Обява

Свий
Няма добавени обяви.

С какво да си светна, на 2-3 км?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: С какво да си светна, на 2-3 км?

    Стефан се опитва да ви спести усилията и парите в изначално глупаво направление.

    Коментар


    • #32
      От: С какво да си светна, на 2-3 км?

      Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
      В кой век живеете с тия ЗиЛ -ове, другарииии?
      На снимката с лъчите на мястото на СТЦ има 3 ЗиЛ-а: 2 прожектора и една цистерна сигурно? Нощем светят, денем ги зареждат...
      Лъчите на СТЦ всъщност са сноп от отделни прожектори. Два квадрата със страни по 15 метра, с по 44 ксенона на квадрат, по 7000W всеки. Общо са 88 ксенона по 7000W, можете да ги сметнете колко са. И наистина са на дизелови генератори, просто са на покрива. Снимки (от далеч, отблизо нямам достъп):


      Това е петното при ниска облачност (маскирах горната част с ръка за да намаля експозицията, но не стана добре). Абе - яко си свети.






























      А ето ги и по-отблизо:














      Това е отражение в отсрещна сграда.

























      Това всичкото е при ниска облачност. В ясни години е къде 3.5-4 пъти по-високо. В общи линии изглежда безкрайно ако го гледаш всичкото, но видимия значим сноп преди чувствително разсейване е там някъде - 4 пъти това от моите снимки.
      Последно редактирано от Goblin; 08-01-13, 16:45.
      Издъних се на Тюринг теста

      Коментар


      • #33
        От: С какво да си светна, на 2-3 км?

        Първоначално публикуван от didogen Преглед на мнение
        Стефан е в състояние да съсипе всяко начинание, колкото квадратно или кръгло да е!
        Не ти е виновен Стефан. Влез в сайта на АРРИ /Арнолд Рихтер/-пуснал съм го по-нагоре. Има си фотометричен калкулатор. Смяташ и виждаш че мисията е невъзможна.

        Коментар


        • #34
          От: С какво да си светна, на 2-3 км?

          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
          Не ти е виновен Стефан. Влез в сайта на АРРИ /Арнолд Рихтер/-пуснал съм го по-нагоре. Има си фотометричен калкулатор. Смяташ и виждаш че мисията е невъзможна.
          Разгледах го още като го пусна, и разбрах, като цяло от темата, че от ентусиасти не може да се направи. Или поне ентусиасти немилионери.
          Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

          Коментар


          • #35
            От: С какво да си светна, на 2-3 км?

            За милионите не знам, но без някой лев също не става. Не помня от колко години не мога да довърша два прожектора от велосипедни капли, понеже не мога да събера танкови фарове. Липсва ми един нощен, и три дневни.
            Такава конфигурация може да се размине с чудовищния кондензор на зенитните и морските прожектори, поже сама е от парчета, и като цяло играе уж нареден сноп, демек нещо като фокусиране на цялото, без пълноапертурна леща отпред. Което веднага е спестяване на много тегло, и влиза в кухненските, а не във високите технологии.

            Коментар


            • #36
              От: С какво да си светна, на 2-3 км?

              Син лазер на S3 Arctic Series - 1250 mW 3.7 волта 1.4А дистанция на лъча 8570 метра.
              Аз имам 5mW зелен, свети видимо на 4 километра и струва под 60 лв.
              no signature no problems

              Коментар


              • #37
                От: С какво да си светна, на 2-3 км?

                Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                Син лазер на S3 Arctic Series - 1250 mW 3.7 волта 1.4А дистанция на лъча 8570 метра.
                Аз имам 5mW зелен, свети видимо на 4 километра и струва под 60 лв.
                Арктика излиза около 600 долара в комплект с разни екстри. Аз имах един 500 mw зелен - мисля около 90 долара с доставката ми стъпи. Ама са малко опасни за очетата.
                Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                No man left's behind !!!!

                Коментар


                • #38
                  От: С какво да си светна, на 2-3 км?

                  Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                  Арктика излиза около 600 долара в комплект с разни екстри. Аз имах един 500 mw зелен - мисля около 90 долара с доставката ми стъпи. Ама са малко опасни за очетата.
                  Няма спор, аз паля клечки хартия, от 5-6 метра пукам балони и т.н ако светне в окото отблизо изгаря ретината на секундата. В Америка всичко над 0.5 мВ е забранено заради няколко случая с паднали самолети заради заслепяване на пилотите...
                  Хубавото на тая джаджа е че има една сурия вокусни лупи и разпръсквачи, може да стане сноп 2 см. и е като фенер, разбира се се скъсява многократно разстоянието но пълно щастие няма....
                  no signature no problems

                  Коментар


                  • #39
                    От: С какво да си светна, на 2-3 км?

