Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Скъсан менискус ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Скъсан менискус ?

    Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
    Аз бих те посъветвал първо да си направиш ЯРМ и после един "тур" при специалисти /ВМА, Пирогов, Плевен/ ..Тази история "ела като за операция" и аз съм я чувал..обикновено след нея следва инжекция...чувал съм , че после не можеш без такава и периодически ходиш. Дано да имаш късмет..но вземи мерки..с възрастта става по зле...
    Горна баня, Драгалевци, ВМА.
    Нещо такова се очертава, може и да не е в тоя ред.
    Плевен мисля да пропусна, освен ако не се налага.
    ЯМР-то трябва да е преди прегледите, но ми се щеше да мине през касата,
    и не знам как да стане. За сега.
    Ама нали си имаме Жокер в темата, та се надявам да ни посъветва !
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #32
      От: Скъсан менискус ?

      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
      Горна баня, Драгалевци, ВМА.
      Нещо такова се очертава, може и да не е в тоя ред.
      Плевен мисля да пропусна, освен ако не се налага.
      ЯМР-то трябва да е преди прегледите, но ми се щеше да мине през касата,
      и не знам как да стане. За сега.
      Ама нали си имаме Жокер в темата, та се надявам да ни посъветва !
      Айде само ВМА и Драгалевци само за сверка.
      Д-р Тони Георгиев е оправил и около мен 10-тина човека и ВМА има най-модерното артроскопско оборудване.
      Успешно оздравяване от мен!
      Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
      Drag Grand Canyon Daily
      Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
      LZ1JYM

      Коментар


      • #33
        От: Скъсан менискус ?

        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
        ...ЯМР-то трябва да е преди прегледите, но ми се щеше да мине през касата,
        и не знам как да стане...
        Редът е: Личен лекар, направление от личния лекар за ортопед, ортопед, писмо от ортопеда до НЗОК за разрешение да издаде направление за ЯМР, чакане около 2 седмици за отговор и при положителен ортопедът издава направление, с което се отива в който и да е ЯМР.

        Коментар


        • #34
          От: Скъсан менискус ?

          Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
          Редът е: Личен лекар, направление от личния лекар за ортопед, ортопед, писмо от ортопеда до НЗОК за разрешение да издаде направление за ЯМР, чакане около 2 седмици за отговор и при положителен ортопедът издава направление, с което се отива в който и да е ЯМР.
          Реда е ясен, ама за ортопед който работи с НЗОК.
          За ВМА и Горна баня е добре, ама не съм наясно как стоят нещата с личните кабинети,
          примерно Хубенов в Драгалевци, щото работи и в някаква клиника.
          Явно ще са първи тия с касата, и после другите в кеш (заради ЯМР-то),
          щото пък не знам и как ще се разберем с Дж.П.-то за N броя направления за едно и също нещо.

          Точно това имах предвид в края на #29.
          Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 03-01-13, 14:22.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #35
            От: Скъсан менискус ?

            Значи проблема е в това, че ортопеда може да прецени, че не е нужен ЯМР и си дотам. Аз например, като гледам че контузията ми изглежда по-безобидна, може би на 90% няма да се навият да ме пратят на ЯМР, но утре ще пробвам. И не си давайте направлението още от вратата, първо попитайте. Работата е там, че въпросната колянна връзка, (тази зад капачката), както и 2/3 от менискуса са слабо кръвоснабдени и трудно се самовъзстановяват. Това поне ми обясниха, не знам дали правилно го възпроизвеждам. Вярно е, че плащаме сравнително малки суми за здравни осигуровки, но не всеки ден ни трябва подобно изследване и със сигурност не го искаме само от любопитство... Аз ще обикалям докато не попадна на някой, който ще ми повярва, че не съм поредния "симулант" и наистина имам нужда от това да знам, че след 1 месец или след 2 месеца ще мога пак да се върна към любимите си занимания, били те бягане, планинарство, йога , фитнес, мотокрос и каквото друго се сетиш. В крайна сметка можем да разглеждаме коленните връзки като едно въже с много влакна - ако сме скъсали част от тях и то продължава да работи, но до кога? Да са живи и здрави всички, които така безрезервно се опитват да помогнат, те ще получат същото в замяна в някакъв момент.
            Александър

            Коментар


            • #36
              От: Скъсан менискус ?

              Ако си скъсал кръстни възки освен начален дискомфорт(болки) ще почнеш да усещаш една халтавост в коляното все едно подбедрицата ти се движи нагоре-надолу - след известно време (неясно колко) хрущяла ще замине и тогава вече положението става "да си е** майката". Затова те съветвам да отидеш директно при изборените по-нагоре специалисти в случая с баща ми докато стигне до един тях - правиха се неколкократно ехографи, ренгенови снимки, прави се един месец физиотерапия (майката му се разказа от болки сигурно не беше спал повече от 1 час на денонощие), вади му се кръв от коляното няколко пъти, биха му се инжекции в коляното (според един специалист проблема бил шипове), имаше и още но не ги помня. След като се направи ЯМР се реши операция - на другиа ден след операцията беше на крака. Сега обикаля събота и неделя по планиите около София има разни болки при натоварване но все пак човека е на 70 години. Ако изпитваш каквито и да е съмнения относно компетенноста на лекарите с които говориш или нямаш подобрение търси други и не чакай направление ами извади пара и действаи колкото се може по бързо - отлагането може само да навреди.
              When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

              Коментар


              • #37
                От: Скъсан менискус ?

