Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Citroen AX 4X4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Citroen AX 4X4

    Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
    В BX не е ли с виско включването? Хидравликата също не дава чак голЕми предимства, баща ми имаше BX(не 4х4), често го карах.
    В книгата която имам за него, пише че има и дизелови 4х4, но аз съм виждал само бензинови с 1,9 мотор.
    Тоя АХ по-опростен и лек...
    Като го гледам автора на темата от къде е, и разглеждайки обявите в мобиле... По-добре иди го виж, хем ти е близо. Че с тая тема може и нЕкой друг да се меракоса
    Интересът ми е чисто технически, но бих...ако можех да си го позволя.
    Не знам защо, но имам чувството че има мегдан за пипване тук-там и резултатът би бил приятно возилце с проходимостта на стокова витарка.
    Та този от обявата, мога да ида да го погледна, но ще ми е интересно на канал.
    Иначе, колегата е прав за ВХ-а. Хидравликата помага всички колела да са залепени за терена.
    ВХ си е чисто паркетен джип, с купе на кола. Фултайм с блокаж на междинния диференциал. Задният диференциал има и Торсен, има и ЛСД, в зависимост от серията.

    Първоначално публикуван от dhv Преглед на мнение
    Не е с виско-муфа. Единият диференциал е Torsen (не помня кой от трите), другите са с ръчни блокажи. А хидравликата доста помага, заради изравненото налягане отляво и отдясно, никое колело не "олеква" при сложен терен или в завои. И аз не знам да има БХ дизел 4х4, най-често са 1.9 бензин.
    Знам че нямат проблем да се качват зимата нагоре по ски-пистите, пробвано е .
    Колега, благодаря за схемите!
    В ситроенския форум има много малко писано за модела, пък и никой не гледа на него с очите на нашето съсловие, та да опише какво му е особеното като трансмисия.

    Първоначално публикуван от kiril_ognenski Преглед на мнение
    Аз имах Сашка обади се ако искаш. 0898532785-КИКО
    Кико, ще ти звънна някой ден да се видиме на раздувка.
    Имам ти номера, освен ако тоя не е нов.
    Your conscience is all you can take to your grave.

    Коментар


    • #17
      От: Citroen AX 4X4

      Тук има една интересна снимка на обърнат автомобил http://www.motorstown.com/2048-citroen-ax-4x4.html
      [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

      Коментар


      • #18
        От: Citroen AX 4X4

        Някой знае ли дали двойното предаване на АХ-а е на фирма данжел?
        Всеки трети е шести

        Коментар


        • #19
          От: Citroen AX 4X4

          А дали може да се поповдигне малко? По данни клиренса 11 см.. Отзад е на торсиони. Или само с флекса?
          Николай
          VITARA 1.6, 93 къса кабр
          КИА СПОРТИДЖ 2.0 бен, 2002

          Коментар


          • #20
            От: Citroen AX 4X4

            Първоначално публикуван от vuk varna Преглед на мнение
            А дали може да се поповдигне малко? По данни клиренса 11 см.. Отзад е на торсиони. Или само с флекса?
            Ами мойто сутиенче в момента е на 19 см от земята. Ама с флекса основно наистина.
            висете отпуснато

            Коментар


            • #21
              От: Citroen AX 4X4

              Tony33, аз наистина питам, защото в момента карам едно такова /на баща ми е, аз временно сега/, и понеже установих, че доста хлопа-тропа , си помислих дали не може ремонта да се съчетае с още нещо
              Освен флекса, който предполагам е нужен основно за отзад, какво си направил по окачване, и т.н.?
              Николай
              VITARA 1.6, 93 къса кабр
              КИА СПОРТИДЖ 2.0 бен, 2002

              Коментар


              • #22
                От: Citroen AX 4X4

                Първоначално публикуван от vuk varna Преглед на мнение
                Tony33, аз наистина питам, защото в момента карам едно такова /на баща ми е, аз временно сега/, и понеже установих, че доста хлопа-тропа , си помислих дали не може ремонта да се съчетае с още нещо
                Освен флекса, който предполагам е нужен основно за отзад, какво си направил по окачване, и т.н.?
                Ами отказах се дори да презацепвам торсиона щото само излишно нпрежение докарва и променя цялата стойка на колата. Аз сега се замислих как да е 11 см оригинално? Вижда ми се невъзможно. Аз съм я мерил легнал отдолу и линийка 20 сантиметрова минава навсякъде изправена ( затова казвам 19 , щото разбира се не претендирам това да е научен метод ) . С гуми с голям грайфер 175R13 съм ( да кажем,че са някъде 175/90/13 ) Ама оттук максимум някъде + 6 см могат да дойдат ( ако оригиналните ги смятат да са 155/65/13)..... Караш ме да се замисля откъде дойде толко високо чак..... Изрязано е и е махнато всичко което пречи гумите да влязат, ама това си е стара класика при нас. Нищо друго по-специално не съм правил. Ама клиренса е факт...
                висете отпуснато

                Коментар


                • #23
                  От: Citroen AX 4X4

                  Странно, докато рових за инфо, прочетох 11см ! Ти сега като пишеш така, порових пак, и излезе това долу: 14 см...

