Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с ремонт

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Проблем с ремонт

    Тоя мотор прави едни интересни неща с ризите, и симптома е подобен...

    Дано да не е...
    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

    Коментар


    • #62
      От: Проблем с ремонт

      Оф, аз мислих да го пиша хидравлична помпа, но за по-кратко рекох да е сектор... нали съм лаик. Притракване има някфо, но не по-различно от преди. Та може и така да съм си го купил . Maсло не тече, та начи го водим ок. Антифриза ще го борим, неа му се дам. Почивай, пий чай, повечко витамини, че и аповете ептен ги изяждат. Стискам палци да се оправиш усложнения повече! Явно няма да я ползвам утре, та нещо другата седмица като си вече бодър и здрав дай знак да ти я докарам топла, щото на студено няма да я хванем...
      И аз се притеснявам, че го яде из от вътре... я кажи как да го хвана дали са ризите?

      Коментар


      • #63
        От: Проблем с ремонт

        Тест за налягане в охладителната система и тест за газове в охладителната система.

        (е направо те разбих преди уикенда, нали :-) )
        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

        Коментар


        • #64
          От: Проблем с ремонт

          Е няма да е викенда, модуса още се продава, аз още го карам . Реално трябва да има налягане нали, да са твърди маркучите? Щото те не са, меки са. На око трудно ще позная газовете у водата, но тряа нещо мехурче поне да пусне, не ли? Не си го представям да работи така добре, да не грее и да изяжда литри, ама литри течност за 3 км... през ризите... А и имаше теч преди, видим... Само дето не се види от къде тече. Мисля като я закарам топла и течаща и я вдигна ще си покаже. А може и комбинация да е...

          Коментар


          • #65
            От: Проблем с ремонт

            Ако ти се занимава утре без да я палиш вади свещите, Една трябва да е доста по различна от другите на вид.
            "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

            Коментар


            • #66
              От: Проблем с ремонт

              Утре няма да е, може в неделя. То е малко гърчаво, но не и невъзможно. Само дето май нямам ключ за бензинови свещи, аз до скоро бех чист дизелист /мр2-то не го броим, нали е тойота, нищо никога не съм му правил, само го карах и както се оказа без предни амове/

              Коментар


              • #67
                От: Проблем с ремонт

                Ама напълно ли са меки маркучите?
                Значи капачка,или теч някъде. Ама на подемника не капна от никъде,я смени капачката пробно...
                Калин Владов,09РСПБЗН

                Коментар


                • #68
                  От: Проблем с ремонт

                  Как пък да я сменя бре... Тя капачката уплътнява добре, пробката също... Меки са съвсем. Днес също не капна като я запалихме. Обаче като я покарах и загря и протече. Нямаше парно и то само от ляво, пасажерското духаше. Явно предположенията за въздушна тапа по-нагоре из темата са били правилни. Като я покарах и продуха топлото си отворих покрива... Последните 10тина километра или реално от гарата нагоре по хълма се разсмърдя на антифриз... та имаме теч 100%... само дето в тъмното с челника не го виждам къде е, а и много ниска да се пъхна да гледам... пък и кал и сняг... утре ще има локва сабале и ще я видя що годе къде е. По питата и около казана нищо видимо няма... Абе тва си е симптоматично за бмв... обезвъздушаването дори на изправна система си е майсторлък... и яко ги плюят за което...

                  Коментар


                  • #69
                    От: Проблем с ремонт

                    Мен ми се е случвало,да тече от питата на парното,но там където маркучите влизат в купето и се стичаше по тях и следтова по скоростите та чак капеше по средата на колата.Иначе ако има спукана риза гледай аспуха ако гори антифриз пуши бяло ,а дали надува,ще я хванеш студена сутрин,палиш и сваляш капачката ,ако надува излиза пара,щото още антифриза е студен и от него не може да излиза пара.Подаваш газ и ако надува парата изведнъж се увеличава.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Проблем с ремонт

