Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какви форумни дрехи предпочитате?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Какви форумни дрехи предпочитате?

    Първоначално публикуван от nickbochev Преглед на мнение
    "Дакар-ските" якета наистина са добре направени и изглеждат доста привлекателно. Познайте обаче, с тези ярки цветове - дали бих залегнал с него в калта под Черока.

    [ATTACH=CONFIG]524806[/ATTACH]
    Зависи колко си на зор....

    Коментар


    • #17
      От: Какви форумни дрехи предпочитате?

      Оборудвал съм жената и сина ми с първите "Дакарски" якета. Много съм доволен и го нося всекидневно. Известни забележки имам само към циповете.
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • #18
        От: Какви форумни дрехи предпочитате?

        Елек, яке и шапка са най-често използваните и универсални дрехи. Елека е всесезанонен за гората и планината, а едно добро, не пропускащо влага и кал яке винаги има място в багажника на колата. Има материи, които не задържат мръсотия на тях и не мисля, че качествено яке от тази материя би излязло повече от 200 лева. Дори и да както на снимките с цветовете на форума (бяло и червено), нищо не пречи след като си го намазал качествено, после да го изпереш. След една лепкава кал обувките ми от такава материя просто имаха нужда от две перални, не от една, но всичко беше наред. Люлинската глина трудно пуска



        Само да допълня...........................има едни разглобяеми якета, които отдолу са с полар, горе е непромокаемо, с махаща се качулка или прибираща се в яката и свалящи се ръкави. Такъв един универсален боец мисля, че биха харесали всички. Виждал съм в наша голяма търговска верига да се продавата на цена около 100-150 лева и са произведени от българска фирма, която е специализирана за спортна и ски екипировка. Мисля, че е една от най-големите.
        ........................ако мърмораторите не мърморят може и да кажа и магазина и фирмата
        Последно редактирано от kok4o1; 13-12-12, 07:56. Причина: довкарване

        Коментар


        • #19
          От: Какви форумни дрехи предпочитате?

          С изключение, на суитчера всичко би влязло в употреба... Анурака прекалено тиин ми се струва

          Коментар


          • #20
            От: Какви форумни дрехи предпочитате?

            Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
            С изключение, на суитчера всичко би влязло в употреба... Анурака прекалено тиин ми се струва
            Странно, на мен само суичера ми изглежда наистина практичен...евентуално и яке, ако е дуракоустойчиво и носи на кютек. Пък то, ние сме си тиин ако ще и на 70 да станем
            Ако не свършва добре, значи не е свършило!
            0888 315 794
            LZ1UPI
            A1 (Rh+)

            Коментар


            • #21
              От: Какви форумни дрехи предпочитате?

              Първоначално публикуван от kok4o1 Преглед на мнение
              Елек, яке и шапка са най-често използваните и универсални дрехи. Елека е всесезанонен за гората и планината, а едно добро, не пропускащо влага и кал яке винаги има място в багажника на колата. Има материи, които не задържат мръсотия на тях и не мисля, че качествено яке от тази материя би излязло повече от 200 лева. Дори и да както на снимките с цветовете на форума (бяло и червено), нищо не пречи след като си го намазал качествено, после да го изпереш. След една лепкава кал обувките ми от такава материя просто имаха нужда от две перални, не от една, но всичко беше наред. Люлинската глина трудно пуска



              Само да допълня...........................има едни разглобяеми якета, които отдолу са с полар, горе е непромокаемо, с махаща се качулка или прибираща се в яката и свалящи се ръкави. Такъв един универсален боец мисля, че биха харесали всички. Виждал съм в наша голяма търговска верига да се продавата на цена около 100-150 лева и са произведени от българска фирма, която е специализирана за спортна и ски екипировка. Мисля, че е една от най-големите.
              ........................ако мърмораторите не мърморят може и да кажа и магазина и фирмата
              Ами то най-добре, ако е яке да е такова .. може да се добави в анкетата и ще видим какво ще стане ..
              Аз лично бих дал и 200 лева за такова яке, но на мен (и не само - предполагам) ще ми бъде много по-симпатично ако отпред се сложи малка емблема на форума а отзад се изпише адреса - www.OFFRoad-Bulgaria.com и още нещо малко. Тази голямата емблема като на тениските някак ми стои неестествена ..
              OffRoad-a - за някои е страст, за други хоби, за трети професия, а за мен - начин на живот !!!

