Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем със съединител на Иж !

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем със съединител на Иж !

    Здравейте мотористи реших да напиша тема за моя проблем. Имам ижок вече 1 година и единственият ми проблем ми е че немога така да го наглася от никъде че хем да не боксува малки или да не увлича.Пробвах от къде ли не и нестава.Незнам дали проблема е в маслото карам го със Agipt 15w50 , отхлабвах пружините на левия капак също така и от десния капак червяка.Смених дисковете още като го вземах нареждам ги огледален феродов... и като завършвам на огледален. Ако някой може да помогне ще съм много благодарен.

    Мерси предварително

  • #2
    От: Проблем със съединител на Иж !

    Имаш ли сачма между двете пръчки които натискат притискателния диск,мисля че гайките на пружините трябваше да се навият до като отверката допре до шпилката,и от там нататък регулираш само от капака.

    Коментар


    • #3
      От: Проблем със съединител на Иж !

      Да колега имам съчми те са 2.Едната е между двете пръчки другата е от десния капак където е червяка. Мерси за информацията тези дни ще го пробвам

      Коментар


      • #4
        Re: Проблем със съединител на Иж !

        Съчмата трябва само една да бъде между пръчките, поне при моя матОр е така...

        Коментар


        • #5
          От: Проблем със съединител на Иж !

          Незнам но аз като махна 1 от двете съчми и съединителят ми изчезва. ИЖ е планета 2 !

          Коментар


          • #6
            От: Re: Проблем със съединител на Иж !

            Първоначално публикуван от Никола Преглед на мнение
            Съчмата трябва само една да бъде между пръчките, поне при моя матОр е така...
            Да така е оригинално.

            Коментар


            • #7
              От: Проблем със съединител на Иж !

              Първоначално публикуван от Момчето с ижето Преглед на мнение
              Да колега имам съчми те са 2.Едната е между двете пръчки другата е от десния капак където е червяка. Мерси за информацията тези дни ще го пробвам
              Тази на капака я махаш,ако всичко е коригирано правилно,съединителя на ИЖ се натиска само с единият пръст,също фактор който влияе е и самото жило,то също трябва да е регулирано в точно определен размер,случва се бронята да потъне във обтегача или долу където влиза в капака и всичко отива на кино.Значи започва се с изправно и правилно регулирано жило,правилно подреден и изправен съединител,регулиран правилно.Маслото в двигателя е по добре да бъде 10w40.Пръчката която е от страна капака трябва да е права,съчмата между тях трябва да влиза свободно в отвора на вала,най пасва от сепаратор на предницата на велосипед,червяка трябва да се движи свободно и да е смазан,болта който е на него трябва да има контра гайка и също се регулира правилно.
              Последно редактирано от hristo jivota; 09-01-13, 11:21.

              Коментар


              • #8
                От: Проблем със съединител на Иж !

                Здравеите и от мен.Само да добавя че всичките 5 гайкки на шпилките трява да са еднакво навити.
                Если запрещено, а тебе очен хочется - тагда можно!

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем със съединител на Иж !

                  Дисковете ти стоманени с корк ли са или бакелитови?Защото аз навремето карах с коркови и също ми увличаше, бакелитовите не увличаха,но много им се чупеха ушите от каране на задна гума.
                  Когато няма друг изход- използвай централния вход!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем със съединител на Иж !

