Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Liberty 2.8

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Liberty 2.8

    Вече и аз мога да се похваля с машината от поста впечатленията са ми доста добри за сега проблема му е ,че не вдига температура седи на първото деление и парното не духа топличко (( предполагам че с една смяна на термостата всичко ще ОК - трябва да му взема зимни гуми , но не знам какви (джипа ще се кара предимно по асфалт и от време на време до вилата - та какъв е най - удачния размер гуми за него и също какъв е мах размер който се побира)

  • #2
    От: Liberty 2.8

    Бро дай една снимка да го видим
    YAMAHA RAPTOR 700R

    Коментар


    • #3
      От: Liberty 2.8

      Първоначално публикуван от makito Преглед на мнение
      Вече и аз мога да се похваля с машината от поста впечатленията са ми доста добри за сега проблема му е ,че не вдига температура седи на първото деление и парното не духа топличко (( предполагам че с една смяна на термостата всичко ще ОК - трябва да му взема зимни гуми , но не знам какви (джипа ще се кара предимно по асфалт и от време на време до вилата - та какъв е най - удачния размер гуми за него и също какъв е мах размер който се побира)
      Проверете и виско-печката дали работи!
      LZ1HKW
      Реглаж на преден и заден мост
      My Jeep is not an SUV ..... your SUV is not a Jeep

      Коментар


      • #4
        От: Liberty 2.8

        При Jeep Liberty 2.8CRD нормалната работна температура на двигателя е при положение на стрелката на първото по-дебело деление:

        Така, че не очаквай да достигне средата на скалата. Това не се случва и през лятото, при високи температури.
        Както са писали вече колегите - CommonRail дизелите /и въобще дизелите/ загряват бавно, особено при работа на място. За по-бързото достигане на работна температура е предвидена т.н.виско подгряваща "печка". Това е един преобразовател на механична в топлинна енергия, който се задвижва от многопистовия ремък-аксесоари и се управлява от ECU чрез включването на един ел.магнитен съединител, като този на компресора за климатика. Разположен е в дясно на двигателя по посока на движение.

        При температура по-ниска от 7*С се включва от ECU .Вътре в него има нещо като гел, намиращ се между дискове с прорези, които се въртят. От триенето се загряват и генерират топлина. През корпуса преминава течност от охладителната система и се загрява, а работната температура на мотора се достига много по-бързо. По този начин двигателят работи много по-малко време студен, бързо достига оптимален режим, имаш парно няколко минути след старта и т.н.


        От Изправността на този подгревател зависи бързото загряване, затова го провери дали се включва. Малко след стартирането на двигателя трябва да чуеш щракването на съединителя, оборотите на мотора за момент може да паднат, а при отворен капак ще видиш и завъртането на вътрешната част на ротора, който се е зацепил с шайбата при включването. След няколко минути маркучите на този подгревател трябва да са се затоплили.
        От значение е и състоянието на висковключвателя на перката на радиатора - при студен двигател трябва да не се върти с пълните обороти на мотора, макар и самото въртене да я увлича в някаква степен. Тук има и един "тест", който колегите прилагат за проверка - с навит вестник трябва да можеш да спреш перката, когато двигателят не е загрял и работи на място, а перката се върти с някакви обороти. Трябва да се прави много внимателно, за да не се изкриви нещо или да не пострада някоя ръка.
        Успех!
        Последно редактирано от Алекс Маринов; 22-12-12, 14:41.
        Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
        First impression is not always true. Get inspired.
        Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
        Reading is sooo boring, unlike writing!

        Коментар


        • #5
          От: Liberty 2.8

          "Така, че не очаквай да достигне средата на скалата. Това не се случва и през лятото, при високи температури."

          Аз миналата седмица смених термостат (струваше около 200 лв.). Преди смяната стрелката в студените дни по миналата седмица когато беше - 10 седеше в синята зона, сега след смяната седи точно в средата.

          Коментар


          • #6
            От: Liberty 2.8

            Не зная, възможно е при тебе да се е получило и така. Зависи и какъв термостат си сложил. Но на повечето Jeep Liberty 2.8CRD стрелката нормално е в зоната на първата една четвърт или малко над нея. Покачва се до към средата само лятото в много горещи дни, при движение с голямо натоварване на двигателя и включен климатик. И пак не подминава средата на скалата. Имаше и тема тук във форума, където колегите питат нормално ли е така или не загрява достатъчно.
            Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
            First impression is not always true. Get inspired.
            Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
            Reading is sooo boring, unlike writing!

            Коментар


            • #7
              От: Liberty 2.8

              Първоначално публикуван от Алекс Маринов Преглед на мнение
              Не зная, възможно е при тебе да се е получило и така. Зависи и какъв термостат си сложил. Но на повечето Jeep Liberty 2.8CRD стрелката нормално е в зоната на първата една четвърт или малко над нея. Покачва се до към средата само лятото в много горещи дни, при движение с голямо натоварване на двигателя и включен климатик. И пак не подминава средата на скалата. Имаше и тема тук във форума, където колегите питат нормално ли е така или не загрява достатъчно.
              Не знам и аз, а дано и лятото да съм така и да не зема да прехвърля средата

              поздрави

              Коментар


              • #8
                От: Liberty 2.8

                Стрелката ми стои почти до синята зона ама това да е проблема - дайте съвет за гуми кой с какви е и какви размери пасват

