Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредната паника

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредната паника

    Никой няма да Ви кара да плащате нищо. Ще има 7-8 ефирни телевизии, които ще са безплатни, както сега. Все пак телевизиите печелят основно от реклама, а не от нашето левче.

    Аз искам друг въпрос да повдигна. Жена ми скоро лежа в държавна болница, здравно осигурена е от както се е родила. В стаята имаше телевизор, но с апарат с жетони и искаха да им се пускат жетони, които се купуват само от един продавач в болницата и то само в работно време. Без жетон, не може да се гледат и ефирните телевизии, които са безплатни. За или против това?
    If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

    Коментар


    • #32
      От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредната паника

      Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
      Интересно що всички си представят, че демокрация е всичко да е без пари и жените да са общи? Това беше при комунизма (или при развития социализъм, не помня вече)....
      Не искам да плащам немалка сума, за нещо, което не поглеждам. В случая с ТВ от типа на ьТВ - мога и по-силна дума да кажа. Нищо повече, не им искам телевизиите, нито безплатни, нито платени.
      Пуснал някой закони на примоция за 5 лева, и аз да плащам и заради умрелите?
      Да, добре, че тук я няма тая простотия. И нищо демократично няма в откровеното изнудване и лобиране.

      Коментар


      • #33
        От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредно ограбване на българина

        Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
        Е, във Франция е много по-културно :

        - Като си купиш каквото и да е способно да лови телевизия - продавачът е длъжен да информира данъчното.
        - Като се абонираш за кабел - пак. Тогава плащаш веднъж кабел, втори път за ефирна телевизия, нищо че ползваш кабел за да не ползваш ефирна.
        - Инспекторите минават на горе долу същия интервал, но не глобяват. Просто искат да ти влязат в жилището и да проверят. Ако не ги пуснеш - автоматично се водиш притежател и просто ти пращат честитката.
        На острова на Нейно Величество е горе-долу същата работа. Благодарение на това Би Би Си (британската национална телевизия) е с най-големия бюджет в света.

        Коментар


        • #34
          От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредната паника

          Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
          Никой няма да Ви кара да плащате нищо. Ще има 7-8 ефирни телевизии, които ще са безплатни, както сега. Все пак телевизиите печелят основно от реклама, а не от нашето левче.

          Аз искам друг въпрос да повдигна. Жена ми скоро лежа в държавна болница, здравно осигурена е от както се е родила. В стаята имаше телевизор, но с апарат с жетони и искаха да им се пускат жетони, които се купуват само от един продавач в болницата и то само в работно време. Без жетон, не може да се гледат и ефирните телевизии, които са безплатни. За или против това?
          Какво означа за или против?
          Здравното осигуряване включва медицински грижи, не екстри.
          Болница, която няма собствени средства за подобни неща наема оператор, който си изгражда мрежа, инсталира TV. Ако искаш - гледаш.

          Коментар


          • #35
            От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредната паника

            Аха, ама тия устройства не издават касови бележки. Дянков, де си ?
            LZ(единица) Лима Жоро Жоро
            2002 ●||||||● Grand Cherokee Limited 4.7L и Ксантия 2000 HDi 110 коня без едно магаре.

            Коментар


            • #36
              От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредната паника

              Някога тук също се е плащало за телевизия. Сигурен съм, че баща ми се чудеше защо на село плащат за телевизор и радиоточка, а в Троян не са искали такива неща. Но това е било преди повече от 35 години.

              Коментар


              • #37
                От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредно ограбване на българина

                Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                На острова на Нейно Величество...
                Ъ?? (кое величество)

                Някога тук също се е плащало за телевизия.
                Символични суми, примерно 3 лева годишно.

                Коментар


                • #38
                  От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредната паника

                  Здравното осигуряване включва медицински грижи, не екстри.
                  Е чак пък екстра. Все пак не живеем в 44-та година. На затворниците е безплатна телевизията,а на болните платена?!?
                  If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                  Коментар


                  • #39
                    От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредната паника

                    Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
                    Никой няма да Ви кара да плащате нищо. Ще има 7-8 ефирни телевизии, които ще са безплатни, както сега. Все пак телевизиите печелят основно от реклама, а не от нашето левче.