              Коментар


              • #22
                От: Какви форумни дрехи предпочитате?

                Колеги имайте предвид , че висококачествените дрехи се правят от висококачествени материали ,машини и добри дизайнери....Ще останете разочаровани ако моделите се "докарат" на външен вид...200 лева за яке "3 в 1"/ яке ,елек , "кора"/ което да върши работа са никакви пари...Така , че мислете добре
                ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                Коментар


                • #23
                  От: Какви форумни дрехи предпочитате?

                  Предлагам в анкетата да има още един отговор "униформа/камофлаж" яке + панталон http://www.offroad-bulgaria.com/show...03#post2017103

                  Коментар


                  • #24
                    От: Какви форумни дрехи предпочитате?

                    Както вече споменах, в анкетата мога да добавя всичко, при условие, че има кой да го изработи.
                    ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                    08седем9010З60
                    MAKE RALLY NOT WAR
                    Confidence in Motion

                    Коментар


                    • #25
                      От: Какви форумни дрехи предпочитате?

                      Виждам сериозен интерес към якета, а опитът показва, че големите очаквания водят и до големи разочарования, та да кажа няколко думи по въпроса.
                      Аз разбирам заданието "Форумен артикул" като нещо, което ще идентифицира собственика си. Стикерът на форума залепен на Ладата, не я прави ТЛК, примерно. Таааа, тук не може да става дума за защитно облекло в истинския смисъл, с разните му рискови фактори, сертификати и прочее. Да си лежиш в калта и после да го изплакнеш с маркуча и да не му личи, си е сериозно предизвикателство към материали, конструкция и изработка. Без да се впускам в подробности за разните олеофоби, хидрофоби, антистатици, платове с понижена горимост, мембрани и прочее, ще ви дам един пример. Читава полиуретанова промазка с устойчивост 1000 мм. воден стълб може да се намери за... да речем 5 лв/м. Първата искра от огъня, обаче, прави дупка и тези 1000 мм отиват на кино. Ако вземем да добавяме други изисквания, платът става 6-8-10 лв... В момента работя с трудно горим, антистатик, хидрофоб, който е 14 евро/ метъра. Ама това яке ако го натъпчеш с полиестерна вата- язък за антистатика. Подборът на основен материал, води след себе си ползуването на съответните вати, хастари, конци... и наистина нещата отиват към и над 200 лв. Отделно, всичко може да отиде по дяволите с недогледана конструкция и изработка. Смятам че, форумното яке трябва да е просто здраво и топло, да не надминава 70-80 лв. и да изглежда добре. За останалите неща- специализирани магазини има колкото щеш.
                      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Какви форумни дрехи предпочитате?

                        Първоначално публикуван от peichev68 Преглед на мнение
                        Както вече споменах, в анкетата мога да добавя всичко, при условие, че има кой да го изработи.
                        В Метро видях тези якета (разглобяемите, с полар вътре), мисля че бяха на Диел или Дайманд. Двете фирми са български и винаги може да се свържем с тях. При сериозиен интерес може да се разтърся из Хасковка околия, защото там е пълно с такива фирми, плюс имам приятели, които с това се занимават, с облекло. Въпроса е, как ще се разбере какво, по колко, какви размери и за кого ще се поръчва, защото опита ми говори че в нета хората са доста по ларж, отколкото на живо.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Какви форумни дрехи предпочитате?