                Коментар


                • #9
                  От: Liberty 2.8

                  Първоначално публикуван от makito Преглед на мнение
                  Стрелката ми стои почти до синята зона ама това да е проблема - дайте съвет за гуми кой с какви е и какви размери пасват
                  Не зная с кой двигател си, ама какъвто и да е, не е добре да работи непрекъснато студен. Нито за разхода на гориво, нито за "живота" на двигателя. Може би термостатът е за смяна. Трябва да е блокирал отворен за да не може моторът да загрее изобщо.
                  Иначе, на Jeep Liberty максималният размер гуми, който може да се сложи, без до допират никъде и без лифт е 245х70х16 или 245х65х17, в зависимост от джантите, с които си - 16" или 17". Стандартни размери са от 215х75х16, 225, 235 до 245х70х16 /съответно ..х65х17/ в зависимост от модификацията и двигателя. Три години съм карал с Bridgestone Dueler 694 AT в размер 235х70х16, а сега съм с Kumho Radial 798 Plus - 245х70х16. И едните и другите се държат прилично , както на сух асфалт, така и зимата на сняг. Което и ме отказа да търся втори комплект джанти специално със зимни гуми.
                  Поздрави!
                  Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                  First impression is not always true. Get inspired.
                  Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                  Reading is sooo boring, unlike writing!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Liberty 2.8

                    Двигатела ми е като твоя 2.8 д 150 к.с - разхода ми в момента е малко висок така или иначе след празниците ще го оправя има ли разлика в разхода между 235 и 245х75х16. В момента съм сложил един картон отпред да загрява малко , че и на мене ми е студено вътре ))) , а и още нещо да попитам за самия термостат къде се намира и лесна ли му е смяната - благодаря и весели празници на всички

                    Коментар


                    • #11
                      От: Liberty 2.8

                      Между 235х70х16 и 245х70х16 /не 75х16/като че ли няма някаква осезаема разлика в разхода. Една идея по-тихи са на сух асфалт, но това е до конкретния модел и вида на грайфера. Ако гониш по-нисък разход, по принцип е препоръчително да търсиш по-малкия размер 225, а не 245.
                      Термостатът се намира в запресован алуминиев корпус в предната дясна част на двигателя, зад виско подгревателя.

                      За съжаление самия му корпус е запресован и е неразглобяем. Предвиден да се сменя заедно с целия корпус.

                      Не че не е възможно да се отвори, като се премахне част от запресоващия ръб, но после трябва да се изработи някаква планка за притискане на горната част /капака/ към основата. При мен се получи теч между двете половини заради деформиран уплътнителен "О"-пръстен. Наложи се да отворя двете половини, като премахнах част от запресовката. Смених "О"-пръстена с нов, като за да уплътня добре нанесох по цялата периферия черен силикон. Освен това направих и притискаща планка, с която да осигуря горната част срещу разлепване. Използвах един болт, който се намира отпред на термостата.

                      Вътре в корпуса се намира стандартен термостат и не зная защо са го направили неразглобяем, като би могло да се сменя само патрона вътре.

                      Поздрави!
                      Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                      First impression is not always true. Get inspired.
                      Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                      Reading is sooo boring, unlike writing!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Liberty 2.8

                        Когато купих моя то стрелката стоеше там, където Алекс е дал като Нормално. След това сменявах няколко изгорели диода на таблото и леко изместих стрелката и оттогава е на чертата между Нормално и Макс (средата). Аз бих закарал машината да проверят следното:
                        - показанието на уреда реално ли е
                        - има ли достатъчно антифриз
                        - работи ли нормално виското на перката
                        - равоти ли виско подгревателя
                        - работи ли термостата - все пак в БС е 420 лева и не е като да купиш 5 за проба

                        И накрая- честита покупка и много да те радва........чакаме и снимки.
                        Jeep Cherokee Liberty 2.8 CRD

                        Коментар


                        • #13
                          От: Liberty 2.8

                          При мен от нова си работи със стрелката по средата.
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM2490.jpg
Прегледи:1
Размер:32.8 КБ
ID:5437228
                          А ето и нещо, което ще ви е от полза:
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:tempgaugemine.jpg
Прегледи:1
Размер:16.9 КБ
ID:5437229
                          Аз имах два проблема с температурата на двигателя за 5 години. 1-во заради заседнал термостат не загряваше, и 2-ри заради заминало виско прегряваше!
                          В момента всички нови виско съединители се правят по-стегнати и е ужасно, вие като Месершмит
                          LZ1HKW
                          Реглаж на преден и заден мост
                          My Jeep is not an SUV ..... your SUV is not a Jeep

                          Коментар


                          • #14
                            От: Liberty 2.8

                            vladi333, това май е за бензиновите 3.7 V6 мотори. За дизелите индикаторът изглежда по-различно. С по-малко на брой разграфявания между по-дебелите черти е:

                            Или поне тези, които аз съм виждал са с по една чертичка между основните удебелени означения.
                            Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                            First impression is not always true. Get inspired.
                            Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                            Reading is sooo boring, unlike writing!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Liberty 2.8

                              Влади е модел 2005 160кс и може оттам да идва разликата.
                              Jeep Cherokee Liberty 2.8 CRD

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X