Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Правилно хранене на кучето през отделните етапи от живота му му

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Правилно хранене на кучето през отделните етапи в живота му.

    Първоначално публикуван от Жоро Витлиемоф Преглед на мнение
    Прехвърлих темата на бързо и в заключение мога да ви кажа , че не мога да вярвам на вашите писания тук. Вярвам на очите си. Храня кучетата си от много години с сурови патешки фенери. Опитах с гранулирана храна. Ефектът беше поразим. С цена на 15 килограмов чувал - 37 лв, смятам че храната е що годе хранителна. НЕ !! За един месец кучетата се стопиха.
    ...
    Защо ? От много години се занимавам с кучета и както ви казах нямам намерение да лиша кучетата си от доброто за тях - месото.
    Ти какво точно мислиш, че има в суха храна за 2 лв килото освен царевица и някакви боклуци ?!? А пък в тия прословути патешки фенери колко месо има?
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #92
      От: Правилно хранене на кучето през отделните етапи в живота му.

      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
      Ти какво точно мислиш, че има в суха храна за 2 лв килото освен царевица и някакви боклуци ?!? А пък в тия прословути патешки фенери колко месо има?
      Не знам какво има в храната и колко месо има във фенера ? Знам какво виждат очите ми и от какво кучетата ми се чувстват по добре и са по заситени. Мислите ли че това е гладно куче ???????? Обърнете внимание на дебелината на врата и широчината на гърдите за да добиете ясна представа.



      А какво ли има в храната която хората консумират

      Коментар


      • #93
        От: Правилно хранене на кучето през отделните етапи в живота му.

        За гранулите - мъника от 3 месечна възраст е на гранули.
        От хубавите (просто кучето е малка порода, та сумата не боли чак толкова като се сметне количеството)...
        С гранулите кучето винаги е гладно (ами то така трябва да си е едно куче). Яденето е 30-40 секунди и то с по-едрите гранули (с дребните е като прахосмукачка без да гризе)...
        Даваме му точно по таблиците за тегло.. Наддаде дори прекалено за размера си...
        Но има и друг фактор - таблиците за количеството гранули не отразяват начина на живот на животинката. Ако по цял ден бяга из балканите то дозата сигурно трябва да му е двойна или тройна в сравнение с тази на 'градския тюфлек' вкъщи
        Иначе ще слабее - движението си иска горивото..
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • #94
          От: Правилно хранене на кучето през отделните етапи в живота му.

          Първоначално публикуван от Жоро Витлиемоф Преглед на мнение


          Страхотен е! А мъници ще има ли скоро?

          Коментар


          • #95
            От: Правилно хранене на кучето през отделните етапи в живота му.

            Първоначално публикуван от Жоро Витлиемоф Преглед на мнение
            Не знам какво има в храната и колко месо има във фенера ? Знам какво виждат очите ми и от какво кучетата ми се чувстват по добре и са по заситени. Мислите ли че това е гладно куче ???????? ...
            Какво има в храната, трябва да пише на опаковката, но за споменатата цена е ясно, че освен фураж и боклуци няма какво да е. Поради което нямам абсолютно никакви съмнения, че патешките фенери са за предпочитане пред гранули от по лев-два килото.

            А това да ти прилича на "стопено" куче?

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1070098.jpg
Прегледи:1
Размер:86.9 КБ
ID:5552166

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1070326.jpg
Прегледи:1
Размер:83.6 КБ
ID:5552167

            Щото се храни само с гранули ...
            Последно редактирано от Чавдар (V93); 10-01-14, 15:59.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #96
              От: Правилно хранене на кучето през отделните етапи в живота му.

              Аз също съм бил пред дилемата готвена храна или гранули - и в двата случая говоря за качествени такива.
              Пробвахме с готвенето, ама нещо не ми хареса и на мен и на кучето
              Гранули пробвахме различни само от висок клас, внасяхме от САЩ и т.н. - резултата беше хранителна алергия от една от най-добрите и препоръчвани храни.
              Затова сега се върнахме на храната, с която беше захранен от малък - също висок( или среден според някои) клас гранули.
              Предполагам че е строго индивидуално за всяко куче, но намирам гранулите за по-добрия вариант.

              Коментар


              • #97
                От: Правилно хранене на кучето през отделните етапи в живота му.

