Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Скъсан менискус ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Скъсан менискус ?

    А... писали сме едновременно,значи е сменил подхода Добре,че не е херния Препоръча ли ти ходене в басейн ? Износване след инцидента ли имаш или по принцип? Щото износването на ставния хрущял е дълъг.... и болезнен процес,най-вече при проф,спортисти,а ти доколкото разбрах бягаш за здраве Както и да е ... дано ти мине бързо,ако има нещо свиркай ще помагаме

    Коментар


    • #17
      От: Скъсан менискус ?

      Здравей, да се надяваме че си се оттървал леко. Какво казват докторите?
      Преди години, точно по същия начин, с изправено коляно, пропаднах в една канавка в тъмното, на Варвара. Направо ми се счупи предната част от ябълката на коляното. Прибиране беше кошмар, Но остави това. В Пирогов се оказа, че се е разкъсала цялата дясна половина от менискуса. Наложи се да я премахнат. Не знам защо се е наложил термина -скъсан менискус? От всичко което съм научил до сега, менискуса е между ставните повърхности, и травмирането му е свързано със смачкване. Късат се и се разтягат кръстни връзки. Ама знам ли? Във всеки случай, рехабилитацията е много важна. Аз така и не успях да се възстановя напълно. Кракът ми остана малко по слаб, явно и връзките са по-слаби, ако не внимавам, като си изправя напълно крака като съм легнал, капачката се отмества. Но поне крака ми е напълно раздвижен. Пиша ти всичко това, за да те уплаша, и за да вземеш адекватни мерки, навреме. Успех!

      Коментар


      • #18
        Колега, както виждаш вече съм ходил. Инжекция не ми е бил, просто извърши рутинните тестове за установяване на травми. Все пак мисля да отида на още един лекар, не защото му нямам доверие. Просто така, за всеки случай. Препоръчай ми ако искаш, стига да работи със здравната каса.
        Александър

        Коментар


        • #19
          Не че искам да го защитавам, прекалено малко го познавам, но пишейки такива негативни коментари може да се създаде грешно впечатление у някой. Аз затова не трябваше да споменавам имена, но както и да е. Да не реши някой сега , че правя реклама. Просто съдейки по себе си, все ще има един или двама недоволни клиенти по една или друга причина, които предпочитам да не пишат за мен по форумите. В крайна сметка лекарите са хора и като такива не са перфектни. Аз смятам, че има неща които един спортен лекар може да ти каже и има други неща, които един ортопед може. Всеки в зависимост от опита и познанията си.
          Александър

          Коментар


          • #20
            От: Скъсан менискус ?

            Със здравната каса едва ли работи Ако бях на твое място и положението не се подобри след 1,2 дни... бих потърсил д-р Лъчезар Механджийски.
            http://akademik-sofia.com/forum.com/...p?f=337&t=1933 Лошото,е че номера му не го пазя,но ако решиш да го търсиш ще ти го намеря.

            П.С Коментара ми не е негативен,а отразява нещо което ми се е случило,щом го определяш така,значи сам преценяваш какво е било положението и то като страничен човек,което никак не е лошо.Както споменах,при него имаше много възрастни и доволни хора,които обаче незнам дали поради спецификата на проблемите си или поради друга причина не бяха там за 3-ти път,а го посещават доста често. В крайна сметка сме големи хора,всеки сам преценява как да се лекува и на кого да се довери.Аз изказах само мнение да имаш едно на ум,защото после проучих доста неща и се оказа,че не съм бил единствения в тази схема.
            Няма да ти давам повече акъл,успех и бързо оздравяване ти пожелавам.
            Последно редактирано от Борислав Ангелов; 03-01-13, 08:59. Причина: Допълнение

            Коментар


            • #21
              От: Скъсан менискус ?

              За заздравяването на краката не е подходящо бягане, особено по улиците. Нужна ти е подходяща програма с тежести и тренажор не натоварващ ставите...

              Коментар


              • #22
                От: Скъсан менискус ?

                И пак ти казвам направи си ЯМР.Докторите нямат ренгенови очи да видят какво става вътре в коляното.По спомен се правят 16 000снимки на увредената част(в случая коляното) наслагват една върху друга,и се вижда като бял ден какво става,и тогава търси лечение.Грешната диагноза и лечение,е същото като да го оставиш на самотек,и каквото стане.Продължавам да ти настоявам да си направиш снимката!Още повече здравната каса ти го пема,стига са харчили парите за мангалите,това е коляно което ще ти трябва докато си жив,не е пръст или ухо да можеш без него,ако освен патериците и количките те привличат някак си!

