Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с ремонт

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Проблем с ремонт

    То нищо здраво няма в тоя баварец бре!! Нито антифриза,нито скорости,нито...нищо! Знам че не ти е до смях,ама нещата отиват на към зазимяване! Ако нямаш удължител,ще ти дам,пускай му една духалка и източи охладителната система.Другото май ще е напролет!!
    088пет722пет99
    http://www.hydropompi.com/

    Коментар


    • #32
      От: Проблем с ремонт

      Така ми се чини и на мен, май ще е напролет. Има и други неща за правене, тея са по-ключовите . Ама не си прав, мен си ми е смешно също. А бавареца е супер, аз май съм душманин /абе скоростите сами се прецакаха, но май от смяната на маслото, новото май е по-агресивно, откача разни наслагвания из кутията и ето ти запушване/. Все пак ако намеря дупката дето тече масло и я запуша ще го изкарам като тапа и ще го правя. Даже и газ съм му замислил /още се колебая, ноо май както се очертава да е непродаваем, ще трябва да смъкна разхода поне в пари за гориво/. А удължител как ще ми дадеш не знам, но ако ходя до София ще пиша... То първо да видя утре антифриза дали е замръзнал толкоз или не чак толкоз и ще изтече. Лошото е, че ми е много любим тоя Х. По-яко кола не съм карал, такъв кеф, комфорт... абе сичко. И си пердаши по черно без много да се замисля, даже на едно от гадните места в полето, дето миннава една вада, диското се мъчи повече от него, а той е с мишелин АТ гуми, диското с 32ки MT/R... За детевоз ми е...

      Коментар


      • #33
        От: Проблем с ремонт

        Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
        Не съм чак при хижата, след селото, не много, километър примерно. Витнамка има и съседа, нооо много опасно, това си е голяма машина и ще ме разглоби до горе, а има 2 места дето се минават само с газ и то бая. Пътя долу е поразчистен но зле, при мен си гони метъра, не е спряло да вали още. До събота я съм напреднал, я не. Ако ти се разхожда, ще се радвам да се запознаем. Пиши ми и ще се разберем. Духалка вече писах, че не ми стига кабела за да пусна. Ще го видя утре положението с антифриза, може и да не е много замръзнал, под -5 надали ще падне. Сега само гадаем, което е много куцо, надявам се да се види само с махната пола, но се съмнявам, тече по средата на металната защита от страната на пасажера. Ще го вдигна на 2 пъна и ще действам колкото мога. Вече минаха по-големи студове, и като се стопли не протече от никъде вода.
        Лакатник или Бов,ако немаш развитие и съм натам поне един удължител да ти домъкна,ама май ще е късно,утре, други ден дават под -5,а горе ще е доста под да не направиш по-голема белята,слез до селото утре и помоли некой местен за удължител на връщане,повечето хора балканджии са свестни все ще ти бутне некой рамо!Планината ражда хора,не тикви!
        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

        Коментар


        • #34
          От: Проблем с ремонт

          Колега случката наистина е неприятна и искрено ти съчувствам като си представя какво следва ...
          От описанието на инцидента не става ясно дали предните колелета (окачването) е поело удара или направо е ударен картера (подкартерната ламарина)
          Силно ме съмнява двигателя да е тръгнал назад към купето и да се е ударил в рейката. Все пак го държат и неговите тампони и тампоните на скоростната кутия и го подпира задния диференциал.
          Ако удара е бил в някое от предните колела би трябвало да изкриви носачите и/или дори да премести макферсона (по твоите описания за силата на удара) но и това ще се усети в движение.
          При Х5 с цел да се свали максимално двигателя надолу и да се снижи центъра на тежестта предния диференциал е монтиран от лявата (шофьорската) страна на картера на мотора и дясната полуоска минава през картера)
          От удара твърде е възможно да диференциала да се е "отлепил" от картера (дори да е откъснал парче от стената) и теча на масло да е от там.
          Ако удара е бил централно в подкартерната ламарина то тя се е огънала но все пак трудно може да спука картера (удара се разпределя на голяма площ) а и дори да е така то тя не връща първоначалната си форма и ако двигателя остане да лежи на нея (тя да опира в картера) трябва да се усеща шум и вибрации при работещ двигател.
          Все пак при подобен удар ми се струва, че не може да не са засегнати и радиаторите, а ти не казваш за подобни ядове
          Съветвам те да обърнеш внимание и на забележката на колегата по-горе да се провери състоянието на цедката на маслената помпа в картера, двигателите на BMW противно на мненията тук са здрави но не до там да работят без масло
          Преди да сваляш корите отдолу можеш да свалиш предната броня - така се открива добра гледка към предницата.
          Скоростната кутия и раздатката са доста назад и не вярвам да има поражения по тях. При моделите до 2003 раздатката е изцяло механична, без електрическия актуатор и подлежи на ремонт (предлагат се ремонтни комплекти - верига, лагери и семеринги)
          Прикачени файлове

