Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с stihl ms 180

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с stihl ms 180

    Здравейте,имам малък проблем с резачка stihl ms180.Проблема е следният след запалване на резачката при подаване на газ започва да се задавя и се опитва да гасне.При отпускане на газта започва пак да работи но на слаби обороти.Друга повреда е маслото спря да омаслява веригата.При бъркане с клечица в дупката откъдето излиза маслото,клечката е много леко омаслена но веригата изобщо.Двете повреди се получиха едновременно.Мислих че има проблем със свеща и я смених но не се оправи.Резачката е на 5 години и на около 70-80 кубика дърва,и досега не е имала проблем.Ще съм благодарен от съвети.

  • #2
    От: Проблем с stihl ms 180

    Имам точно два съвета. Първият е - разглоби я, почисти я, смени дефектиралите части, разглоби и почисти карбуратора, като му смениш консумативите. Ще работи.

    Вторият е - занеси я на сервиз, плати си и пак ще работи

    И какво значи малък? Резачката не работи и не омаслява. А какъв ли ще е голям? Като се покаже биелата през картера ли?
    Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с stihl ms 180

      Мога да дам мнение за не-омасляването.Това си е нещо като заводски проблем.Появява се след две -три години(или повече)и е много елементарен-обърни и погледни долната страна на машината,там има едно гумено маркучле(на кофти място е ,в основата на дръжката за лявата ръка се пада),което се свързва с друго такова-е там е проблемчето.Единия материал се свива с течение на времето и помпата започва да смуче въздух вместо масло.В моя случай реших проблема като вградих метална тръбичка вътре в маркучето за да се раздуе и да уплътни в другия маркуч.
      Преди това за проблема питах в сервизите дали може да е помпата и те ми отговориха,че помпа на Щил не се чупи.
      Може и друг да е проблема,но силно се съмнявам.
      Последно редактирано от Светозар Стеев; 09-01-13, 21:50. Причина: изпусната буква
      ГАЗ69,Fiat Dukato maxi бордово 3,40м.Omai4x4 тристранен самосвал и Витара в проект!

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с stihl ms 180

        Нормално е от маслото и жегата гумата да старее и да си губи еластичните свойства. Не е ли по-добро решение да се смени маркучето което струва 4-5лв?
        Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с stihl ms 180

          За омасляването провери канала на шината, заплесква се с талаш и не пуска.Проверява се като се запали без шината и без капака, и се гледа дали пуска добре от отворчето за мазане.Относно недобрата работа на двидателя разглобяване на карбуратора и почистване,но ако е стояла доста време с бензин и не е ползвана може да са се слепили мембанките ,ако пък е била без бензин са се втвърдили и може и да се оправят като се закиснат,ама най добре нови и всичко заспива.

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с stihl ms 180

            Първо регулиране на карба,на различни надморски равнища работи различно.2-проверка мембрана на карба.3-смучи въздух от семерите на вала.4-разбити втулки на двигателчето(от това се измества запалването от датчика и губи тоци).5-като за шега да не си актевирал спирачката.За маслото както са писали по горе пробвай без капак и шина,може и маркуча да е спукан а може и привода на помпата да се е износел.
            XR600R-96

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с stihl ms 180

              Карба, според мен не го пипай . Прекалено малко е рязала за да е от настройка. Надморска височина, хммм пише го в книжките като вариянт, но 70-80 куб. преди това са рязани пак там. А и това е нищо за тази машинка. Въздушният филтър е чист, предполагам. Моята версия е, че си оставил стар бензин (стоял е в нея поне 3-4м) и си решил да го изразходваш вместо да го излееш, което е редно. И греда. Често симптомите са такива каквито ги описваш. Лечението е изсипване на остатъка и пълнене с нов и здраво дърпане. Спирачката също го има като случка, но лесно се проверява, и то само с парцал на ръката, че как реже и зараства от веригата, хммм.
              За маслената помпа силно ме учудва. Колегите са ти описали лечението.

              Интересно какво ще се окаже.
              Пийте червено вино! Дава здраве.
              А то ни трябва за да пием ракия!

