Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Скъсан менискус ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Скъсан менискус ?

    Опа, да се запиша и аз. Уж съм скъсал вътрешния менискус. Както си се черпехме петъчно в един бар и по едно време ме заболя коляното. Усетих го докато качвах стълбите с няколко чаши в ръка. Ама не му обърнах много внимание. На следващата сутрин разбрах, че ми щрака коляното и от там направо в Пирогов. Обаче там на бързо ме снимаха, пипнаха ми коляното и казаха - скъсан менискус, за операция.

    Поразпитах и реших да ходя при други доктори за тая работа. Ама двамата дето уж били най-добри (д-р Георгиев и д-р Хубенов) не знам за кога ще успея да си запазя час при тях. Надявам се до вторник най-късно да мина през някой от тях.

    То не ме боли, аз си стъпвам без проблеми, ама щрака като се сгъва разгъва. Не е отекло даже. В Пирогов ми сложиха една гипсова шина на целия крак, ама тя е толкова хлабава, че докато ходя с нея пак щракаше. От приятели намерих една по-модерна, с фиксиран на градусите на подвижност и за сега съм с нея (че с тоя гипс и душ не може да си вземе човек). Обаче от Пирогов нищо не ми казаха за пазенето на крака преди операцията.

    Та въпроса ми е дали някой знае как е удачно да се пазя в момента? Да избягвам ходене ли, да не го сгъвам въобще дори и без товар, или докато съм в леглото мога да го движа (без товар не щрака)?

    Коментар


    • #77
      От: Скъсан менискус ?

      Няма какво да пазиш! ...При теб е лекият вариант....Откъснало се е парченце и трябва само то да се извади...Записваш час и се прави безкръвна операция.Няма нищо страшно (освен болничната атмосфера) , правят се две дупки до капачката -от едната вкарват камера,а през другата с едни "клещи" късат ненужното и след това те зашиват! Успех,ако имаш нужда от съдействие с лекари кажи.
      Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

      Коментар


      • #78
        От: Скъсан менискус ?

        Съвсем да не го пазя ме е шубе, че много щрака - на всяка крачка в която го сгъна. Ама а дано да е толкова леко както го описваш .

        Че за последните 4 месеца много щета ми се събра (разкъсани връзки в китка, разтегнати и частично разкъсани в глезен, и сега за капак на всичко - коляното). И вече почвам да вярвам, че някой ме е проклел .

        Коментар


        • #79
          От: Скъсан менискус ?

          И аз така започнах годината....Горе главата!
          Аз със нацяло скъсан изкарах 2месеца гумаджийски сезон и нямаше проблем,освен неприятното усещане като преметне.Ако имаш възможност го пази.
          Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

          Коментар


          • #80
            От: Скъсан менискус ?

            Пазя максимално . Гледам да не сгъвам коляното като ходя, а по-скоро да куцам и да го държа неподвижно. Ходих на втори лекар - по-добре ми се стори това което казва. В смисъл не ме прати директно в касапницата, а ме прати на ЯМР. И неговото мнение е, че Тони Георгиев и Динко Хубенов са правилните лекари.

            Та така - след 3 часа съм на ЯМР, другият понеделник и вторник имам записани часове и за двамата доктори. По последни препоръки държа кръка сгънат на 120 градуса (фиксиран с шина) и гледам да не го товаря. Дадоха ми и 30 дни болничен - явно има защо...

            Коментар


            • #81
              От: Скъсан менискус ?

              Забравих да пиша - минах май метър. Само хрущяла под капачката ми бил понапукан. Консервативно се лекувало, с хапчета и илачи. Само в много тежки варианти май правят операции. И тъй - забраниха ми следващите 3 месеца да клякам .

              Коментар


              • #82
                От: Скъсан менискус ?

                Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
                Забравих да пиша - минах май метър. Само хрущяла под капачката ми бил понапукан. Консервативно се лекувало, с хапчета и илачи. Само в много тежки варианти май правят операции. И тъй - забраниха ми следващите 3 месеца да клякам .
                Това къде ти го казаха. Моята диагноза е подобна... Не са ми забранили да клякам, но аз си знам и внимавам. Някъде четох, че има и други терапии, които помагат.
                Александър

                Коментар


                • #83
                  От: Скъсан менискус ?

