Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Крушки халоген Н1,Н7,Н4 рали,компетишьн,ултра,хай или???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Крушки халоген Н1,Н7,Н4 рали,компетишьн,ултра,хай или???

    Не ми е лесно...........

    2 от трите коли са си с нормални крушки и то нормални за Щатите което е скапаното за Европа.Имат някакви скапани норми при които мерят ватовете на дадени волтове и ограничават лумените до 1650/1000 сьс стандартни ватове.

    Задрьж,обяснявам по-просто.

    Н4 крушка е 60/55 и вади 1650/1000 лумена и живот около 250/300 часа
    Н7 крушка е 55 вата,1600 лумена и животец около 400 часа.
    Н1 крушка е 55 вата,1600 лумена и пак толко жива.

    HELA,IPF,OSRAM,PIAA,NARVA,PHILIPS и там който се сетите правят и двойно на тия ватове,но над 30% от оригиналните почват да горят кабели и контакти.В зависимост от марката и модела някои от тия горе може да са една или 2 идеи по-бели които са приятни за окото,но не задьлжително по-светещи на пьтя.

    Тук 99 % от времето се кара на кьси,проверка за това какви крушки се ползват няма,няма и технически прегледи,кабелите са ми сравнително яки,а стьклото си е стькло,място има за котенце та и смяната им е лесна / смешно ма сьм гледал плашещи картинки /.

    Вьпроса - кои от крушките ползвате,колко лумена вадят,каква им е цената,марка,колко време дьржат???Максимума който мога да набутам без да ми се стопи инсталацията е около 70-75 вата крушка,такива по 100 или 130 не са ми на мерника,не ми се занимава с релета и кабели десятка,а и ядосани куки.

    До момента сьм намерил Н4 ОСРАМ RALLY 70/65 WATT , Н7 OSRAM RALLY 65 WATT и тьрся нещо да нацепя дьлгите на Н1.Това Рали или тукашния Хайпьр го водят доста добра крушка,но го няма в Н1 модел.Има IPF 65 ватов,но са 100 кинта и я ги включи някой тая година я не,нещо добро и тьнко се тьрси.

    Другия вьпрос - има ли и кои са по-добрите крушки от тия?IPF fat boy супер кьси бях загледал,но ме притесняват кабелите и самия размер или модел или форма на крушката.Не искам и хайтек маматаситрака 111 долара крушката,то верно,че хубавото не е евтино,но аз сьм беден човек и такива цифри за експерименти не давам.


    Я да видим.........
    Последно редактирано от BENZBOSS; 24-12-12, 06:44.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

  • #2
    От: Крушки халоген Н1,Н7,Н4 рали,компетишьн,ултра,хай или???

    Аз карам с Осрам "Найт Брейкър". 60/55 Вата. Светят много по-яко за същите ватове, Не са бог знае колко по-скъпи и не ти трябват други преработки. Подобно нещо имат и Филипс.
    Крушките издържат при мене около година.
    Повечето ватове съсипват рефлектора ако не е предвиден да държи на топлината.
    АИГ-Заваряване ООД
    Производител на заваръчни апарати "DEL"
    http://www.aigwelding.com
    0889 522 036

    Коментар


    • #3
      От: Крушки халоген Н1,Н7,Н4 рали,компетишьн,ултра,хай или???

      В Европа е забранено продаването на крушки над ватовете които си посочил в началото на поста. Съответно нито един голям не внася и не продава тук такива крушки. По 75-100-130вата може да намериш само ментетата. За Европа си играят с лумените и отдавана мощност при стандартни ватове. Иначе много хвалят но Осрам Оффроуд крушката, разгледай техданните й. Но пък не мога да я намеря в БГ.
      Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

      Коментар


      • #4
        От: Крушки халоген Н1,Н7,Н4 рали,компетишьн,ултра,хай или???

        Офд роуд или Рали или Компетишьн или Хайпьр са все една крушка,и тук са забранени на магистралата,но аз ще се пробвам,ако свети кофти я махам.

        Найт брейкьра и той вади 1650 лумена,държи 300 часа и е маааалко по-бял от някои други крушки,зъб зъб са с Силвания Ултра каквито махам,аз търся по-якички.

        Тук се намират фирмени с повечко ватове,но не ми се занимава с кабеляци и рекета,рефлектора ще издържи и на 120 вата,пробвано,стъклото няма какво да го мислим.

        стандартни ватове Филипс екстра пауър в момента води,тук се търси още по по най.

        на всяко едно място в нета споменават колко лесно се намира Осрам Хайпьр бяла крушка в Европа,тук е поръчка по интернет и е около 50 кинта комплекта с доставка и такси.
        Последно редактирано от BENZBOSS; 24-12-12, 08:12.
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #5
          От: Крушки халоген Н1,Н7,Н4 рали,компетишьн,ултра,хай или???

          ето малко инфо
          http://www.candlepowerforums.com/vb/...Vision-H4-9003

          Коментар


          • #6
            От: Крушки халоген Н1,Н7,Н4 рали,компетишьн,ултра,хай или???

            http://www.my-gti.com/wp-content/upl..._65w_64217.jpg



            http://www.my-gti.com/1780/upgrading...d-65watt-bulbs


            Малък тест,това бие с малко и HIR крушките,не намирам на нормални пари 65 или 70 вата на H1 обаче.
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #7
              От: Крушки халоген Н1,Н7,Н4 рали,компетишьн,ултра,хай или???

