Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Скъсан менискус ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От позицията на миналото време , вече мога да споделя какво и как при моят случай към момента. Направена е резекция на задна 1/3 медиален мениск .Неколкократно късан менискус. Начално реших да пробвам указанията на моят ортопед , демек едната школа. Без физиотерапия , хапчета и добавки. Нямах и избор в началото, почти един месец си бях с патерици.Два контролни прегледа през месец , питам си аз за физиото , школата обаче хард. Не ти трябва , крака сам ще си покаже, и защо куцаш сега ,за болнични гледа подозрително и прочее . На опашките пред кабинета такива като мен за контролен , и се разбира че пича нищо лично , просто не ебава физиото по принцип, само набива за инжекции от 600лв. , два пъти в годината. Това как да е , обаче коляното вече над два месеца не ми дава да си карам Черокито /с ръчка/ , буса и въобще ме дразни ,че не съм функционален. Работните коли все са ръчки , автомата ми е по -така глезен и не става за работа. Сещам се , че коляното само щяло да си покаже, допълнително провокиран от мненията на тълпата пред кабинета , отидох за консултация при един пироговски спец.Човека тегли една дълга къде на мен , къде на колегата си , написа един ферман добавки , колагени , даде още един месец болничен и ме прати на физио моментално. Хубаво , но аз се опитвам вече и да работя по малко, служебно и лично , и време много няма, поркам си рецептата и така. Метнах се при една стара позната ,в поликлиника. Нищо особено нито като база , нито като практика- магнит, лазер,ток,упражнения, курс 7 дена. Толкова по каса.
    Първи курс , чувствам се по-добре предимно психически , че нещо е предприето .Лекарката вика знам че е малко , давай сега от личният направление , и втори курс. Прави се и втори курс с междинна почивка . Междувременно списък с упражнения за домашна употреба , който преизпълнявам на селската къща с лопата и други гаранция.
    Общо взето съм дотук. На практика след четири месеца, не мога да клякам , да сгъвам коляното докрай , съобщава ми за студено и влажно време, след като карам Черокито си боли.Мъкна си тежести до около 25 кг. бавно и внимателно. Пробвах и плуване няколко пъти , като е бавно добре се получава. Най-тъпото при мен е, че вероятно и другото коляно ще мине по този път,и то е травмирано, сега компенсира , претоварва се и боли. Ще видим занапред.

    Коментар


    • gy6ter
      gy6ter коментира
      Редактиране на коментар
      Смени ортопеда ?

  • В България е така . И аз след операция на ахилес бая откарах с патериците и само някви магнити и лазери ми слагаха, В Резултата вече 3 години си имам срастване и нямам пълнота на движение. Имам си и скъсани крсъни връзки на здрави я крак. А гледах едни чиляци ,как за 6 месеца ги оправят и си спортуват на воля .
    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

    A1+

    Коментар

    Активност за темата

    Свий

    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X