Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Задни пружини терано 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: задни пружини терано 2

    Първоначално публикуван от off mechanic Преглед на мнение
    иначе съм мераклия за ИНСА ТУРБО калните каймановата шарка някои ако сподели какво поведение имат тези гуми
    Първо си заздрави хебела, има писано по темата. И после се приготви да ти бягат предните гуми в различни посоки, винаги когато ти е включено предното. Иии няма да паднат - пробвано е!
    Con musica el mundo esta mejor, vamos a tocar juntos!
    0879076007 Жельо

    Коментар


    • #17
      От: задни пружини терано 2

      това задължително ли се прави при този най простият лифт
      само бараки

      Коментар


      • #18
        От: задни пружини терано 2

        Предни пружини от G-класа ( колкото и да са уморени стават) и амове от Патрол. А тези предни пружини от G-класа дълга или къса база ??
        само бараки

        Коментар


        • #19
          От: задни пружини терано 2

          Първоначално публикуван от off mechanic Преглед на мнение
          това задължително ли се прави при този най простият лифт
          Не е задължително. Аз и със "сложния" лифт не съм го правил, не за друго, ами от мързел.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #20
            От: задни пружини терано 2

            Първоначално публикуван от off mechanic Преглед на мнение
            Предни пружини от G-класа ( колкото и да са уморени стават) и амове от Патрол. А тези предни пружини от G-класа дълга или къса база ??
            Аз си мисля,че от G-класа трябва да са доста изморени пружините,за да стане като хората.Там пък ако са запазени пружините...ще се навириш и фаровете ти може и да светнат на 2м. от предницата
            NISSAN FOREVER
            -----------------------------------------------------------------------------
            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

            Коментар


            • #21
              От: задни пружини терано 2

              Извинявам се за намесата.От години не съм влизал в 4х4.Любашки ,да разбирам ли че си на Терано?-честито За две години опити по ,,сложния'' и простия'' начин да превърна Тераното в Хард машина за състезания и разходки ,си купих Патрул . Идеята с пружини от Г класа е крайно неуместна!!! Амове от Патрул- малко като стрелба в тъмното.. Пружини от дълго Терано -твърдо ДА! . Малко ми е странно защо Машината ти е ,,провиснала''? Замерили разстоянията на праговете ,а не на око? Аз мисла ,че ако навириш задницата ,предницата ще поеме още по-големи товари....ПОвдигаки предницата по ,,Вериният '' начин ,повдигнах задницата с полиуретанови подложки на TJM. Със старите торсиони и пренатягане -решението е временно - много бързо ще се ,,уморят''.Бях изкупил всички хебели от моргите в североизточна БГ -смених за две години 5 бр. Тампоните станаха консуматив -подмяна почти след всяка разходка... .За предна броня мисли тръбни варианти - така можеш да се бориш за около 15 кг...Не забравяй,че 50 кг на бронята се равнява на около 100 кг в/у моста! При първият опит за метална броня- се спрях на около 50 кг и много бързо се появиха притеснителни деформации в рамата...
              PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
              КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
              0899187766

              Коментар


              • #22
                От: задни пружини терано 2

                Първоначално публикуван от churov Преглед на мнение
                Идеята с пружини от Г класа е крайно неуместна!!! Амове от Патрул- малко като стрелба в тъмното..
                Интересно мнение. Аз карах така около година и никога не съм имал проблем със задницата. Нито Кайманите опираха, нито се отрази на поведението на джипа по пътя!
                Така че за мен това е най-добрия бюджетен вариант.
                Има много "по-верни" начини, напълно съм съгласен, но колко хора си ги позволяват - отделен въпрос.
                Con musica el mundo esta mejor, vamos a tocar juntos!
                0879076007 Жельо