              Асене виж ето тук http://www.ebay.com/sch/sis.html;jse...d=380252243833

              Коментар


              • #8
                От: Крушки халоген Н1,Н7,Н4 рали,компетишьн,ултра,хай или???

                Няма бе бате,аз 4 и 7 съм наскубал,чакам ги да дойдат,не намирам Н1 на нормални пари,намерих Н1 IPF 65 watt,но ми искат едни 90 долара или там някъде беше с доставката.Смятай на 4-5 ленти магистрала кога мога да опъна дългите за повече от 5 секунди,аз не се сещам да съм карал на дълги с моя кола от дооооста дълго време и по тая причина 90 кинта няма да им дам.Нещо офроудско на нормална фирма с около 65 или 70 вата на Н1 база се търси,с около ммммммм 40 долара комплекта да речем,такива имам 6 резервни и някак си ми е търсене да дам 100 кинта за да им се пробвам,пари нЕма,криза.

                Последно на дълги карах един Чалънджър с 4 фара на муцуната,късите вън,дългите ..........вън,вътрешните фарове за украса,мигача го сложили там,късите му с около 30% поне по-добри от дългите,можеш ли да си го представиш???Е такива глупости правят тук па после що търсим крушки от Австралия,че Вранглера и цели фарове сменя.Мааааани,умници.
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #9
                  От: Крушки халоген Н1,Н7,Н4 рали,компетишьн,ултра,хай или???

                  Бенц, тъп въпрос, ама толкова се сещам. Ако не ползваш дългите що ще ги сменяш?
                  Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Крушки халоген Н1,Н7,Н4 рали,компетишьн,ултра,хай или???

                    Защото 10 вата повече дават над 50 % повече светлина,крушките може да са едни 12 долара комплекта,а и са дьлги на едната от двете коли за дьлго пьтуване,знам ли кога и кьде ще ми се наложи да карам 7-8 часа вечер.
                    Малкия е на Н4 или комбинация кьси/дьлги,там дьлгите стават 65 вата или почти горна граница от това което кабелите погат да понесат,големия не сьм му сменял дьлгите и за там ми трябва поне един чифт Н1,в комбинация с ксенона си свети за вдяване.

                    Краткия отговор - ако ми изпадне комплект за 9 кинта защо пьк не?За да ми изпадне обаче трябва да знам какво да тьрся,има да чакам да изпадне ПИАА ако да не са нищо повече от ОСРАМА който купих за 14 кинта комплекта.
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #11
                      От: Крушки халоген Н1,Н7,Н4 рали,компетишьн,ултра,хай или???

                      Егати .. а аз се кефих че намерих Филипс Есктра ПоВер .. за 40 долАра. .. (9007 или НВ 5)

                      Коментар


                      • #12
                        От: Крушки халоген Н1,Н7,Н4 рали,компетишьн,ултра,хай или???

                        Първоначално публикуван от Slick Преглед на мнение
                        Егати .. а аз се кефих че намерих Филипс Есктра ПоВер .. за 40 долАра. .. (9007 или НВ 5)

                        Е аз не сьм на зор и много трябва да ме засьрби за да им друсна тия пари за крушки,това ми е тавана,а той лесно не се стига.



                        Виж тук какво вади оригиналната крушка на Н4,твоите са около 1650 лумена и до там,по-високо може да качиш ако намериш крушки с по-високи ватове,но ще ти трябват и кабели.

                        Екста Повера си е ЕКСТРА,в момента по-добра крушка на сток ватове няма.
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • #13
                          От: Крушки халоген Н1,Н7,Н4 рали,компетишьн,ултра,хай или???

                          Benzboss знам ,че питаш за халогени, но щом ти трябва повече светлина,по-малка консумация и по дълъг живот, защо не опиташ с ксенон.Как стой въпроса при вас с ксенона? Аз съм питал Faca на неговата W140 е с оригинални ксенони и няма проблеми с тяхната полиция.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Крушки халоген Н1,Н7,Н4 рали,компетишьн,ултра,хай или???

                            Първоначално публикуван от valyon Преглед на мнение
                            Benzboss знам ,че питаш за халогени, но щом ти трябва повече светлина,по-малка консумация и по дълъг живот, защо не опиташ с ксенон.Как стой въпроса при вас с ксенона? Аз съм питал Faca на неговата W140 е с оригинални ксенони и няма проблеми с тяхната полиция.
                            Той си търси нещо дето струва няколко бири. Просто, лесно и евтино- махаш крушка, слагаш крушка, караш. S500 W140 оригинално идват с ксенон /След някоя година в САЩ/. Имаме такива в семейството, светят си ОК. Ама задачата е друга /така става като го остави човек без работа, започва да мисли за глупости/
                            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                            Коментар


                            • #15
                              От: Крушки халоген Н1,Н7,Н4 рали,компетишьн,ултра,хай или???

                              Ксенон има,но на късите,дългите са Н1 и са тях ми трябва по-яка крушка.Да ми набия ксенон на дългите няма голям смисъл,а и няма да го нагодя как си трябва.Голямия фар е това и на дълги светят и късите та не е много зле и без ксенонови дълги.
                              Търсят се и ксенонови оригинал за средния,но поне до момента не намирам освен ако не броим тия от по 600 кинта бройката,ще върви с халогена до напипване.

                              проблем с полицията няма,но много ме съм ява да постигна по-добри резултати от това което е в момента,за да постигна нещо ми трябва 55 вата ксенонови с фар от 500 или 600 и дебели кабели за 100 ватови на дълги.

                              мисля го,а до тогава се рови за дългите Н1
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X