Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спира БТВ по Булсатком!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Спира БТВ по Булсатком!!

    [QUOTE=PinMaster;2062778]Фактически - няма как да "усилиш звука при излъчване на реклами". Звука има пределна стойност (0db, 0,775 mV), която може да се превиши (според зависи от честота и т.н.) с 3db (не е значително) - оттам насетне се изкривява, но не и усилва. Всички сте чували гъгнене - точно тва е. Стандарти.
    Но може да намалиш другият и така даден клип да ти прозвучи по-силно
    Тъй че - подписвайте, щом знаете за какво ви отиват гласовете!

    Фактически, рекламите ги чувам много по-силно от всичко останало.Всички с които говоря за това също ги чуват така.Айде не ми обяснявайте, че черното е бяло!

    Коментар


    • От: Спира БТВ по Булсатком!!

      Принципно аз съм за:
      - законово изискване рекламите да са значително по-силни от останалото излъчване
      - отпадане на лимита от 12 минути на час реклама, макар субективно това и сега да не се спазва
      - разпускане на СЕМ и всякакви регулационии органи, контролиращи ел. медии, колкото и бутафорни да са те.

      И да чукнем на дърво, един близък ден, телевизиите да изчезнат в този си вид. Каквото и да дойде на тяхно място - все ще е по-добро.
      Последно редактирано от bokomo; 14-01-13, 22:05. Причина: пр. грешки

      Коментар


      • От: Спира БТВ по Булсатком!!

        БТВ лъжат и манипулират хората, защото са свикнали да мислят че те/ние (зрителите) им вярват.
        Булсатком НЕ могат да скрият продадени карти, защото информацията за активните карти е компонета от сигнала им. Всеки който си е направил труда са се разрови в това как се "гледаше БСК на аванта" или е прочел добавката за Булкрипт на oscam го знае.
        Рекламите им са гръмогласни и се чуват с различно ниво, толкова че ако си пуснех (докато го имаше) "теория на големия взрив" по комеди, сино в съседната стая подскачаше и почваше да се облича за училище.
        LZ(единица) Лима Жоро Жоро
        2002 ●||||||● Grand Cherokee Limited 4.7L и Ксантия 2000 HDi 110 коня без едно магаре.

        Коментар


        • От: Спира БТВ по Булсатком!!

          Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
          Фактически - няма как да "усилиш звука при излъчване на реклами". Звука има пределна стойност (0db, 0,775 mV), която може да се превиши (според зависи от честота и т.н.) с 3db (не е значително) - оттам насетне се изкривява, но не и усилва. Всички сте чували гъгнене - точно тва е. Стандарти.
          Но може да намалиш другият и така даден клип да ти прозвучи по-силно
          Абе и аз си мислех, че работата е проста, ама се оказа, че не е. Субективното възприятие за сила на звука зависи от много фактори като динамика, спектри и какво ли не. Факт е, че на някои места въвеждат вече трети или четвърти стандарт за измерване на нивото на звука точно заради рекламите (екситометрия го наричат или по подобен начин).

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Фактически, не само че има как, ами е масова практика по телевизии и радиа. Нарича се компресия, иначе казано - първо се ограничава за да е в стандарта (миливолтите според електрониката - звуковата ми карта например даботи на 2 волта), и после се позаобля. Крайния резултат - по-силен общ звук, с цената на някои изкривявания, които до определено ниво почти не хващаш като гъгнене, а в говор на реклама - никак.
          + около 10 още хитрини.

          Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
          Принципно аз съм за:
          - законово изискване рекламите да са значително по-силни от останалото излъчване
          - отпадане на лимита от 12 минути на час реклама, макар субективно това и сега да не се спазва
          - разпускане на СЕМ и всякакви регулационии органи, контролиращи ел. медии, колкото и бутафорни да са те.

          И да чукнем на дърво, един близък ден, телевизийте да изчезнат в този си вид. Каквото и да дойде на тяхно място - все ще е по-добро.
          Мечти...
          Първоначално публикуван от jumboframe Преглед на мнение
          БТВ лъжат и манипулират хората, защото са свикнали да мислят че те/ние (зрителите) им вярват.
          Булсатком НЕ могат да скрият продадени карти, защото информацията за активните карти е компонета от сигнала им. Всеки който си е направил труда са се разрови в това как се "гледаше БСК на аванта" или е прочел добавката за Булкрипт на oscam го знае.
          Да де, ама колко са си направили този труд?

          Коментар


          • От: Спира БТВ по Булсатком!!

            Първоначално публикуван от jumboframe Преглед на мнение
            1. БТВ лъжат и манипулират хората, защото са свикнали да мислят че те/ние (зрителите) им вярват.
            2. Булсатком НЕ могат да скрият продадени карти, защото информацията за активните карти е компонета от сигнала им. Всеки който си е направил труда са се разрови в това как се "гледаше БСК на аванта" или е прочел добавката за Булкрипт на oscam го знае.
            ...
            1. ьТВ вероятно вече съжаляват, защото излязоха едни анкети колко хора ги гледат. Лошото е, че тия анкети ги гледат и рекламодателите, и вече не вярват на техния рейтинг. 2/3 от зрителите гледали сапунки и реклами - как пък не! Хитови били сапунките по думи на ьТВ, а вече и на бабите по селата им омръзна от пластмасови сериали. Снощи директно по радиото на бТВ слушах как протестиращите викат "долу БиТиВи". Подстригвах се и беше пуснато, не, че ги слушам по принцип.
            2. Булкрипт е затворена кодировка, и не е лесно да се преброят активните карти. Поне аз не знам как. А добавката за oscam работи на съвсем различен принцип.
            Последно редактирано от Rabin; 15-01-13, 10:12.