                  Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
                  Пазя максимално . Гледам да не сгъвам коляното като ходя, а по-скоро да куцам и да го държа неподвижно. Ходих на втори лекар - по-добре ми се стори това което казва. В смисъл не ме прати директно в касапницата, а ме прати на ЯМР. И неговото мнение е, че Тони Георгиев и Динко Хубенов са правилните лекари.

                  Та така - след 3 часа съм на ЯМР, другият понеделник и вторник имам записани часове и за двамата доктори. По последни препоръки държа кръка сгънат на 120 градуса (фиксиран с шина) и гледам да не го товаря. Дадоха ми и 30 дни болничен - явно има защо...



                  Здравейте,

                  Майка ми си скъса менискуса и сега е пред операция, но все още не е сигурна при кой да се оперира. Помоли ме да пусна пост, дали сте доволни от д-р Хайвазов в болница Доверие или някой в болница Европа? Дали е необходима рехабилитация и къде е най-добре?

                  Много ще бъдем благодарни, ако ни насочите.

                  Поздрави,

                  Николай

                  Коментар


                  • #84
                    От: Скъсан менискус ?

                    Здравейте,
                    Навремето си бях скъсал менискуса и си направих операция при д-р Симидчиев в Пловдив, въпреки че един друг доктор хирург на преклонна възраст пред пенсия ме прегледа също и ми каза в никакъв случай да не го оперирам и че това не начин за справяне с проблема, но както и да е , аз не обърнах внимание и се оперирах и в последствие с годините разбрах, че операцията е само едно замаскиране на проблема, защото трябва постоянно да тренираш (спортуваш) с краката си , за да ги държиш в кондиция, иначе оперираното коляно започва да боли .
                    И така се минаха години , бях се поотпуснал малко и в една зима се подхлъзнах и стъпих накриво с крака и си скъсах отново менискуса и понеже вече бях изминал единия път с операциите , реших да опитам нещо друго , някакъв алтернативен вариант. Като се поразрових, видях че скъсан менискус се лекува и с хомеопатия . Огледах за добри хомеопати в града и се оказа, че д-р Юрукова е имала излекувани хора с този проблем. И така лечението продължи повечко време но даде резултат. Възстанових се напълно , макар и по-бавно и сега след опита, който имам, ако трябва да се оперирам отново , то категорично бих избрал лечение с хомеопатия .
                    Като пари мисля, че и двата варианта излизат еднакво скъпо. При операцията дадох около 500лв до колкото си спомням, а при хомеопатията малко по-малко, но пак си бяха пари, защото в лечението ми бяха включени разни хапчета дето не бяха хич евтини, пък и прегледите при добър хомеопат са си цифра , та така

                    Коментар


                    • #85
                      От: Скъсан менискус ?

                      Първоначално публикуван от риболовец Преглед на мнение
                      Здравейте,
                      Навремето си бях скъсал менискуса и си направих операция при д-р Симидчиев в Пловдив, въпреки че един друг доктор хирург на преклонна възраст пред пенсия ме прегледа също и ми каза в никакъв случай да не го оперирам и че това не начин за справяне с проблема, но както и да е , аз не обърнах внимание и се оперирах и в последствие с годините разбрах, че операцията е само едно замаскиране на проблема, защото трябва постоянно да тренираш (спортуваш) с краката си , за да ги държиш в кондиция, иначе оперираното коляно започва да боли .
                      И така се минаха години , бях се поотпуснал малко и в една зима се подхлъзнах и стъпих накриво с крака и си скъсах отново менискуса и понеже вече бях изминал единия път с операциите , реших да опитам нещо друго , някакъв алтернативен вариант. Като се поразрових, видях че скъсан менискус се лекува и с хомеопатия . Огледах за добри хомеопати в града и се оказа, че д-р Юрукова е имала излекувани хора с този проблем. И така лечението продължи повечко време но даде резултат. Възстанових се напълно , макар и по-бавно и сега след опита, който имам, ако трябва да се оперирам отново , то категорично бих избрал лечение с хомеопатия .
                      Като пари мисля, че и двата варианта излизат еднакво скъпо. При операцията дадох около 500лв до колкото си спомням, а при хомеопатията малко по-малко, но пак си бяха пари, защото в лечението ми бяха включени разни хапчета дето не бяха хич евтини, пък и прегледите при добър хомеопат са си цифра , та така

                      Колега,
                      вярно ли може с алтернативно на операцията лечение?
                      Минало е доста време,но проблема е актуален.Предстои ми лечение.Ако си в форума още пиши.
                      Ще се радвам и ако някой друг сподели по-актуално мнение.
                      Търся специалист във Варна или Русе.
                      Grand Cherokee WJ
                      Dodge Caliber
                      E 430 4-matic-T(S210)
                      GLK

                      Коментар


                      • #86
                        От: Скъсан менискус ?

