Обява

Свий
Няма добавени обяви.

С какво да си светна, на 2-3 км?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • С какво да си светна, на 2-3 км?

    Дайте идея, с какво мога да осветя дадена цел на разтояние 2-3, дори 4 км. Да кажем 5-10 мин. "Фенера" ще се носи на гръб, желателно е да не тежи повече от 3 кг., та дайте идея.
    Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

  • #2
    От: С какво да си светна, на 2-3 км?

    И каква цел искаш да осветиш например???
    Имам в предвид какво да е светлото петно де!!!
    Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

    А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

    Коментар


    • #3
      От: С какво да си светна, на 2-3 км?

      Сложна задача,но не неосъществима,навремето "овенните"имаха прожектори на платформи,със сериозни агрегати,с диаметър 1,80-2,00м светлината се осъществяваше от помеднени графитени пръчки(като на старите кино-машини),това "нещо"правеше сноп лъчи до където може да виждаш,по силна светлина не съм виждал,ел.жена ряпа да яде.Надявам се,че има аналог,при сегашните технологии.
      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

      Коментар


      • #4
        От: С какво да си светна, на 2-3 км?

        Понеже идеята не е моя, а на колега от друг форум не искам да я разкривам. Та тя изисква да се освети едно свято място на разстояние от 2 до 4 км. от няколко различни места и лъчите да се виждат.
        Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

        Коментар


        • #5
          От: С какво да си светна, на 2-3 км?

          Седя и мисля и се сетих,че по МИГ-овете имаше газоразрядни прожектори,които светят съвсем прилично.Запознатите да се произнесат.
          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

          Коментар


          • #6
            От: С какво да си светна, на 2-3 км?

            100-120 кг. на прожектор. 3500-4000 евро на бройка. И огромна консумация на електричество. Ако няма как да се закара ток.. си трябват брутални агрегати ... Но нещата стават. с доста пари..
            Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
            A POS
            0885600200
            За момента пасажер

            Коментар


            • #7
              От: С какво да си светна, на 2-3 км?

              Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
              Седя и мисля и се сетих,че по МИГ-овете имаше газоразрядни прожектори,които светят съвсем прилично.Запознатите да се произнесат.
              Все пак питам за нещо достъпно и не много тежко. Лично бих мъкнал и 7 кг. за идеята. Ама едва ли всеки би се заел с това. Така, че се спирам на 3, хайде на 4 кг., със захранването.
              Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

              Коментар


              • #8
                От: С какво да си светна, на 2-3 км?

                лазер
                10 вата бял
                FJ40 07 1984 VIVA TEL 0877 454448
                BJ42 04 1982
                FJ62 11 1983 skipe blago4x4
                LZ 2 BHB

                Коментар


                • #9
                  От: С какво да си светна, на 2-3 км?

                  Трудна работа,за такава светлина,ще трябва сериозен токоизточник,който едва ли ще влезе в параграфа 4-7кг,може учените да са измислили нещо ново,но се съмнявам,успех с търсенето!
                  Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                  Коментар


                  • #10
                    От: С какво да си светна, на 2-3 км?

                    Ей келеши, кво сте правили вместо да ходите на училище? Аз ли да ви прочета оптиката за осми и десети клас?
                    Срам ме е да чета, зае...би((( А да се напънете да си представите поне порядъка на това, което искате?
                    3 кила, 10 вата ... Това не е и резил(((
                    10 ватов бял лазер пие 100 литра вода в минута и 50 киловата трифазен ток. На три километра някак свети нещо с апертура метри, и верно с дъгов разряд. Казват му зенитен прожектор, тежи два тона, вози се в Зил, и подире му върви още един Зил с генератора, и той 100 киловата.
                    Марш да четете. Освен за светлинни потоци, и за разходимост. А като е толкова секретна работата - сам научи и какво е Sm (m е малък долен индекс). Че да не задигна тайната.

                    Коментар


                    • #11
                      От: С какво да си светна, на 2-3 км?

                      Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                      Ей келеши, кво сте правили вместо да ходите на училище? Аз ли да ви прочета оптиката за осми и десети клас?
                      Срам ме е да чета, зае...би((( А да се напънете да си представите поне порядъка на това, което искате?
                      3 кила, 10 вата ... Това не е и резил(((
                      10 ватов бял лазер пие 100 литра вода в минута и 50 киловата трифазен ток. На три километра някак свети нещо с апертура метри, и верно с дъгов разряд. Казват му зенитен прожектор, тежи два тона, вози се в Зил, и подире му върви още един Зил с генератора, и той 100 киловата.
                      Марш да четете. Освен за светлинни потоци, и за разходимост. А като е толкова секретна работата - сам научи и какво е Sm (m е малък долен индекс). Че да не задигна тайната.
                      Забравил си третия Зил - цистерна за генератора! И без зенитни прожектори може да стане - мемориала на мястото на СТЦ в Ню Йорк (много по-малки са, но надали имат по-малка консумация):

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15061856_BG1.jpg
Прегледи:1
Размер:143.8 КБ
ID:5441839 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:rudi-von-briel-world-trade-center-memorial-lights-new-york-city.jpg
Прегледи:1
Размер:35.7 КБ
ID:5441840

                      Коментар


                      • #12
                        От: С какво да си светна, на 2-3 км?

                        Задачата няма решение, или незнам. Стефане, нещо на базата на плутонии да се измисли....
                        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                        Коментар


                        • #13
                          От: С какво да си светна, на 2-3 км?

                          В кой век живеете с тия ЗиЛ -ове, другарииии?
                          На снимката с лъчите на мястото на СТЦ има 3 ЗиЛ-а: 2 прожектора и една цистерна сигурно? Нощем светят, денем ги зареждат...
                          Публикувайте отговор

                          Коментар


                          • #14
                            От: С какво да си светна, на 2-3 км?

                            Не, Зилове няма, ама ел таблото е колкото еднофамилна къща, а кабела до там е колкото бицепса ми.
                            "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                            Коментар


                            • #15
                              От: С какво да си светна, на 2-3 км?

                              Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                              Не, Зилове няма, ама ел таблото е колкото еднофамилна къща, а кабела до там е колкото бицепса ми.

                              Тъй де, ама тва се вижда мисля от много високо... От МКС мисля се вижда...
                              Публикувайте отговор

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X