                  Citroen AX 14 4x4 car bodywork specifications: Citroen AX is a hatchback with 5 seats and has 3 doors. Dimensions information of car: .Other Citroen AX 14 4x4 cars specs: 2305 mm wheelbase, rear track has 1305 mm, front track has 1375 mm, ground clearance - 140 mm. Total car weight is 820 kg and 1275 kg of maximum weight, cargo capacity (volume) if from 605 to 1105. Tires type for Citroen AX 14 4x4 is 165/65 R13. Car engine specifications: 1361 cm3 displacement, located front, transverse with in-line cylinders, 75 mm bore. Citroen AX 14 4x4 has 4 cylinders. More car engine information: 9.3 compression ratio, 77 mm stroke, car has 2 valves per cylinder, central injection fuel supply type, engine power 75/6200 hp, engine torque equals 111/4000.
                  Transmission specifications of Citroen AX 14 4x4 wheel drive is permanent all-wheel drive, and 5 gears manual transmission.
                  Citroen AX 14 4x4 has wheel-rail type of steering. And - power steering.
                  Rear brakes are drum brakes. Front brakes specs: disc brakes.
                  Performance Citroen AX car data: it takes 12.9 sec. for Citroen AX 14 4x4 to get 100 km/h speed. 165 km/h is the max speed. Citroen AX gasoline tank has 43 liters capacity. The car consumps 7.5 liters in the city, 6.1 liters on the road, and 7.7 liters mixed type.
                  Николай
                  VITARA 1.6, 93 къса кабр
                  КИА СПОРТИДЖ 2.0 бен, 2002

                  Коментар


                  • #24
                    От: Citroen AX 4X4

                    Ето откъде, моя грешка, не гледам внимателно!

                    Citroen AX 14
                    Number of doors 3 Number of seats 5
                    Engine (cm³) 1361 Number of cylinders 4
                    Length (mm) 3525 Width (mm) 1555
                    Height (mm) 1355 Wheelbase (mm) 2280
                    Ground clearance (mm) 110 Turning circle (m) 10.9
                    Gross vehicle weight (kg) 1150 Fuel tank capacity (l) 43
                    0 - 100 Km/h 12.2 Max speed 170
                    Average Notional Fuel (l/100 km) 6.0 Urban cycle (l/100 km) 6.9
                    Highway cycle (l/100 km) 4.2
                    Citroen AX 14 4x4
                    Number of doors 3 Number of seats 5
                    Engine (cm³) 1361 Number of cylinders 4
                    Length (mm) n/a Width (mm) n/a
                    Height (mm) n/a Wheelbase (mm) 2305
                    Ground clearance (mm) 140 Turning circle (m) 9.6
                    Gross vehicle weight (kg) 1275 Fuel tank capacity (l) 43
                    0 - 100 Km/h 12.9 Max speed 165
                    Average Notional Fuel (l/100 km) 7.7 Urban cycle (l/100 km) 7.5
                    Highway cycle (l/100 km) 6.1
                    Николай
                    VITARA 1.6, 93 къса кабр
                    КИА СПОРТИДЖ 2.0 бен, 2002

                    Коментар


                    • #25
                      От: Citroen AX 4X4

                      Първоначално публикуван от vuk varna Преглед на мнение
                      Странно, докато рових за инфо, прочетох 11см ! Ти сега като пишеш така, порових пак, и излезе това долу: 14 см...

                      .
                      Така по ми се връзват нещата
                      висете отпуснато

                      Коментар


                      • #26
                        От: Citroen AX 4X4

                        Здравейте!
                        Аз имам същата кола и бих искал съвет ако може как да повдигна предницата.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Citroen AX 4X4

                          Сменяш предните пружини с пружини от пежо 205 но ще трябва да смениш и подложките на които стоят пружините че са по широки или да вземеш макферсон от пежо 106 или ситроен саксо те са със същия диаметър пружини, и да му сложиш пружини от 206 може и от други по-големи пежа и ситроени но ще вози доста по-твърдо, на задния мост може да сложиш подложки между моста и купето и се повдига доста прилично.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Citroen AX 4X4

                            Ето го и моето Peugeot 106x4. Клиранс предница 21см. задница 23. Имам идея за още 2-3 сантиметра да я повдигна.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20171228_102148.jpg
Прегледи:1
Размер:216.3 КБ
ID:5798840

                            Коментар


                            • #29
                              Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                              От: Citroen AX 4X4
                              Интересът ми е чисто технически, но бих...ако можех да си го позволя.
                              В ситроенския форум има много малко писано за модела, пък и никой не гледа на него с очите на нашето съсловие, та да опише какво му е особеното като трансмисия.
                              BX 4х4 и 405 4х4 споделят една и съща система - тук във форума има писано достатъчно, както и в Пежо форума. Не е Данжел, разработена е от Пежо Спорт.

                              Има 3 вида раздатки и 3 вида задни дифове - според версията.

                              Раздатки:
                              ТК2А - механичен блокаж на средния диф - BX, 405 без ABS.
                              ТК2B - виско блокаж паралелно на средния диф, както при някои модели на Субару - 405 + ABS, 405Mi16x4.
                              TK2BR - усилена версия на TK2B - 405 T16.

                              Задни дифове:
                              Механичен блокаж - BX, 405.
                              LSD - BX.
                              TorSen - 405 Mi16, 405 T16.

                              Иначе системата на АХ също не е Данжел, чисто ситроенска си е.
                              Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                              Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                              Volkswagen Bora AKL

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X