Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Правилно хранене на кучето през отделните етапи от живота му му

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Правилно хранене на кучето през отделните етапи в живота му.

    Не се наемам да споря, но имам опит с много неправилно съотношение на калций:фосфор в организма и и от ветеринари, и от доста четене, навсякъде посочват 2:1. Като референтните стойности допустими при кучетата са калций: 2.2-3.0 mmol/L и фосфор: 1.0-2.0 mmol/L

    Коментар


    • #32
      От: Правилно хранене на кучето през отделните етапи в живота му.

      Искаше ми се да проверя пак статията,за да не съм допуснал аз грешка,но за съжаление списанието вече е на парчета благодарение на възпитаното ми куче Очевидно и той май не е бил съгласен с написаното

      Коментар


      • #33
        От: Правилно хранене на кучето през отделните етапи в живота му.

        хахахаххахахах

        Много интелигентно куче имаш!



        ontopic: Повечето ветеринари препоръчват допълнителното даване на калций и веднага ви предлагат продукти като Calci Plus, Calci Delice и т.н. Ако след направени изследвания, наистина се окаже, че кучето има нужда от допълнителен прием на калций е голяма грешка да се дават комбинирани таблетки от този сорт.



        ПС: Когато става въпрос за малки кученца - наблюдавайте им лапите. Всяко разперване; стъпване с цяла лапа, а не само с възглавничките; треперене и т.н. са признак, че нещо не е наред. И тези неща обикновено не минават с времето, а дори напротив - могат да доведат до доста сериозни усложнения за в бъдеще.

        Коментар


        • #34
          От: Правилно хранене на кучето през отделните етапи в живота му.

          Нещо интересно и лесно за хапване,за кучета които се мръщят на гранулите:
          От няколко дена спрях да им купувам консерви и реших,че е по-добре да им направя нещо домашно - ето рецептата елементарно е:
          1. - 2 тарелки пилешки дробчета и 1 тарелка пилешки гърди.
          2. Гърдите се нарязват на парчета и заедно с дробчетата се слагат в тенджера под налягане и като се завърти винтила се варят 20 мин.
          3. Изсипват се в кухнески робот и се правят на пастет с ес-образния нож,може и с пасатор.
          4.Докато се мелят се добавят 2 лъжици зехтин и сок от бульона,в който са готвени. Пастета трябва да се направи по-рядък първоначално,че като престои в хладилника и се сгъстява.
          Стига за около 3 дни,а храня 2 кучета. Ще си потрошат чинийте от кеф,разнасят ги из цялата къща
          Другия път ще експериментирам с някакви свински гръклянчета да видя как ще се получи

          П.С забравих да кажа,че това не го давам директно а го смесвам с гранулите.

          Коментар


          • #35
            От: Правилно хранене на кучето през отделните етапи в живота му.

            Разказах, за твоята ''теория'' , за кокалите, на няколко кучкаря (които със сигурност разбират повече от мен и от теб) и те започнаха да се смеят. Казаха, че кокалите са много важни, за кучето. Не знам, откъде си разбрал, че кокалите не са за кучета, но си се объркал. На кучета, не трябва да се дават, единствено птичи кокали, защото са опасни.
            ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
            0878 23 58 34- Радо

            Коментар


            • #36
              Малееййй какви манджи им бъркате!?! То и аз да се наредя! Едно време имах каракачанка 50кг жувотно. Сварявах и един телешки гръклян , накисвах вътре хляб и смлени смески(овес,царевица) , малко калции и фосфор, сол и кучката излапваше тенжерата докато е гореща! Гранули не съм давал ! Живя 13 години и ми беше като собствено дете ;-(

              Коментар


              • #37
                От: Правилно хранене на кучето през отделните етапи в живота му.

                Не трябва да им се дават кухите кокали (от кълките, например) иначе си ги мляскат съвсем успешно. Моя го храня предимно с шийки и не се е оплакал досега. От евтините консерви в Т-маркета преди няколко дни зверски се подриска и вече и от тях няма да му давам. От дробчета ефекта е подобен. Гръкляните е добре да се дават, само се малко гаднички за приготвяне. Аз ги режех предварително, но може и да се дават цели ако е по-едро кучето.
                П.П. Колкото до ориза, китайците до един щяха да са диабетици, ако това беше вярно. За картофите от личен опит - имах германец и няколко пъти му давах картофи. Изкарваше ги горе-долу в същия вид, както ги е ял. На сегашното(риджбек) никога не съм му давал значително количество.
                Последно редактирано от kuzdov; 23-01-13, 21:51.
                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                Неизвестен мъдрец

                Коментар


                • #38
                  От: Правилно хранене на кучето през отделните етапи в живота му.

