Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въоръжение на българската армия

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Въоръжение на българската армия

    И малко стрелково оръжие.
    Пистолети: 9мм ПМ Макаров, 9мм АПС Стечкин, 7,62мм ТТ Токарев, 7,65 PP/K Валтер
    7,62мм ППШ Шпагин, Судаев, 9мм Шипка
    7,62мм СКС Симонов, Мосин-Наган, 7,92 к98 Маузер, Манлихер, 7,62 СВД Драгунов
    7,62 АК-47 в различните му модификаций, 5,45 АК-74, АК-74У, РПК-47/74
    7,62 ПК, ПКТ, 12,7 НСВ/Т, ДШК
    14,5 КПВТ
    Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

    Коментар


    • #17
      Служил съм в Горна Малина, на Камаз.
      90-92

      Коментар


      • #18
        От: Въоръжение на българската армия

        Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
        ...ще пишем само докато сме имали армия.
        Хм...
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • #19
          От: Въоръжение на българската армия

          Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение
          Служил съм в Горна Малина, на Камаз.
          90-92
          Колега , ЗАС?
          Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

          Коментар


          • #20
            От: Въоръжение на българската армия

            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
            Хм...
            Е какво де, сложи си ръка на сърцето и кажи, че не е така. Всичко след това беше по инерция, та до ден днешен га нищо не остана. Абстрахирам се от политиката и времената, дъвкали сме ги достатъчно и знам, че едното е свързано с другото, но просто фактологията да гледаме.
            Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

            Коментар


            • #21
              ВЧ механик май се водеше точно
              Уплътнителна станция.
              Като гледам сега къде е техниката, направо не мога да повярвам

              Коментар


              • #22
                От: Въоръжение на българската армия

                То сотанало ли е нещо от тази техника? В Пловдив 28570 е вече история и май нищо не е останало...
                Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                Коментар


                • #23
                  От: Въоръжение на българската армия

                  Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                  И малко стрелково оръжие.
                  Пистолети: 9мм ПМ Макаров, 9мм АПС Стечкин, 7,62мм ТТ Токарев, 7,65 PP/K Валтер
                  7,62мм ППШ Шпагин, Судаев, 9мм Шипка
                  7,62мм СКС Симонов, Мосин-Наган, 7,92 к98 Маузер, Манлихер, 7,62 СВД Драгунов
                  7,62 АК-47 в различните му модификаций, 5,45 АК-74, АК-74У, РПК-47/74
                  7,62 ПК, ПКТ, 12,7 НСВ/Т, ДШК
                  14,5 КПВТ
                  Тези имало ги е в армията? Особено Шипка-та? В МВР - да, но в БНА?
                  Трудно е да си мъж на днешно време! Доста се отказаха.
                  "Никой не бива да се шегува с руския президент. Особено на тема война." Бойко Борисов, 30.11.2018 г.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Въоръжение на българската армия

                    Първоначално публикуван от SMITH 357 Преглед на мнение
                    Тези имало ги е в армията? Особено Шипка-та? В МВР - да, но в БНА?
                    В спецслужбите може и да е имало,аз съм ги виждал само на кадро.
                    СПЕЦСЛУЖБИ...заеби,к'ви спомени възбужда в мене таз дума съветска...
                    Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                    0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                    Коментар


                    • #25
                      От: Въоръжение на българската армия

                      Първоначално публикуван от SMITH 357 Преглед на мнение
                      Тези имало ги е в армията? Особено Шипка-та? В МВР - да, но в БНА?
                      Като сложим шипката в по ново време всичко останало съм сигурен че и днес още има от него забутано по складовете . В началото на демокрацията на военните вътрешно през техните магазини продаваха Валтер РР/РРК и ТТ за левовата равностойност на 30 $ а Макаров за 60 $ . На времето за запасняците от тиловите части бяха предвидени само стари образци оръжие . Аз лично съм возил за един запасен сбор на летище Чишлингирово цял ЗиЛ сандъци с карабини Мосин . По мобилизационните складовете имаше оръжие от първата световна .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • #26
                        От: Въоръжение на българската армия

                        Eдното ми е служебно. При разговори с оръжейници от МВР, МО и други служби, са ми казвали, че АПС никога не е бил приеман за щатно оръжие в България. Да, имало го е (и го има), но никога не бил упоменат в нормите за въоръжение.
                        Трудно е да си мъж на днешно време! Доста се отказаха.
                        "Никой не бива да се шегува с руския президент. Особено на тема война." Бойко Борисов, 30.11.2018 г.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Въоръжение на българската армия

                          Отново да се включа. Понеже имах честта да служа в Кралските елитни части (КЕЧ) за клетвата тренирахме с винтовки обр. 1946 г., болтов затвор, с монтиран сгъваем щик. Романтика. И гръмнах 3 патрона, че бях последен и един патрон липсваше. След години като си получих първия АК 47 (№ АЧ 608, 1961 г., мой набор)
                          разбрах, че патроните влизат в пълнителя само с натискане. Съжалявам за спама.
                          Трудно е да си мъж на днешно време! Доста се отказаха.
                          "Никой не бива да се шегува с руския президент. Особено на тема война." Бойко Борисов, 30.11.2018 г.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Въоръжение на българската армия

                            То хубаво, че някои оръжия са били МВРейски, ама нали военна служба се отбиваше и там под формата на Гранични или Вътрешни войски. Та се получава малко преплитане. На същия принцип към МВР попадат и някои чисто армейски машини, като БТР-60, ПК или РПГ-7 например.
                            Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Въоръжение на българската армия

                              Първоначално публикуван от SMITH 357 Преглед на мнение
                              Eдното ми е служебно. При разговори с оръжейници от МВР, МО и други служби, са ми казвали, че АПС никога не е бил приеман за щатно оръжие в България. Да, имало го е (и го има), но никога не бил упоменат в нормите за въоръжение.
                              Не съм запознат с нормативната база на МВР и МО но всяко оръжие и техника поне на времето се въвеждаше на въоръжение със заповед на съответния министър . Аз така чаках 2 седмици да сложим номера на чисто новия ми ВАРЕМ Камаз . Беше първата партида за БНА и бай Добри още не беше подписал заповедта за въвеждане в строя както казваха тогава . Предполагам че и с огнестрелното оръжие е така колкото и в малки серии да е .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • #30
                                От: Въоръжение на българската армия

                                Зенитно оръдие 61-К 37 мм

                                Тъкмо щях да те питам туй що го няма в списъка на зенитките. Обаче си го добавил после.
                                Аз го заварих на служба през 1975-1977 г. в Сливен - 13-та танкова бригада. Заедно със ЗКУ-тата беше част от ПВО-то на щаба
                                на 3-та армия. Имаше си и ПУАЗО, и РЛС към него.Дивизионът беше базиран в "Дебелата кория" - на 13 км от града.
                                Имаше ръчно стрелково оръжие, което беше само за Вътрешни войски и в поделенията не съм го виждал - например "Стечкин".
                                И друго - като си започнал, нали знаеш, че армия без свръзки няма. Та би могъл или ти, или тези които са служили като свързочници да добавиш и свързочните системи.
                                Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
                                имат право да гласуват на избори.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X