                Първоначално публикуван от Жоро Витлиемоф Преглед на мнение
                Не знам какво има в храната и колко месо има във фенера ? Знам какво виждат очите ми и от какво кучетата ми се чувстват по добре и са по заситени. Мислите ли че това е гладно куче ???????? Обърнете внимание на дебелината на врата и широчината на гърдите за да добиете ясна представа.



                А какво ли има в храната която хората консумират
                Не,кучето изглежда много добре. Но това изобщо не е гаранция,че е от храната. Една немска овчарка,анатомично ако е хубава и е породиста,с какъвто и боклук да я храниш,пак ще изглежда добре,стига да няма някакъв вече здравословен проблем причинен от храната. Гена си е ген. Да не говорим,че НОК-а попринцип трябва да е "сух" и пъргав като котка,а не дебел. Иначе кучето от снимката изглежда мн.хубаво.
                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                Какво има в храната, трябва да пише на опаковката, но за спомената цена е ясно, че освен фураж и боклуци няма какво да е. Поради което нямам абсолютно никакви съмнения, че патешките фенери са за предпочитане пред гранули от по лев-два килото.

                А това да ти прилича на "стопено" куче?

                Щото се храни само с гранули ...
                Миличкия,изглежда стопен направо! Почвай с фенерите и хляба,че тия "мускулчета'" да станат на истински мускули.
                Ето още един стопен от гранулите,много зле му се отразяват.
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0403.jpg
Прегледи:1
Размер:193.0 КБ
ID:5552172Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0512.jpg
Прегледи:1
Размер:157.6 КБ
ID:5552173Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0488.jpg
Прегледи:1
Размер:174.4 КБ
ID:5552175Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC081781.jpg
Прегледи:1
Размер:136.6 КБ
ID:5552176Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC081951.jpg
Прегледи:1
Размер:149.3 КБ
ID:5552177Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC082191.jpg
Прегледи:1
Размер:157.9 КБ
ID:5552178

                Коментар


                • #98
                  От: Правилно хранене на кучето през отделните етапи в живота му.

                  Да ви покажа 2 снимчици от днеска на каракачанката ми. Става утре на 5 месеца.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_6304.jpg
Прегледи:1
Размер:131.5 КБ
ID:5552186Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_6311.jpg
Прегледи:1
Размер:137.5 КБ
ID:5552187Това с което днеска я храних беше пилешки кожи сварени с малко сухар. Да ви кажа че сега яде много и не я ограничавам. Гранули в дворчето си има постоянно и като се почувства гладна си яде от тях. Мисля че за да порастне голяма сега трябва да се храни стабилно. Иначе за възрастно куче трябва да се чувства една идея гладно, но да не слабее. Суровото месо не е проблем да се дава на кучетата, но трябва на всеки месец да се дават хапчета за вътрешно обезпаразитяване. Аз като давах сурови кокали всеки месец хапчета. Сега давам на 2 месеца, доктора ми каза че ако не се дава сурово месо може и на 3 месеца.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Правилно хранене на кучето през отделните етапи в живота му.

                    Лелеееей, как дразните с тия снимки значи! Ще видите вие
                    Поздравления за хубавите животни -без значение о-фенерени или о-гранулени.

                    Коментар


                    • От: Правилно хранене на кучето през отделните етапи в живота му.

                      Проблем е да се дава сурово месо на кучетата.Първо хапчетата за паразити не могат да осигурят/както всяко лекарство/ 100% гаранция ,аз лично съм откривал тения в куче ,което лично съм обезпаразитявал с лекарство на водеща фирма във бранша.Второ популярните обезпаразитявящи действат срещу част от хелминтите само /за това се казва дехелминтизация/ но са безполезни срещу вируса Ауески напр. който ще убие кучето.Може да е било естествената храна на вълците някога ,но сега не е препоръчително да се хранят с такова.Масова практика е като се заколи животно ако се забележи нещо странно в месото/примерно мехур някакъв/ да се хвърли на кучето.
                      Варенето няма да влоши чак толкова хранителната стойност на месото ,но предпазва от много главоболия.

                      Коментар


                      • От: Правилно хранене на кучето през отделните етапи в живота му.

                        Първоначално публикуван от Fraxinus Преглед на мнение
                        ... Варенето няма да влоши чак толкова хранителната стойност на месото ,но предпазва от много главоболия.
                        Познати си хранят кучето със сурово месо (телешко), но преди това го прекарват на дълбоко замразяване през фризера.
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • От: Правилно хранене на кучето през отделните етапи в живота му.