                поздрави

                Коментар


                • #23
                  От: Скъсан менискус ?

                  Да, напълно съм съгласен за бягането. Чак сега, след 10тина години започнах да се отпускам да тичам по 100тина метра, а преди тичах много. Но усета ще ти подскаже, дали на крака ти ще му е добре. Лично на мене медицинската рехабилитация не ми помогна кой знае колко, въпреки че ходих и по санаториуми. Истинското възстановяване дойде, като започнах да си работя. Клякане, изправяне, залягане покрай колата, каране на колело, ходене пеша. Ако щеш и йога. Сега ставните ми връзки са много по разтегнати от на почти всичките ми познати, и ми се чудят как мога с часове да клеча покрай колата и строителни дейности. А вече съм на над 50. Но увреждането на менискуса си се усеща, и крака трябва да се щади поне откъм носене на тежести и наднормено тегло.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Скъсан менискус ?

                    Първоначално публикуван от fnqkhhhzzz Преглед на мнение
                    А... писали сме едновременно,значи е сменил подхода Добре,че не е херния Препоръча ли ти ходене в басейн ? Износване след инцидента ли имаш или по принцип? Щото износването на ставния хрущял е дълъг.... и болезнен процес,най-вече при проф,спортисти,а ти доколкото разбрах бягаш за здраве Както и да е ... дано ти мине бързо,ако има нещо свиркай ще помагаме
                    Износване по принцип, обясни ми как става и не е само при спортисти - при всички хора се износва, при някои повече. Аз по принцип имам генетична предпоставка и това ми го е казвал още един лекар - ревматолог. Иначе ще послушам колегите и собственото си усещане и ще си направя ЯМР, защото дори и да няма травма, е добре да се види истинското състояние на ставата. Иначе доктора ми каза само това, което вече написах - заздравяване на краката с упражнения, които не товарят ставите, каране на колело, мазане със загряващ гел сутрин (днес го направих и определено се чувствам по-добре). Написа ми един сироп на базата на Глюкозамин трифосфат, но каза да не бързам да го пия. Според мен човека подходи професионално. Съжалявам за неприятния ти опит. На мен досега не ми се е случвало да се опитват да ме вкарат в подобна схема и се надявам, да не се случи. А иначе - едно на ум винаги имам.
                    Александър

                    Коментар


                    • #25
                      От: Скъсан менискус ?

                      Ако има съмнения, правиш ЯМР и при доктор Хубенов в Драгалевци. Аз си прецаках менискус ав къщи, пак без удар. Бях го разтегнал почти до скъсване. Приятели хирурзи ми го препоръчаха миналата година и човека се оказа блестящ, оправи ме с кремове и масажи за 2 седмици, при условие че други бяха готови да режат, щото си мислеха, че е скъсан. Но без ЯМР не виждат нищо, рентгна и опипването помагат сам опри проблем с костите. ЯМР вижда и менискуса. Ако мога да помогна, звънни ми на 0887590528, хем да те опътя за Хубевонв, хем да ти споделя патилата си при абсолюгно същата като при тебе травма.
                      LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                      www.ADV-Bulgaria.com

                      Коментар


                      • #26
                        От: Скъсан менискус ?

                        Радвам се че си се връзумил за ЯМР.Направи снимката и варианти с доктори има,мога да ти намеря телефона на доц. Аспарухов който преглежда в Плевен,и е светило в тази област,както се казва той е писал учебниците по които учат сега.
                        Ако има още нещо пиши,имам и шина ако има нещо скъсано на която се регулират градисите,че струва едно 800+ лв.

                        поздрави

                        Коментар


                        • #27
                          От: Скъсан менискус ?

                          Препоръчвам ти Тони Георгиев - ВМА - помогнал е на 10тина мой познати пишман футболисти за скъсани връзки както и на баща ми който много си падаше да тича след ...рейсовете и миналата година си прецака менискуса - за Др. Хубенов който беше споменат горе също съм чувал добри неща.
                          When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Скъсан менискус ?

