Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Странично износване на гуми от кръгови движения възможно ли е ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Странично износване на гуми от кръгови движения възможно ли е ?

    Здравейте колеги,
    Имам странично ( външно) износване на гумите от лявата страна на колата.
    Гумите са на около 20000км пробег зимни.

    Ходих на стенд но разликите в сходимостта бяха в норма и въпреки това направил реглаж.

    Колата е в перфектно здраве от към ходова част.

    Механика каза че няма причина да износва гумите но това е факт. Забелязах износването, както описах след около 20к км.

    Това, което предполагам че може да е причина е че през този пробег на гумите всяка сутрин минавах по надлез, който е с дълъг сравнително остър десен завой. Възможно ли е от това да има износване на гумите? Дясните гуми са износени абсолютно равномерно.

    Интересно че и летните ми гуми са износени по същия начин и с тях минавах по въпросния надлез.
    Някъде четох по форумите за износване на гуми от кръгови движения и честото им преминаване. Колата е Ситроен Ц3

  • #2
    От: Странично износване на гуми от кръгови двизения възможно ли е ?

    За да се износват равномерно - разменяй ги на X (предна лява -> задна дясна, предна дясна -> задна лява) през някакъв пробег.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      От: Странично износване на гуми от кръгови двизения възможно ли е ?

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      За да се износват равномерно - разменяй ги на X (предна лява -> задна дясна, предна дясна -> задна лява) през някакъв пробег.
      Има и гуми с посока де
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #4
        От: Странично износване на гуми от кръгови двизения възможно ли е ?

        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
        Има и гуми с посока де
        Има и монтаж-демонтаж. Де!

        От веднъж на 10000км нищо няма да им стане.

        ПП: Размяна предни-задни, без размяна ляво-дасно също върши работа, ако износването е предимно на предните. Ама пак в един момент ще се наложи да размениш леви и десни.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          От: Странично износване на гуми от кръгови двизения възможно ли е ?

          Аре и картинка за пълнота

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:replacement1.jpg
Прегледи:1
Размер:33.4 КБ
ID:5435899


          ПП Виждал съм гуми дето си пише вътре-вън и няма как да стане дори с размонтиране.
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #6
            От: Странично износване на гуми от кръгови двизения възможно ли е ?

            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение

            ПП Виждал съм гуми дето си пише вътре-вън и няма как да стане дори с размонтиране.
            Това значи че леви и десни са различни, и съответно освен да си ги връткаш предни-задни и обратно, друго няма как да направиш.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              От: Странично износване на гуми от кръгови двизения възможно ли е ?

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              Това значи че леви и десни са различни, и съответно освен да си ги връткаш предни-задни и обратно, друго няма как да направиш.
              Анджек де
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #8
                От: Странично износване на гуми от кръгови двизения възможно ли е ?

                Първоначално публикуван от redex Преглед на мнение
                Здравейте колеги,
                Имам странично ( външно) износване на гумите от лявата страна на колата.
                Гумите са на около 20000км пробег зимни.

                Ходих на стенд но разликите в сходимостта бяха в норма и въпреки това направил реглаж.

                Колата е в перфектно здраве от към ходова част.

                Механика каза че няма причина да износва гумите но това е факт. Забелязах износването, както описах след около 20к км.

                Това, което предполагам че може да е причина е че през този пробег на гумите всяка сутрин минавах по надлез, който е с дълъг сравнително остър десен завой. Възможно ли е от това да има износване на гумите?
                Според мен не може да е от този дълъг завой.Тука минаваш дълъг десен,после два къси леви...
                И още,в завой натоварваш почти еднакво и четирите гуми,но от различни страни,т.е. в десен завой се товарят най-силно левите гуми от външната страна,но и десните от вътрешната...,вярно в по-малка степен,но се товарят.
                Мисля,че грешката е в стенда,пробвай и друг.Сетне-амортисьори,пружини;различна твърдост-различна степен на сцепление и от там различно износване.
                Друг вариант е да си много тежък и да я караш почти винаги сам. Колко тежък?Много,толкова,че като се качиш колата видимо да се накланя на твоята страна и пак не означава непременно,че ще има неравномерно износване.
                Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                Коментар


                • #9
                  От: Странично износване на гуми от кръгови двизения възможно ли е ?

                  Какво сте регулирали,при условие че е било в норма? Левият страничен наклон какво показва?

                  п.п Не е от дългия завой!
                  088пет722пет99
                  http://www.hydropompi.com/

                  Коментар


                  • #10
                    От: Странично износване на гуми от кръгови двизения възможно ли е ?

                    Е няма ли някой от Младост, дето да работи в центъра - да каже как износва гумите?
                    The Flat Earth Society has members all around the globe.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Странично износване на гуми от кръгови движения възможно ли е ?

                      това с десните и левите завои са щуротии - проверихте ли дали не е криво купето? На мен преди години се опитаха да ми продадат едно ауди, което оставяше 4 следи в снега
                      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                      Коментар


                      • #12
                        От: Странично износване на гуми от кръгови движения възможно ли е ?

                        Колеги, благодаря за мненията. Към Спарки, това го знам с размяната на гумите и го правя, предни от зад и обратно. Гумите са с посока. На стенда разликите, които показа преди и след реглажа бяха много малки. Ще сканирам и постна листа от реглажа, тъй, като не съм толкова наясно с параметрите. Колата не е блъскана или крива. Купих я нова и знам, какво е правено с нея. Това за пружини и амортисиори обаче ще го проверя. Колата е на 105000км и не са сменяни нито амортисиори, нито пружини. А относно сервиза, където правих реглажа това е Autoexpress и мисля че там не трябва да се съмнявам за грешка. Относно теглото на пасажерите аз и жена ми сумарно сме около 110 кила, невярвам да е от това :-)

                        Коментар


                        • #13
                          От: Странично износване на гуми от кръгови движения възможно ли е ?

                          Да но такова износване може да се получи само ако влизаш в десен завой с левите врати напред.Няма как да ти е практика според мен.Аз уча малкия си син да завива с ръчна спирачка/само на полигон разбира се и почти всяка седмица/ и нямам такива проблеми.Летни Гудиър,зимни Йокохама-5години-85000км.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Странично износване на гуми от кръгови движения възможно ли е ?

                            С посока ОК, ама различни ли са леви-десни? В смисъл, имат ли надпис вътре/вън? Ако са еднакви, с монтаж-демонтаж можеш да ги размениш, и това ще ти реши проблема за следващите 20000км, пък после така или иначе ще са за хвърляне.

                            Ако голямата част от пробега е в един и същи участък със силно преобладаващи завои в едната посока (леви на отиване и съответно десни на връщане), не е невъзможно да се износят гуми от това. Просто е много малко вероятно.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Странично износване на гуми от кръгови движения възможно ли е ?

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              ...
                              леви на отиване и съответно десни на връщане...
                              Тцъ.
                              Трябва да са десни на отиване, и на връщане, за да отговаря на условието на задачата.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X