Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредната паника

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредната паника

    Смешното гъвкаво кабелче може да се окаже в резонанс, за разлика от помпозната ти антена, несъгласувана с кабела.

    Коментар


    • От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредната паника

      Имайки предвид големия диапазон покрити честоти, се чудя как ще бъде в точен резонанс...
      'Помпозната' антена си е с коаксиално кабелче и т.н.... Вярно, че не е голяма, но пак си е антена, и то пригодена 'според китайския производител' специално за този приемник - тя дойде в комплект с него
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредната паника

        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
        ...Вярно, че не е голяма, но пак си е антена,...
        Не трябва да е голяма и не е задължително да става за нещо. Приемникът, дето на село направи чудеса - в София хвана един канал и то силно насичащ. С голяма антена.

        Коментар


        • От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредната паника

          От къде мога да закупя качествена антена или тази която колегата alrd е показал, че имам проблем със сигнала в едно Павликенско село.
          TT-Tuning Team
          АСК Добрич

          Коментар


          • От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредната паника

            Първоначално публикуван от Димитър Колев Преглед на мнение
            А на мен вчера един ми разправяше,че щели да ми изчезнат някои телевизии от сателита,щото видиш ли,били аналогови...
            Наистина наскоро спряха последните аналогови сат. канали по Астрите. Лично съм ги разцъквал с аналогов приемник.
            Първоначално публикуван от Деян Давидов Преглед на мнение
            От къде мога да закупя качествена антена или тази която колегата alrd е показал, че имам проблем със сигнала в едно Павликенско село.
            Доколкото разбирам няма усилвател, и не са сфазирани няколко антени. Не очаквам чудеса, дайте повече параметри...

            Коментар


            • От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредната паника

              Защо България, позволява да ни правят на маймуни? Или самата България ни прави на маймуни. Сегашния стандарт дивибити се очаква да се подмени с дивибити-2. Тоест старите приемници ще си ги бием по кратуните. Някой определено ще лапне доста хубав пай.

              Коментар


              • От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредната паника

                Първоначално публикуван от Деян Давидов Преглед на мнение
                От къде мога да закупя качествена антена или тази която колегата alrd е показал, че имам проблем със сигнала в едно Павликенско село.
                Тази която съм показал се оказа че е само да професионална употреба и я няма в магазините. Има от този вид , добра и струва 25 лв. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка2173.jpg
Прегледи:2
Размер:94.3 КБ
ID:5530447
                На нас клиренс ни трябва , не скорост

                Коментар


                • От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредната паника

                  Първоначално публикуван от maxsound Преглед на мнение
                  Сегашния стандарт дивибити се очаква да се подмени с дивибити-2. Тоест старите приемници ще си ги бием по кратуните.
                  Е тя техниката си се развива, ама специално за България не съм чул да са тръгнали да го сменят.

                  Коментар


                  • От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредната паника

                    Може ли да се ползва една антена на повече от един тунер?
                    Публикувайте отговор

                    Коментар


                    • От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредната паника

                      Да, аз два декодера ги захранвам от една антена.

                      Коментар


                      • От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредната паника

                        Първоначално публикуван от mendi Преглед на мнение
                        Да, аз два декодера ги захранвам от една антена.
                        Благодаря за инфото!
                        Друго питане: антената от снимката горе, подозрително ми прилича на онези "разработки" с "легените" за отражател, дето бяха заляли битаците. Не казвам, че е същата. Понеже имам подобна (с "легена"), застояла на тавана... как да свържа коаксиалния кабел и къде да го свържа? Накакво U-ухо прави ли се, ако да - с какви размери? Има ли значение как ще е закрепването - дали ако я застопоря с метална скоба е проблем, ако скобата контактува с носещите квадратни профили?
                        Публикувайте отговор

                        Коментар


                        • От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредната паника

                          Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                          Благодаря за инфото!
                          Друго питане: антената от снимката горе, подозрително ми прилича на онези "разработки" с "легените" за отражател, дето бяха заляли битаците. Не казвам, че е същата. Понеже имам подобна (с "легена"), застояла на тавана... как да свържа коаксиалния кабел и къде да го свържа? Накакво U-ухо прави ли се, ако да - с какви размери? Има ли значение как ще е закрепването - дали ако я застопоря с метална скоба е проблем, ако скобата контактува с носещите квадратни профили?
                          Имам една такава турска. Електрониката и не е лоша, ползвай я за усилвател. На практика не и пречи окъсяването, на теория не знам как е. По спомен - ако искаш директно да свържеш коакс. кабел - се промушва до най отпред и се връзва в муцуната.

                          Коментар


                          • От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредната паника

                            Тази схема ползва ли се?

                            Публикувайте отговор

                            Коментар


                            • От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредната паника

                              Логопериодичната антена няма нужда от трансформатор, защото е 75 ома.
                              Ниските честоти, геврекът има нужда, обаче не играе за цифровата. От 500 MHz нагоре са.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X