Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дилема за тактически обувки,моля помогнете!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Дилема за тактически обувки,моля помогнете!

    Първоначално публикуван от rumbata Преглед на мнение
    А някой има ли впечетления от първо лице за по-тежките серии на "HAIX" ?
    Че и аз съм в една дилема....
    Няма да сбъркаш с тази фирма Лично мнение Тези обаче със сигурност са "тежка категория"...Ако не си пожарникар ...и си всеки ден в "киреча"
    ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

    Коментар


    • #32
      От: Дилема за тактически обувки,моля помогнете!

      Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
      Няма да сбъркаш с тази фирма Лично мнение Тези обаче със сигурност са "тежка категория"...Ако не си пожарникар ...и си всеки ден в "киреча"
      Мали-и-и, сега видях че линка "връзва" направо към пожарникарските. Опазил ме ..... дърт съм вече за такива.
      Под тежка серия имах предвид ловни/милитъри/работни с кожа над 2.5мм. + каквото има като екстри.
      Последно редактирано от rumbata; 08-01-13, 20:43. Причина: римски император

      Коментар


      • #33
        От: Дилема за тактически обувки,моля помогнете!

        Ако някой търси ТАКТИЧЕСКА ОТВАРАЧКА...



        Имате я само срещу 15$ - http://jtdistributing.net/store/product1448.html

        Коментар


        • #34
          От: Дилема за тактически обувки,моля помогнете!

          Всъщност хората за които са разработени "тактическите" обувки по начало, масово предпочитат удобни и здрави маратонки на краката си в тактически условия... В тубата е пълно с демонстрации (а и не само демонстрации) на спец отряди, които успешно могат да се използват за реклами на известни и доказани производители на спортни обувки (маратонки).
          Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 08-01-13, 22:19.

          Коментар


          • #35
            От: Дилема за тактически обувки,моля помогнете!

            Трябва да си изровя от мой архив, какви страхотни тактически маратонки Адидас (производство гр. Кимры, СССР) носихме в една прашна съседска държава.
            P.S. Намерих снимката.
            Прикачени файлове

            Коментар


            • #36
              От: Дилема за тактически обувки,моля помогнете!

              Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
              Трябва да си изровя от мой архив, какви страхотни тактически маратонки Адидас (производство гр. Кимры, СССР) носихме в една прашна съседска държава.
              P.S. Намерих снимката.
              Сега ще ми излезе име, че съм бил с тебе в прахоляка (ако обяснението за тубата не хване вяра)...

              Коментар


              • #37
                От: Дилема за тактически обувки,моля помогнете!

                Никой ли досега не е ли погледнал в речника за да види аджеба какво означава дума тактика?

                Тактика (др.-греч. τακτικός «относящийся к построению войск», от τάξις «строй и расположение») - составная часть военного искусства, включающая теорию и практику подготовки и ведения боя соединениями, частями (кораблями) и подразделениями различных видов вооружённых сил, родов войск (сил) и специальных войск на суше, в воздухе (космосе), на море и информационном пространстве; военно-теоретическая дисциплина. Тактика охватывает изучение, разработку, подготовку и ведение всех видов боевых действий: наступления, обороны, встречного боя, тактических перегруппировок и так далее.

                Или кратко на български - Тактиката е теория и практика за подготовка и водене на боя, съставна част на военното изкуство.

                И как това нещо се върза с обувки?

                Коментар


                • #38
                  От: Дилема за тактически обувки,моля помогнете!

                  Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                  ...
                  И как това нещо се върза с обувки?
                  С "тактически" връзки, бре, какво разбираш точно пък ти....
                  Дано в речниците от бъдещето "маркетинг" се обяснява с:
                  "комплекс от лъжи целящи патологично изменение на основни мозъчни функции на индивида с цел придобиване на финансовите му ресурси..."
                  И аз като чуя за нещо "тактическо" и ...... за кобура
                  Ама отварачката е хубава, няма две мнения.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Дилема за тактически обувки,моля помогнете!

                    "Тактически" автоматически се прехвърли във всекидневния език /не само българския/ от английския. Напълно съм съгласен с колега Сибирски ,какво значи тактика. Получи се така , че там където има струпване на хора ''с пушки" от различни нации несъзнателно /или напълно съзнателно ..с цел по лесно разбиране един от друг/ възникна тъй наречения "mission english"..Никой няма намерение да променя значението на думите...А и знаете в английския една дума може да значи доста неща Относно "кубинки като маратонки" Ами и те са измислени .И Адидас и Магнум /мисля ,че и Оукли/ имат такава.
                    ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Дилема за тактически обувки,моля помогнете!

                      Първоначално публикуван от rumbata Преглед на мнение
                      ........
                      И аз като чуя за нещо "тактическо" и ...... за кобура
                      ................
                      А тактичски ремък?! Тия биатлонисти дето маат с писалките са все с тактически ремъци
                      Преди 2 дни се отбих в магазина на Камуфлаж /просто имах работа в ателието над тях/. Е те там всичко е тактическо - разбирай безобразно скъпо. Харесах си една зимна маскировъчна пелерина, която се оказа 2-ра употреба от н'ам коя си армия. И пОтрес - тя не беше тактическа - само 15 камъка и абсолютно не беше ползвана. Взех я защото за да си я направя щеше да ми излезе поне 3-но при ФЗЦ, а се е задало едно тактическо-патичарско време. А се бях зарекъл нищо да не купувам от там.
                      За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Дилема за тактически обувки,моля помогнете!



                        По същество на въпроса, лятото купих от Москва тези кубинки BELLEVILLE USMC 550 ST, много са добри, но разбира се не стават за студено време.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Дилема за тактически обувки,моля помогнете!

                          Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение


                          По същество на въпроса, лятото купих от Москва тези кубинки BELLEVILLE USMC 550 ST, много са добри, но разбира се не стават за студено време.
                          Имам ги същите,много са удобни.Но през зимата краката се вкочаняват и подметката много се пързаля.Имат и метален форд отпред и много хубава ортопедична стелка.За летен преход в планината са перфектни.
                          МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                          Коментар


                          • #43
                            От: Дилема за тактически обувки,моля помогнете!

                            А може ли да се купят от България или да има някой такива и да ги продава, че много ми харесват и бих искал да ги имам?

                            Коментар


                            • #44
                              От: Дилема за тактически обувки,моля помогнете!

                              И поредната ми придобивка за лятото:



                              5.10 VALOR Desert Enforcer Boot

                              Коментар


                              • #45
                                От: Дилема за тактически обувки,моля помогнете!

                                Приятен модел. Имам спомен от нещо подобно, което заради дизайна на вътрешния ръб на подметката в предната част ме подведе на влажна тревичка. Не че някой ми бе гарантирал употреба извън пустинята ама.... пусто като ти е удобно и го превръщаш в "многофункционално"
                                Да си ги ползваш със здраве!
                                GPS системи https://www.easytracking.bg/
                                Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X