          Коментар


          • #35
            От: Проблем с ремонт

            От към Бов.
            Теча на антифриз така и не го разбрах. като я купих имаше проблем с парното и се оказа липса на антифриз. Видях, че сълзи водната помпа и с триста зора добарах 1 от болтовете, затегнах то и спря. Долях и се оправи. 1/2 година по-късно ми изби мъркуч, който мисля е за парното, но може и да бъркам. Зад двигателя горе, влиза към купето. Нямам идея защо и как. Може би имам скъсана гарнитура и надува, но антифриза поне на вид е без масло, мехури и т.н. Та резнах го аз тоя мъркуч и го върнах пак там. След 5 км каране на другия ден просто почна да тече някъде надолу зад двигателя, но така и не стигнах до там да разбера от къде. Налагаше се да я карам и доливах, теча стана повече, но после срях да я карам. Все пак това до веде до липсата на антифриз, остана чиста вода. Това реално е добре, тъпите предишни собственици не само бяха сипали декстрон в скоростите, но и вместо син, бяха сипвали черван антифриз. Той не изтич тотално, та явно са ги смесили. С времето нещата сигурно са задълбали. Съответно след 1-вото захладяване бях полудял от страх, щото заваля внезапно и не смогнах да и сипа антифриз овреме. При първа възможност налях и я запалих да развърти. Беше студено и като запалих двигателя тракаше и работеше неравномерно /след 30 сек почва да тресе и го гаснах/, но явно смеси течностите. Тук падаха температурите под -10 вече, ако има беля с това, вече се е случила. Работата е там, че за удъра бях забравил тотално докато не тръгнах малко да я раздвижа. От седенето и лами звуци и какво ли не акомулатора беше паднал, като го заредих светна ламбата на дсц-то, което се оправя с размърдване напред и назад. Сега като се замисля май има и още 2, които предишнот зареждане не светеха. Така де, разтресе се и го спрях. Слезнах и видях, че има мазно петно където бях спрял преди. Разгледах и разбрах, че е масло, а не антифриз. Удърът се падна точно м/у алуминиевата защита и полата. Там има 1 дебела тръба, която го е поела. За това и реших, че друго няма. Едното ми търкало е мръднало напред още от Франция, там кък се качих на едно колче и си смлях десния подпраг /лудница, а / та като я вадихме се дигна много и тежеста падна на това търкало. Мисля, че лагера горе където е хванат макферсона е сдал. Отклоних се малко. Предната броня съм я махал вече няколко пъти, ще се справя лесно. Здраво е много и РАБОТИ без масло... ноо не много, хехе. Сега антифриза не тече мистериозно, дори когато не е замръзнал... Тече масло, ще го намеря тоя теч и ликвидирам.
            Много благодаря на всички, изобщо не очаквах толкова много мнения и съвети, баш па за БМВ! Супер сте, утре ще пиша, /надявам се, утре щото имам и куп други неща по къщата и двора с тоя сняг/ какво съм открил, дават го да е слънце...

            Коментар


            • #36
              От: Проблем с ремонт

              Маркучите за охладителната течност, които влизат в купето са за парното. Отпред в коша на двигателя от лявата (шофьорската) страна навътре до челното стъкло има два клапана за двата кръга на парното монтирани в един корпус. Скъсяването на маркуч от водно съединение в повечето случаи помага да се прибереш, но не и да караш продължително време така. Те са оразмерени точно и със съответните кривки, така че да не се прегъват и да поемат вибрациите от двигателя. Като се скъсят или се пречупват на сгъвките и намаляват проходимостта си, или просто се вадят от щуцерите или ако те са пластмасови ги чупят. Много е важно и как си обезвъздушавал след като си доливал антифриз на почти празен радиатор по думите си. И сега ако не е добре обезвъздушена системата може да има "въздушна тапа" и това да е причината част от системата да е суха и за това да е спрял теча.
              Смесването на масло и антифриз обикновено се забелязва лесно и не вярвам да го сбъркаш.
              Ако причината за теча на маслото не го свързваш конкретно с удара и съответно повреди по картера провери гарнитурата на тялото на масления филтър, гарнитурите на капаците на клапаните, гарнитурата на картера (също може да са изпуснали някои от болтовете и да се е изкривил целия картер по контактната си повърхност с блока) и семерингите отпред и отзад на коляновия вал (отзад омаслява между двигателя и скоростната кутия). Провери и тампоните на двигателя и скоростите - този мотор е тежък и при такъв удар дори да не е стигнал директно до него инерционните сили може да предизвикат скъсването на тампон още повече ако е стар и амортизиран).
              При тотално разреден или слаб акумулатор модулите на DSC и ABS, както и компютъра за управление на автоматика (ако ти си с такъв) се шашкат и може да светнат едновременно DSC, ABS и жълтата лампа за спирачките. Най-често ако не е датчик на ABS-a или друго това се оправя като се инициализира сензора за ъгловата позиция на волана. При запален двигател волана се завърта наляво и надясно до край няколко пъти - в повечето случаи това е достатъчно. Ако е датчик на ABS или друго най-добре е да се направи диагностика (с DIS например) и с диагностичната програма също така може да се инициализира и сензора за ъгловата позиция на волана.
              Последно редактирано от tsb_bg; 08-01-13, 03:11. Причина: Допълнение

              Коментар


              • #37
                От: Проблем с ремонт

                Няма проблеми с датчиците смятам, въздушна тапа може и да има, че последното наливане вече беше с проблемен мотор и много не е работил, че да обезвъздуша. Добрата новина е, че антифириза е в течно състояние, термометъра в колата показа -7 преди 30 мин. Лошата е, че нищо се не види при свалена пола и ще трябва да махна и алуминиевата защита, което сигурно ще е утре, сега вече е залез.

