Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредната паника

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредната паника

    Не случайно откривам, тази тема, тъй като за сетен път някой хора, ще дерат кожата на българския народ. От 01.09.2013г, вече по ефирната телевизия, както и по всички кабелни оператори ще се излъчва цифров сигнал. Всички, които са с аналогови тунери на телевизорите, ще трябва да си купят цифров декодер. За цифрова ефирна телевизия е декодер с обозначенията DVB-T, а за кабелната DVB-C. Тъй като и аз имам телевизори, които са с аналогови тунери, а и не сме малко хора в къщи, ще трябва да закупя 3 цифрови тунера за кабелна телевизия. Днес отидох да си платя сметката в НЕТ-1 и попитах колко е цената на техен тунер, като я знаех предварително преди нова година бе 60лв. Служителката ми отвърна, че е 90 лв. Супер й казах, така се правят пари от въздуха. Обясни ми,че не зависело от нея.
    Побеснях и седнах да пиша тук за съвет. Т.е да ги закупя по ефтино, със сигурност ще бъдат китайски. Вероятно не съм само аз с такъв проблем, но дайте идеи. Даже тече и клип по телевизията, като реклама, вече ни зарибяват!! Посетете сайта и вижте цените, малко под 100лв, но има и по-скъпи. Да допълна, че трябва да взема и един тунер за ефирна телевизия за вилата, та станаха бая. Нямам думи.
    Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

  • #2
    От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредно ограбване на българина

    Чакай ,чакай. Кабелните оператори си продължават с излъчването на аналогов сигнал.Така че промяната касае малцината ползващи ефир.Хмм може пък и да не са съвсем малцина,но не и в големите градове.Аз лично не познавам човек ползващ единствено ефирните програми.
    Румен Николов

    0888 358 572

    Коментар


    • #3
      От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредно ограбване на българина

      Първоначално публикуван от белята Преглед на мнение
      Не случайно откривам, тази тема, тъй като за сетен път някой хора, ще дерат кожата на българския народ. От 01.09.2013г, вече по ефирната телевизия, както и по всички кабелни оператори ще се излъчва цифров сигнал. Всички, които са с аналогови тунери на телевизорите, ще трябва да си купят цифров декодер. За цифрова ефирна телевизия е декодер с обозначенията DVB-T, а за кабелната DVB-C. Тъй като и аз имам телевизори, които са с аналогови тунери, а и не сме малко хора в къщи, ще трябва да закупя 3 цифрови тунера за кабелна телевизия.
      Уважаеми колега, задължителната цифровизация обхваща само ефирното излъчване, т.е така наречената стайна антена.
      Кабелните оператори могът да предлагат както аналогов, така и цифров сигнал.Забрана за аналогово излъчване по кабел няма!
      Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
      Пламен Златарев 0888 66 03 18

      Коментар


      • #4
        От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредно ограбване на българина

        При нас последно купувах преди няколко месеца. За "тумбест" телевизор беше 35 лв - външно устройство. Всъщност и един TV ми е плосък, но пак е с такова. По-новите плоски имат дупка за такова устройство, но то беше към 80 лв. Предимството на последните е, че нямаш още едно дистанционно.
        На практика не знам дали не говоря за други неща. Последния ми TV е от преди 2 седмици и е с всички екстри (фул ейчди, 3д и т.н.). Според рекламата на цифровизацията той би трябвало и без устройство да ги приема. На него не съм му слагал приемник и си лови само 50-те канала на аналоговата TV. Тоест - на същия кабел е, но лови само аналоговата TV.

        Коментар


        • #5
          От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредно ограбване на българина

          Колеги, бъркате, че ще излъчват аналогова, днес минах през няколко кабелни оператора и всичките ме увериха, че от 01.1.09.2013г ще излъчват само цифров сигнал.
          Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

          Коментар


          • #6
            От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредно ограбване на българина

            Eдно време като Канал 1 мина на PAL - пак имаше рев. Добавяха се едни платки на старите руски телевизори.
            Ако рекат да го направят както трябва, т.е. да напълнят ефира с много канали - аз съм ЗА цифровизация. Ама вероятно ще стане както обикновено
            Ако купувате DVB - по-добре да поддържа DVB-T2, т.е. MPEG4. Че не се знае какво стандарти ще излъчват.