                Коментар


                • #23
                  От: задни пружини терано 2

                  Еее...Янко радвам се ,че се включи
                  Наистина май много отдавна не съм те виждал в този раздел...
                  Да...минах на Терано,че Патрола ми умаля/между другото...Патрола ми отиде в един свестен човек във Варна,т.е. при теб е машината/Концепцията ми се промени и от хард заигравки по разходките се измести в по-експедиционен офроуд.За тези цели Тераното си е идеална машина!
                  Така сега по темата....За повдигането на задницата на късото Терано аз считам,че най-добрия вариант е смяна на пружини с такива от дълга база/по-възможност запазени и неуморени...т.е. от възможно по-ново като години Терано/
                  Амовете отзад ...ами от Патрол си стават.Аз май бях един от първите които сложиха отзад амове от Патрол.Изискват само да им се направят по едни дистанционни втулки,защото тампоните в ушите им са с малко по-голям диаметър от тези на Тераното.Моето Терано е вече година с така направена задница и проблем няма.Амовете от Патрол са по-усилени и което е най-важното в разпънато положение са 30мм. по-дълги.Това ги прави идеален компенсатор на лифтоването с по-високи пружини!
                  За хебела...ами решението е усилване с планка.В темата на Дамян има дори и снимков материал на процеса.Не нещо сложно и мисля,че е добро решение!
                  Колеги Нисан Терано не е съвсем джипката за хард изпълнения.аз лично го определям /особено дългата база на която съм се спрял аз /,като едно много добре балансирано универсално возило,даващо добър комфорт и удобства по асфалта,но и същевременно притежаващо качества и проходимост много над средната на черни пътища.За мен това е един чудесен семеен експедиционен автомобил!
                  Така,че...всякакви опити да се превърне едно Терано в хард-офроуд звяр ,предварително са обречени на провал според мен!Който иска да има такава машина си купува...Патрол!
                  Поздрави на всички!
                  NISSAN FOREVER
                  -----------------------------------------------------------------------------
                  Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                  Коментар


                  • #24
                    От: задни пружини терано 2

                    Забравих....
                    Колега,като прочетох в съседната тема за гумите,а и предвид че искаш да повдигаш Тераното,много е важен още един фактор.
                    След като го повдигнеш нагоре,трябва и да го поразшириш настрани.Това означава,че със оригиналните джанти няма да е удачно да се кара/особено в черно със странични наклони,а и по-асфалт с по-голяма скорост/.ако само го повдигнеш ще стане по-нестабилен,ще се клати и...абе ясно е за какво говоря нали?
                    Оригинално джантите на Тераното са с офсет +25 .Трябва да се мине на такива с офсет 0...не повече,което означава да изхвърлиш всяка джанта с по 2.5см. навън или общо 5см. за целия джип.Така ще компенсираш повдигането и джипа ще си остане стабилен странично!
                    Та оглеждайки се за гуми...се ослушвай и за джанти...
                    П.П.За съжаление да се приведе в годно дори и за нормална експоатация в гората едно возило ,пътя е дълъг и филма е многосериен.Лошото е,че или го правиш както трябва,или по-добре хич и не се захващай,защото половинчатия тунинг,по-скоро ще доведе до влошаване в някои аспекти на качествата ,отколкото да има съществена полза от него!
                    Поздрави!
                    NISSAN FOREVER
                    -----------------------------------------------------------------------------
                    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                    Коментар


                    • #25
                      От: задни пружини терано 2

                      мерси за препоръките и мненията далеч съм от мисълта да ходя на тежък офф с моя просто се зарибявам да съм сред природата ходя за риба и за това искам леко да го навиря че да си минавам през реката без дертове иначе и аз съм на мнение че като се прави една работа трябва да е като хората и са ми ясни субсидиите за тунинговане на един джип
                      само бараки

                      Коментар


                      • #26
                        От: задни пружини терано 2

                        Първоначално публикуван от churov Преглед на мнение
                        Извинявам се за намесата.От години не съм влизал в 4х4.Любашки ,да разбирам ли че си на Терано?-честито За две години опити по ,,сложния'' и простия'' начин да превърна Тераното в Хард машина за състезания и разходки ,си купих Патрул . Идеята с пружини от Г класа е крайно неуместна!!! Амове от Патрул- малко като стрелба в тъмното.. Пружини от дълго Терано -твърдо ДА! . Малко ми е странно защо Машината ти е ,,провиснала''? Замерили разстоянията на праговете ,а не на око? Аз мисла ,че ако навириш задницата ,предницата ще поеме още по-големи товари....ПОвдигаки предницата по ,,Вериният '' начин ,повдигнах задницата с полиуретанови подложки на TJM. Със старите торсиони и пренатягане -решението е временно - много бързо ще се ,,уморят''.Бях изкупил всички хебели от моргите в североизточна БГ -смених за две години 5 бр. Тампоните станаха консуматив -подмяна почти след всяка разходка... .За предна броня мисли тръбни варианти - така можеш да се бориш за около 15 кг...Не забравяй,че 50 кг на бронята се равнява на около 100 кг в/у моста! При първият опит за метална броня- се спрях на около 50 кг и много бързо се появиха притеснителни деформации в рамата...
                        провиснала е бронята колега джипката е ревизирана обстоино и е вс. е ок за сега пък за напред ще видим а за бронята мисля от рифел около 4-5 мм. 30кг +- 5 кг. за начало с оригиналните торсиони
                        само бараки

