Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Правилно хранене на кучето през отделните етапи от живота му му

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Правилно хранене на кучето през отделните етапи в живота му.

    Първоначално публикуван от fnqkhhhzzz Преглед на мнение
    Ами не ти е лошо менюто но му вземи допълнително витамини някакви
    Като закъсам, вземам една кофичка за супа.
    За витамините, мислиш ли?
    Какви? Колко?
    Няма безнадежни ситуации; има единствено хора, които гледат безнадежно на тях.

    Коментар


    • #17
      От: Правилно хранене на кучето през отделните етапи в живота му.

      Еми по зоомагазините има мултивитамини за кучета,като при хората. Въпрос на избор е.

      Коментар


      • #18
        От: Правилно хранене на кучето през отделните етапи в живота му.

        Първоначално публикуван от fnqkhhhzzz Преглед на мнение
        Ако му готвиш пилешко от това по-добро няма.
        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
        Ама казва ли ти някой с какво е натъпкано пилето и смееш ли да питаш ...
        В днешно време със сигурност е по-добре немазно свинско. Препоръчително е да не се дават и пилешки кожички.

        Също така не виждам някой, освен nikita66, да е споменал вътрешностите - важен източник на витамини, ензими и т.н.


        Първоначално публикуван от fnqkhhhzzz Преглед на мнение
        По-добре да се храни си пилешко месо, без ориз,можеш да го замениш с картофи.
        Защо?

        Коментар


        • #19
          От: Правилно хранене на кучето през отделните етапи в живота му.

          Защото каза,че е дебел И ориза и картофите са въглехидратни храни,но едното е далеч по-добре от другото
          Малко по-късно ще пусна и една статия на Николай Атанасов от едно списание.. за калция и др.

          Коментар


          • #20
            От: Правилно хранене на кучето през отделните етапи в живота му.

            Куче да си в БГ.
            Да споделя и аз, имам две кучета едното е на 2 години другото на 1 година. Първото го хранех само с хубава храна, второто с евтина храна и всичко останоло, второто по ми харесва как се развива.
            Може от куче да е но е факт.
            "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

            Коментар


            • #21
              От: Правилно хранене на кучето през отделните етапи в живота му.

              Любопитно ми е каква е причината да смяташ картофите за "далеч по-добри"?

              Коментар


              • #22
                От: Правилно хранене на кучето през отделните етапи в живота му.

                Защото в 100гр. бял ориз има около 360 калории. И въпреки,че при сваряване намалявали... никак не го вервам тва а в картофите има 75гр.Особенно в сладките картофи,мисля че са дори по-малко

                Коментар


                • #23
                  От: Правилно хранене на кучето през отделните етапи в живота му.

                  Добрем, приемаме, че за кучета на диета картофите са по-подходящи по данни кое колко калории има. Освен това има ли друга причина да ги препоръчваш?

                  (аз говоря за обикновените картофи - сладките картофи несъмнено имат много преимущества, но се съмнявам някой да си храни кучето с картофи от по 5лв/кг)

                  Коментар


                  • #24
                    От: Правилно хранене на кучето през отделните етапи в живота му.

                    Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
                    ... Първото го хранех само с хубава храна, второто с евтина храна и всичко останоло, второто по ми харесва как се развива.
                    Може от куче да е но е факт.
                    Факти - колкото искаш. Отсреща през улицата още мърда една махленска превъзходна, която е горе-долу на годините на пълнолетната ми дъщеря. Със сигурност не е хранена с Orijen, Acana или т.п. и никой не й е смятал диетата ...
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Правилно хранене на кучето през отделните етапи в живота му.

                      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                      Факти - колкото искаш. Отсреща през улицата още мърда една махленска превъзходна, която е горе-долу на годините на пълнолетната ми дъщеря. Със сигурност не е хранена с Orijen, Acana или т.п. и никой не й е смятал диетата ...
                      И аз знам за много улични кучета, които са над 15 години, но има и много отишли си на няма и една.

                      Има породи, които не живеят повече от 7-9 години и повярвай ми, ако отглеждаш такава, със сигурност ще се хванеш и ще изчетеш как би могъл да ги докараш до 10, а както казва един приятел - всеки ден след 10-тата година ти е подарък.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Правилно хранене на кучето през отделните етапи в живота му.

                        ХРАНИТЕЛНИ ВЕЩЕСТВА И КОМПОНЕНТИ
                        Автор: Николай Атанасов

                        Минералните вещества не са носители на енергия,,но играят съществена роля в обменните процеси:Те са важни компоненти на телесните клетки и влизат в състава на редица тъкани.Животинският организъм съдържа около 60-65 елемента.За кучето са жизнено важни калцият,фосфор,натрий,хлор,калий и магнезий.