            Коментар


            • #7
              От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредно ограбване на българина

              Първоначално публикуван от белята Преглед на мнение
              Колеги, бъркате, че ще излъчват аналогова, днес минах през няколко кабелни оператора и всичките ме увериха, че от 01.1.09.2013г ще излъчват само цифров сигнал.
              Да де, ама в ефира. Профитата ти казват, че не си прав. Следователно твоят доставчик те ограбва, а не на всички българи. Като не ти изнася го сменяш. По-горе е споменатта цена от 35 лв. за ефирна телевизия. Ако има баба на вилата, да ходи да се снабди с безплатен такъв, като социално слаба баба. Те повечето са такива.
              Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

              Коментар


              • #8
                От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредно ограбване на българина

                Първоначално публикуван от белята Преглед на мнение
                ... че от 01.1.09.2013г ...
                От кога, викаш... Ама 01.1.2013 мина, тъй че сигурно е 01.09.2013

                Коментар


                • #9
                  От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредно ограбване на българина

                  Първоначално публикуван от белята Преглед на мнение
                  Колеги, бъркате, че ще излъчват аналогова, днес минах през няколко кабелни оператора и всичките ме увериха, че от 01.1.09.2013г ще излъчват само цифров сигнал.
                  Това може да е само решение на кабелните телевизии, което няма нищо общо с прекъсването на аналоговото ефирно излъчване.

                  За което, както писаха по-горе - ако се направи като хората - съм "за".

                  Що се отнася до кабеларките - не знам как са нещата в България, но в държавите в които съм живял минаването от аналогово към цифров кабел (от страна на операторите) има няколко цели:

                  - По-трудна "кражба на програми" - демек - плащаш си за най-евтиния букет, взимаш си едно разкодирано аналогово кабелно тунерче и пей сърце - ловиш като за скъпия.

                  - Допълнително дране посредством налагането на употребата на повече тунери. При стария аналогов ако е "включваме ти букета към коаксиалния и после де що боднеш телевизор в апартамента - гледаш каквото си искаш", при цифровата е "един декодер на телевизор".

                  Тези допълнителни декодери, поне тук, струват допълнително на месец, а не всеки се сеща да си купи свой.

                  На мен като ми звъннат от кабеларката да ме абонират все се гаргаря с тях, винаги им казвам "Веднага ви взимам най-скъпия абонамент, само че искам да си набирам каналите директно от телевизора, като с антена, а не през някаква кутийка, щото мразя допълнителните дистанционни". Умират на място горките.
                  Издъних се на Тюринг теста

                  Коментар


                  • #10
                    От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредно ограбване на българина

                    Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
                    Eдно време като Канал 1 мина на PAL - пак имаше рев. Добавяха се едни платки на старите руски телевизори.
                    Ако рекат да го направят както трябва, т.е. да напълнят ефира с много канали - аз съм ЗА цифровизация. Ама вероятно ще стане както обикновено
                    Ако купувате DVB - по-добре да поддържа DVB-T2, т.е. MPEG4. Че не се знае какво стандарти ще излъчват.
                    Те и сега май са на МПЕГ-4. Имам един цифров тунер, дето се бута направо в СКАРТ-а, ама вади само звук. Иначе мисля, че е добре да се мине на цифров сигнал. Там няма сенки, отразени сигнали и прочее гадости. Или имаш, или нямаш приемане. Много хора още си ползват антенките и срещу еднократна минимална сума ще могат да гледат доста повече програми. А и ще се увеличи предлагането и съответно цените ще паднат още. Остава проблема с второто дистанционно, с което почти всички хора на възраст трудно се справят, ама пълно щастие няма.
                    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                    Неизвестен мъдрец

                    Коментар


                    • #11
                      От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредно ограбване на българина

                      Първоначално публикуван от Veselin Monkov Преглед на мнение
                      При нас последно купувах преди няколко месеца. За "тумбест" телевизор беше 35 лв - външно устройство. Всъщност и един TV ми е плосък, но пак е с такова. По-новите плоски имат дупка за такова устройство, но то беше към 80 лв. Предимството на последните е, че нямаш още едно дистанционно.
                      На практика не знам дали не говоря за други неща. Последния ми TV е от преди 2 седмици и е с всички екстри (фул ейчди, 3д и т.н.). Според рекламата на цифровизацията той би трябвало и без устройство да ги приема. На него не съм му слагал приемник и си лови само 50-те канала на аналоговата TV. Тоест - на същия кабел е, но лови само аналоговата TV.
                      Това ,което се взел за 35 лева, най вероятно е приемник за цифова кабелна DVB-C-това нещо по никакъв начин не може да приема цифрова ефирна телевизия DVB -T.
                      "Дупката" на новия телевизор е за така наречения "CA" модул.Когато има кодирани цифрови програми , се слага модул в зависимост от кодировката и в него се слага декодираща карта.
                      Цифровата ефирна ще се приема без допълнително устройство ,когото има наличен сигнал DVB-T , но в Троян още няма!
                      Ако някой си мисли ,че всички цифови ефирни програми ще бъдат свободни -дълбоко се лъже!За това ще послужи "дупката" на телевизора.....да се сложи декодиращ модул и съответната платена декодираща карта..
                      Ако си на кабелна, на TV-то му дай държава “ФИНЛАНДИЯ” и пълно сканиране на DVB-C
                      Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
                      Пламен Златарев 0888 66 03 18

