Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лепило върху рана ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Лепило върху рана ?

    Добре де .. като бачкате не слагате ли ръкавици ? Или са ви по пипкави нещата и си трябва на голо да се пипа. Е в неделя ако не бях с ръкавиците щех имам една грозна раничка от ръчния трион на десния показалец .. а сега просто малко разнищено по ръкавиците ... Вярно малко е трудно да свикнеш да работиш с ръкавици но после си е благинка...
    Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
    A POS
    0885600200
    За момента пасажер

    Коментар


    • #32
      От: Лепило върху рана ?

      Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
      Между впрочем може при полеви условия да се направи промивка на раната с вино,но не оцет
      Аз не мога да поема такъв грях върху душата си-да разливам вино заради някаква рана.
      По-скоро ще изпия виното, пък то по жили ще иде до раната. Или ще опитам с препикаване, колкото и да не вярвам на подобни дивотии, ама да разливам вино-никогиш!
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #33
        От: Лепило върху рана ?

        Първоначално публикуван от duvi Преглед на мнение
        Ако не се лъжа трябва да е загрято винцето ... или греша ?
        За виното не се шегувам.Прилагал го е Гален.Общо взето той е започнал пръв да работи в Европа с акъла си.Иначе арабите са били на светлинни години напред.Първите що годе болници са ги направили римляните за легионерите си-разни сребърни скалпели,дренажни тръбички и прочие.
        МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

        Коментар


        • #34
          От: Лепило върху рана ?

          Първоначално публикуван от duvi Преглед на мнение
          Добре де .. като бачкате не слагате ли ръкавици ?
          Който работи с ръкавици не гледа да свърши работата, а гледа как да си опази ръчичките чисти.

          Лично мнение, можете да ме овикате на воля. Няма да си променя мнението.

          Е, понякога без ръкавици не може. Заварчик съм, и ако не ползвам ръкавици ще работя не повече от половин-един час. Когато е наложително-да. Ама за всяка една работа да слагам ръкавици... Не ме е страх от черни ръце, а ако има по някоя раничка е малка гордост...
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #35
            От: Лепило върху рана ?

            Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
            За виното не се шегувам.Прилагал го е Гален.Общо взето той е започнал пръв да работи в Европа с акъла си.Иначе арабите са били на светлинни години напред.Първите що годе болници са ги направили римляните за легионерите си-разни сребърни скалпели,дренажни тръбички и прочие.
            Аз също не се шегувам .. някъде бях чел че го кипват преди да третират рани с него .. един вид с кипването неутрализират киселинността или нещо такова ..
            Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
            A POS
            0885600200
            За момента пасажер

            Коментар


            • #36
              От: Лепило върху рана ?

              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
              Който работи с ръкавици не гледа да свърши работата, а гледа как да си опази ръчичките чисти.

              Лично мнение, можете да ме овикате на воля. Няма да си променя мнението.

              Е, понякога без ръкавици не може. Заварчик съм, и ако не ползвам ръкавици ще работя не повече от половин-един час. Когато е наложително-да. Ама за всяка една работа да слагам ръкавици... Не ме е страх от черни ръце, а ако има по някоя раничка е малка гордост...
              +1 и от мен.Ръкавиците влошават сензитивността и понякога водят до злополуки.Но има дейности при които са задължителни-пазят здравето,кожата от агресивни химикали.Впрочем съм асистирал на един очен хирург като слагаше лещи и той работеше без ръкавици.Ами нямаше един случай с неблагоприятен изход,а не бяха малко.Може би защото има една офталмо-кръвна бариера....
              МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

              Коментар


              • #37
                От: Лепило върху рана ?

                Така ... цената на опаковката Каноколит Б 1 мл. е към 3.00 лв. Опаковки от по 25 броя, но човека каза колкото искаме толкова можем да си вземем. Няма проблем да се продава и на частни лица и тн...
                Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
                A POS
                0885600200
                За момента пасажер

                Коментар


                • #38
                  От: Лепило върху рана ?

                  Първоначално публикуван от duvi Преглед на мнение
                  Така ... цената на опаковката Каноколит Б 1 мл. е към 3.00 лв. Опаковки от по 25 броя, но човека каза колкото искаме толкова можем да си вземем. Няма проблем да се продава и на частни лица и тн...
                  Аз съм навит за 1-2 опаковки, не е лошо човек да има подръка за спешни случай. Поздрави.
                  [SIZE=4][COLOR=#ff0000]ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА![/COLOR][/SIZE]

                  Коментар


                  • #39
                    От: Лепило върху рана ?

