Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Искам супер мото ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Искам супер мото ?

    искам да си купя супер мото ,но нямам никакви впечетления от подобни машини
    по принцип искам хонда црф 450 ,направен ,с регистрации но няма ,да тръгна да го правя ,може и на камък да ударя
    гледам има фабрични СМ ,но са тежки ,за мен едно супер мото трябва да е под 125 кг
    има хускварни хюсберги ,но подръжката каква е ?намират ли се части веднага или чакаш със седмици и то на космически цени
    като бюджет съм заделил 6000лв
    карам едно атв хонда trx 450 затова претпочитам црф-фа,защото знам че като двигател са железни ,държат на тормоз и подръжката не е скъпа
    мотора ще ми е придимно за тормоз и маимуннджулъци затова гледам да е лек и подръжката да е нормална
    даите някво мнение за марки
    ааа да ,специялно за сузуки дрз-400 ,карах едно такова моторче успях и да се обърна ,този мотор е пълна скръб ,по невървящо нещо не бях карал

  • #2
    От: искам супер мото ?

    Най-добрият вариант е крос който е направен на супермото,но там с регистрацията е сложно.Много зависи къде ще го караш - писта,шосе,град.Ако искаш сравнително универсална машина моята препоръка е Ямаха ВР,но по-старичките новите вече са с 4-ри скорости,както и ЦРФ-а което до някъде си е минус.Ако го искаш само за писта в което се съмнявам в предвид това ,че искаш регистриран то тогава един чист крос ще е най-добре.ДРЗ-та си е универсален боец затова не можеш да очакваш чудеса от него.А защо не погледнеш КТМ ,те нямат проблем с намирането на части.А относно поддръжката тя е почти еднаква за всички,почти защото ДРЗ-та ще е с най-ниско бюджетна и непретенциозна поддръжка.

    Коментар


    • #3
      От: искам супер мото ?

      искам универсален боец за града и извън града ,да влиза и по черно
      карах сузуки ДРЗ по слаб мотор не бях карал,за хонда части над път и под път,а ктм е малко странна птица ,един приятел се занимава с ремонти и отваря едно ново ктм-че и вътре три маслени помпи пластмасови ,хондата е чук ,елемнтарен мощен и носи на бои ,имат хроничен проблем с клапаните ,но не е болка за умиране ,нямам наблюдение на хъскитата ,сега рова в нета и трупам информация,ще видя и тая ямаха BP,дори не бях чувал за такава

      Коментар


      • #4
        От: искам супер мото ?

        Ммм има и ктми без три маслени помпи Те и точно тея в бюджета ти са си точно такива.
        Иван Маринов
        Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
        ЕНДУРО ВАРНА

        Коментар


        • #5
          Re: От: искам супер мото ?

          KTM EXC 400, 450, 525/530 - могат да се регистрират, 6 скорости са и стартер. Ако искаш за града и за черно. Но това не е всекидневен мотор, както и всяко друго леко ендуро, да не говорим за крос.

          Ако смяташ да е 90% по пътя и 10% черно и да е по-скоро за всеки ден, по-добре се хвърляй на LC4 щом ДРЗ ти е слаб. Тези 10-15 кг на асвалта почти не се усещат а поддръжката е съвсем друга.

          Хускварна - не.

          Хусабег е друго - зависи от годината. За 6 бона можеш да земеш и след като ги купиха КТМ, тоест чести от ктм (то си е ктм де).

          Не се плаши от правене на супермото - правенето е едни джанти, диск, планка за апарат и втулки може да трябват за джантите. Сменят се половин-един час.

          Crf, еле пък x супермото не съм виждал да се продава в България.

          Коментар


          • #6
            От: искам супер мото ?

            ktm с три маслени помпи е 2009,модела lc4 е цели 150 кг ,доста тежък ,имане 10-15 кг разлика а цели 50кг ,една торба цимент
            има конда црф супер мото,но е без регистрация ,а това много ме спъва ,имам си машина за черно и понякога я карам и на асвалт но си е кофти тръпка
            не можеш спокоино да спреш някъде на кафе

            Коментар


            • #7
              От: искам супер мото ?