                Коментар


                • #38
                  От: Проблем с ремонт

                  Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                  .....
                  Кажете ми само от къде мога да купя такава гума за уплътнение или да действам с подръчни мат'ряли...
                  Във Всяка фирма която поставя алуминиева дограма, ще ти дадат парчета гумено уплътнение, стига да не са ги изхвърлили(ако случайно са големи чистофайници).
                  Представлява еластична лента с триъгълно сечение, като две от стените са оребрени, подходящо за натъпкване в цепнатини.
                  Grand Vitara 1.6i 16V (94Hp)2001
                  Недостатъчното количество просто ще свърши, недостъчното качество може да те довърши !
                  'Толкова млад, а вече кривнал от пътя'

                  Коментар


                  • #39
                    От: Проблем с ремонт

                    Благодаря, имам познати дограмисти, ще ги попитам. То още не е ясно от къде и защо тече. Надявам се утре да е пак слънчево и да го повдигна на трупчета, за да мога да махна алуминиевата защита. Струва ми се, че може да се наложи и да му капна малко масло после, че да го видя от къде ще текне. На първо четене, няма сериозни поражение от удъра, но наистина е възможно да има скъсан тампон. Като запаля и прихлопва и причуква, та си го мислих това. Също трака в ниските обороти, пак като от скъсан тампон. Неравномерната работа я отдавам на липващото масло... за сега.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Проблем с ремонт

                      Какво и как станало само се гадае.Аз и утре ще бъда наблизо.Ако има начин да издърпаме до където може да дойде пътна помощ!Предполагам че трябва още един джип и то с лебедка.
                      КАТАСТРОФИТЕ не се случват те се предизвикват.
                      УАЗ 31514 тел.0888842669/0878842669

                      Коментар


                      • #41
                        От: Проблем с ремонт

                        И лебедка имам, но много е сняг за дърпане, ще се вкараме в приключение, което е излишно, чак толкова не е спешно да я извадя. Ще се опитам да махна защитата, че ако има начин да затапя дупката и да я карам ще е по-добре. Не ми се ще да рискувам хлъзване в дърво и още щети. Благодаря за предложението. Предишния сняг се стопи бързо, ако има 1 седмица слънце ще намалее и снега.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Проблем с ремонт

                          Ето и клипчето, точно след като загасих разбрах, че маслото изтича.

                          http://tube.offroad-bulgaria.com/vid...fa0150b875b868

                          Коментар


                          • #43
                            От: Проблем с ремонт

                            Днес махнах защитата. Повдигнах я на 2 трупчета 1-во. Пак нищо не се вижда, омаслено е, картерния капак и нагоре. Тече зад тръбата и трябва да се свали целия картерен леген. Обаче на щеката се показва малко масълце, предполагам от повдигането се и нивелира що годе. Чудя се дали да не рискувам, с толкова масло клапаните няма да им стига и ще тракат гаранция, но пък ако е само това може и да излазим. Ако обаче се разтече още масло в движение ще е лошо. Сега ще потърся диаграма да покажа що годе...

                            ПП
                            Повдигайки осъзнах, че мога да пъхна винтовия крик, който Х-а си има и да ви оправя пружината на диското, щото тя пак беше изпаднала. Стана лесно, на моста и тампона, сега сложих 3 свински опашки, различно оптегнати и чакаме амове. Поне нещо полезно излезе от цялата работа...

                            Коментар


                            • #44
                              От: Проблем с ремонт

                              Маслото ако изтича на загасен мотор, като запалиш ще изчезне за секунди...
                              Поне се затопли времето - ще стопи снега, после чакаш 2 дни да изпръхне и може да действаш...
                              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                              Коментар


                              • #45
                                От: Проблем с ремонт

                                Чакам аз, чакам. То го стапя и пак нов пада . Да ти кажа тук калта ми е по-гадна от сняг, само да не е кишав.А маслото се показва на щеката леко, пък е бил запален... без да изтече. Странно е положението. Още не ми е ясно след изваждането, какво ще направя и съответно не се и вади. Инак ми се чини да излезе и на самоход, нали си има и вериги... Не е проблем и да я дръпна с диското без да я паля, после с пътна. Така или иде момента. Даже днес бях на косъм, но още има сняг. Обаче има утре и още един ден най-много, после пак ще вали...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X