                  Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
                  Разказах, за твоята ''теория'' , за кокалите, на няколко кучкаря (които със сигурност разбират повече от мен и от теб) и те започнаха да се смеят. Казаха, че кокалите са много важни, за кучето. Не знам, откъде си разбрал, че кокалите не са за кучета, но си се объркал. На кучета, не трябва да се дават, единствено птичи кокали, защото са опасни.
                  Ей като чуя това определение "кучкар" и ми звучи като група сектанти:"Господ е един и всички други са измислени", и ако попиташ същите тези "кучкари" ще се закълнат, че доберманите трябва да се умъртвят като станат на 6 години, защото им израства кост в мозъка и си изяждат стопанина...Друга разпространена глупост е как котките обожават риба...е аз котка доброволно да скочи в локва не съм видял, ама нали в детските приказки пише друго...
                  Хубаво е че се интересувате и четете, но ако искате да направите най-доброто за домашният си любимец подлагайте всяка статия в интернет на проверка, а най-добре си набавете учебник по хранене на животните.
                  Месоядни ли са кучетата? НЕ! Ако някой отговореше с "ДА" на този въпрос на изпита по хранене докато бях студент го късаха. Кучетата са всеядни, за разлика от котките, които са строги хищници.
                  Гледате ли Анимал планет? Сигурно, а забелязвали ли сте какво изяждат първо хищниците като хванат плячката си? По ред на номерата-първо разкъсват корема и изяждат вътрешностите, с това най-често се "облажват" най-големите и здрави в глутницата, след това продължават с мускулите, това което остане го доизяждат по-малките хищници, лешояди...това което те не са изяли го доизяждат малките животинки-ларви, мравки, бръмбари...микроорганизми. И скелета остава цял и оглозган, освен ако убитото животно не е младо, там органично-неорганично съдържание е с превес на първото. Домашните кучета похапват кокали, защото нямат избор, защо не пробвате друго-сварете един цял свински бут и го дайте на кучето да видим дали ще започне от кокала?
                  Храненето на домашен любимец е като храненето на дете-и то иска да яде шоколад и junk food, но вие като родител решавате кое е полезно в крайна сметка.
                  Най-честия проблем при даването на кости с/като храна не са разкъсвания от остри ръбове, а запушвания на червата и преплитането им, което става не само от пилешки тръбни кости, а от всякакви такива. Преплитането е най-често срещано при възрастни кучета-перисталтиката им е забавена, а и не само.
                  Писна ми да пиша, а й знам сега колко хора ще ми скочат, не е първата тема по въпроса и винаги се превръща в едно и също нещо, дано поне съм ви накарал да проверите част от информацията.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Правилно хранене на кучето през отделните етапи в живота му.

                    Интересна теория. Що нямат кътници тогава, щом са всеядни, и не се катерят по дърветата да рупат круши? Да си видял вълк на дърво някъде, или да бере ягоди и гъби? Такива сме ги направили ние хората, не природата. А ако трябва да избирам между крехка мръвка и жили и кокаляци и аз бих почнал от мръвката. Те не са по-глупави от нас ...
                    Последно редактирано от kuzdov; 23-01-13, 22:38.
                    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                    Неизвестен мъдрец

                    Коментар


                    • #40
                      От: Правилно хранене на кучето през отделните етапи в живота му.

                      "Теория"? това не е теория а факт, и да имат кътници нали не мислиш, че имат само кучешки зъби?
                      Резци, кучешки зъби, предкътници и кътници, това е зъбната формула на куче, вълк, мечка...А и защо да се катерят по дърветата, крушите се ядат по-лесно когато паднат на земята, пък и са по-вкусни-узрели са

                      А ако трябва да избирам между крехка мръвка и жили и кокаляци и аз бих почнал от мръвката. Те не са по-глупави от нас
                      Е това е добро прозрение, без последното де, не са по-умни от нас, но за сметка на това имат значително по-добри инстинкти което за оцеляване си е напълно достатъчно!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Правилно хранене на кучето през отделните етапи в живота му.

                        Бе няма да споря за кучешката анатомия, че съм много бос там, ама досега не съм видял куче да се храни основно с круши, колкото и зрели да са. Някак наблягат на мръвката....
                        П.П. Ей сега му разгледах "зъбния статус" - няма ни един зъб, предназначен за дъвчене. Та може и да имат кътници по презумпция, ама не са предвидени за трева и подобни храни. Та все пак си мисля, че е по-скоро хищник отколкото тревопасно.
                        П.П. Ако "теорията" беше вярна, какво щяха да ядат "всеядните" когато няма круши по земята, м ?
                        Последно редактирано от kuzdov; 23-01-13, 23:05.
                        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                        Неизвестен мъдрец

                        Коментар


                        • #42
                          От: Правилно хранене на кучето през отделните етапи в живота му.

