                  От: Още една ценна антика напусна България

                  Не, абсолютно не е така! Какво е трябвало да направя? Нищо! Машината си е стояла там, защитена от дъжда, пазена и от местните хора, и от местните власти. Обаче някакви хора са подготвили своя заговор, отишли са в друг музей и са извадили документ, че това уж не е историческа ценност. След което товарят машината и заминават! Това е престъпление - заговор и изпълнание. Какво точно мога да направя? Абсолютно нищо! Предвиждането на престъпления го има единствено в онзи фентъзи филм с Том Круз... Чисто и просто това е: има факт на едно извършено престъпление, което няма как да се предотврати. И какво, просто да махнем с ръка? Не! Най-малкото, може да се разгласи.
                  Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

                  Коментар


                  • #24
                    От: Още една ценна антика напусна България

                    Щом има извършено престъпление, можеш да съзираш прокуратурата.
                    If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Още една ценна антика напусна България

                      И аз това се чудя ? Къде е прокуратурата ? Ако нещата са така както са описани има много престъпления извършени от длъжностни лица .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • #26
                        От: Още една ценна антика напусна България

                        Първоначално публикуван от Теодор МБ Преглед на мнение
                        Не, абсолютно не е така! Какво е трябвало да направя? Нищо! Машината си е стояла там, защитена от дъжда, пазена и от местните хора, и от местните власти. Обаче някакви хора са подготвили своя заговор, отишли са в друг музей и са извадили документ, че това уж не е историческа ценност. След което товарят машината и заминават! Това е престъпление - заговор и изпълнание. Какво точно мога да направя? Абсолютно нищо! Предвиждането на престъпления го има единствено в онзи фентъзи филм с Том Круз... Чисто и просто това е: има факт на едно извършено престъпление, което няма как да се предотврати. И какво, просто да махнем с ръка? Не! Най-малкото, може да се разгласи.
                        То престъплението според мен не е само едно! С какви документи за собственост е продаден трактора?Всички знаем какви документи са необходими за покупко-продажба,а това чудо надали е имало някога регистрация.В случая,системата "нали ми е в двора,значи е мое" не върви,мината е граница! Та представете си хора от колко още институции са си затворили очите/и естествено взели по нещо/,че да се случи цялата история!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Още една ценна антика напусна България

                          Ей, голяма работа са тези чернокраки брех! Универсална, всеобхватна, всеопрощаваща смивка за всякакви съвести; мързели; неудачници; некадърници (даже и като за крадци). Основен двигател на вселенския регрес и индулгенция на собственият ни закостенял битовизъм и еснафщина.
                          Този трактор, си е седял там и така седемдесет години, а сега изведнъж, ако не се изнесе в Германия - още утре ще бъде нарязан за скрап от чернокраките. Те едни някакви си, съдят държавата, че Панагюрското съкровище било тяхна собственост и като нищо ще я осъдят. След това в спешен порядък, непременно ще трябва да го продадат и то бъде изнесено, защото инак до дни чернокраките ще го претопят в Индия.
                          И продажбата на трактора е от жизнена значимост за физическото оцеляване на вездесъщият частен собственик. Собственика си е собственик - държавата си е държава. Тя е в пълното си право да налага ред (направо "милиони") ограничения и върху собствеността му, и върху личният му живот - и го прави, и това е повече от нормално. Да не говорим, че според подозренията ми (само подозрения, затова няма да пиша имена) за този собственик - парите за този трактор представляват дневните джобни на любовниците. Само евросубсидиите му са десетки милиони.
                          И толкова постна схема на далаверата - не намерили "разбиране" на едно място, потърсили го на друго (мен така преди време ме дърпа икономическа полиция от едно районно, без никаква връзка и основание, защото "заинтересованите" там бяха намерили "съдействие").
                          А момчето (Теодор) не като да не прави свръхусилия по подобни казуси - дано повече такива младежи!
                          Последно редактирано от davc; 11-01-13, 14:49.
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Още една ценна антика напусна България

                            Айде, пускам тия снимки на "историческа машина" за "мераклиите", да го възстановят и направят достъпен за любителите на антики.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1050124.jpg
Прегледи:2
Размер:205.6 КБ
ID:5442504Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1050125.jpg
Прегледи:2
Размер:170.7 КБ
ID:5442505Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1050126.jpg
Прегледи:2
Размер:176.8 КБ
ID:5442506Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1050127.jpg
Прегледи:2
Размер:246.3 КБ
ID:5442507Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1050128.jpg
Прегледи:2
Размер:205.9 КБ
ID:5442508Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1050129.jpg
Прегледи:2
Размер:167.8 КБ
ID:5442509Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1050130.jpg
Прегледи:2
Размер:191.4 КБ
ID:5442510 Намира се в едно село до Силистра.
                            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                            Коментар


                            • #29
                              От: Още една ценна антика напусна България

                              В армията все още има работещи такива, продавани официално на една агенция и после на вторични суровини. Вторични суровини пък ги продават на двойна цена от 80 стотинки на килограм.
                              If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Още една ценна антика напусна България

                                Ей, на българина нема угодия...Няма да се очудя, ако утре некой силно загрижен отвори тема и за тая "ценност".
                                ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X