                    Аз искам друг въпрос да повдигна. Жена ми скоро лежа в държавна болница, здравно осигурена е от както се е родила. В стаята имаше телевизор, но с апарат с жетони и искаха да им се пускат жетони, които се купуват само от един продавач в болницата и то само в работно време. Без жетон, не може да се гледат и ефирните телевизии, които са безплатни. За или против това?
                    В случая има една поговорка:Болен се е.е докато лежи на легло!Жалка работа!

                    Коментар


                    • #40
                      От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредната паника

                      Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
                      Е чак пък екстра. Все пак не живеем в 44-та година. На затворниците е безплатна телевизията,а на болните платена?!?
                      То на затворниците и яденето е безплатно. И тока, и водата... е, и лесния за изпускане сапун в банята... Но пък дали от здравословното ядене или от друго, нямат проблеми с ходенето по голяма нужда. А там и тоалетната им хартия е безплатна.


                      Държавната телевизия си я плащаме, така или иначе. Дали директно или не, няма значение. Може да и погледнете бюджета и да сметнете колко струва на всеки българин годишно.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #41
                        От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредната паника

                        Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
                        Не искам да плащам немалка сума, за нещо, което не поглеждам. В случая с ТВ от типа на ьТВ - мога и по-силна дума да кажа. Нищо повече, не им искам телевизиите, нито безплатни, нито платени.
                        Пуснал някой закони на примоция за 5 лева, и аз да плащам и заради умрелите?
                        Да, добре, че тук я няма тая простотия. И нищо демократично няма в откровеното изнудване и лобиране.
                        Що, сега кой плаща издръжката на БНТ? Ти да не вярваш още в Дядо Коледа?
                        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                        Неизвестен мъдрец

                        Коментар


                        • #42
                          От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредната паника

                          И ти си прав.
                          Данъците са черна дупка, и телевизията е малка част от потока.
                          Абе унизително е да ме карат явно да плащам за бабешки сериали. По ирония - точно бабите наистина няма да могат да ги гледат.

                          Коментар


                          • #43
                            От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредната паника

                            Бе то май е така от родовообщинния строй насам. Щото и вожда, и шамана, и войската ядат, пък не работят на нивата, нито говеда пасат. Да ме прощават историците, може и да греша за епохата и терминологията....
                            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                            Неизвестен мъдрец

                            Коментар


                            • #44
                              От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредната паника

                              Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
                              Никой няма да Ви кара да плащате нищо. Ще има 7-8 ефирни телевизии, които ще са безплатни, както сега. Все пак телевизиите печелят основно от реклама, а не от нашето левче.

                              Аз искам друг въпрос да повдигна. Жена ми скоро лежа в държавна болница, здравно осигурена е от както се е родила. В стаята имаше телевизор, но с апарат с жетони и искаха да им се пускат жетони, които се купуват само от един продавач в болницата и то само в работно време. Без жетон, не може да се гледат и ефирните телевизии, които са безплатни. За или против това?
                              За съжаление обяснението е, че си плащаш с жетон за наем на телевизор и кабелна. Майка ми беше в болница за малко и решението беше да й предоставя едно малко 7 ичово телевизорче, малко се цупеха ден-два ама после се кротнаха и я оставиха на мира. Май тука в БГ всякак се мъчат на ни "нахендрят" с какво ли не на база какво ли не.... боже боже... мани мани...

                              Коментар


                              • #45
                                От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредната паника

                                Бе то май е така от родовообщинния строй насам. Щото и вожда, и шамана, и войската ядат
                                800 000 администрация, 20% ДДС, към 35 % ДОД, косвените данъци отделно.
                                Хубава, българска дума - аман от търтеи!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X