Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лепило върху рана ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Лепило върху рана ?

    С малко закъснение, вчера успях да поръчам една опаковка 25 бр. каноколит Б. Произведен е 04.03.2013 така, че според спецификацията има цяла година годност (да не се налага да го ползваме де).
    Днес пристигна и съм очарован от двойната опаковка една тубичка в която седи лепилцето и една външна пластмасова епруветка която пази тубичката. Ако някой иска да казва щото вече повече от половината замина по аптечките на колегите.
    Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
    A POS
    0885600200
    За момента пасажер

    Коментар


    • #62
      От: Лепило върху рана ?

      Наистина лепилото се използва за затваряне на рани и дава добри резултати, особено от гледна точка на естетиката на белега. Има обаче един сериозен проблем - не всички рани са показани за първично затваряне, било чрез шев или лепило. Дълбоки и тесни рани, такива с кръвни съсиреци, джобове, непреустановено кървене, силно замърсени рани, увреждания на тъканите в раневите ръбове и т.н са често противопоказания .Затварянето на кожата при тези условия създава задръжка на секрети, които са среда за развитието на бактерии, а освен това и анаеробна среда - идеални условия за една тежка инфекция Диабет, алкохолизъм и всякакви болести, състояния и лечения, които нарушават работата на имунната система също повишават риска от усложнения. Някои рани се затварят на по-късен етап след определено лечение и последваща хирургична обработка. Често се налага определен вид дренаж и антибиотична терапия. Всяка рана се шие или лепи едва след като е добре обработена и оценена. Други рани въобще не бива да се затварят по този начин. Да не пропусна и риска от тетанус и нуждата от профилактика. Усложненията при неравилно третиране на рана могат да бъдат от възпаление през нагнояване до флегмон, газова гангрена, сепсис...Последиците могат да стигнат до нужда от по-разширена обработка, нужда от ампутация на крайник, до обезобразяване и дори смърт. Защо казах всичко това - определено НЕ за да преподам някакъв "урок" по лечение на рани, а за да обясня нагледно, че не е шега работа или поле за експерименти. При обилно кървене приоритет е кръвоспирането. Почистване на раната се извършва обилно с кислородна вода и йодасепт. Една рана, която е обработена с антисептик и превързана е по-малко опасна от неправилно затворената, тъй като нечистотиите все пак имат възможност да се дренират през нея. Накратко - полезно е да се приложат някакви умения и знания в лечение на раните, но има неща, които трябва да се правят единствено от професионалисти, особено лепене или шиене на рани!

      Коментар


      • #63
        От: Лепило върху рана ?

        Съвременното решение на безшевно затваряне на добре почистени, без кървене и малки-до 3-4 сантиметра на дължина и дълбочина максимум до базалния слой на подкожието е СТЕРИСТРИП. Има всички предимства и нито един от недостатъците на цианоакрилатните лепила.

        Коментар


        • #64
          От: Лепило върху рана ?

          Само че тези лепенки на 3М Стери Стрип по аптеките ги няма от има-няма една година

          Коментар


          • #65
            От: Лепило върху рана ?

            Във Варна ги има в Медилинк на ул.Брегалница

            Коментар


            • #66
              От: Лепило върху рана ?

              Виж им срок на годността, аз днеска така за малко не се изръсих с 4 лева и 20 стотинки за едната, ама добре че им погледнах срок на годността - важи до 01.2012...

              Коментар


              • #67
                От: Лепило върху рана ?

                Хм, не знаех че са толкова дефицитни напоследък... обаче на такива с минал срок на годност или съхранявани на топло / разбирай санитарни чанти по полето/ съм им помагал с по една капчица каноколит в краищата ))

                Коментар


                • #68
                  От: Лепило върху рана ?

                  Много лоша идея ми се струва.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Лепило върху рана ?

                    Но работи, а и е същото лепило като за върху рани все пак, само че не се поставя директно върху раната. Лично аз ползвам в момента proximate plus MD на етикон-никакви лепила и грижи за съхранение, цена около 30 лева.

                    http://www.ethicon.com/healthcare-pr...ate-fixed-head

                    Коментар


                    • #70
                      От: Лепило върху рана ?

                      Това нещо направо слага скоби, нали?

                      Коментар


                      • #71
                        От: Лепило върху рана ?

                        Да, много е удобно. Не става обаче за лицето, там само стеристрипки, след спиране на кървенето

                        Коментар


                        • #72
                          От: Лепило върху рана ?

                          За лицето съм в час, аз съм от белязаните... Вулнус Склопетариум.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Лепило върху рана ?

                            Е, ако е склопетариум-стрипки не помагат....

                            Коментар


                            • #74
                              От: Лепило върху рана ?

                              Ами да, с пресажданията на парчето от реброто ми и кожа сам знаеш откъде и така нататък... С неуспял опит да бъде маскирано като косметичен белег.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Лепило върху рана ?

                                Е, и аз съм „произвел„ няколко такива белега, но пък так, където се случват такива неща важното е да се спаси живот и да се запази функционалност...за останалото няма време. Както и да е, темата май беше за повърхностните рани ))

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X