                      Не, от казана категорично не излиза пара. Точно където влизат в купето в питата на парното имаше спукан маркуч, който просто изби един ден. Видях го лесно и го срязах, сложих пак и стегнах. Може би не е зле да го сменя. Още като я купих обаче липсваше вода. Обаче пък открих теч от водната помпа, която е навряна супер на недосегаемо без сваляне на радиатора или поне перката място. Някак докопах едно от 3те болтчета и го врътнах 1/5 оборот, спря да сълзи и се оправи. Карах я така без проблеми 5-6 000 км, не губеше антифриз. Та да се върнем на парното, май тече там някъде, но като гледам оправеното място, не си личи да има теч. Освен да не съм го до затегнал добре и скобата да сълзи от долу. Но гуми много течност, трябва да е хубав теч, говорим за литри, доливаш поне 2-3 литра... Малко бяло пуши, но не е много сякаш. Тест на течността или свещ ще е по-сигурно сякаш.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Проблем с ремонт

                        По начина по който го подържаш съвсем скоро ще отиде за желязо или на друг да му се "радва". Просто помисли, че след като петдесет лева да отидеш на протест са проблем, то подръжката на Х5 трябва да е значително по голям проблем. Това не се прави със заварени половината важни неща по него, каране без антифриз и масло, ремонт на маркучите със срязване, дозатягане на болтове с надеждата да спре теча. То и като е здраво е едно недоразумение, а така подържано не ми се мисли как може да разчиташ на него, еле пък за детевоз както го декларира. А и друго. Помисли за отношението си към техниката, защото сега гледам продаваш и Модуса. Как мислиш че някой прочел тази тема и темата за диското ще го купи?
                        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Проблем с ремонт

                          Виж сега, теча с дозатягането на болтчето беше оправен така за да стигна до сервиза. Там ми се заяви, не тече 'начи е оправено и няма да го пипаме, сори. С маручока същата работа, нили трябва да мога да стигна от дерето до сервиза?! Диското не се продава, правя си експерименти с него на воля. Х-а също. Наложи ми се да го карам с теч няколко пъти, пък недоразумението е живо. Повечето хора се кълняха, че ще е труп до сега. За 2 седмици протести гоним 1000 лева само за гориво, щото с 1 ходене е смешно изобщо. Проблем и да не са, си е сума хвърлена на вятъра. И кфо, трябва да ме бие парата през ръката за да карам кола, която ми харесва? Недоразумение не бих го нарекъл, но това вече си е въпрос на плюене и харесване на различни машини. От желание да го глезя скоростите имат проблем. Като цяло намирането на читав майстор за тая кола е проблем, като го взех преди да се ориентирам бая пари ми изгоряха от доверие към измамник. Знам, че мога да разчитам на него, щото всички казаха, как ще се разпадне а не е. Да, може и в момента да не мога да си позволя да му налея торба с пари в офиц. сервиз, но там повечето са се разпищяли. Изобщо ако искаш да си полезен, не критикувай без да знаеш. Модуса аз не го обгрижвам, не е мой. Само съм го пуснал да се продава. Ако имаш интерес към него, обади се и ще ти кажа кое му е добре и кое му е проблем, не мисля да лъжа и замазвам. Виж жената като отиде да му смени маслото и филтъра му и взеха 350 лева, а даже не ги е видяла да го сменят! И това в представителен сервиз на Рено и 3 часа работа, загубени 2 щипки и за капак, ама я питали как да и сложат резервната гума обратно, щото беше спукала гума преди това. Аз на х-а сега смених маслото и филтъра за 150... кастрол му сипах, щото уж от бмв това препоръчват. Айде със здраве и дано спрете да робувате на предразсъдъци някой ден.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Проблем с ремонт

                            Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                            ... То и като е здраво е едно недоразумение, а така подържано не ми се мисли как може да разчиташ на него, ....
                            Колега извинявай, но на базата на какъв личен опит и къде точно виждаш "недоразумението" при една добре поддържана Х5-ца ???

                            Коментар


                            • #74
                              От: Проблем с ремонт

                              Една жена на опашката ми каза.
                              "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Проблем с ремонт

                                Каквото аргументирано твърдение по-горе, такъв смислен отговор тук ....
                                Жалко, че ги четем в технически раздел на форума и идват от участник с над 3000 поста

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X