Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ел. крушки и ниски температури.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ел. крушки и ниски температури.


  • #2
    От: Ел. крушки и низки температури.

    Интересен тест.Но все пак остава проблема с КПД-то на различните крушки...а именно класическите с волфрамова жичка имат средно живот около 700ч и горят по 60/75вт поне за да осветят средно голяма стая,а луминисцентната върши същата работа за много по-дълго време с около 9-20вт,а иначе съм чел доста за вредата от тоя тип луминсцентни лампи,но уви... икономията си е икономия

    Коментар


    • #3
      От: Ел. крушки и низки температури.

      Попаднали са на нечитава халогенна. Би трябвало да се държи досущ като обикновената. На другите две е сдала електрониката.

      Коментар


      • #4
        От: Ел. крушки и низки температури.

        Абе един вид ако в къщи температурата е -135, да не разчитам на друга освен обикновената....

        Коментар


        • #5
          От: Ел. крушки и низки температури.

          Малеее... нишката на обикновената се нагрява до към 2700К. На халогенната 3200К. Дали мислят за студа навън?

          Коментар


          • #6
            От: Ел. крушки и низки температури.

            Първоначално публикуван от artefekt Преглед на мнение
            Абе един вид ако в къщи температурата е -135, да не разчитам на друга освен обикновената....
            Сега сървайвалистите ще купуват с кашони от старите крушки.
            Да има за благотворителност и размяна...
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #7
              От: Ел. крушки и низки температури.

              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
              Сега сървайвалистите ще купуват с кашони от старите крушки.
              Да има за благотворителност и размяна...
              Познавам доста народ които го направиха. Без да са осъзнати сървайвълисти. Сега са доволни.

              Аз бих си взел от халогенните. Ама силно се надявам да няма нужда. Диодчетата идват.

              Коментар


              • #8
                От: Ел. крушки и низки температури.

                Халогенките до кога бяха? 2016? 2017? и искат и тях да омитат....Диодчета ще да е наистина...Пък знаеш ли...
                Стандартна Витара c20ne с уазов мост...Изпълнение за България

                Коментар


                • #9
                  От: Ел. крушки и ниски температури.

                  И лазарите идат!! Всеки момент, от тука нататък. Малко оптика им трябва.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ел. крушки и ниски температури.

                    Честно казано от диодчета на този етап не съм доволен. Живеят в гаража ми и нямат проблем с надеждността, но не ме кефят като качество на осветяването. Заслепяват а не осветяват колкото луминисцентните, които пък ми късат нервите с калпави елетронни баласти. От 12 двойни баласта, 8 са фира. Това за малко повече от година.
                    Халогенните и обикновените са ми фаворит. Икономията от енергоспестяващите е леко илюзорна. Цената и животът им за такива, че една обикновена лампа, за целия си живот не може да изразходва евивалентна по стойност енергия.
                    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ел. крушки и ниски температури.

                      Това ме подсеща за един стар виц, от времето когато България беше като дискотека на фона на добре осветените ни съседи от български ток.
                      Как смятаха да върви напред бъдещето от бащите на станишевци
                      Капка по капка - ВИР,
                      Вир по вир - ЯЗОВИР,
                      Язовир по язовир - ВЕЦ,
                      Вец по вец - ТЕЦ,
                      Тец по тец - АЕЦ,
                      Аец по аец - парафин с конец!!!!
                      АИГ-Заваряване ООД
                      Производител на заваръчни апарати "DEL"
                      http://www.aigwelding.com
                      0889 522 036

                      Коментар


                      • #12
                        От: Ел. крушки и ниски температури.

                        Луминисцентните лампи не са за дълго седене на тяхната светлина . Пробвайте да работите няколко дена по 8 - 10 часа на тяхната светлина и ще видите как са ви очите .
                        Първоначално публикуван от aig Преглед на мнение
                        Това ме подсеща за един стар виц, от времето когато България беше като дискотека на фона на добре осветените ни съседи от български ток.
                        Как смятаха да върви напред бъдещето от бащите на станишевци
                        Капка по капка - ВИР,
                        Вир по вир - ЯЗОВИР,
                        Язовир по язовир - ВЕЦ,
                        Вец по вец - ТЕЦ,
                        Тец по тец - АЕЦ,
                        Аец по аец - парафин с конец!!!!
                        За това стихотворение навремето казваха че е дописано от бай Радой Ралин (лека му пръст) За някой от конгресите на партията поетите и писателите се надпреварвали да пишат оди за възхвала и на бай Радой докато си пийвал ракийката и преглеждал кой какво е писал му попаднало това . Взел една химикалка и дописал последния ред
                        Последно редактирано от sek.1; 28-12-12, 05:43.
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • #13
                          От: Ел. крушки и ниски температури.

                          Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                          Честно казано от диодчета на този етап не съм доволен. Живеят в гаража ми и нямат проблем с надеждността, но не ме кефят като качество на осветяването. Заслепяват а не осветяват
                          Диодчетата, които осветяват добре, са скъпи и се намират трудно. Но има вече по-добри от луминисцентните лампи.

                          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                          Луминисцентните лампи не са за дълго седене на тяхната светлина . Пробвайте да работите няколко дена по 8 - 10 часа на тяхната светлина и ще видите как са ви очите
                          Прекарал съм половината си живот на луминисцентни лампи. Някои не се търпят, други стават. Работата е като с диодите, ама по-отдавна. Има свестни, има и калпави. Маломерните, на фасонка, обикновено са от калпавите. Големи тръби има от 50+ години и тях са се научили да ги правят, от тях обикновено и китайците са свестни.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Ел. крушки и ниски температури.

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Диодчетата, които осветяват добре, са скъпи и се намират трудно. Но има вече по-добри от луминисцентните лампи.

                            Прекарал съм половината си живот на луминисцентни лампи. Някои не се търпят, други стават. Работата е като с диодите, ама по-отдавна. Има свестни, има и калпави. Маломерните, на фасонка, обикновено са от калпавите. Големи тръби има от 50+ години и тях са се научили да ги правят, от тях обикновено и китайците са свестни.
                            В работата са ми от старите големи промишлени тела с по 3 тръби . Каквито и тръби да сложа все е отврат при по продължително стоене .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • #15
                              От: Ел. крушки и ниски температури.

                              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                              В работата са ми от старите големи промишлени тела с по 3 тръби . Каквито и тръби да сложа все е отврат при по продължително стоене .
                              А свързани ли са към трифазен ток? Щото само така мигането намалява значително.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X