                        1.Калцият участва в изграждането на опорната система.Костната тъкан е своеобразен резервоар на калций,койтосе използва за поддържане на йонното равновесие я кръвната плазма.Постоянното ниво на калций се поддържа от паращитовидния хормон и играе важна роля за поддържане на здравословното състояние и за запазване на нормалната дейност на нервната система понижавайки нейната възбудимост.Оказва влияние върху сърдечната дейност,мускулните съкращения,съсирването на кръвта и оказва влияние и върху репродуктивните способности на кучето.Върху резорбцията на калция влияние оказва витамин Д,благодарение на който изгражда костното вещество.
                        2. Фосфорът също служи за изграждане на костната тъкан.Съставна част е на нервите мозъка и спермата,но се съдържа във всички тъкани.Общото му количество е около 0,6, 0,8% от теглото на кучето.Подпомага обмяната на веществата и най-вече на въглехидратите.При недостиг на калций и фосфор кучетата страдат ор различни заболяваия.В младите се проявява рахит - размекване ,изкривяване и изоставанев разтежа на костите.При възрастните бременнии и лактиращи кучета калциево фосфорната деминерализация води до остеопорозис и остеомалация - изтъняване и трошливост на костите.ОПТИМАЛНОТО КАЛЦИЕВО ФОСФОРНО СЪОТНОШЕНИЕ Е 1,3:1,0.
                        Повишаването на калция и понижаването на фосфора при растящото куче води до заболяване на хипофизата ,спиране на растежа и смущения във възпроизводителните функции.Пълнценното усвояване на калции фосфор е свързано с движението.Кучета отглеждани в затврени помещения и лишени от дълги разходки усвояват с 20 до 30% по-зле калция.
                        3. Натрият и хлорът влизат в състава на телесните течностии меките тъкани.Регулират процесите на кръвта.Играят важна роля в обмяната на водата,в нормалната дейност на сърцето бъбреците и черният дроб.Недостигър на хлор е причина за изоставане в растежа,разстройство на функциите на нервната система и нарушаване на киселиността на стомаха.Често настъпват парези,парализи и смърт.
                        4.Калият е необходим за нормалната проводимост на нервните импулси иза баланса на течностите в организма.Недостигът му е причина за появяване на мускулна слабост,увреждане на бъбреците и сърцето.
                        5.Магнезият е в по-голямо количество в меките тъкани.Изпълнява роля на активатор в много незаменими ензимни реакции.При недостиг в организма настъпва мускулна слабост съпроводена с тежки конвулсни повръщания.
                        6.Цинкъм влияе на растежа,костообразуването и възпроизводителността,участва в обмяната на белтъчините,въглехидратите,мазнините и водата.При недостиг в организма настъпва атрофия на тестисите,загуба на апетит,увреждане на кожата и окапване на космената покривка.
                        7.Медта е в пряка зависимост с желязото.При недостиг,намлява нивото на желязо в серума,което е причина за поява на анемия,изоставане в растежа и изменения на костната система.
                        Микроелементите са в достатъчно количество в продуктите изплзвани за храна на кучетата и рядко се налага допълнително добавяне.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Правилно хранене на кучето през отделните етапи в живота му.

                          Първоначално публикуван от lllusion Преглед на мнение
                          Добрем, приемаме, че за кучета на диета картофите са по-подходящи по данни кое колко калории има. Освен това има ли друга причина да ги препоръчваш?

                          (аз говоря за обикновените картофи - сладките картофи несъмнено имат много преимущества, но се съмнявам някой да си храни кучето с картофи от по 5лв/кг)
                          Говорех за конкретния случай с дебелото куче.При нормални обстоятелства пак не бих давал ориз. Нямам сравнение,коя от двете храни е с по-висок гликемичен индекс,но знам със сигурност за ориза,че е доста висок.Високо въглехидратна храна е и бързо вдига и спада нивото на захарта и кучето изпитва постоянен глад.Това е и причината в канадските храни ориза да е заменен с овес и картофи.Освен това рязкото покачване на кръвната захар предизвиква отговор в организма, а именно по-голямо отделяне на инсулин, който да неутрализира тази кръвна захар,след което неприятният резултат може да е диабет от 2-ри тип - така наречения придобит.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Правилно хранене на кучето през отделните етапи в живота му.

                            Първоначално публикуван от fnqkhhhzzz Преглед на мнение
                            Говорех за конкретния случай с дебелото куче.При нормални обстоятелства пак не бих давал ориз. Нямам сравнение,коя от двете храни е с по-висок гликемичен индекс,но знам със сигурност за ориза,че е доста висок.Високо въглехидратна храна е и бързо вдига и спада нивото на захарта и кучето изпитва постоянен глад.Това е и причината в канадските храни ориза да е заменен с овес и картофи.Освен това рязкото покачване на кръвната захар предизвиква отговор в организма, а именно по-голямо отделяне на инсулин, който да неутрализира тази кръвна захар,след което неприятният резултат може да е диабет от 2-ри тип - така наречения придобит.
                            Същото се отнася и за картофите. Единствената причина обаче да не предпочитам картофите е, че съм чела, че кучетата не усвояват нищо смислено от тях + това има доста кучета, които директно ги изхвърлят отпред или отзад.

                            Със сигурност най-добрите варианти са сладките картофи и кафевият ориз, но това мисля, че могат да си го позволят само хората с малки кученца.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Правилно хранене на кучето през отделните етапи в живота му.

                              Първоначално публикуван от fnqkhhhzzz Преглед на мнение
                              ОПТИМАЛНОТО КАЛЦИЕВО ФОСФОРНО СЪОТНОШЕНИЕ Е 1,3:1,0.
                              2:1 е оптималното съотношение на калций:фосфор в организма. 1,3:1,0 е съотношението на калций:фосфор в повечето храни - не съм сигурна дал ие оптимално.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Правилно хранене на кучето през отделните етапи в живота му.

                                Първоначално публикуван от lllusion Преглед на мнение
                                2:1 е оптималното съотношение на калций:фосфор в организма. 1,3:1,0 е съотношението на калций:фосфор в повечето храни - не съм сигурна дал ие оптимално.
                                С г-н Атанасов не бих се наел да споря

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X