Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нарязване на грайфер

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Нарязване на грайфер

    Първоначално публикуван от TONI 1977 Преглед на мнение
    Закупих нови Я-192, но устойчивостта им на страничен наклон и на утъпкан сняг е спорна, та съм намислил да ги нарежа малко. В Кюстендил вземат по 10лв. на гума, но как ще се отрази това на устойчивостта и на баланса/тези гуми и в оргинален вид трудно се балансират/....
    Освен, че ще им съсипеш грайфера и значително ще им съкратиш живота, чудо с проходимостта на утъпкан сняг и страничен наклон няма да постигнеш. То не случайно тия гуми се водят за кал, а за сняг си има други, с коренно различен тип грайфер.
    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
    Неизвестен мъдрец

    Коментар


    • #47
      От: Нарязване на грайфер

      Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
      Освен, че ще им съсипеш грайфера и значително ще им съкратиш живота, чудо с проходимостта на утъпкан сняг и страничен наклон няма да постигнеш. То не случайно тия гуми се водят за кал, а за сняг си има други, с коренно различен тип грайфер.
      И друга смес на каучука
      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

      Коментар


      • #48
        От: Нарязване на грайфер

        Съгласен съм със вас колеги но много рядко човек може да си позволи да има за джипа си два комплекта нови гуми,заплатите все още не са ни европеиски,така че това си мисля е наи добрият компромисен варянт
        0885 297985,мтел-Радо
        0876 556870,виваком като домашен

        Коментар


        • #49
          От: Нарязване на грайфер

          При нас имаме 3 такива за нарязване на граифер тази на снимката на колегата е мнооогоо стар модел с поялник не би станало би прогорил ламела за рязане веднага (той не се нагрява преди контакт с гумата)отделно регулира се градусите на ламела (по широките работят на по висока температура)за ширина на канала може всякакъв както и за дълбочина до 2,5см.Тънкостта при нарязването е да не задълбаваш много(тоест настроиката на дълбочината хваща се дълбочината от най-износената част на гумата и така се кара цялата шарка)недупостимо е появата на конец под прореза тогава идват проблемите влиза влага те изгниват и гумата криви (тоест не бива алчност при задълбаване) ммда от руските и регенерата се изкарва доста добър граифер без риск(от новите джипови и бусови ммм 4-5мм.) При интерес мога да попитам доставчиците ни на консумативи на каква цена са сега но те са само нови а и нашите са на 4-5год. вече не може да няма и нови модели

          Коментар


          • #50
            От: Нарязване на грайфер

            Първоначално публикуван от godech Преглед на мнение
            Съгласен съм със вас колеги но много рядко човек може да си позволи да има за джипа си два комплекта нови гуми,заплатите все още не са ни европеиски,така че това си мисля е наи добрият компромисен варянт
            Всеки има право да си троши колата както намери за добре, ама аз лично не бих съсипал нова кална гума , за да се пробвам да я направя зимна. Щото няма да стане по-добра от това, което е в момента. Пак ще си е спеченяк на студа и ще се пързаля. Ефектът ще е все едно караш с летни гуми с перфектен грайфер - т.е. никакъв. Няма ли ламелки гумата и корав ли е каучука, нищо не правиш.
            П.П. И аз карам с кални гуми, ама Кобра. Може би са малко по-добре от Я 192 на утъпкан сняг, ама си се пързалят доволно. А имат къде-къде повече шарки от Я 192 ...
            Последно редактирано от kuzdov; 03-12-13, 00:22.
            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
            Неизвестен мъдрец

            Коментар


            • #51
              От: Нарязване на грайфер

              Както рече-те и колегите се катерат по камъньете с еспадрили от специална смес , а не с галоши
              Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

              Коментар


              • #52
                От: Нарязване на грайфер

                Споделям мнението на всички до тук, но пълно щастие няма. В моя случай използвам джипката предимно за лов - 50/50 асфалт/черен(горски) път. Като се има впредвид сезона, кара се предимно по утъпкан сняг(неопесъчен асфалт)/кал(непочистен сняг), лично аз бих предпочел да карам внимателно по асфалта и да минавам в гората през през по-лоши пътища(кални, с коловози и т.н.).
                Резултата е следния:
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN3916.jpg
Прегледи:2
Размер:106.2 КБ
ID:5543135
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN3917.jpg
Прегледи:2
Размер:288.3 КБ
ID:5543136
                Времето ще покаже дали съм хвърлил парите на вятъра.

                Коментар


                • #53
                  От: Нарязване на грайфер

                  Колеги,някой може ли да постне снимка на такъв поялник с пластината за нарязване?Колко вата трябва да е поялника за да върши работа?

                  Коментар


                  • #54
                    От: Нарязване на грайфер

                    За какви поялници говорите тука! Тази машинка не е поялник- работи със специални ножове, които могат да са различни по широчина в зависимост от нарязвания грайфер, които също трябва да могат да се регулират в дълбочина. Другото което трябва да се има в предвид е, че ножа трябва да се нагрява само когато реже, иначе заминава. При оригиналните машинки това става само при натиск, трябва да се регулира и силата на нагряване на самия нож.
                    0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

                    Коментар


                    • #55
                      От: Нарязване на грайфер

                      Много ми хареса темата и коментарите, и както каза колегата Тони 1977, само времето ще покаже
                      Тони моля кажи къде в Кюстендил се извършва тази процедура с нарязването

                      Коментар


                      • #56
                        От: Нарязване на грайфер

                        Първоначално публикуван от uazkn Преглед на мнение
                        Много ми хареса темата и коментарите, и както каза колегата Тони 1977, само времето ще покаже
                        Тони моля кажи къде в Кюстендил се извършва тази процедура с нарязването
                        Аз ги нарязах при гумаджията след ЖП прелеза, по пътя за Николичевци и Копиловци. Човека ми взе по 10лв. на гума.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Нарязване на грайфер

                          Първоначално публикуван от ники-72 Преглед на мнение
                          Колеги,някой може ли да постне снимка на такъв поялник с пластината за нарязване?Колко вата трябва да е поялника за да върши работа?
                          За какво ти е поялник като и флекса върши раБта....диск за неметал или още по яко с диск за дърво от онея зъбатите
                          driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                          Коментар


                          • #58
                            От: Нарязване на грайфер

                            Първоначално публикуван от Гробаря Преглед на мнение
                            За какво ти е поялник като и флекса върши раБта....диск за неметал или още по яко с диск за дърво от онея зъбатите
                            В абсолютно никакъв случай не го прави това с този диск. Ако имаш късмет само ще разпориш гумата. Леко недоглеждане и после ще ги заравяш тези дискове, като мене.
                            Sent from my Nokia s fenerche

                            Коментар


                            • #59
                              От: Нарязване на грайфер

                              Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                              В абсолютно никакъв случай не го прави това с този диск. Ако имаш късмет само ще разпориш гумата.
                              Естествено че трябва да си малко луд за да го пробваш но съм виждал и чувал доста простотии! Може и с електрожен ,.....не питай как!
                              driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                              Коментар


                              • #60
                                От: Нарязване на грайфер

                                Първоначално публикуван от Гробаря Преглед на мнение
                                Естествено че трябва да си малко луд за да го пробваш но съм виждал и чувал доста простотии! Може и с електрожен ,.....не питай как!
                                Ако диска е обикновен и е прежален(щото се замазва от гумата) и ако има някакъв ограничител който да може да се настройват милиметрите на дълбаене- така може да се получи.
                                Нещо като при ръчен циркуляр обаче с тънък диск дали за метал или неметал все тая.
                                Sent from my Nokia s fenerche

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X