Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с компютъра на витара 1.6 8в

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с компютъра на витара 1.6 8в

    Здравейте колеги,проблема е там че спря да работи на бензин а на газ си работи,След поредица експерименти стигнах до извода че е компютъра,свалих от друга витара компа и го смених и си заработи.Порових се малко из форума и видях че не съм първия с този проблем,а те си правели проблеми,избижали им кондензаторите.Дотук добре отидох до магазина и си ги купих и трите и ги смених,обаче нещата не се оправиха.Та въпроса ми е някои да знае какжо друго може да се е прецакало в компа,или някои които да мойе да го оправи или някои да има за продаване.Номера е 56 B 70,витарата е къса база 1.6 8в 93г.
    Весело посрещане на новата година!!!

  • #2
    От: Проблем с компютъра на витара 1.6 8в

    Първоначално публикуван от jecho_lz Преглед на мнение
    Здравейте колеги,проблема е там че спря да работи на бензин а на газ си работи,След поредица експерименти стигнах до извода че е компютъра,свалих от друга витара компа и го смених и си заработи.Порових се малко из форума и видях че не съм първия с този проблем,а те си правели проблеми,избижали им кондензаторите.Дотук добре отидох до магазина и си ги купих и трите и ги смених,обаче нещата не се оправиха.Та въпроса ми е някои да знае какжо друго може да се е прецакало в компа,или някои които да мойе да го оправи или някои да има за продаване.Номера е 56 B 70,витарата е къса база 1.6 8в 93г.
    Весело посрещане на новата година!!!
    Трифон (Trent) е твоя човек. Търси го след празниците
    Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
    Dacia Duster 4WD

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с компютъра на витара 1.6 8в

      Жечо сега ти ли си на същия хал бре .....ба си тука при нас няма един чарк само Трент ще те оправи или пусни една обява тук в ,,Купувам,,докато е овреме. Поздрави , успех и весело изкарване на празника.!!!!
      Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с компютъра на витара 1.6 8в

        Напиши от къде си !
        Ако си около СФ или в СФ ми драсни
        Лудак

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с компютъра на витара 1.6 8в

          И аз имам същия проблем не съм свалял компа на витарата щото ни стигнах до там . Бушоните здрави бензиновата помпа работи -- нямам ток на кабела на дюзата на моноинжекцията. Като подам 12v директно от акумолатора витарата пали и работи , ток подавам на червен със 2 сини пръстенчета кабел. Въпроса ми е има ли предпазител
          или реле на този кабел които да не работят или причината да не идва ток е в компютъра

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с компютъра на витара 1.6 8в

            Първоначално публикуван от jemil1 Преглед на мнение
            И аз имам същия проблем не съм свалял компа на витарата щото ни стигнах до там . Бушоните здрави бензиновата помпа работи -- нямам ток на кабела на дюзата на моноинжекцията. Като подам 12v директно от акумолатора витарата пали и работи , ток подавам на червен със 2 сини пръстенчета кабел. Въпроса ми е има ли предпазител
            или реле на този кабел които да не работят или причината да не идва ток е в компютъра
            Колега много ясно е ,че има предпазители. освен това първо се започва от там. Има и реле и , ако си ровил в такива неща и чаткаш поне от ел. техника виж тука http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=53359 , ако не някой колега , който ти е наблизо. Освен това има подобни теми тука с подобен проблем прочети ги. Успех и първо провери предпазителит , релета, и прекъснат кабел/верига/ накрая комп. П.п. След тридневно мръзнене на улицата моята китара отново избръмча и слава богу........до следващия път , когато отново неминуемо ще дойдат други ядове. Машини........................все нещо се случва.
            Последно редактирано от traper2504; 01-01-13, 16:52.
            Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с компютъра на витара 1.6 8в

              Първоначално публикуван от jemil1 Преглед на мнение
              И аз имам същия проблем не съм свалял компа на витарата щото ни стигнах до там . Бушоните здрави бензиновата помпа работи -- нямам ток на кабела на дюзата на моноинжекцията. Като подам 12v директно от акумолатора витарата пали и работи , ток подавам на червен със 2 сини пръстенчета кабел. Въпроса ми е има ли предпазител
              или реле на този кабел които да не работят или причината да не идва ток е в компютъра
              Според схемата дюзата се командва от компа. Виж всички предпазители /в коша и в купето/ , до тези в купето може да имаш още 1 или2 или3 бушона висящи. Също си провери масите по шаси и купе/може компа да няма маса , а всъщност да е здрав.
              Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с компютъра на витара 1.6 8в

                За много години на всички,
                Благодаря колеги,не съм от София,от Лозенец съм ама на морето.След празниците ще се свържа с Трифон да видим како ще измислим,а ако някой му има тел моля да го даде.Поздрави.

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с компютъра на витара 1.6 8в

                  Жечо ти докъде стигна и какво се оказа?
                  Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с компютъра на витара 1.6 8в

                    Аз първо от предпазителите тръгнах всичките здрави първо на око после на пробна крушка щото няма мултицет просто питах за някои скрит предпазител тука от мрежата
                    прочетох за едно реле "с големината на кутия цигари което се намира до компа" утре ще го търся и ще прогоня кабела от компа до моното итогава вече не знам
                    Ще погледна и в темата която ми даваш но познанията ми по ел техника не са много добри . Благодаря. Извинявам се че ползвам темата на колегата.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с компютъра на витара 1.6 8в

                      За масата на компа не съм се сетил това се случи след минаване през локви и кал с много газ - намокри се делкото ,заработи на 2-3 цилиндъра , обърнах от газ на бензин -да не праска в филтъра излезнах от калта подсуших делкото и повече не запали.Като въртя на стартера припалва и гасне веднага -обърнах я на газ и се прибрах това е .

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с компютъра на витара 1.6 8в

                        Здравей колега един приятел има компютър за витара като твоята,ако проявиш интерес мога да говоря с него той е в Англия,но мога да го сваля и да ти го пратя.Витарата е разглобена в гаража му.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем с компютъра на витара 1.6 8в

                          Колега провери всички маркучи от долу входящ и изходящ/излишното/ да не си скъсал някой/докато си драпал в дълбоката кал/ и , ако си имал малко бензин докато си излизал от калта да го е изхвърлила помпата и сега да смуче само въздух.
                          Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем с компютъра на витара 1.6 8в

                            Данков,имам интерес към компа(зависи на каква цена е),къде се намира Витарата?

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем с компютъра на витара 1.6 8в

                              Витарата работи на бензин -проблема е че подавам ток директно на моното с кабел от акомулатора като махна кабела гасне. Нямам ток от компа до моноинжекцията
                              като я паля на бензин без кабел от акомулатора заработва за секунди и гасне това е

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X