                РЦСМ Дианабад!Републикански център по спортна медицина и ортопедия!За мен велики,техен пациент съм бил, един от сложните им случаи от едно време!Менискус оперират за 20-30минути и след десет дена почваш рециклиране,дано обаче не е сериозна травма и май не е ,просто можеш да отидеш на еднократен преглед консултация!Жалко ,че професор Шойлеф не е вече между живите,лека му пръст и вечна памет,но е оставил много добри лекари след себе си!Желая ти успех и бързо възстановяване!
                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                Коментар


                • #38
                  От: Скъсан менискус ?

                  Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                  РЦСМ Дианабад....велики.....едно време!
                  Колега само горното цитат от твоя пост върши работа...
                  Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                  Drag Grand Canyon Daily
                  Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                  LZ1JYM

                  Коментар


                  • #39
                    От: Скъсан менискус ?

                    То, работата е ясна, трябва преглед и диагноза.А каква ще е терапията, ще се разбере.
                    Но е добре да си(сте) наясно, всички които имате този и подобени проблеми с коленете, че от тук нататък, много зависи и от самите вас. Трябва да се самонаблюдавате как се развиват процесите в последствие. Ако при вдигане на тежест от около 10кг. усещате дискомфорт в ставата, значи нещо не е наред.Трябва да я щадите. Менискус, на практика не се възстановява. Чел съм, че по чужбините бил открит някакъв метод за развитие на подобна тъкан в изкуствени условия и в последствие имплантирана на мястото, най грубо казано. Но дали това вече се прави и у нас, а и колко ли би струвало, не знам? Желателно е да се провежда периодично курс с прием на препарати с глюкозамин. Мнението за тях не е еднозначно, нямало гаранции че ще се отложат точно на болното място. Но поне си мисля, че не навреждат, освен малко на джоба . Лично аз, в момента прoвеждам и един курс колаген. Че изкуствена става...

                    Коментар


                    • #40
                      От: Скъсан менискус ?

                      През '90 или '91 за пръв път видях резултата от лапароскопска операция, направена от Шойлев, за премахване на парче от менискуса в/у коляноното на мениджъра (тогава тая длъжност ми звучеше странно ) на спортно дружество (тогава все още) "Левски-Спартак",
                      и ми направиха впечатление трите дупки около капачката, и бързото възстановяване.
                      Човека беше доволен, въпреки, че това му беше втора или трета операция (всичките от Шойлев, ама и те си бяха гъсти),
                      предвид това, че като спортист тези травми се възприемаха като нормални, а предишните интервенции са му били конвенционални.

                      За Шойлев съм чувал, или добро, или лошо, но за неговите "последователи" нищо,
                      та ако може малко светлина по въпроса.
                      Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 03-01-13, 21:26.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #41
                        От: Скъсан менискус ?

                        може да ти е от полза макар че инфото е малко старо
                        When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Скъсан менискус ?

                          Във Вторник ще ходя на ЯМР в 30 ДКЦ. Цената там е 230 лв. После ще видим. Засега след прегледа има съмнения за увреден менискус и неестествено движение на капачката на коляното.
                          Александър

                          Коментар


                          • #43
                            От: Скъсан менискус ?

                            Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
                            Възможно ли е да се разтегне минискус... Това са два полудиска от хрущял от двете страни на коляното..Аз се оперирах /артроскопия/ при Тони Георгиев. Отидох с ЯРМ и първоначално съмнение за скъсан минискус. Като ми вкараха камерата се видя ,че е разпарцален откъм тънката си част /сечението му е клиновидно с тънката част навътре/ Само изсмукаха парчетата заравниха ..и това беше...Ами ..пак си ме боли при натоварване
                            При мен беше същата ситуация.
                            only 4 x 4,sim AWD

                            Коментар


                            • #44
                              От: Скъсан менискус ?

                              ЯМР мисля че се поема от здравната каса.Лекарите и специалистите(или отделенията) не мога да кажа кое точно,имат лимит мисля че беше 30 БЕЗПЛАТНИ направления за три месеца.Те се пазят/продават само на наши хора.Казвам го това защото и аз се сблъсках с това,и не мина без скандали,разправии и т.н
                              Тази информация е от преди 3 години когато имах главоболия с моят менискус.Провери тази информация,случката беше в Плевен.Не вярвам в София или къде и да е да е било нещо по различно по онова време.

                              поздрави

                              Коментар


                              • #45
                                От: Скъсан менискус ?

                                Здравната каса поема ЯМРто, аз си правих предната година и минах по каса. И доктора даже не ми е познат!
                                Диагнозата след снимането бе прецакан минискус и започнаха да ми говорят за операции някъкви дето биле безкръвни! Ама аз нали не си давам коляното и гаааз да ме няма.И така вече втора година си ходя!
                                Така и не можах да разбера какво всъщност ще ми помогне оперативната намеса,нещо не обясняват много много! Май се гонят парите по здравната пътека! Не знам!
                                Някой наясно ли е какво всъщнос му оперират на тоя менискус а???
                                Поздрави!
                                Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                                А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X