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с stihl ms 180

                Аз преди седмица правих маслена помпа, на Щилката.Запуши се от това, че ми дадоха прецедено през дънки отработено двигателно масло от камион. Дядката, който я оправи, седи на битака и живее в Х.Димитър. Доволен съм, но се разделих с 80 лв за да изчисти каналите и да смени уплътнение.Каза ,че много са финни каналите и маслото ,трябва да е ново. Вече зная никакво масло втора употреба.
                Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с stihl ms 180

                  Едни от щилките чупят привода на помпата-незнам твоята дали е от тоя модел. Тои е под съединителя и представлява едно извито телче...
                  Другото-карбуратор...
                  Калин Владов,09РСПБЗН

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с stihl ms 180

                    80лв за почистване на канали???? т.е. работа за 1час = 80лв? Европейска работа. Евала на Дядката, знае как се работи. Иначе за Штил 180 - 30лв нова помпа, 15лв нов привод /шнек/, 6лв нов маркуч, 6лв нов филтър. Това е, други части там няма. Откъде ги извади 80лв ? Каналът, след маслената помпа, за маслото е само един, 2-3мм, продухва се с обикновен компресор.
                    Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с stihl ms 180

                      Маслената система се проверява лесно. При свален капак и шина, палите резачка и я поставяте на лявата страна. В масленият канал, капвате 2-3 капки чисто масло и гледате какво се случва.

                      1 - започва да изкарва балони с въздух - помпата и шнека са редовни, нямате херметичност в системата - стар маркуч, пробила/изгубила се тапа на канала, изгубила се тапа на резервоара.
                      2 - не изкарва нищо, капките масло си стоят в канала - счупен шнек/или контактният елемент, или резбата, счупена маслена помпа/както писаха по-горе, доста рядък случай.
                      Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с stihl ms 180

                        80 лв. кефи, трябва да си актуализирам тарифите.
                        подаръци за мъже от FACOM
                        промоция на читави инструменти

                        и на хоби такива

                        тел. О879 Ч8Ч 2З5

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем с stihl ms 180

                          Здравейте. Преди време и моята (ms 180) спря да хвърля масло по веригата. Разпитах в магазина и както каза колегата по-горе ми казаха, че шанса да е помпа е малък. Викам си ще я отворя да видя. Разхвърлях я и голямо гледане падна. Канали чистих, маркучета, шнекове - всичко ок. И без да искам забелязах че по вътрешната страна на водещото колелце има деруги, загледах и щифта - подбит от към върха. Какво се получило - двигателя беше разбил втулките на картера и мърдаше, при което се получили луфтове и щифта излязъл от процепа на колелото. В последствие видях, че щифта е опирал и в шината на спирачката. Та мисълта ми е да провериш как става връзката колело-щифт. Когато подложих на двигателя и спря да се клати, всичко си дойде на място. Дано да съм помогнал.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем с stihl ms 180

                            Е как тая работа за 1 (един ) час това се прави за не повече от 20 мин.и 80 лв.за едно продухване и остъргване на талаша в канала на шината с тел от изправен кламер(ма може и да е от златна тел, знае ли човек),съжалявам за теб колега ,сготвил те е дядката,тая процедура дори във фирмен сервиз не струва повече от 40-50лв.,а ако си купиш нова шина или маслена помпа пак цената ще е там някъде.Тоя дядка ако трябва да смени мембраните и подробностите от ремонтния комплект за карбуратора сигурно ще поиска 150лв.Питайте бе колеги нали сме тук ,за да си помагаме,ако беше попитал щеше да свършиш работа за максимум половината пари,а да не казвам , че е могло и да почерпиш само.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем с stihl ms 180

                              Първоначално публикуван от keymaker Преглед на мнение
                              Е как тая работа за 1 (един ) час това се прави за не повече от 20 мин
                              Лично ще ти платя 80лв, ако за 20 минути, почистиш масленият канал на Штил 180. Да видя и аз как става
                              Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X