Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ръководство по оцеляване на SAS

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Ръководство по оцеляване на SAS

    Веднага един изстрел- дивата лоза, или още срещана като повет. Сигурно и други названия има. Често срещана, от равнините до сравнително високо. Абе плевел но невероятно здрав материал през цялата година и сравнително дълъг за направа на по-дълго въже. Това за сезоните го уточнявам защото различните материали са с различни качества в зависимост от сезона. Работи се лесно и ако не си хептен нежен в ръцете без ръкавици. Хайде и вие да се помъчите-има още растения по нашите земи които могат да свършат работа.
    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

    Коментар


    • #17
      От: Ръководство по оцеляване на SAS

      И аз се спрях на възлите... От всичките само 1-2 не ги знам, отивам да взимам кордата, да ги уча...
      Ако си рибар за възли не трябва да мислиш Аз поне от там ги знам повечето...
      "Бенц", дай да видим някои от твоите възли, че те са си бая яки, май......??
      П.П Таз книга се бях наканил да я взимам "на хартия", но като се замисля, то да се загубиш в Българските гори е малко смешно Та няма да има голямо приложение...
      Последно редактирано от Борис Хаджиценев (bob4oo); 24-12-12, 23:49.
      За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
      Honda Dominator 650
      088ЧЧ93979-->Борис
      0878956Ч38-->Борис

      Коментар


      • #18
        От: Ръководство по оцеляване на SAS

        Нова тема...........дебни,отивам да я пускам.



        http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=157508


        Последно редактирано от BENZBOSS; 25-12-12, 00:20.
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #19
          От: Ръководство по оцеляване на SAS

          Нещо не пълно ми се види
          Евала за труда , но по принцип е някъде към 1000 страници и са два тома. Не съм го поглеждал скоро, но единия том е доста по-малък от другия, та може и този малкия да е това .
          Доста интересни и полезни неща.
          Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
          И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
          вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

          Коментар


          • #20
            От: Ръководство по оцеляване на SAS

            SH 21-76_Учебник рейнжера.pdf

            И от мен едно ръководство, което даже нямам спомен от къде се е появило в компютъра.

            Коментар


            • #21
              От: Ръководство по оцеляване на SAS

              Ето и от мен два наръчника. Единият е на английски , другият на руски, но и в двата има полезни съвети и разнообразна и обширна информация за оцеляване в различни условия, необходими принадлежности, намиране на храна, палене на огън, информация за животни, растения, климат и т.н. ... при изгубване в планина и т.н.

              US Army Survival Manual.pdf

              Oceliavane.pdf

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X