                        Коментар


                        • #27
                          От: задни пружини терано 2

                          Първоначално публикуван от off mechanic Преглед на мнение
                          Твоята броня се е получила доста добре явно сте си поиграли тази за която аз дъм се навил е от рифел-ламарина и е направена с място за лебедка -горната част изнесена напред има и по една кука в двата края а за усилените торсиони има време мисля че за начало и тези ще свършат работа щом при вашите джипки няма проблем.Та сега на първо време ще сменя маслата от долу че да ми е мирна главата.Има ли проблем ако сложа 16- цола и коя е най удачната широчина на гумата според вас а гледам че и 16-ки излизат кадърни на прилична цена иначе съм мераклия за ИНСА ТУРБО калните каймановата шарка някои ако сподели какво поведение имат тези гуми
                          Добър вечер ако си мераклия за кални гуми имам малатеста кайман на не повече от 1000 км са , гумите са перфектни но ми се мотае една идея за вдигане на джипа и ще взема по големи дота им е 2012 търся им 650 лева за 4-те .Забравих размера :31-10.5-15 .
                          Последно редактирано от jorotk; 04-01-13, 19:11. Причина: допълнение
                          Land rover 2.5 tdi
                          0884035413

                          Коментар


                          • #28
                            От: задни пружини терано 2

                            ами дай снимки и размери ако не е проблем
                            само бараки

                            Коментар


                            • #29
                              От: задни пружини терано 2

                              Първоначално публикуван от off mechanic Преглед на мнение
                              провиснала е бронята колега джипката е ревизирана обстоино и е вс. е ок за сега пък за напред ще видим а за бронята мисля от рифел около 4-5 мм. 30кг +- 5 кг. за начало с оригиналните торсиони
                              И за какво са ти тия 4-5мм, като шасито ти е по-тънко.
                              Дебелата броня е мит! Върши бели, а не работа. Яка неправилно направена броня + едно леко ударче на правилното място, значи криво шаси. Дебела се прави в средата, около лебедката и радиатора, ако ти трябва защита. Всичко останало е за фасон предимно, и да можеш да трошиш някой и друг клон с нея, без да се разпадне като пластмасовата.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #30
                                От: задни пружини терано 2

                                Първоначално публикуван от churov Преглед на мнение
                                Извинявам се за намесата.От години не съм влизал в 4х4.Любашки ,да разбирам ли че си на Терано?-честито
                                За две години опити по ,,сложния'' и простия'' начин да превърна Тераното в Хард машина за състезания и разходки ,си купих Патрул . Идеята с пружини от Г класа е крайно неуместна!!! Амове от Патрул- малко като стрелба в тъмното.. Пружини от дълго Терано -твърдо ДА! . Малко ми е странно защо Машината ти е ,,провиснала''? Замерили разстоянията на праговете ,а не на око? Аз мисла ,че ако навириш задницата ,предницата ще поеме още по-големи товари....ПОвдигаки предницата по ,,Вериният '' начин ,повдигнах задницата с полиуретанови подложки на TJM. Със старите торсиони и пренатягане -решението е временно - много бързо ще се ,,уморят''.Бях изкупил всички хебели от моргите в североизточна БГ -смених за две години 5 бр. Тампоните станаха консуматив -подмяна почти след всяка разходка... .За предна броня мисли тръбни варианти - така можеш да се бориш за около 15 кг...Не забравяй,че 50 кг на бронята се равнява на около 100 кг в/у моста! При първият опит за метална броня- се спрях на около 50 кг и много бързо се появиха притеснителни деформации в рамата...
                                Боги ми е разправял за теб и тераното ти. Виждам и често Патрола, но не се познаваме. Каква е причината за рядкото ти влизане в форума и контактите ти с начални оффроудъри като мен примерно???
                                Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X