Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ПРОБЛЕМ ОХЛАДИТЕЛНА СИСТЕМА 2.5tdi АВТОМАТИК 93-94год

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ПРОБЛЕМ ОХЛАДИТЕЛНА СИСТЕМА 2.5tdi АВТОМАТИК 93-94год

    Здравейте колеги Имам Паджеро дълга база автоматик десен волан Използвам го за да си тегля караваната и да ходя в гората Защото имам две места на труднодостъпни горски терени Та на въпросът Тази година лятото като закачих караваната и тръгнах нагоре спука горното съединение след 4 5 км Съответно го смених налях вода проверих дали водата цирколира продължи да грее после свалих термостата махнах и клапана от капачката на радятора и пак загряваше Когато е без караваната нагорнище пак загрява После го пробвах на равен терен с караваната Отидох до морето и се прибрах без проблем Но тръгна ли да катеря почва да ври а и датчикът ми показва температурата малко над средата Добре че усещам машината Тъй като съм дългогодишен шофьор който сам си поддържа машините Немога да разбера откъде идва този проблем За да го отстраня Ако някой знае да сподели Ще ви бъда благодаренНатиснете снимката за да я уголемите

Име:100_1856.jpg
Прегледи:2
Размер:188.7 КБ
ID:5996110

  • #2
    От: ПРОБЛЕМ ОХЛАДИТЕЛНА СИСТЕМА 2.5tdi АВТОМАТИК 93-94год

    Да оставим на страна, че това е небезизвестия с проблемното си охлаждане 2,5тди, но... Махнал си клапана от капачката в смисъл: сега охладителната система работи с атмосферно налягане; или си го блокирал и няма как да избие при повишаване на налягането над допустимото???
    И двата варианта са потенциално проблемни и силно непрепоръчителни... Особено за двигател, работещ в режими на експлоатация с високо натоварване - както описания тук.
    SUZUKI V-STROM 1000
    Jeep Cherokee 2.5CRD
    TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
    о889 525 о74 - Владо

    Коментар


    • #3
      От: ПРОБЛЕМ ОХЛАДИТЕЛНА СИСТЕМА 2.5tdi АВТОМАТИК 93-94год

      Колега, купи си нова капачка за радиатора и си постави термостат. Проблема най вероятно е от не зацепваща перка, сменяш и си караш .

      Коментар


      • #4
        От: ПРОБЛЕМ ОХЛАДИТЕЛНА СИСТЕМА 2.5tdi АВТОМАТИК 93-94год

        +1 Провери си виското на перката
        Всеки ритник отзад,води до крачка напред! ;)

        Коментар


        • #5
          От: ПРОБЛЕМ ОХЛАДИТЕЛНА СИСТЕМА 2.5tdi АВТОМАТИК 93-94год

          Да колега бях махнал клапанът и работеше на атмосверно Благодаря на колегите за съвета за вискоза на перката Не се бях сетил а съм каръл и Мерцедеси които също са с вискозна система Един въпрос относно вискозната система Мога ли да я зацепя ръчно и да върти постоянно Чувал съм за такива случаи

          Коментар


          • #6
            От: ПРОБЛЕМ ОХЛАДИТЕЛНА СИСТЕМА 2.5tdi АВТОМАТИК 93-94год

            Благодаря ви колеги Весели празници

            Коментар


            • #7
              От: ПРОБЛЕМ ОХЛАДИТЕЛНА СИСТЕМА 2.5tdi АВТОМАТИК 93-94год

              Първоначално публикуван от emo.666 Преглед на мнение
              .... Проблема най вероятно е от не зацепваща перка, сменяш и си караш .
              +1
              MITSUBISHI MONTERO 3.0 V6
              (А1+)
              О877ООО98О