            Коментар


            • От: Спира БТВ по Булсатком!!

              Темата за нивата е интересна и явно има новости - да не я замесваме тук обаче...
              Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

              Коментар


              • От: Спира БТВ по Булсатком!!

                новините летят една след друга...
                първо: БСК си платили напълно за лицензията и вече са официално 4-тият gsm оператор в БГ;
                второ: Три са компаниите, които искат да изграждат седми мултиплекс: "Ди Ви Би Би" АД, "Булсатком" АД и "Динамикс" ЕООД;
                трето: "Проектът ни за изстрелване на собствен спътник в Космоса е съвсем реален. Договорите са подписани и в САЩ вече започва работата по построяването му."

                и после що били проблемите

                повече инфо в капитал и news-sat

                Коментар


                • От: Спира БТВ по Булсатком!!

                  Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
                  Мисля, че булсата устискаха 2 седмици - още 2 и нещата ще изглеждат различно - босфора ще почнат да клекат
                  Днес бях в офис на Булсатком и ми казаха че очакват до края на месеца да има решение. В същото време само за деня се бяха отказали 10-тина абоната.
                  Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                  Коментар


                  • От: Спира БТВ по Булсатком!!

                    Първоначално публикуван от Sasho74 Преглед на мнение
                    Днес бях в офис на Булсатком и ми казаха че очакват до края на месеца да има решение. В същото време само за деня се бяха отказали 10-тина абоната.
                    Е и какво като са се отказали 10-тина... Ако Булсат, клекнат пред БТВ, това ще има е най-голямата грешка... Отделно не се знае колко ще се откажат тогава...
                    А отказалите се, даже да им пуснеш БТВ няма да се върнат, защото вече са заробени поне за 1 година

                    Коментар


                    • От: Спира БТВ по Булсатком!!

                      Отказването от булсата точно заради босфор тв е пълна глупост.
                      Колкото и загубиха павианите от близу от спирането на Дискавъритата. Останалите се мъчат, щот са на договори, ма 6-7 месеца по-късно твърдят, че се живее и без "невероятният" Биър Грилс
                      Ще се откажат 2-3-5% от абонатите им, ма те ще инвестират в друго, по-смислено.
                      Примерно в превод на още един канал - както единствено булсата е с превод на Евроспорт 2. По този начин гледащите по-малко популярни спортове печелят.

                      Иначе Булсат спечелиха търга за четвърти оператор още лятото, просто сега са свършили проверките и са им го дали.
                      Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                      Коментар


                      • От: Спира БТВ по Булсатком!!

                        Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
                        ...Примерно в превод на още един канал - както единствено булсата е с превод на Евроспорт 2...
                        И абонатите на близу сме с превод на Евроспорт 2.

                        Коментар


                        • От: Спира БТВ по Булсатком!!

                          Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
                          1. Отказването от булсата точно заради босфор тв е пълна глупост.
                          Колкото и загубиха павианите от близу от спирането на Дискавъритата. Останалите се мъчат, щот са на договори, ма 6-7 месеца по-късно твърдят, че се живее и без "невероятният" Биър Грилс
                          ...
                          2. Примерно в превод на още един канал - както единствено булсата е с превод на Евроспорт 2. По този начин гледащите по-малко популярни спортове печелят.
                          1. Аналогията на ьТВ с Дискавъри е смешна! Освен това Дискавъри сякаш се стегнаха след шамара от Близу, доколкото знам и румънците ги шамаросаха. Беър мен лично ме кефи. По една хитринка да научавам на предаване - все е файда.
                          2. Пет пари не давам за спорт!

                          Коментар


                          • От: Спира БТВ по Булсатком!!

                            ьТВ вече са медия със затихващи функции Ако ще да си епилират диференциалите в този бранш гълташ вода много лесно
                            Дори техните журналисти не са убедителни като говорят затова. Загледайте се.

                            Ей, накрая се разбрахме с Rabin


                            LZ(единица) Лима Жоро Жоро
                            2002 ●||||||● Grand Cherokee Limited 4.7L и Ксантия 2000 HDi 110 коня без едно магаре.

                            Коментар


                            • От: Спира БТВ по Булсатком!!

                              Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
                              Отказването от булсата точно заради босфор тв е пълна глупост....Ще се откажат 2-3-5% от абонатите им
                              Имам едно приятелче в една бургаска много известна кабелна телевизия, която се разпространи и в Айтос и в Сливен вече..Полудяват от работа в момента.. Десетки нови включвания на ден и понеже контакта с клиента е неизбежен, ето го и отговора: "Щот го няма битивито"

                              Първоначално публикуван от jumboframe Преглед на мнение
                              ьТВ вече са медия със затихващи функции Ако ще да си епилират диференциалите в този бранш гълташ вода много лесно
                              Дори техните журналисти не са убедителни като говорят затова. Загледайте се.


                              И още повече ще затихне като изчезнат рекламодателите..
                              Доверие, печелено с години и труд, духна за няма и седмица..

                              Коментар


                              • От: Спира БТВ по Булсатком!!

                                Пропускаш момента че са с договори без обвързване.
                                Аналоговата кабеларка ще я гледат през 32 инчови ЛЕД-тв , ама друг път (или аз съм разглезен)
                                LZ(единица) Лима Жоро Жоро
                                2002 ●||||||● Grand Cherokee Limited 4.7L и Ксантия 2000 HDi 110 коня без едно магаре.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X