Обява

Свий
Няма добавени обяви.

More and more Grand Cherokee WJ 4.7!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: More and more Grand Cherokee WJ 4.7!

    Най-накрая имах време да направя няколко снимки, от тях всеки може да прецени дaли гумите седят добре.
    Ето ги:






    Една отвътре:



    Същевременно имах и 10 мин да сваля касетофона, за да погледана кода. Оказа се, че е ходил на ремонт и мястото, на което беше написан кода не беше това което очаквах. Ето и как изглежда, ако някой не е виждал:



    Свалянето на панела с духалките става наистина лесно с помощта на тези инструменти:

    Коментар


    • #32
      От: More and more Grand Cherokee WJ 4.7!

      Радиото вече си работи, но за съжаление имам още цял списък с разни дребни нещица за оправяне. Понеже съм си ги записал след известно време може да пусна начина на решение на проблемите.

      Както и да е сега ме вълнува нещо конкретно. Още с взимането се оказа, че след като се покара колата - приблизително 30 мин светва лампата на ABS-а плюс тази на ръчната и още една до нея, нямам снимка още. Като поседи повече време на едно място колата - лампите изгасват. Проблема е и доста дразнещ, защото бордовия престава да работи, централното спира да заключва шофьорската врата (само), а прозорците ни надолу, ни нагоре, спира да работи ел. огледалното до пътника и не се прибира, може и други работи да се прецакват, но за сега това съм установил. Иначе ABS-а се включва при рязко натискане на спирачката, както и превъртане на гуми изглежда всичко да работи добре и да предава към предните колела.
      Диагностиката показа някаква грешка, която се изчисти сама - това първия път. Втория път не ни допусна до самия модул. Като имате в предвид, че диагностиката е правена в два различни сервиза, а аз самия не отбирам много от тези неща.
      Може ли някой да предположи какъв е проблема? Евентуално да не е датчик на ABS-а - преден да речем?

      И м/у другото забравих да добавя - гумите, с които е сега са еднакво износени. При движение в кръг лампата светва почти веднага.

      Весело посрещане на новата година!

      Коментар


      • #33
        От: More and more Grand Cherokee WJ 4.7!

        Според мен някой датчик на ABS-а ти прави проблема, аз бих ги свалил и бих почистил добре, понякога намагнетизирания датчик полепва финни метални стружки, които правят такива ефекти, само споделям моя опит досега.

        Искам да благодаря за идеята за амортисьорчета за предния капак на WJ, благодарение на тази тема си реших този досаден проблем, честно казано не ми се даваха 120 лева във Скорпион, затова ще си позволя да обогатя малко темата, след моя проверка се оказа че "ЕМ комплект 33" пазаруват части основно от "ЕВРО 07".

        Понеже Еврото ми е по близо, там ги купих пак за 36 лева за двата, от каталога им на немската фирма OPTIMAL, номера по OPTIMAL е AG-17305 и също така са за Алфа 155 заден капак, абсолютно същите са като захващане и размер с нашите JEEP и ми паснаха идеално, силата на повдигане за всеки един е 500 Нм., с които предния ми капак вече се повдига нагоре с лекота .

        Весели празници на всички !!!
        Последно редактирано от TOYO; 30-12-12, 19:12.
        TOYOTA RAV 4 HYBRID 2016 г. бензин 2500, 155 k.c. + Hybrid 200 k.c., LPG OMVL 64 Litra

        Коментар


        • #34
          От: More and more Grand Cherokee WJ 4.7!

          Някой нещо да каже за гореописания проблем, че е много дразнещо особенно с централното!

          Коментар


          • #35
            От: More and more Grand Cherokee WJ 4.7!

            Всичко вече е ОК и колата стана прекрасна!

            "Благодаря" за НЕпомоща от страна на колегите. Явно, за да получи човек някакъв дори и бегъл отговор трябва да е форумен лъв с няколко хиляди празни от смисъл мнения!

            Иначе има и хора, които опитаха - благодарско!

            Коментар


            • #36
              От: More and more Grand Cherokee WJ 4.7!

              Колега, вместо да се сърдиш, сподели къде е бил проблема. Не вярвам някой да е можел да ти даде съвет и нарочно да е премълчал ...
              Grand Cherokee 4.7 Quadra Drive Limited (WJ) 2002
              Audi A6 2.7 TDI (4F) 2008

              0885372997 - Дани

              Коментар


              • #37
                От: More and more Grand Cherokee WJ 4.7!

                Първоначално публикуван от danvan_ Преглед на мнение
                Колега, вместо да се сърдиш, сподели къде е бил проблема. Не вярвам някой да е можел да ти даде съвет и нарочно да е премълчал ...
                Аз мисля че тук всички са абсолютно добронамерени и никога не подлагам това на съмнение, за съжаление понякога хората нямат време за форума, понякога проблема е рядък и наистина малко колеги могат да помогнат, определено няма дискриминация по брой на мненията, така че не се сърди и наистина сподели какъв е бил проблема за да сме подготвени какво ни чака.
                TOYOTA RAV 4 HYBRID 2016 г. бензин 2500, 155 k.c. + Hybrid 200 k.c., LPG OMVL 64 Litra

                Коментар


                • #38
                  От: More and more Grand Cherokee WJ 4.7!

                  Първоначално публикуван от noname12 Преглед на мнение
                  ... "Благодаря" за НЕпомоща от страна на колегите. Явно, за да получи човек някакъв дори и бегъл отговор трябва да е форумен лъв с няколко хиляди празни от смисъл мнения! ...
                  За съжаление, специалистите по хвърляне на боб във форума не са толкова много и не смогват да отговорят на всички въпроси от типа на "Диагностиката показа някаква грешка, къде е проблемът?".
                  По принцип, проблеми с електрониката/електриките могат да са доста трудни за диагностициране, оше повече ако става въпрос за метода "аборт по телефона". Поне да беше казал каква е била някаквата грешка.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #39
                    От: More and more Grand Cherokee WJ 4.7!

                    Да изтупам темата от прахта!
                    Сега за споментаия проблем накратко: оказа се, че проблема е в напукани ръчни спойки в body control module-а, които бяха оправени. Всъщност не е толкова трудно да се насочи човек къде може да е проблема, ако знае какво командва този модул и съответно какво се е прецаквало. Четох доста в чуждестранните форуми, но така и не намерхи правилното обяснение с тези симптоми, сега ако почна отзад напред, сигурно ще намеря.

                    По колата останаха само разни дреболии за дооправяне иначе много радва!

                    Какато вече е известно съм с 265/70/16, но още от сега си мисля евентоално за следващите. Естествено първото ми хрумване беше за BF Goodrich, обаче там подходящите рзамери са за 16", а така 17"-ките ще ми седят. Другото е, че 265/70/16 са ми големи за извънпътя и ще ми нанесат щети. И след всичко това се замислям за Fedima Teira (някъде имаше тема за Федима) 235/65/17, които предполагам,че са с малко по голям размер, но въпреки това е стандартния.
                    Това което ме интересува с какъв ресурс са, може ли да се очакват неприятни изненади, изкривяване например, подходящи ли са за зимата на асфалт или много ще се хлъзгат и също така скорост от 140-180км/ч дали ще са им проблем.
                    Лифт няма да правя, а като че ли 16-ките много не ги ща! Та нещо за Федимата?

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X