              Коментар


              • #8
                От: ПРОБЛЕМ ОХЛАДИТЕЛНА СИСТЕМА 2.5tdi АВТОМАТИК 93-94год

                Е за това +1 питам не мога ли да я зацепя постоянно за проба

                Коментар


                • #9
                  От: ПРОБЛЕМ ОХЛАДИТЕЛНА СИСТЕМА 2.5tdi АВТОМАТИК 93-94год

                  Питам дали мога да я зацепя постоянно за проба

                  Коментар


                  • #10
                    От: ПРОБЛЕМ ОХЛАДИТЕЛНА СИСТЕМА 2.5tdi АВТОМАТИК 93-94год

                    Можеш като вържеш перката към оста или към болтовете които държат виското към водната помпа , но тогава ще ти загрява и по-бавно
                    >>MI SUBI HI >< ShoguN<< 3.0 V6 24, автоматик , къса база
                    Защото така ми харесва...
                    Телефон: НЯМАМ
                    Когато немогат да стигнат нивото ти,хората започват да те плюят

                    Коментар


                    • #11
                      От: ПРОБЛЕМ ОХЛАДИТЕЛНА СИСТЕМА 2.5tdi АВТОМАТИК 93-94год

                      Първоначално публикуван от BRO Преглед на мнение
                      Мога ли да я зацепя ръчно и да върти постоянно Чувал съм за такива случаи
                      По добре недей- много бързо разбива водната помпа- проверено. На пажерото стрелката на температурата трябва да стои преди средата. Смъкни и промий радиатора. Ако колата има климатик между двата радиатора се натрупва мръсотия и много често грее от това.
                      На сърбела майката му е чесането.
                      Борислав Борисов Русе О885 О37815

                      Коментар


                      • #12
                        От: ПРОБЛЕМ ОХЛАДИТЕЛНА СИСТЕМА 2.5tdi АВТОМАТИК 93-94год

                        Благодаря за съвета относно разбиването на водната помпа при зацепено принудително виско колега Ще те послушам Именно затова ви питам за да се предпазя от лоши последствия Джипът има и климатик Ще послушам и другият колега За почистването Тъй като в момента не ми се налага да карам джипът Имам голям гараж и условия за пълният ремонт Имам и водоструйка Така че ще прочистя и радяторите Ще си сменя и перката или муфага ако я има отделно от перката Колко струва горе доло Ако някой знае де Благодаря на всички за отзивчивоста

                        Коментар


                        • #13
                          От: ПРОБЛЕМ ОХЛАДИТЕЛНА СИСТЕМА 2.5tdi АВТОМАТИК 93-94год

                          Хубав термостат и проверена капачка на радиатора, задължително.
                          Все пак си провери виското, но надали е то.
                          '98г. Mitsubishi Pajero II 2.8tdi Super Select къса база фейслифт
                          '95г. Mitsubishi Pajero II Super Select къса база - за "лек" offroad - coming soon :)
                          И разни BMW-та...

                          Коментар


                          • #14
                            От: ПРОБЛЕМ ОХЛАДИТЕЛНА СИСТЕМА 2.5tdi АВТОМАТИК 93-94год

                            Аз моето виско го свалих и сложих ел. перка с термо датчик, и мога да кажа че не съжалявам.Виското беше зацепило непрекъснато, явно по-добрия вариант.
                            Пробвай при загрял и работещ двигател, дали можеш да спреш перката, естествено НЕ С РЪКА,ако спре да се върти значи е за смяна.
                            Надали ме разбра но тук във форума има писано по въпроса, поразрови се , ако не някой по в час с тези неща дано ти го обясни.
                            Успех!
                            MITSUBISHI MONTERO 3.0 V6
                            (А1+)
                            О877ООО98О

                            Коментар


                            • #15
                              От: ПРОБЛЕМ ОХЛАДИТЕЛНА СИСТЕМА 2.5tdi АВТОМАТИК 93-94год

                              Първоначално публикуван от Bavarcho Преглед на мнение
                              Хубав термостат и проверена капачка на радиатора, задължително.
                              Все пак си провери виското, но надали е то.
                              То е то е вече го проверих купил съм и капачка и термостат Само се чудя за перката ТониМонтеро предложи нещо интересно Така че ще се поразтърся малко и ще видя дали ел или виско Това с ел перка ми звучи по добре Че не се знае на какво менте виско мога да попадна Уж авточастите са мои хора ама един път смених шарнирен болт на един авер уж хубав па излезе от ябълката след 9 км И то пред мен Хванах се за главата

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X