                            Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                            Ако има съмнения, правиш ЯМР и при доктор Хубенов в Драгалевци. Аз си прецаках менискус ав къщи, пак без удар. Бях го разтегнал почти до скъсване. Приятели хирурзи ми го препоръчаха миналата година и човека се оказа блестящ, оправи ме с кремове и масажи за 2 седмици, при условие че други бяха готови да режат, щото си мислеха, че е скъсан. Но без ЯМР не виждат нищо, рентгна и опипването помагат сам опри проблем с костите. ЯМР вижда и менискуса. Ако мога да помогна, звънни ми на 0887590528, хем да те опътя за Хубевонв, хем да ти споделя патилата си при абсолюгно същата като при тебе травма.
                            Възможно ли е да се разтегне минискус... Това са два полудиска от хрущял от двете страни на коляното..Аз се оперирах /артроскопия/ при Тони Георгиев. Отидох с ЯРМ и първоначално съмнение за скъсан минискус. Като ми вкараха камерата се видя ,че е разпарцален откъм тънката си част /сечението му е клиновидно с тънката част навътре/ Само изсмукаха парчетата заравниха ..и това беше...Ами ..пак си ме боли при натоварване
                            ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Скъсан менискус ?

                              Следя темата защото и аз имам проблем с коляното.

                              След като направих неуспешен опит да си сгъна крака в обратна на нормалната посока, естествено коляното се поду, като ми отече и подбедрицата, и къде, къде, а ми естествено в "Пирогов".

                              Там, в спешния кабинет, попадам на спец по колената (както той сам ми се представи), на който точно тогава му се е паднало дежурство.
                              Снимка, преглед, изписа ми мазила, и заради отока каза да мина след седмица, за да ме прегледа, но да му се обадя, защото сутрин е бил в операции.
                              След десетина дни, като поспихнах малко, отивам, прегледа ме опипвайки коляното, и ми каза:
                              "Утре сутрин ела, и се поготви като за операция.", и не пожела да ми разясни какво възнамерява да ми прави.

                              Както и да Ви звучи, но аз не отидох.

                              Травмата се беше поуспокоила, и реших, всякакви по-сериозни интервенции само след няколко консултации при различни лекари.

                              Мина време, и нещо като "не е спешно", все се отлага "за по-натам",
                              но травмата не отшумява сама (пък и аз не се пазя много, мотори, планини),
                              та си бях насрочил ортопедичния тур за началото на февруари, ако съм на кеф.

                              Моля да споделите личен опит, независимо какъв е той.
                              ... и предполагам ще е полезно, освен при кой, какво, да разберем и срещу колко Ви се е случило.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • #30
                                От: Скъсан менискус ?

                                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                                Следя темата защото и аз имам проблем с коляното.

                                След като направих неуспешен опит да си сгъна крака в обратна на нормалната посока, естествено коляното се поду, като ми отече и подбедрицата, и къде, къде, а ми естествено в "Пирогов".

                                Там, в спешния кабинет, попадам на спец по колената (както той сам ми се представи), на който точно тогава му се е паднало дежурство.
                                Снимка, преглед, изписа ми мазила, и заради отока каза да мина след седмица, за да ме прегледа, но да му се обадя, защото сутрин е бил в операции.
                                След десетина дни, като поспихнах малко, отивам, прегледа ме опипвайки коляното, и ми каза:
                                "Утре сутрин ела, и се поготви като за операция.", и не пожела да ми разясни какво възнамерява да ми прави.

                                Както и да Ви звучи, но аз не отидох.

                                Травмата се беше поуспокоила, и реших, всякакви по-сериозни интервенции само след няколко консултации при различни лекари.

                                Мина време, и нещо като "не е спешно", все се отлага "за по-натам",
                                но травмата не отшумява сама (пък и аз не се пазя много, мотори, планини),
                                та си бях насрочил ортопедичния тур за началото на февруари, ако съм на кеф.

                                Моля да споделите личен опит, независимо какъв е той.
                                ... и предполагам ще е полезно, освен при кой, какво, да разберем и срещу колко Ви се е случило.
                                Аз бих те посъветвал първо да си направиш ЯРМ и после един "тур" при специалисти /ВМА, Пирогов, Плевен/ ..Тази история "ела като за операция" и аз съм я чувал..обикновено след нея следва инжекция...чувал съм , че после не можеш без такава и периодически ходиш. Дано да имаш късмет..но вземи мерки..с възрастта става по зле...
                                ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X