Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Няколко въпроса за сондажите?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Няколко въпроса за сондажите?

    Приятелю бях производител на безалкохолни напитки и от там знам за рисковите метри за гераните.Всичко е божа работа.За дълбочината зависи от много неща но най вече и от.....щом имаш парички давай по дълбоко но дали ще има ефект........ добре ще е за майстора че ще хваща метри.Имал съм оферта за копане на геран и като отидох да огледам мястото жената ми каза че ще го ползва за септична яма а дълбочината на гераните на комшийте е 20м---категорично отказах съвестта неми позволи.Така че решаваш ти .Метода ---проба--грешка е най- верният.Дерзай.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:24032012.jpg
Прегледи:4
Размер:159.8 КБ
ID:5441956

    Коментар


    • #17
      От: Няколко въпроса за сондажите?

      [QUOTE=fnqkhhhzzz;2054951]Никъде не съм питал на колко метра ще ми излезне вода. Питам нещо съвсем друго. Искам да знам,както каза колегата,че според ХЕИ 10м са малка дълбочина за чистота на водата,то има ли техническо предписание за дълбочината на сондажа,който е приет да кажем за стандарт или нещо такова. Т,е да регулира,че дори и на 1м. да имаш вода,да е редно по предписание да се направят 15 метра,за да е сигурно,че водата е чиста,или че ще има постоянен дебит и т.н.[/Q

      Мисля, че чистотата на водата и дебитът и не са взаимно свързани. /Всъщност за мен съм си убеден./

      Относно ХЕИ...лично не съм се сблъсквал с тях по този повод, но съм чувал, че не са обективни по повод на водоизточниците - носиш вода от водопровода /примерно/ и ти казват, че не е годна за пиене /като преди това си им обявил кладенец/, носиш вода от същият водоизточник, като я обявяваш от канализацията и резултатът е положителен...

      Пак повтарям, че това не са проверени от мен неща, чел съм ги някъде...
      Друг е въпроса, че на село на площада има чешма от която разни хора постоянно си пълнят туби. От едната страна има принтиран лист в рамка, където пише: "Вода от извора" и разни данни, които на мен не ми говорат нищо...

      Коментар


      • #18
        От: Няколко въпроса за сондажите?

        Живеем къде........в Булгаристан.

        Коментар


        • #19
          От: Няколко въпроса за сондажите?

          На мен пък не ми трябва чиста вода, ще я ползвам за поливане през лятото и за термопомпа през зимата. Човекът с багетите излезе пич - посочи мястото, започнах да дупча и на 2 метра излезе водата. Стигнах до 6 метра и дебит 3л/мин (по сметки ми трябват 8 л/мин) и ... изпуснах един тръбен ключ в дупката. И те сега си *б* м@*ка*а! Не мога да продължа и не мога да го извадя

          Коментар


          • #20
            От: Няколко въпроса за сондажите?

            Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
            ... изпуснах един тръбен ключ в дупката. И те сега си *б* м@*ка*а! Не мога да продължа и не мога да го извадя
            Мощен магнит с тежест завъзран на подходящо въже и внимателно "пипане" няма ли да свърши работа?
            www.occ.bg - Преносими газови бойлери и Мобилна баня за къмпингуване
            0898777327

            Коментар


            • #21
              Има доста машиностроители в Панагюрище, може би разполагат с хубави магнити.
              Даже някой от тях дупчиха скоро (2012) сонди.
              LZ1AIV

              Коментар


              • #22
                От: Няколко въпроса за сондажите?

                Падна надолу с челюстите и нагоре с дръжките. Магнитът го закачва, но челюстите се разтварят и задират в стените... И с тройна кука пробвах....

                Коментар


                • #23
                  От: Няколко въпроса за сондажите?

                  Пробвай с ПВЦ тръба и магнита през нея. Ако успееш да вкараш с магнита дръжките на ключа в тръбата и така да ги теглиш заедно за да не задират в пръста. Ако е 6 метра има подходящи тръби.
                  Или да намериш по-мощен магнит, който да хване здраво дръжките и да не им позволява да се отварят...
                  www.occ.bg - Преносими газови бойлери и Мобилна баня за къмпингуване
                  0898777327

                  Коментар


                  • #24
                    От: Няколко въпроса за сондажите?

                    Благодаря, имам нужда от всякакви акъли. Много неща пробвах, но сигурно и много не съм..

                    Коментар


                    • #25
                      От: Няколко въпроса за сондажите?

