Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дилема за тактически обувки,моля помогнете!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Дилема за тактически обувки,моля помогнете!

    Тези обувки които съм описал по-горе са гола кожа отвътре и отстрани и долу, което не променя факта че с тях с най-обикновен или тънък вълнен чорап единстветата влага вътре е от изпотяването на крака.

    Коментар


    • #17
      От: Дилема за тактически обувки,моля помогнете!

      Първоначално публикуван от Slick Преглед на мнение
      Тези обувки които съм описал по-горе са гола кожа отвътре и отстрани и долу, което не променя факта че с тях с най-обикновен или тънък вълнен чорап единстветата влага вътре е от изпотяването на крака.
      Първия път в който ти се падне да си на пусия,на северен склон в борова гора,при -17,4 часа,през 20 минути да си проверяваш затвора на карабината да не е замръзнал,ще си купиш най топлите ботуши от телешка кожа,овча кожа с вълната за подплата,до коляното....няма такъв кеф.До одеве си къртих лед и сняг да си вкарам колите в двора.Ако искаш и снимки ще ти кача.
      МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

      Коментар


      • #18
        От: Дилема за тактически обувки,моля помогнете!

        Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
        Първия път в който ти се падне да си на пусия,на северен склон в борова гора,при -17,4 часа,през 20 минути да си проверяваш затвора на карабината да не е замръзнал,ще си купиш най топлите ботуши от телешка кожа,овча кожа с вълната за подплата,до коляното....няма такъв кеф.До одеве си къртих лед и сняг да си вкарам колите в двора.Ако искаш и снимки ще ти кача.
        Благодаря за съвета. Може да погледнеш пост #13 по-горе за справка. Радвам се че и на теб и на мен не ни мръзнат краката .. със или без овча кожа.

        Коментар


        • #19
          От: Дилема за тактически обувки,моля помогнете!

          Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
          Mendl не са зимния им модел. Имах зимния модел на Mendl който е точно за условията в които ще ги използваш и беше перфектен , но цената му беше към 200 евро. Продадох ги на приятел защото ми убиваха на свода /доста твърди са /..Трябват ти обувки с дебела подметка, но тогава ще е по трудно ходенето. Виж всички известни марки си имат военни модели ..Mendl много добър избор ,но не този модел според мен. Другите също ми изглеждат леки за зимата.

          https://secure.bushwear.co.uk/styles...12&ClassID=285

          Модела беше този или подобен на този...

          Ползвам такива :

          [ATTACH=CONFIG]525924[/ATTACH]

          Ха ... сега се загледах в снимката ... Колко време ги носиш тези кубинки и на какво натоварване ги подлагаш .. защото имах същия модел и ги разпорих за 2 години но.. наистина ги ползвах по предназначение ...
          Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
          A POS
          0885600200
          За момента пасажер

          Коментар


          • #20
            От: Дилема за тактически обувки,моля помогнете!

            Първоначално публикуван от duvi Преглед на мнение
            Ха ... сега се загледах в снимката ... Колко време ги носиш тези кубинки и на какво натоварване ги подлагаш .. защото имах същия модел и ги разпорих за 2 години но.. наистина ги ползвах по предназначение ...
            Някъде към 4 години ги нося ,първите две редовно. Доста екипировка съм износил. Специално за обувките съм забелязал, че има значение начина на ходене и куп други индивидуални особености които всеки от нас има.Или на различните хора при еднакво натоварване износването е различно..
            ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

            Коментар


            • #21
              От: Дилема за тактически обувки,моля помогнете!

              Много си прав при мен проблемът е че ходилата са ми широки.. и обикновено разпльквам обувките и проговарят от вътрешната страна точно от свода на крака до към началото на големият пръст. Явно за това изтраяха толкова кратко ...а наистина очаквах повече от тях
              Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
              A POS
              0885600200
              За момента пасажер

              Коментар


              • #22
                От: Дилема за тактически обувки,моля помогнете!

                Първоначално публикуван от duvi Преглед на мнение
                Много си прав при мен проблемът е че ходилата са ми широки.. и обикновено разпльквам обувките и проговарят от вътрешната страна точно от свода на крака до към началото на големият пръст. Явно за това изтраяха толкова кратко ...а наистина очаквах повече от тях
                Аз избирам много трудно обувки. Ходя много и държа да са удобни.Рядко бъркам с избора си.Тези на 5.11 им "пиша" 4,5. При тактическите кубинки Magnum, Haix, 5,11 и моделите на фирми като Adidas, Mendl са марките които заслужават внимание. Държат цена и качеството е на ниво. Но да си призная, че най много съм носил нашите класически кубинки /онези с шева отдолу/ . Издържаха много Не ми харесваше , че се хлъзгаха доста
                ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                Коментар


                • #23
                  От: Дилема за тактически обувки,моля помогнете!

                  всъщност какво е това тактическа обувка?!? в смисъл каква й е разликата от да кажем туристическа?
                  В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                  Коментар


                  • #24
                    От: Дилема за тактически обувки,моля помогнете!

                    Съгласен съм,че качеството е много важно и не знам колко ще са качествени тези на мил тек,но при 500 лв заплата да дам 250лв за обувки и да ги ползвам 3 месеца през годината не толкова за ходене,колкото за стоене на едно място мисля че не си заслужава,а и не съм сигурен че ЖЕНАТА ще ми отвори да се прибера след като ги взема от куриера.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Дилема за тактически обувки,моля помогнете!