                    Пак не става. Осветеността е енергетическо понятие, и значи на екрана трябват много ватове светлинна мощност. А от какво разстояние можеш да видиш че някъде нещо свети, е съвсем друга история. Лазерите се виждат по-отдалече от класическите източници заради особено високата си яркости насоченост, но това не значи че стават за фенерчета.

                    Коментар


                    • #40
                      От: С какво да си светна, на 2-3 км?

                      Aз така да се обадя - не е ли удачно да събирате на място енергия с фотоволтаик, и през нощта да го осветявате пак локално?

                      Коментар


                      • #41
                        От: С какво да си светна, на 2-3 км?

                        Първоначално публикуван от didogen Преглед на мнение
                        Стефан е в състояние да съсипе всяко начинание, колкото квадратно или кръгло да е!
                        В това отношение (имам предвид темата която си пуснал) Стефан ако ни каже, че сме пръднали, значи сме се наакали! Не са много хората в БГ, а и у Европата които знаят колкото него по тези въпроси...

                        Коментар


                        • #42
                          От: С какво да си светна, на 2-3 км?

                          Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                          Лъчите на СТЦ всъщност са сноп от отделни прожектори. Два квадрата със страни по 15 метра, с по 44 ксенона на квадрат, по 7000W всеки. Общо са 88 ксенона по 7000W, можете да ги сметнете колко са. И наистина са на дизелови генератори, просто са на покрива. ...
                          Те Хамериканците винаги така се изхвърлят-44Х7 киловата... Мегаломания, сега разбирам защо техните 'жипки са с такива голямо обемни двг и харчат като змейове. А виж братята жълти какви светодиодни фенерчета на батерийки продават.
                          А Стефан е песимист убиващ още в зародиш всяка детска мечта.
                          П.П. Ето един от отговорите на въпроса кой е виновник за глобалното затопляне. Като направите тази остановка ще ходя на върха нощем на "слънчеви бани".
                          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                          Коментар


                          • #43
                            От: С какво да си светна, на 2-3 км?

                            Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                            Те Хамериканците винаги така се изхвърлят-44Х7 киловата... Мегаломания, сега разбирам защо техните 'жипки са с такива голямо обемни двг и харчат като змейове. А виж братята жълти какви светодиодни фенерчета на батерийки продават.
                            А Стефан е песимист убиващ още в зародиш всяка детска мечта.
                            П.П. Ето един от отговорите на въпроса кой е виновник за глобалното затопляне. Като направите тази остановка ще ходя на върха нощем на "слънчеви бани".

                            Аз пък се чудех къде ще продаваме тока от Белене??

                            Коментар


                            • #44
                              От: С какво да си светна, на 2-3 км?

                              Те и да не са мегаломани, за да изглежда така и да е красиво - си трябват толкова лампи, и толкова ток. Вижте какво чудо е, да се освети един нищо и никакъв стадион от няма сто метра.

                              Това че нещо ти се струва, още не значи че е вярно. Това че можеш да започнеш да правиш нещо, не значи че трябва да започваш, особено ако то е принципиално неправилно. Ще издухаш единствените си ресурси в грешката, и няма да ти останат за перспективното. Та затова е хубаво да се прави обща оценка на нужното за постигането на някакъв резултат, и оценка на разполагаемите възможности, а не да се пилее.
                              Ровенето по каталози и реклами за скъпи играчки е възможно най-неверния път.

                              Коментар


                              • #45
                                От: С какво да си светна, на 2-3 км?

                                Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                                В това отношение (имам предвид темата която си пуснал) Стефан ако ни каже, че сме пръднали, значи сме се наакали! Не са много хората в БГ, а и у Европата които знаят колкото него по тези въпроси...
                                Извинявам се, че не съм го казал с подходящата дикция. С интерес чета какво пише Стефан. Решавам да правя нещо и питам. Той се появява и ми казва защо няма да се получи. Само ще изразходвам енергия, за да разбера, че няма да стане. Същото е и положението с темата за прахосмукачките. (тя е най-скорошна) Та шеговито го казах.
                                Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X