                    Внимателно с тази тема.....
                    http://www.dnes.bg/health/2007/08/29...nokonlit.40554 - това е хубаво да се знае като възможност.
                    Вие говорите за това:http://www.kanokonlit.com/articledet...p?ArticleID=11
                    По мое време във ВМГИ (Висш минно-геоложки институт ) сега МГУ (Минно-геоложки университет) се създаде това лепило.
                    Имаше такава лаборатория. Там го разработваха и внедряваха. В съседство с ВХТИ (Висш химико-технологически институт)
                    Полза се от години дори за безшевни операции.
                    Аз за първи път го видях да го ползва състезател по плуване с плавници. Поряза си сериозно и дълбоко единия крак.
                    Лекаря извади лепилото, залепи раната. Изчакаха няколко минути и .. отново под водата. Това още преди 89 година.
                    Последно редактирано от bgbul; 13-12-12, 08:42.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Лепило върху рана ?

                      А не трябва ли да се съхранява в хладилник?
                      Нещо такова ми се мярна по-горе в темата.
                      Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                      Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                      Коментар


                      • #41
                        От: Лепило върху рана ?

                        Съхранение:
                        Препоръчват се сухи, хладни помещения, с температури от +4°С до +10°С, без пряка слънчева светлина и/или с климатична инсталация, за съхранение на лепилата от сериите Каноконлит Е и Каноконлит Б. При тези условия лепилата имат срок на годност над 12 месеца.

                        Линк
                        Последно редактирано от Ясен; 21-12-12, 11:18.
                        LZ1ZAH

                        Коментар


                        • #42
                          От: Лепило върху рана ?

                          Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                          А не трябва ли да се съхранява в хладилник?
                          Нещо такова ми се мярна по-горе в темата.
                          Сега говорих отново с производителя.
                          Не е задължително да се държи в хладилник, просто не трябва да е изложено на пряка слънчева светлина. Попитах го дали може да стои в раница или в аптечка на кола каза че няма проблем. По принцип било хубаво да си седи в хладилника и ако тръгваш на някъде да си го вадиш и тн.. Но не било задължително. Каза също че може да се ползва няколко пъти , нищо че пише за еднократна употреба. Срока на годност е 1 година ... но човека каза че е важно да гледаме да е в течно състояние тип консистенция на вода .. ако се е сгъстило или променило цвят .. да не го ползваме.
                          Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
                          A POS
                          0885600200
                          За момента пасажер

                          Коментар


                          • #43
                            От: Лепило върху рана ?

                            Чудесно, още една полезна добавка за комплекта за първа помощ

                            Първоначално публикуван от duvi Преглед на мнение
                            . Попитах го дали може да стои в раница или в аптечка на кола каза че няма проблем. По принцип било хубаво да си седи в хладилника и ако тръгваш на някъде да си го вадиш и тн..
                            При мен автомобилната аптечка стои на сравнително топло място, това няма ли да се отрази на качествата на лепилото?
                            Последно редактирано от Петрушев (freesum); 13-12-12, 09:36.
                            Comin' in on a wing and a prayer, Comin' in on a wing and a prayer
                            Though there's one motor gone, We can still carry on, Comin' in on a wing and a prayer

                            Коментар


                            • #44
                              От: Лепило върху рана ?

                              Първоначално публикуван от feersum Преглед на мнение
                              Чудесно, още една полезна добавка за комплекта за първа помощ


                              При мен автомобилната аптечка стои на сравнително топло място, това няма ли да се отрази на качествата на лепилото?

                              Единствено което ми каза, че е противопоказно е пряка слънчева светлина ... питах го изрично за аптечките в колите или раници .. каза че няма проблем.
                              Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
                              A POS
                              0885600200
                              За момента пасажер

                              Коментар


                              • #45
                                От: Лепило върху рана ?

                                Първоначално публикуван от feersum Преглед на мнение
                                . това няма ли да се отрази на качествата на лепилото?
                                Цианакрилатните лепила имат хубавото свойство да индикират негодността си - нагледно - стават по-гъсти и по-мътни, макар че и тогава пак лепят. Всъщност, докато не станат гъсти като магазински пчелен мед, могат да се ползват, не говоря за лепило тип гел, което си е гъсто изначално. В хладилник, отворено веднъж лепило, може да изкара и 24 месеца без проблем.
                                Важно е да е добре затворена капачката за да не влиза въздух, дай му въздух и влага и край с него.
                                подаръци за мъже от FACOM
                                промоция на читави инструменти

                                и на хоби такива

                                тел. О879 Ч8Ч 2З5

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X