                        Много интересно как се лекува СКЪСАНО с хомеопатия /за мен тези "лекари" са шарлатани/. Аз съм с безкръвна операция. Само, че не беше скъсан! Трябва да си наясно, че ефекта не е кой знае какво! При натоварване пак си боли. По добре разбери какви са причините ...ако имаш наднормено тегло ...намали го и ще решиш 80% от проблема
                        ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Скъсан менискус ?

                          Скъсaн менискус без оперaция НЕ СЕ ЛЕКУВA!Тези оперaции не бяхa сложни и преди време ,сегa трябвa дa е по-лесно,сложното е след оперaциятa ,след оперaтивното лечение трябвa дa е професионaлно и нaй-вече рехaбилитaционнaтa чaст.Оперaциите нa менискус преди години в РЦСМ"Диaнaбaд"ги прaвехa зa 20-30минути и изписвaхa след 15денa ,a нaционaлните състезaтели след 10-15 дни почвaхa дa товaрят с леки тренировки.Оперaтивно лечение менискус ,колкото повече се отлaгa ,толковa по трудно се възстaновявa,то кaто рaзбит шaрнир,води до блокирaне нa стaвa ,хaлтaвост нa същaтa от което следвaт рaзтегнaти и по-лошия вaриaнт скъсвaне нa стaвни връзки,при шaрнирa е по лесно,сменявaш го и то преди дa изпaдне! Успех в лечението!
                          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                          Коментар


                          • #88
                            От: Скъсан менискус ?

                            И аз знам ,че не може без операция,ма викам да не съм изостанал нещо.Те скоро казват,че човека щял да става безсмъртен
                            Grand Cherokee WJ
                            Dodge Caliber
                            E 430 4-matic-T(S210)
                            GLK

                            Коментар


                            • #89
                              От: Скъсан менискус ?

                              Ще се опрaвиш ,просто мaлко решителност и стискaне нa зъби,нищо кой знaе кaкво!След оперaция трябвa дa се пaзи от претовaрaне ,щото се пълни понякогa стaвaтa с водa и се стигa до пункции,след 15 денa се почвa с рaздвижвaнето ,но без силно нaтовaрвaне,докaт мястот нa скъсaния менискус не се нaпълни със зaместителя му и се втвърди стaвния мaтериaл дето зaпълвa липсвaщия менискус ,нещо тaковa ми обяснaвaхa докторите по РЦСМто преди години,бяхa велики спецове в ортопедиятa.Техни кaдърни нaследници знaм че имa в Горнa бaня.Успех!
                              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                              Коментар


                              • #90
                                От: Скъсан менискус ?

                                Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                                Ще се опрaвиш ,просто мaлко решителност и стискaне нa зъби,нищо кой знaе кaкво!След оперaция трябвa дa се пaзи от претовaрaне ,щото се пълни понякогa стaвaтa с водa и се стигa до пункции,след 15 денa се почвa с рaздвижвaнето ,но без силно нaтовaрвaне,докaт мястот нa скъсaния менискус не се нaпълни със зaместителя му и се втвърди стaвния мaтериaл дето зaпълвa липсвaщия менискус ,нещо тaковa ми обяснaвaхa докторите по РЦСМто преди години,бяхa велики спецове в ортопедиятa.Техни кaдърни нaследници знaм че имa в Горнa бaня.Успех!
                                Не знам кога ти е била операцията но нещата поне от десетина години та и повече не са така. Това отдавна е рутинна опрация, ендоскопска. Нито е страшно нито боли. Аз моята си я гледах, имах я и записана но за съжаление на VHS касета която се съсипа. От менискуса ми беше останало не повече от 1/3, другото се вееше като водорасло а имах и щети по ставата във вид на дупка щото и аз като повечето отлагах безсмислено дълго операцията. За възстановяването- на следващият ден карах кола по неволя близо стотина км., и преди последната инжекция 3 месеца след операцията смених ските с по-къси и спуснах 2 пъти "Лалето" да проверя качествен ли е ремонта. Водил съм при д.р Хубенов и приятел тук от форума който е с един крак и здраво го беше закъсал. Припка си сега.
                                Съвет към питащия- не отлагай, става по-лошо.
                                Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                                Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                                В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X