Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Hyundai Galloper lift

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Hyundai Galloper lift

    може ли някои да ми помогне имам галопер с които ходя на лов. искам да го повдигна малко но не съм сигурен дали може и как става.ако някои може да ми помогне предварително благодаря.

  • #2
    От: hyundai galoper lift

    Първоначално публикуван от popaiiii Преглед на мнение
    може ли някои да ми помогне имам галопер с които ходя на лов. искам да го повдигна малко но не съм сигурен дали може и как става.ако някои може да ми помогне предварително благодаря.
    По-добре не си играй с лифт. И без него трябва да можеш да събереш гуми 31 х 10.5 (265/75 R15).
    Иначе лифт отзад става лесно с подмяна на пружините. Отпред обаче вариантът е само с натягане на торсионите. Това ограничава хода на окачването. За да можеш частично да коригираш положението, ще трябва да режеш едни тампони. А като ги отрежеш може да береш същите ядове като мене с вадене на дясната полуоска.

    Не мисля, че си струва разправиите. Като за ходене на лов ще е достатъчно да се сложат едни подходящи (кални) гуми с размер 31".
    Виж, ако оригиналното окачване е вече много амортизирано, може да се наложи подмяна на пружини и торсиони.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #3
      От: hyundai galoper lift

      благодаря за отговора. галопера е в идеално състояние и като височина и ходова част ама ми се искаше да го вдигна малко. на мен ми казаха че ставало с пружини от дълга база и натягане на макферсона но досега не съм се занимавал с такива неща и затова помолих за мнение на хора които са го правили

      Коментар


      • #4
        От: hyundai galoper lift

        Според мен,Галопера за лов е прекалено висок даже,ама ти си знаеш !
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • #5
          От: hyundai galoper lift

          За лифт не знам,но може би фланци и подходящи уширители за калниците...
          +359 889 301 623 Явор
          Suzuki Grand Vitara 2,0л.2007

          Коментар


          • #6
            От: hyundai galoper lift

            Първоначално публикуван от bradvata Преглед на мнение
            За лифт не знам,но може би фланци и подходящи уширители за калниците...
            От какъв зор?!? Уширители хубаво, ама ако е с онези пластмасови красоти ...
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #7
              От: hyundai galoper lift

              фланците каква роля играят по стабилен ли става. уширители за калниците не знам на кое му казвате .иначе е с пластмасите .

              Коментар


              • #8
                От: hyundai galoper lift

                Да бе да.Абсолютно си прав колега Чавдар.Забравих че има модели и с такива красоти.
                А за фланците,да по стабилен става и си спестяваш разходите по едни минусови джанти примерно.Естествено това си има и минуси.
                Колкото за уширителите,това са си един вид гумени протектори които се слагат на ръба на калниците и служат за защита от кал след слагането на въпросните фланци.
                Последно редактирано от bradi; 11-01-13, 21:47.
                +359 889 301 623 Явор
                Suzuki Grand Vitara 2,0л.2007

                Коментар


                • #9
                  От: hyundai galoper lift

                  разбрахвиждал сам такива уширители . ада питам с какви гуми епо добре 235/75/15 или 265/70/15 идали щеима голяма разлика в разхода на гориво

                  Коментар


                  • #10
                    От: hyundai galoper lift

                    Първоначално публикуван от popaiiii Преглед на мнение
                    а да питам с какви гуми епо добре 235/75/15 или 265/70/15 идали щеима голяма разлика в разхода на гориво
                    Нещо не ми стана ясно защо питаш за лифт, като искаш да слагаш малки гуми?
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #11
                      От: hyundai galoper lift

                      Ами много е просто,едните от цитираните размери са по широки а другите са с по голям диаметър,което означава по малък просвет.
                      А ти търсиш по голям такъв доколкото те разбирам,така че сам си отговори.Колкото до разхода в гората той е последното което може да те притеснява.
                      +359 889 301 623 Явор
                      Suzuki Grand Vitara 2,0л.2007

                      Коментар


                      • #12
                        ми то на тоя размер джанта това маи е максимума зависочина

                        ти с какъв размер гуми си.аз мисля да сложа 31 х 10.5 15 бф гудрич олтерен
                        Последно редактирано от CarTest™; 12-01-13, 16:57.

                        Коментар


                        • #13
                          От: hyundai galoper lift

                          Аз съм с 235/75/15 ,а това на което си се спрял е перфекто!Между другото и аз си търся точно тази гума втора употреба.
                          п.п.Не е лошо да пишеш откъде си.
                          +359 889 301 623 Явор
                          Suzuki Grand Vitara 2,0л.2007

                          Коментар


                          • #14
                            От: hyundai galoper lift

                            приятно ми е станислав от софия съм .имам приятели ловци карат с тия гуми и са много доволни.аз сега сам с 235/75/15 ама са стари и не стават а и ми малеаят нещо .иначе от джипа сам много доволен имам за около 600/1000 лежа да сменя някои неща и едни гуми и става перфектен.отскоро го имам 1 година на лов досега не съм закъсвал където минават другите там и аз ама има време.искам да си го стегна за другия сезон

                            Коментар


                            • #15
                              От: hyundai galoper lift

                              Приятно ми е и на мен,Явор се казвамПредполагам знаеш че стандарта за наште джипки е 235/75/15.Ако си с къса база,де!
                              Иначе за тези парички които си подготвил най добрия избор са си Гудриджа АТ и то на размера който си се спрял.
                              Аз не съм ловец,и аз го имам от 1 година и споделям от краткия все пак опит който имам.
                              +359 889 301 623 Явор
                              Suzuki Grand Vitara 2,0л.2007

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X