Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с блокажи на 80-та серия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Проблем с блокажи на 80-та серия

    Скоро и аз минах през подобно рециклиране на блокаж на 90-ка, който действа по идентичен начин, но външно е различен. При мен беше спукан вътрешния капак и беше пълен с кал и пясък, а също така и под капака на моторчето беше силно корозирало и капака изкривен. Изчистих целия блокаж външно със слаба песъкоструйка, след което армирах капака и го залях с епоксидна смола. Под капака на моторчето подложих по дебел о-пръстен и го пристегнах, отстрани се получи фуга около 1-2 мм която залях отново с епоксидна смола. Засега работи без проблеми, но при следващ отказ ще се сменя с нов.

    Коментар


    • #17
      От: Проблем с блокажи на 80-та серия

      Първоначално публикуван от 75 turbodelta Преглед на мнение
      ...

      Ванка това рецилиране от снимките на твоя кола ли си го правил ?
      ....Павка,на моя кола е правено....
      Нямаше никакво време,....а и пари.....,а до Маратона имаше броени дни..........
      Номерът с подложните шайби,не е от вчера,не е само при тебе....
      Почистваш ВСИЧКО много внимателно,напасваш,смазваш ,центроваш капака/статора/,към ротора и основния корпус,тестваш на место достатъчно на брой пъти,за да се увериш,че всичко е наред,херметезираш /с добър силикон/,защото и да направиш гарнитура,то тя няма да уплътни ,тъй като ал.корпус и металния капак са силно изядени/корозирали/....
      При предния блокаж нещата са коренно различни..../от страна на корозията/....
      Имаш ВИНАГИ едно на ум при включване на блокажа .......
      Събираш пари за нов........Аз все още ... не съм събрал........
      А блокажа си работи.......
      Това е ТОЙОТА.......и то от най-добрите......
      ....Ох......Улях се.......
      На бой отиват само старците!

      Коментар


      • #18
        От: Проблем с блокажи на 80-та серия

        Днес след демонтаж на целия механизъм и обстоен преглед решихме , че е загубена кауза ремонта на този агрегат. След кратко ровене из нета стигнахме до телефонен разговор с Люцкан и в първите работни дни на новата година ще поръчаме нов актуатор . Цената му не е 400-500 лева но пък не е и 480 паунда та сагата ще приключи като пристигне и го монтирамп
        п.с. Ванка това с корозията на корпуса ни накара да поръчаме ново , а иначе това преди вече е минало през схемата с шайбички силикон и центроване , но вече няма накъде
        2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
        ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

        Коментар


        • #19
          От: Проблем с блокажи на 80-та серия

          Новото си е ново колега,а това е правилния подход за поддържането на 80-ка...твърде специални коли са,създадени да носят много радост на стопаните си,за да се прави компромис с поддържането!Което ми дава повод да напсувам предишния стопанин,четейки каква свинщина са направили при обръщането на дирекцията...обърнали,обърнали...но защо това мърляво отношение към колата??Балкански манталитет вероятно е отговора!Успех с ремонта и да ти се отблагодари колицата после!
          0899 шест5313нула
          За всекиго по нещо

          Коментар


          • #20
            От: Проблем с блокажи на 80-та серия

            Само да уточня това не е моята 80-ка , тя си е с лява дирекция .Това е Тойотата на мой клиент и приятел който я е дал да и сменят дирекцията с голямото желание и достатъчно средства да стане както трябва , но изпълнителите на работата са си оставили и ръцете и краката за жалост Но пък сега вече се поддържа при мен и се сменя всичко необходимо с ново и както трябва Може би месец преди Русенското състезание дойде за първи път при мен и вече има безброй посещения и сменени части за доста левове , но пък вече няма нищо общо с тази развалина която ми докараха
            2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
            ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

            Коментар


            • #21
              От: Проблем с блокажи на 80-та серия

              Първоначално публикуван от 75 turbodelta Преглед на мнение
              Само да уточня това не е моята 80-ка , тя си е с лява дирекция .Това е Тойотата на мой клиент и приятел който я е дал да и сменят дирекцията с голямото желание и достатъчно средства да стане както трябва , но изпълнителите на работата са си оставили и ръцете и краката за жалост Но пък сега вече се поддържа при мен и се сменя всичко необходимо с ново и както трябва Може би месец преди Русенското състезание дойде за първи път при мен и вече има безброй посещения и сменени части за доста левове , но пък вече няма нищо общо с тази развалина която ми докараха
              Дамм...тези "кадърни майстори" тогава заслужават псувни..що не я върна човека за рекламация..все пак камара пари е дал?
              0899 шест5313нула
              За всекиго по нещо

              Коментар


              • #22
                От: Проблем с блокажи на 80-та серия

                Тогава препоръчайте някой кадърен да погледне и моята 80-ка за София, че май ще влезна в големи приключенияГоворя за цялостен преглед на машината.

                Коментар


                • #23
                  От: Проблем с блокажи на 80-та серия

                  Първоначално публикуван от papirion1 Преглед на мнение
                  Тогава препоръчайте някой кадърен да погледне и моята 80-ка за София, че май ще влезна в големи приключенияГоворя за цялостен преглед на машината.
                  Мога да ти препоръчам сервиза на Борко, както Павката го беше определил - леговището на 80-тките в София. Намира се в Младост 3. Ако искаш ще ти дам на лични телефона му.

                  Каква 80-тка караш?
                  Toyota Land Cruiser 80, 1FZ-FE
                  BMW F650CS
                  Радо о885 5о 59 5о

                  Коментар


                  • #24
                    От: Проблем с блокажи на 80-та серия

                    Ще ти бъда благодарен да ми го изпратиш.Дизелова 4.2 тд 1992г

                    Коментар


                    • #25
                      От: Проблем с блокажи на 80-та серия

                      Така да споделя , че благодарение на Люцкан проблема е решен по най добрия начин
                      Прикачени файлове
                      2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                      ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                      Коментар


                      • #26
                        От: Проблем с блокажи на 80-та серия

                        Сега още 20 години няма да има ядове
                        ТКЗС за цял живот

                        http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D0%BD%D0%B0_%D0%94%D1%8A%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D0%9A%D1%80%D1%8E%D0%B3%D0%B5%D1%80

                        Коментар


                        • #27
                          От: Проблем с блокажи на 80-та серия

                          Ами практиката доказва , че е точно така както казваш
                          2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                          ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X