                          Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                          Виждам сериозен интерес към якета, а опитът показва, че големите очаквания водят и до големи разочарования, та да кажа няколко думи по въпроса.
                          Аз разбирам заданието "Форумен артикул" като нещо, което ще идентифицира собственика си. Стикерът на форума залепен на Ладата, не я прави ТЛК, примерно. Таааа, тук не може да става дума за защитно облекло в истинския смисъл, с разните му рискови фактори, сертификати и прочее. Да си лежиш в калта и после да го изплакнеш с маркуча и да не му личи, си е сериозно предизвикателство към материали, конструкция и изработка. Без да се впускам в подробности за разните олеофоби, хидрофоби, антистатици, платове с понижена горимост, мембрани и прочее, ще ви дам един пример. Читава полиуретанова промазка с устойчивост 1000 мм. воден стълб може да се намери за... да речем 5 лв/м. Първата искра от огъня, обаче, прави дупка и тези 1000 мм отиват на кино. Ако вземем да добавяме други изисквания, платът става 6-8-10 лв... В момента работя с трудно горим, антистатик, хидрофоб, който е 14 евро/ метъра. Ама това яке ако го натъпчеш с полиестерна вата- язък за антистатика. Подборът на основен материал, води след себе си ползуването на съответните вати, хастари, конци... и наистина нещата отиват към и над 200 лв. Отделно, всичко може да отиде по дяволите с недогледана конструкция и изработка. Смятам че, форумното яке трябва да е просто здраво и топло, да не надминава 70-80 лв. и да изглежда добре. За останалите неща- специализирани магазини има колкото щеш.
                          Точно и аз така мисля. Якето просто трябва да е топло, здраво (и по възможност камуфлажно като яке + панталон не трябва да надхвърлят 50-60 лв, ако се търси "масовост"(да може да си го позволят максимален брой хора)...
                          Така, както е тръгнала темата, някои скоро ще иска и яке с характеристиките на костюмите на астронавтите, но то лошо няма де, стига да можеш да си позволиш да дадеш няколко стотин лв за яке...

                          Коментар


                          • #28
                            От: Какви форумни дрехи предпочитате?

                            Трябва ли якето да се произвежда специално за форума?

                            Защо не се закупят вече готови хубави якета и просто да бъдат качествено брандирани?

                            Коментар


                            • #29
                              От: Какви форумни дрехи предпочитате?

                              Първоначално публикуван от ethero Преглед на мнение
                              Трябва ли якето да се произвежда специално за форума?

                              Защо не се закупят вече готови хубави якета и просто да бъдат качествено брандирани?
                              Единственият възможен вариант според мен.
                              Не са много хората, които ще се изръсят над 200 лв за яке с което да се врът из шипките и тинята.
                              Смятам, че якето трябва да е здраво, простичко и сравнително евтино. Достатъчно е да не пропуска вода и вятър и в никакъв случай да не е дебело за да може да се ползва целогодишно. Зиморничавите винаги могат да облекат 15 пуловера отдолу.
                              Долу-горе така виждам нещата

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Dockers-Military-Jacket.jpg
Прегледи:1
Размер:57.5 КБ
ID:5435292
                              p.s. Не визирам конкретната марка, която така или иначе надхвърля споменатите 200 пари.
                              О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Какви форумни дрехи предпочитате?

                                Първоначално публикуван от ethero Преглед на мнение
                                Трябва ли якето да се произвежда специално за форума?

                                Защо не се закупят вече готови хубави якета и просто да бъдат качествено брандирани?
                                Защото поне според мен е по-добре да се дадат пари за нещо, което е произведено в България, а не в слънчев Китай. Отделно, че има възможност да се избере дизайн и функционалност (брандирането е най-малкия проблем). И аз съм за яке в тъмен цвят, по възможност със свалящи се ръкави и много джобове с надеждно закопчаване (нещо като тактически елек).
                                П.П. И също по възможност без ципове. От личен опит това е най-уязвимото място в една дреха, която се използва извън "цивилизацията" и е адски кофти като се скапе точно когато нямаш друга под ръка.
                                Последно редактирано от kuzdov; 14-12-12, 11:40.
                                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                                Неизвестен мъдрец

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X