                          Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                          Бе няма да споря за кучешката анатомия, че съм много бос там, ама досега не съм видял куче да се храни основно с круши, колкото и зрели да са. Някак наблягат на мръвката....
                          П.П. Ей сега му разгледах "зъбния статус" - няма ни един зъб, предназначен за дъвчене. Та може и да имат кътници по презумпция, ама не са предвидени за трева и подобни храни. Та все пак си мисля, че е по-скоро хищник отколкото тревопасно.
                          П.П. Ако "теорията" беше вярна, какво щяха да ядат "всеядните" когато няма круши по земята, м ?
                          Като се върна назад към детските си спомени, амииии .... не си прав. Помня едно куче дето много обичаше диня. Ама то беше на "специален режим". Беше вързано да пази един бостан. Никой не се сещаше да му занесе нещо за ядене но всеки който стъпеше там, поглъщаше диня в големи количества и разхвърляше около кучето остатъците.
                          По въпроса за ветеринарите. Когато отидете при кучешки ветеринар и той започне да гледа загрижено ту вас, ту кучето не си мислете, че това се дължи на големия му професионализъм и любовта му към животните. Той просто прави преценка колко може да ви одере.
                          Последния, с който имах работа имаше късмет, че ми е ясно, че кучето ми умира от рак. Оставаха му сигурно 2 - 3 седмици ама тоя идиот в желанието си да ми вземе едни пари ги сведе до 6 часа. Ако не знаех за рака, щеше да има нужда най-малко от зъбни протези и пълна подмяна на обзавеждането в "лабораторията". Сега като си спомня, пак изпитвам огромно желание да го обухам. Може би ще ми остане малко свободно време някой ден.
                          Тука тия кучешки диетолози направо ме сразиха особенно с вредните кости. И с твърдението, че кучешкия стомах не можел да усвои костите. Моето куче (кучка) беше голден рьотривър (не знам дали беше родено) ама порасло на улицата (има и такива случаи с рьотривърите). В продължение на 10 и повече години започваше от ябълката на костта на свински бут. Определено предпочиташе кости пред мазно месо. И не помня да е изкарало неусвоена кост. Несварените кости са по-меки и ги предпочиташе но и със сварени се справяше добре.
                          В диво състояние кучето си е хищник със съответното устройство но често е мършояд и така сигурно в продължение на няколко милиона години се е прекрасно пригодило към усвояването на кости. Е, ако чакаме пинчер да изяде задна свинска бедрена кост може да минат няколко месеца но ...... сигурно ще се справи накрая.
                          За картофите - моето много обичаше картофено пюре. Несмлян картоф обаче - както го поглъщаше (естесвено че не си играеше да дъвчи) така го и изкарваше непроменен. Ама те картофите са си за индианци.
                          Тия тука ветеринарни митове диети и легенди на някои места са много смешни.
                          Разбира се, че кучето ще яде онова на което го научим да яде. Но ние може да го научим да ходи и изправено. Най-добре да го оставим да яде това което си избере, но да е местно и да има възможност да избира.
                          ПП. В кремвишите няма месо. Моето не ги ядеше.
                          Последно редактирано от bogilloff; 24-01-13, 01:23. Причина: допъление
                          ОФБ ДБ X22SE
                          Не искам Турция да ме пази от Русия. Стигат ми 500 години.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Правилно хранене на кучето през отделните етапи в живота му.

                            По темата за кокалите... Наскоро се престраших да го пробвам моя. Това, което очаквах е да не ги дъвче и да ги изкара отзад, както ги е приел (направих си сметката, че след като ръката ми влиза до китката в гърлото му, ще успее да се справи и с кокалите). За мое голямо очудване ги беше смелил перфектно. Но със сигурност не се радваше да ги яде, подбираше си тези с най-много месо.
                            Консултирах се преди цялата процедура с ветеринаря си. Питах го дали е вярно, че е хубаво и за аналната жлеза... Отговори, че това е простотия, но обясни, че кокалите трябва да се дават или сурови, или добре сварени.

                            Относно плодовете - наистина не мисля, че някое куче ще ги предпочете пред месото. Моя е изяждал всичко около плодовете и зеленчуците без да ги докосне.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Правилно хранене на кучето през отделните етапи в живота му.

                              Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                              ... П.П. Ако "теорията" беше вярна, какво щяха да ядат "всеядните" когато няма круши по земята, м ?
                              Какво ще яде твоят хищник, ако не му сипеш в купата? Да не би да отиде на лов?

                              Като го гледам нашия - да, с удоволствие хапва всякакви мръвки. Ама не прощава и на плодове и зеленчуци. В момента, в който чуе звук от белене на ябълки, вече е пред тебе, гледа умолително и от устата му капе ...
                              Това моркови, това киви ...
                              На вилата моментално взе да изравя гнили круши изпод снега и да си ги хапва с кеф. Като гледам, и комшийският пес (нещо приличащо на овчарско) беше правил набези през оградата със същата цел ...
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • #45
                                От: Правилно хранене на кучето през отделните етапи в живота му.

                                В крайна сметка, всеки да дава, каквото реши, на кучето си. За едни, кокалите са опасни, за други са полезни. Според мен, трябва да се дават. Моето го хранех, с кокали, гръкляни, ориз и т.н. и си беше живо и здраво. Като почнах да му давам, тия ла@на , наречени кучешки гранули, се разболя и трябваше да го заведа, да го приспя.
                                Давайте на кучетата си, каквото сметнете за добре, а аз ви желая да са ви живи и здрави, защото знам какво е да загубиш куче, което е било до теб постоянно...
                                ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                                0878 23 58 34- Радо

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X