              Явно имаш пристрастие към Хонда, в Италия преправят CRF в CRE или крос в ендуро,като запазват мощността,но има светлини,по-голям маховик,ако не се лъжа и скоростите са други и може да се регистрира,също така и правят CRM от CRF или супермото от кросовия.Фирмата се казва HM Moto,напиши в гооглето HM CRM 450 и търси твоя мотор .Поогледай се за такъв или търси някой да ти го докара от там.Скоро виждах и тук даже беше супермото.В общи линии ориентирай се към Италия.А иначе Ямахата e WR което ще рече ендуро версия на кросовия модел,тя също е удачен избор,части бол ,а и не са скъпи.Даже гледам че ВР са си с 5 скорости и по-новите години.Имай в предвид ,че кросов мотор направен на супермото както е ЦРФ-а е истинско мъчение както за мотора така и за мотоциклетиста да се кара извън града.Не отхвърляй с лека ръка КТМ.
              Последно редактирано от alehandro; 09-01-13, 08:31.

              Коментар


              • #8
                От: искам супер мото ?

                аз питах тук там ,и намерих един ктм във плевен които е с регистрация и подреден ,надявам се да излезе читав ,каран е по състезания но пък от друга страна
                такива мотори се подържат много ,мотора е на антонио ктм 450 ,след 10 дена ще го видя ,
                само да питам,тези мотори имат ли инсталация за осветление?

                Коментар


                • #9
                  От: искам супер мото ?

                  Ако е EXC би трябвало да има

                  Коментар


                  • #10
                    Re: От: искам супер мото ?

                    http://www.motorcyclespecs.co.za/mod...60smc%2003.htm

                    http://www.motorcyclespecs.co.za/mod...5_mxc%2000.htm
                    Последно редактирано от chemomche; 09-01-13, 13:19. Причина: greshka

                    Коментар


                    • #11
                      От: искам супер мото ?

                      маи е такова ,не им разбирам все още на този тип мотори ,аз надалече няма ходя с него ,харесва ми колко са леки ,имат мощност ,много са маневрени
                      общо взето ако паднеш или нищо му няма или със няколкостотин лева разрешаваш проблема
                      казват много подръжка ,много нещо ,глупости на търкалета
                      пистовият мотор ,паднеш ли ти трябва четири цифрена сума да го въстановиш,изтракат ли клапани ,аиде купуваи от 10 клапана нагоре и така

                      Коментар


                      • #12
                        Re: искам супер мото ?

                        http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=151564

                        Коментар


                        • #13
                          От: искам супер мото ?

                          Аз само не разбрах какъв е проблема с маслените помпи на КТМ-а. И на новите и на старите са пластмасови зъбчатките, които ги задвижват помпите. Самите помпи са си стомана.
                          Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

                          Коментар


                          • #14
                            От: искам супер мото ?

                            просто ,проблема е че колкото повече сложнотии ,толкова по големи вероятности от аварии,верно че ктм е по мощен и агресивен,
                            знаете какъв е имиджа на хонда..... НАДЕЖДЕН ....,както и да е ,сигурно ще взема ктм ,но съм фен на хонда
                            всички ктм-ми в групата постоянно дават фира ,днес това ,утре онова а моят TRX e куче влаче реис,
                            наскоро четох че дават на ктм при 80 мото часа смяна на бутало
                            ,

                            Коментар


                            • #15
                              От: искам супер мото ?

                              на Юнгата му предложих мойта матаретка(и Краси в друг форум му беше пуснал линк но го изтриха)

                              човека иска нов мотор
                              търси си ЦРФ-Х и му слагай супермото джанти,това мога да ти дам като съвет
                              crf450 supermoto

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X