                      Коментар


                      • #12
                        От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредно ограбване на българина

                        Аз мисля, че започваме леко да преиграваме! Цифровизацията е следствие на общо-европейска директива определяща HD формата за унифициран ефирен стандарт за съюза (преди ние да станем пълноправна част от него) и нашите гяволи нямат никаква вина в случая (това по повод заглавието на темата...).

                        Коментар


                        • #13
                          От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредно ограбване на българина

                          При нас в Хърватска уведоха цифрова телевизия преди 2 години и спряха аналогово излъчване през ефир както и през кабел.Всички кабелни оператори доставиха безплатно на всички абонати цифров ресивер и по заявление, един за ефир без значение да ли си абонат на кабелен оператор или не. В свободна продажба цената на ефирен ресивер е към 30лв. Обаче, при нас се плаща месечна такса за национална тв всеки месец (20лв) без значение да ли си абонат на кабелен оператор или не. Така да гледаш тв плащаш две такси: една на национална тв и една на кабелен оператор в зависимост какво искаш да гледаш: плащаш 20лв + 20-50лв.
                          Three witches watch three Swatch watches.
                          Which witch watch which Swatch watch?

                          Коментар


                          • #14
                            От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредно ограбване на българина

                            Първоначално публикуван от белята Преглед на мнение
                            Т.е да ги закупя по ефтино, със сигурност ще бъдат китайски.
                            Ти да не мислиш че NET1 ти продават марсиански?

                            Реалната цена на средна ръка китайски DVB-T тунер е 20-ина лева. Евтините са 10-15. Който иска повече - пълни гушка, освен ако въпросния приемник няма някакви екстри.

                            ...до колкото знам май трябваше да има някаква държавна субсидия по линия на ЕС за тия тунери. Там е истинското пълнене на гушка.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #15
                              От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредно ограбване на българина

                              Спокойно
                              Кабелните телевизии няма да спираМЕ аналоговите програми!
                              Единствения + за оператора би бил както вече Гоблин каза по лесната администрация /спирането-пускането/ на клиентите при не плащане , което на практика ще е само софтуерно. Засега предимство на кабеларките е възможността да си включиш н-брой телевизори без да се налага допълнителни приемници и т.н. за всеки телевизор /което е свързано с парииии /


                              Първоначално публикуван от Veselin Monkov Преглед на мнение
                              При нас последно купувах преди няколко месеца. За "тумбест" телевизор беше 35 лв - външно устройство. Всъщност и един TV ми е плосък, но пак е с такова. По-новите плоски имат дупка за такова устройство, но то беше към 80 лв. Предимството на последните е, че нямаш още едно дистанционно.
                              На практика не знам дали не говоря за други неща. Последния ми TV е от преди 2 седмици и е с всички екстри (фул ейчди, 3д и т.н.). Според рекламата на цифровизацията той би трябвало и без устройство да ги приема. На него не съм му слагал приемник и си лови само 50-те канала на аналоговата TV. Тоест - на същия кабел е, но лови само аналоговата TV.
                              - Не е задължително да е отделен модул , ако телевизора има модул за поставяне на декодираща карта няма проблем
                              - новият ти телевизор няма причина да не хваща цифровите програми дори те да за заключени , въпрос на настройки. Пробвай да сменяш държавата задай Германия или Швейцария при някой Тв примерно Виерат-а на Панасоник пускаш първоначални настройки телевизора се рестартира и ти дава възможност да смениш държавата.

                              "Там няма сенки, отразени сигнали и прочее гадости. Или имаш, или нямаш приемане"

                              - Затова пък имаш накъсване , насичане , "квадратчета" разминаване на звук и картина и т.н.
                              088455338две
                              "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
                              Джамбазов 2010г..

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X