                    1. Подреждаш дисковете, поставяш чашките и пружините, затягаш гайките на шпилките на 3-4 оборота.Гайките се завиват на кръст, а не последователно!
                    2. Навиваш водача на жилото в стойката на лоста на съединителя на кормилото до около средата (за да имаш по-късно възможност да регулираш натягането на жилото).
                    3. Завиваш винта за регулиране на изтласквача до обиране луфта на жилото.Затягаш го с контрагайката.
                    4. Регулираш от стойката на лоста на съединителя опъването на жилото на съединителя така, че празния ход на лоста да е около 0,5 -1 см.
                    5. Натягаш пружините на съединителя чрез завиване на гайките.Колко - преценяваш сам.Зависи от състоянието на пружините, от личните усещания.
                    6. Стискаш лоста на съединителя и следиш отделянето на дисковете.Необходимо е да се отделят равномерно от всички страни, по цялата обиколка на дисковете.Регулирането става чрез натягане на една гайка, където дискът се надига повече и развиване на срещуположните.Не е задължително всички гайки да са затегнати еднакво!Важното е дисковете да се движат перпендикулярно на остта и да се отделят равномерно.
                    7. Включваш на скорост, превърташ няколко оборота на ръка, проверяваш отново равномерното отделяне на дисковете.Ако е необходимо, правиш допълнително регулиране.
                    8. Слагаш гарнитурата, капака, затягаш болтовете, бършеш ръцете, риташ, палиш, сядаш и караш.
                    Описах всичко доста подробно, надявам се да съм полезен.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем със съединител на Иж !

                      От личен опит: провери дали не е изметнат някой огледален диск. Успех

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем със съединител на Иж !

                        Днес бая си поиграх отново проверих дали са 2 съчми,и двете са на местатас си.Налях му ново масло Zoil ли какво е 10w40.Обаче като почна да натягам съединителят ми е корав тоест горе ръкохватката е добре е но недеиства като почна да отпускам почва да боксува и незнам какво да правя..

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем със съединител на Иж !

                          Не е до маслото, моето го карам с 90ЕР-деференциялно.Някаде нещо бъркаш.Колко броя са феродовите дискове?
                          Если запрещено, а тебе очен хочется - тагда можно!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем със съединител на Иж !

                            Здравейте и от мен. Да добавя и аз нещо. Аз също някога имах подобен проблем със иж-спорта. При мен се оказа повредата във валът на който се закачва касетата. Подложих му ограничителни шайби , след като разцепих двигателя - и всичко си
                            дойде на мястото. Провери дали не ти играе касетата наляво и надясно , когато натискаш и пускаш ръчката на съединителя.
                            Не се знае колко пъти е отварян и затварян и кой какво е ровил вътре.
                            0877 877 297

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем със съединител на Иж !

                              Здравейте колеги и аз съм любител на руските машини имам -ижа ена 2ка и две 3ки ако някой знае какво е деее . Твоя проблем се решава с внимателно преглеждане на всичко и да ти кажа че ако са чисто нови дисковите и си сложил всичките те са 6-ст по принцип аз като ги сменям с нови слагам 5 защото никога ама никога една оригинално 2-кова касета немоще да жи побере бакилитовите дискове а корковите няма проблем събира ги. 1. Отхлабваш оптигача на ръкохватката до дупка. 2.Отхлабваш отдясно болта до падане и полсе леко го завиваш колкото да стой за свидетел. 3.Разглобяваш и пробваш лагерчето на голямата касета дали е здраво. 4.Започваш всичко да монтираш ако всичко ти е здраво и преглеждаш хубаво металните дискови дали са търкали равномерно личи си ако са от тея с набитите центри(точки по тях) моментално ги хвърляш в коша сменяш ги с хубави дебели дискове с глатка повърхност. 5.Но не на последно място натягаш го по твой вкус и пак казвам тая работа се върши с шублер и не ги слушай както си искаш тъй ги затягай ама ако единия диск ти излиза извън касетата никога няма да имаш съединител. ИИИИИ ако си имал две съчми между двата шиша те съветвам да върнеш втората да ти кажа защо сложена е да се убере свободния ход на шишовете и съответно за действието на съединителя и виж дали са им здрави леглата там където ляга съчмата ако го направиш това ти си герой и ще караш ако ли не го нагласяш колкото да тръгнеш и да не буксува но уви ти трябва един сандък с скорости и касети. Поздрави и ако желаеш имам книга на иж по точно наръчник на мотоциклетиста мога да ти пратя снимки или сканирана страница ако искаш да го прайш по книга сам решаваш........

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X