                      Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                      всъщност какво е това тактическа обувка?!? в смисъл каква й е разликата от да кажем туристическа?
                      По-скоро каква е разликата с военната кубинка. Ето и разликаааааа. Имало градски тактически обувки?! Веднага се набива безумно тънко ходило, подходящо за асфалт, но не и за тротоарите с изпочупени плочки. Което не им пречи да са безобразно скъпи. Иначе каква тактика в града? Помня преди време служителите на охранителна полиция си купуваха зимни цивилни боти, защото им даваха някакъв порцион и изискването беше само да са черни. Тъй че лятото могат да обуят и мокасини /само да не са тактически, че скъпо/. Изобщо етикетът "тактически" струва с 20-50% по-скъпо. Пример - кобур за КНО и тактически такъв. Който иска да провери в най-близкия магазин или пък в някой сайт.
                      За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Дилема за тактически обувки,моля помогнете!

                        Мдам има много спекулиране с думичката тактически и всичките и производни. Но наистина си има някой продукти които са строго тактически. Няма как да сравниш нормален кожен кобур примерно на "Вега" за носене на колана и такъв примерно тактически бедрен на "Блек Хоук" или другите големи производители. Същото е и с нормален ремък за носене на карабина тип нашите старите на "Калашниците" и примерно тактически триточков ремък. Последният си е измислен точно с цел тактика .. Удобно носене, бърза смяна на ръцете и тн... което си е един вид тактика.. Преди време мой контрагент беше сложил думата "Тактически" пред един наш продукт и имаше коментари, че вече всичко е станало тактическо и само дигат цената с това .. В този случай не се съгласих защото продукта си беше замислен изцяло за военните и си беше доста тактически насочен но това са други теми. Просто хората които знаят разликите ще разберат дали нещо е Тактическо или "Тактикуул" както обичаме да се изразяваме

                        Green, Аз съм същи .. трудно избирам всичко но пък после го нося нон стоп.. тази година мисля да заложа на Хайкс имах някакви Еротични (еретични) мисли в главата да взема едни зимни и едни пролетно летни .. но ще видим до къде ще го докарам с финансите.. Едно съм се убедил, за облекло и обувки вече не се скъпя ... давам повече пари но наистина нося в пъти повече... А за нашите кубинки ако подметката им беше малко по домислена определено нямаше да си говорим за други марки ))
                        Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
                        A POS
                        0885600200
                        За момента пасажер

                        Коментар


                        • #27
                          От: Дилема за тактически обувки,моля помогнете!

                          Първоначално публикуван от duvi Преглед на мнение
                          Мдам има много спекулиране с думичката тактически и всичките и производни. Но наистина си има някой продукти които са строго тактически. Няма как да сравниш нормален кожен кобур примерно на "Вега" за носене на колана и такъв примерно тактически бедрен на "Блек Хоук" или другите големи производители. Същото е и с нормален ремък за носене на карабина тип нашите старите на "Калашниците" и примерно тактически триточков ремък. Последният си е измислен точно с цел тактика .. Удобно носене, бърза смяна на ръцете и тн... което си е един вид тактика.. Преди време мой контрагент беше сложил думата "Тактически" пред един наш продукт и имаше коментари, че вече всичко е станало тактическо и само дигат цената с това .. В този случай не се съгласих защото продукта си беше замислен изцяло за военните и си беше доста тактически насочен но това са други теми. Просто хората които знаят разликите ще разберат дали нещо е Тактическо или "Тактикуул" както обичаме да се изразяваме

                          Green, Аз съм същи .. трудно избирам всичко но пък после го нося нон стоп.. тази година мисля да заложа на Хайкс имах някакви Еротични (еретични) мисли в главата да взема едни зимни и едни пролетно летни .. но ще видим до къде ще го докарам с финансите.. Едно съм се убедил, за облекло и обувки вече не се скъпя ... давам повече пари но наистина нося в пъти повече... А за нашите кубинки ако подметката им беше малко по домислена определено нямаше да си говорим за други марки ))
                          Аз нося неща купувани през 2001 година от специализирани магазини...Вече им личи употребата , но ми служат все още Хайкс е много добър избор. Аз бих търсил "outlet"..Цените са поне с 25% надолу...
                          ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Дилема за тактически обувки,моля помогнете!

                            Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
                            Mendl не са зимния им модел. Имах зимния модел на Mendl който е точно за условията в които ще ги използваш и беше перфектен , но цената му беше към 200 евро. Продадох ги на приятел защото ми убиваха на свода /доста твърди са /..Трябват ти обувки с дебела подметка, но тогава ще е по трудно ходенето. Виж всички известни марки си имат военни модели ..Mendl много добър избор ,но не този модел според мен. Другите също ми изглеждат леки за зимата.

                            https://secure.bushwear.co.uk/styles...12&ClassID=285

                            Модела беше този или подобен на този...

                            Ползвам такива :

                            [ATTACH=CONFIG]525924[/ATTACH]
                            Ципа не се ли явява слабо място ? Обикновено на жената ботушите там сдават багажа и от там пускат вода .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • #29
                              От: Дилема за тактически обувки,моля помогнете!

                              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                              Ципа не се ли явява слабо място ? Обикновено на жената ботушите там сдават багажа и от там пускат вода .
                              Сигурно не съм ги ползвал достатъчно във вода или сняг за да пропуснат. Според мен би трябвало да е слабо място ,но при мен не са пропуснали.Почти всички от този тип /с цип/ имат една по тънка кожа също с мембрана ,която свързва двете разделящи се части и е зад ципа. Така не се нарушава обвивката.
                              ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Дилема за тактически обувки,моля помогнете!

                                А някой има ли впечетления от първо лице за по-тежките серии на "HAIX" ?
                                Че и аз съм в една дилема....

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X