Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лепило върху рана ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Лепило върху рана ?

    Здравейте, от доста време в мен се породи един въпрос свързан най-вече с порезни рани. Та, от личният ми опит при боравенето с различни видове машини, ножове, брадви, топори, секири и както там се сетите дето може да ти види сметката за секунди, не рядко съм имал случай на порязвания. Дълбочки и не чак толко, но за сметка на това винаги в полеви условия.
    Има доста изписано в темита за оцеляване и за съдържанието на аптечката, но те не се вписват в моя случай. Целта ми е начин за спиране на кръвотечението възможно най-бързо, както и затварянето на раната. Знам, че има безброй начини от които съм пробвал не малко, знам и че има хирургически лепила, но и за това не става дума.
    * Това което АЗ прилагам е моменто лепило , да лепило от сорта на капчица и тем подобни. Начина който прилагам е :
    1) ако е замарсена раната промивка с йодсептадон (йодасепт);
    2) притискане за около 5-10 мин зависи от дълбочината и мястото на порязаното;
    3) капвам капчица от лепилото, когато спре кръвотечението и то запечатва ръба на раната;
    4) след 5 мин раната е затворена и кръв не може да потече отново;
    * висчко се извършва при възможно най-стерилни условия !

    Тук идва въпросът : може ли, ако случайно лепилото проникне в раната да има последствия ?

    Сърказъм и ироноя не са желани. Искам да разбера дали мога да си ползвам начина

    Поздрави !
    П.п. всичко което е описано по горе си са лични мой извращения , и не трябва да се пробват от друг

  • #2
    От: Лепило върху рана ?

    Едно време имаше специален "Каноконлит" за хирургически цели, а мисля че и сега се използва нещо подобно в хирургията. Вероятно съставът му е по-различен от техническите цианакрилатни лепила.
    Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

    Коментар


    • #3
      От: Лепило върху рана ?

      Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
      Здравейте, .....всичко което е описано по горе си са лични мой извращения , и не трябва да се пробват от друг
      Няма ли да се получи голям белег?
      Това смяташ да го правиш докато се транспортираш до най-близкото лечебно заведение?
      Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
      Dacia Duster 4WD

      Коментар


      • #4
        От: Лепило върху рана ?

        Ами нещо таква ми трябва, щото представи си работиш, клъцнеш си пръста ама така на "изплез" и отлепиш едно капаче. Каквото и да правиш до края на деня не можеш да продължиш работа, за да не замърсиш раната или трябва да работиш нещо по-"чисто", за работа с течности и по-дразнещи препарати да не говорим.
        А сега си представи, как си капваш една капчица от лепилото на раната, отгоре става една плътна здрава коричка пазещо всичко одолу й. Можеш да продължиш със заниманията си, а след 2-3 дни раната ще заздравее и лепилото неусетно ще е изчезнало.

        Няма ли да се получи голям белег?
        Това смяташ да го правиш докато се транспортираш до най-близкото лечебно заведение?
        Е няма да лепиш весещи се меса по 1 метър. Това е за леко порязване. А белег изобщо не остава, раната си зараства бързо под лепилото , за по-големи инциденти, лепилото няма да помогне

        Поздраеи !

        Коментар


        • #5
          От: Лепило върху рана ?

          На сайта на капчица не се споменава изрично че е забранен за ползване върху рани. Пишат само че не е одобрен от лекари и тн. Предполагам в критични ситуации няма проблем да се полза.. Но не и постоянно.

          Рана се промива с кислородна вода заливаш и чакаш пяната да изкара ако има нещо от раната. После третираш ръбовете с йодасепта , слагаш марля и лепенката и си готов.
          Трябва много сериозна рана да си направиш за да не спреш кръвотечението по този начин.
          Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
          A POS
          0885600200
          За момента пасажер

          Коментар


          • #6
            От: Лепило върху рана ?

            Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
            Е няма да лепиш весещи се меса по 1 метър. Това е за леко порязване. А белег изобщо не остава, раната си зараства бързо под лепилото , за по-големи инциденти, лепилото няма да помогне

            Поздраеи !
            А дали ще помогне на домашен любимец (куче,котка), най вече куче,ако си на излет с него?
            Пробвано ли е?
            Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
            Dacia Duster 4WD

            Коментар


            • #7
              От: Лепило върху рана ?

              Доста често ми се случва да чупя чаша докато я полирам.. Пръстите ми са целите в белези.. Аптечка имам, но някак си съм установил, че след такова порязване, единственото, което успява да спре максимално бързо кръвотечението е пепел от цигара.. Проблема е, че коричката, която се образува е черна и изглежда грозно, но помага..

              Коментар


              • #8
                От: Лепило върху рана ?

                Или просто си купете Канаколит Б за медицински цели
                Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
                A POS
                0885600200
                За момента пасажер

                Коментар


                • #9
                  От: Лепило върху рана ?

                  Ей, надбързо се заформи темичка.
                  * най-добре да се снабдя с такъв медицински Каноконлит .

                  Пепелта от цигара отпада, щото съм непушач

                  Поздрави !

                  Коментар


                  • #10
                    От: Лепило върху рана ?

                    Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                    Ей, надбързо се заформи темичка.
                    Пепелта от цигара отпада, щото съм непушач

                    Поздрави !
                    Вместо пепел ползвай тютюна има по добър ефект и пак си оставаш непушач , можеш преди това да го дъвчеш да стане като каша и да се запълни/покрие раната.
                    Друг вариант е уринирането директно върху раната, но ефект има само ако е твоята.
                    Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
                    Dacia Duster 4WD

                    Коментар


                    • #11
                      От: Лепило върху рана ?

                      Първоначално публикуван от Константин (stankovich) Преглед на мнение
                      Вместо пепел ползвай тютюна има по добър ефект и пак си оставаш непушач , можеш преди това да го дъвчеш да стане като каша и да се запълни/покрие раната.
                      Друг вариант е уринирането директно върху раната, но ефект има само ако е твоята.
                      Урината е ясна, ама на човек не винаги му се пишка, пък и като си резнеш пръста още повече !

                      Коментар


                      • #12
                        Като човек, който се занимава професионално с рани по крайниците ти препоръчвам първо стерилна марля напоена с кислородна вода- има антисептичен и кръвоспиращ ефект! После може компресивна превръзка със стерилна марля и бинт или тъканно лепило (Каноконлит Б) , като приближаваш ръбовете на раната с пръсти и капеш повърхностно върху кожата. Лепило в дълбочина не трябва да влиза, защото възпрепятства оздравителните процеси.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Лепило върху рана ?

                          Тази тема е много яка!!!
                          В много аптеки съм питал за тъканно лепило, но не продават..
                          Нямаме ли някой вътрешен човек(лекар, зъболекар, фелдшер, мед.сестра) та да "изпорти" какво ползват..
                          Много ме дразни зараснали рани като ги намокря и да ми се разкървавят отново .. Ако имаше лепилце отгоре щеше да е супер..
                          Обаче и мен състава не капчици и тем подобни ме притеснява - чиста отровица ми се вижда, но не знам всъщност...
                          CITYEL

                          Коментар


                          • #14
                            От: Лепило върху рана ?

                            Преди време са ми слагали в лечебно заведение и течен "лекопласт". Беше някакъв немски. Слагали са ми и Каноконлит Б (раната трябва да е почти суха). И двата образуват един прозрачен запечатващ филм, но лекопласта не лепи раната.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Лепило върху рана ?

                              Когато бях студент ,в Киев в лабораторията по Машинни елементи се случи да се порежа доста.От аптечката извадиха някакво кафяво шише ,миришеше на ацетон и ми поляха раната.Кръвотечението спря и се образува една плътна кафява кора.Не разбрах какво беше ,но ми казаха ,че било задължетелно за аптечката.След седмица кората падна и отдолу имаше розова кожичка.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X