Обява

Свий
Няма добавени обяви.

С какво да си светна, на 2-3 км?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: С какво да си светна, на 2-3 км?

    АПМ-90 - 17квт, огледало - 90см, лъч - 5 до 8км.

    Б-200 - 30квт, огледало - 200см.
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • #77
      От: С какво да си светна, на 2-3 км?

      Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
      АПМ-90 - 17квт, огледало - 90см, лъч - 5 до 8км.

      Б-200 - 30квт, огледало - 200см.
      Сериозна работа по-страшно и опасно от рентгена може би.
      LZ2DRD

      Коментар


      • #78
        От: С какво да си светна, на 2-3 км?

        Първоначално публикуван от zzeennkkoo Преглед на мнение
        От толкова осветяване на вр.Ботев някой забелязали че малката кула я няма.
        Няма я, защото се сгромоляса при снежна буря в средата на декември 2012г.

        Коментар


        • #79
          От: С какво да си светна, на 2-3 км?

          Осветяване на около 2км е възможно с преносим прожектор... Но 'преносим' е относително понятие
          Например морските прожектори около 38см диаметър (3млн cd), около 25кг без захранване 'хвърлят' на дистанция над 2км...
          Някъде имам каталог и на по-мощни (без да са много по-големи като габарити), където бях срещал дистанции с нормална осветеност на обекта над 8км при ясно време . Беше около 1кВт ксенон/ 37кг / 80mln cd...
          Става въпрос за техническа документация, а не 'пожелателна' като в китайските сайтове. Но това са фенери за нощно търсене, и съответно не правят съвсем 'ден' върху обекта както военните противовъздушни и т.н. фенери (такъв можете да видите в двора на Военноморския музей Варна)..
          Но цените са безумни за такава 'любителска' цел...

          П.С. я пояснете какво имате предвид под 'бял лазер', че явно нещо съм изтървал от физиката
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • #80
            От: С какво да си светна, на 2-3 км?

            Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
            В Америка всичко над 0.5 мВ е забранено заради няколко случая с паднали самолети заради заслепяване на пилотите...
            Не знам защо това с падащите самолети не ми се вярва. Имат си автопилот, на който няма да му пука с какво му светкаш, а иначе нощем и при липса на видимост самолета се води по уреди, ако не е на авто. Или може би трябва да ги дебнем на летището като започнат да кацат и да светкаме на летците в очите.

            Коментар


            • #81
              От: С какво да си светна, на 2-3 км?

              Първоначално публикуван от piron45 Преглед на мнение
              Не знам защо това с падащите самолети не ми се вярва. Имат си автопилот, на който няма да му пука с какво му светкаш, а иначе нощем и при липса на видимост самолета се води по уреди, ако не е на авто. Или може би трябва да ги дебнем на летището като започнат да кацат и да светкаме на летците в очите.
              Палиш за УСА че от Самоков ще ти е далеко да светенш, зареждаш се на летището или в полето преди него и почваш светкане. След 20 дена като си разпределен в местния затвор и имаш WIFI ще ни осветлиш така ли е или не
              no signature no problems

              Коментар


              • #82
                От: С какво да си светна, на 2-3 км?

                Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                Палиш за УСА че от Самоков ще ти е далеко да светенш, зареждаш се на летището или в полето преди него и почваш светкане. След 20 дена като си разпределен в местния затвор и имаш WIFI ще ни осветлиш така ли е или не
                Язък, изпуснал съм момента. Онзи ден изпращах шурето на летището за Чикаго, ма беше обедно време пък и не си бях взел лазерите

                Коментар


                • #83
                  От: С какво да си светна, на 2-3 км?

                  Първоначално публикуван от piron45 Преглед на мнение
                  .Или може би трябва да ги дебнем на летището като започнат да кацат и да светкаме на летците в очите.
                  Извинявам се за офтопика, но точно това правят някои идиотчета около летищата
                  Миналата година дори май бяха арестували няколко русначета... А лазер над 100мВт може да се купи за под 50$
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X