                      На мен пък не ми трябва чиста вода, ще я ползвам за поливане през лятото и за термопомпа през зимата. Човекът с багетите излезе пич - посочи мястото, започнах да дупча и на 2 метра излезе водата. Стигнах до 6 метра и дебит 3л/мин (по сметки ми трябват 8 л/мин) и ... изпуснах един тръбен ключ в дупката. И те сега си *б* м@*ка*а! Не мога да продължа и не мога да го извадя
                      Богата работа толкова ключове ли имате та ги метатате в сондажите ?
                      Направи цементация и отклони сондажа !Правят го Шлумберже също и Хлибъртан .
                      Шегувам се естественно те могат да ти отклонят сондажа но......... едва ли ще изкаш .
                      За твоят проблем има 3 решения освен магнита (малко вероятно е да стане с магнит-от опит):
                      Първи, местиш сондажа настрани и пак от начало сондираш по-трудоемък е , но е по-ефтин (почти без пари е ).
                      Втори от една тънкостенна тръба правиш борна а именно :нарязваш зъби като на трион от едната страна на тръбата ,от другата страна заваряваш резбово съединение за тръба .Идеята е :да спуснеш тая тръба (борна) долу ,където е ключа ,и със въртене на тая тръба да вкараш ключа в нея , да вземеш пак с въртене малко (20-30см) пръст отдолу като тапа . Дърпаш нагоре ,ако си направил всичко като трябва ключа ще е вътре с бонус малко пръст .
                      Трети вариант с помоща на тежко желязо примерно гюле или законосен от двете страни цилиндър вързани със стоманено въже .Идеята е :като пускаш инструмента в сондажа свободно падане да набиеш ключа отстрани на сондажа за да можеш да родължиш към по големи дълбини .
                      ВНИМАНИЕ : последните два вариянта ти трябва консултация със специалист.Има опасност да оставиш инструмента гюлето или борната долу във сондажа .Казва се прихват .Инструмента който си направил залева. За това се консултирай първо със спец да ти обясни как да си направиш инструментите и да ги подсигуриш да нямаш ядодове поне с тях.То със жените винаги има ядове .

                      Коментар


                      • #26
                        От: Няколко въпроса за сондажите?

                        Опа............... сега видях че имаш водно ниво в дупката единия вариант отпада( и без това не беше готин).С гюлето и законосения от двете страни цилиндър няма да стане ще се получава хидравличен удар ,и ще спира инструмента (пак зависи колко е водния стълб над инстумента).

                        Коментар


                        • #27
                          От: Няколко въпроса за сондажите?

                          Това със борната бях почнал да го пиша вчера но компютъра нещо ме изхвърли. Така че ми спести труда Основното е тръбата да е близо до диаметъра на сондажа, Вариантите са 2 - да се сондира малко и пръста да послужи за тапа или зъбите да са дълги /примерно 5-6см/ и леко подвити навътре, прави се леко завъртане ключа да се нагоди вътре в тръбата и се натиска с лоста зъбите да се подвият навътре и го захванат. Първото ми изглежда по-сполучливо но има и повишена опасност от прихват. Основното е опасността от прихват защото борната трябва да е близо до диаметъра на сондажа. При всички случаи спускането и ваденето става с лост а това не може да стане самодейно. Така че се обаждате на някоя сондажна фирма и обяснявате положението.

                          С магнит ми изглежда много слабо вероятно да се спаси. Има и начин с клещи които разтворени се спускат с въже и после с тежест по въжето се прибират навътре да хванат но става много сложно. И отново повтарям - основното е да не стане прихват че за едни клещи ще си отиде цял сондаж. Викайте майсторите те си знаят работата.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Няколко въпроса за сондажите?

                            Брей, че досада, това с ключа...

                            С примка не си ли пробвал?

                            Коментар


                            • #29
                              От: Няколко въпроса за сондажите?

                              О питай с 2-3-4 магнита се некой ше уцели другата дръжка.

                              А за колегата с вилата в Ярема да разучи дали има сондажи с вода в околноста да не си даде парите залудо.Района не е май много перспективен еле па и вода за поливане.Ше распитам познати сондьори и тогава ше ти отговоря.
                              К мирной жизни не пригоден.
                              Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                              ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                              Коментар


                              • #30
                                От: Няколко въпроса за сондажите?

                                Първоначално публикуван от fnqkhhhzzz Преглед на мнение
                                Никъде не съм питал на колко метра ще ми излезне вода. Питам нещо съвсем друго. Искам да знам,както каза колегата,че според ХЕИ 10м са малка дълбочина за чистота на водата,то има ли техническо предписание за дълбочината на сондажа,който е приет да кажем за стандарт или нещо такова. Т,е да регулира,че дори и на 1м. да имаш вода,да е редно по предписание да се направят 15 метра,за да е сигурно,че водата е чиста,или че ще има постоянен дебит и т.н.
                                Ако над теб или наоколо има септични ями, шанса да излезе питейна вода клони към О. Без значение от дълбочината.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X