                          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                          Познати си хранят кучето със сурово месо (телешко), но преди това го прекарват на дълбоко замразяване през фризера.
                          След това минава на водосвет, след което му пее ходжа и тогава се дава на животното. Чавдаре, имам повече кучета от колкото всички съфорумци взети заедно и то от доста време. Имам продадени над 300 малки и нямам една рекламация. Храня само със сурово. В началото варех месото, след увеличаването на броя на кучетата престанах и започнах да обгарям с пърлачката, но след като станаха, толкова, че нямаше място къде да разположа храната за да я обгоря, започнах да давам сурово. Вече доста години минаха и нямам никакви проблеми. ДА , гранулите за предпочитане, но кой твърди това ? Твърдят го производителите им. Всеки е собственик на животните си и да ги храни с каквото сметне за добре. Успех .

                          Коментар


                          • От: Правилно хранене на кучето през отделните етапи в живота му.

                            Първоначално публикуван от Жоро Витлиемоф Преглед на мнение
                            След това минава на водосвет, след което му пее ходжа и тогава се дава на животното. Чавдаре, имам повече кучета от колкото всички съфорумци взети заедно и то от доста време. Имам продадени над 300 малки и нямам една рекламация. Храня само със сурово. В началото варех месото, след увеличаването на броя на кучетата престанах и започнах да обгарям с пърлачката, но след като станаха, толкова, че нямаше място къде да разположа храната за да я обгоря, започнах да давам сурово. Вече доста години минаха и нямам никакви проблеми. ДА , гранулите за предпочитане, но кой твърди това ? Твърдят го производителите им. Всеки е собственик на животните си и да ги храни с каквото сметне за добре. Успех .
                            Хората просто си връзват гащите, щото не могат да са сигурни какво откъде идва с и какво качество. По-добре да вземат излишна предпазна мярка, отколкото да рискуват да си имат проблеми. В София ветеринарите режат глави ...

                            За храната, нещо грешно си разбрал. Далеч съм от мисълта да давам акъл някому с какво да си храни кучетата. Просто не се съгласих с коментара ти за гранулите, защото беше очевадно, че си пробвал някакъв евтин боклук, който и на мен няма да ми мине през ума да си дам на кучето. А лично за мен гранулите са за предпочитане поради една елементарна причина - удобство. Нямам възможност да обикалям и да търся откъде да взема месо за кучето, да си пълня хладилника и фризера и после да се занимавам да разфасовам и приготвям. Предпочитам веднъж в месеца да взема чувала с качествени гранули (с основна суровина месо и без царевица), да го изсипя в контейнера и после 2 пъти на ден само да гребна с мярката. Не ми трябва и да мисля допълнително за някакви добавки (калций, витамини, за ставите), които на всичкото отгоре струват майка си и баща си.
                            Освен това, когато пътуваме нанякъде, кучето е с нас. Как точно си представяш да помъкна сурово месо за няколко дни? А с гранулите е чиста работа - слагам в пликчета дневната дажба х броя дни на пътуването + 1 ден резерв и съм готов с кучешката храна. Не се цапам, не се притеснявам, че ще се развали и т.н.

                            Както виждаш, на кучето тази диета хич не му се отразява зле. Другото куче, което се храни със сурово месо, също е в перфектно състояние. Така че варианти за хранене има повече от един и всеки може да си избере такъв, какъвто го устройва.
                            Последно редактирано от Чавдар (V93); 12-01-14, 22:21.
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • От: Правилно хранене на кучето през отделните етапи в живота му.

                              Кучето ми е на 2 години и имаше проблеми със стомаха - жестока диария и повръщане. Като прочетох цялата тема съм малко раздвоен в това дали да го храня - с готвено или със суха храна? Проблемите изчезнаха и май малко ме е страх да сменям производителя, камо ли вида от суха храна на готвено. Доста сте изписали, но май си има определена самостоятелност на кучето и особено ако има здравословен проблем. Храната с която го закрепихме е нова - GOSBI Grain Free и за мое учудване не е лечебна - след като минахме и през почти всички лечебни...да не ги изброявам. Хипоалергенна е и е без зърнени култури. Давам я в комбинация с лечебен пастет, ефекта е страхотен.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:exclusive_grainfree.jpg
Прегледи:1
Размер:52.7 КБ
ID:5657502

                              Коментар


                              • От: Правилно хранене на кучето през отделните етапи от живота му му

                                И как успя да оцелее животното през тия 2 години с жестока диария и повръщане, докато открият революционната формула на тая нова храна и лечебен пастет?
                                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                                Неизвестен мъдрец

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X