Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с stihl ms 180

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Проблем с stihl ms 180

    Аз като работя не бързам ,за мен е по-важно да свъша работата,така ,че резултата да ми хареса на мен , а клиента да не се връща със забележки и рекламации,и при друг проблем пак да ме потърси щото е останал доволен,а не да каже абе на тоя..............там майки ,татковци, лели и др. А 20те мин. е може и 30-40 да са ,а и не мисля ,че дядката е разкостил цялата машина и е почистил наистина маслопровода затова съм дал 20 мин. време. Основната ми работа не е ремонт на подобни машинки,че да съм достатъчно обигран,но за сметка на това съм внимателен и възможно най-прецизен при ремонта.

    Коментар


    • #17
      От: Проблем с stihl ms 180

      Палене на резачка без капак, шина и верига не е препоръчително ама никак.
      Смазване на веригата само с ново масло и никога горяло - отработено
      А за проблемите - ако разбираш - пипни малко винтовете за бензин и въздух, ако не разбираш - сервиз
      I'm not Lost, I'm Discovering !

      088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

      Коментар


      • #18
        От: Проблем с stihl ms 180

        Че защо да е непрепоръчително да се пали без капак и верига?Ако е от опастност да не се префорсира ,може ,ама никой не препоръчва развиване и поддържане на 30 000 об/мин.Идеята е палене за кратко с цел по-добра видимост и безопастност при проверка на маслената помпа.

        Коментар


        • #19
          От: Проблем с stihl ms 180

          Малииий, при толкуз многу спициалисти - млъквам.
          Само ш кажъ, чи ощи в далечната 92 имах сервиз на Щил.
          Действайти - с тийъ 80 лв. за пулвин час ш стигнити многу далечи.
          подаръци за мъже от FACOM
          промоция на читави инструменти

          и на хоби такива

          тел. О879 Ч8Ч 2З5

          Коментар


          • #20
            От: Проблем с stihl ms 180

            Здравейте майстори,
            Искам и аз да си изплача болката по същия модел - Щил MS-180. Понеже обичам да се правя на майстор, взех една бракувана резачка, смених цилиндър, бутало, сегменти, семерини и свещ с нови и отначало заработи криво-ляво. После започна да пали трудно на студен двигател. Открих, че като сложа пръст на отвора на карбуратора /свалям капака/ и след 2-3 дръпвания пали. После няма проблем. Отварях карбуратора и смених мембранките с нови. Струва ми се че има запушено нещо, ама не го откривам. Или отнякъде смуче въздух и трудно качва гориво... Филтъра в резервоара за гориво смених също, няма нищо прегънато, или усукано. И май гори множко бензин. По мнение на един майстор, тези карбуратори давали дефект с точно такива признаци и ремонта им бил само един-смяна с нов. Понеже не е пред мен, не мога да кажа какъв е модела на карбуратора, но пишеше Щил на него, това си спомням. Сигурно някой ще ми каже, че вместо толкова сменени части, по-добре е било да си купя нова. Да, ама сърбежа да си конструираш нещо от почти нищо го няма. Някой може ли да даде съвет?
            И още нещо. Изтича ми масло около съединителя, от отвора за смазване, без да работи двигателя.
            Благодаря предварително.
            Последно редактирано от Иван/Ivan; 04-03-14, 11:03.
            0886 854 174

            Коментар


            • #21
              От: Проблем с stihl ms 180

              Първоначално публикуван от Иван/Ivan Преглед на мнение
              Благодаря предварително.
              Щом тече при незапален двигател, значи не е херметична системата. Проверяваш навсякъде, отнякъде смуче въздух, най-често от тапата на масленият канал.
              Ако стандартните процедури по чистене на карбуратор със спрей не помагат, се слага с препарат в ултразвукова вана, и ако пак няма резултат се сменя с нов.
              Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

              Коментар


              • #22
                От: Проблем с stihl ms 180

                Явно не съм внимавал много при ремонта. Чакам с нетърпение почивните дни да дойдат и да я подхващам. Порових се и в нета. Изненадах се колко много подробности може да научи човек.
                0886 854 174

                Коментар


                • #23
                  От: Проблем с stihl ms 180

                  Реших си проблемите с резачката и сега искам да ги споделя, за да се възползва и някой друг, ако му се случи. Проблема с теча на масло се реши с нов маркуч-стария се втвърдява с годините и започва да пропуска от мястото където се пъхва в корпуса на резачката-на входа на маслената помпа. Непаленето пък се оказа резултат на износването на ухото, в което влиза лостчето за затваряне на клапата на смукача. Просто клапата не се затваря докрай и не се създава необходимото разреждане, което да засмуче гориво от бензиновия резервоар. Малко го подгънах /лостчето/ в посока на дозатваряне на клапата и сега всичко е наред. Машинката е като нова!
                  0886 854 174

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X