Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лепило върху рана ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Лепило върху рана ?

    Първоначално публикуван от kirech Преглед на мнение
    Тази тема е много яка!!!
    В много аптеки съм питал за тъканно лепило, но не продават..
    Нямаме ли някой вътрешен човек(лекар, зъболекар, фелдшер, мед.сестра) та да "изпорти" какво ползват..
    Много ме дразни зараснали рани като ги намокря и да ми се разкървавят отново .. Ако имаше лепилце отгоре щеше да е супер..
    Обаче и мен състава не капчици и тем подобни ме притеснява - чиста отровица ми се вижда, но не знам всъщност...
    Ваготил.
    МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

    Коментар


    • #17
      От: Лепило върху рана ?

      Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
      Ваготил.
      Това ли е спасението,ще трябва да се запася,че редовно стават дребни сакатлъци.

      P.S.Вариянт за свободна продажба има ли или трябва да търсим познати аптекари?
      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

      Коментар


      • #18
        От: Лепило върху рана ?

        Тва Ваготила ... е като капките за очи дето ги слагам на малкия в носа )) един медикамент ползван за съвсем други неща
        Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
        A POS
        0885600200
        За момента пасажер

        Коментар


        • #19
          От: Лепило върху рана ?

          Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
          Ваготил.
          Това пише, че е за вагинални възпаления и хемороиди
          Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
          Dacia Duster 4WD

          Коментар


          • #20
            От: Лепило върху рана ?

            Доколкото виждам е антисептично и за кръвоспиране, освен че е и за изредените по-горе приложения ... Дали лепи?
            Май не.
            CITYEL

            Коментар


            • #21
              От: Лепило върху рана ?

              Няма те ли Каноколит ??
              Като бях 1ви клас, се порязах доста жестоко.... Раната беше близо 8-9 сантиметра дължина, на широчина беше 2-3 сантиметра, дълбочина не помня, но от стъкло вярвам е била дълбока, защото се наденах с цялата си тежест и се плъзнах, по път пълен със стъкла...
              Трябваше тогава да се шие, ама аз нали изпитвам ужас от болници и всичко свързано с тях, не исках и баща ми ме залепи с каноколит..
              Процедурата беше, обилно поливане с реванол, но преди това ме бяха промили с нещо/ не помня какво/ сестрите в училище, може и със спирт да беше.....
              Най-хубавото беше, че цял ден си се мандахерцах с огромната рана, на коляното, по училище...
              Следва подсушаване.. Следва лепене.. С равни темпове....
              Още ми е пред очите, как със няколко капки, гледах как кожата ми се свиваше и се опъваше....
              Та и до сега си се лепим с каноколит, когато трябва.. Сигурно е откриваем, понеже Дядо ми е фармацевт и от него каноколит боллл.. Някъде в Пловдив продавали... Ако някой му трябва, да пише да попитам по-точно къде, какво
              Иначе за спирането на кръвта с пепел или урина...
              За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
              Honda Dominator 650
              088ЧЧ93979-->Борис
              0878956Ч38-->Борис

              Коментар


              • #22
                От: Лепило върху рана ?

                Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                Това ли е спасението,ще трябва да се запася,че редовно стават дребни сакатлъци.

                P.S.Вариянт за свободна продажба има ли или трябва да търсим познати аптекари?
                По принцип си трябва рецепта,но като знам каква дисциплина имат аптекарите.....
                Иначе аз го ползвам за чисто порезни рани,които по презумпция кървят обилно ,за спиране на кървенето.За лечението на раните има написани цели трактати,монографии и учебници(аз съм ги чел).От рани до рани има голяма разлика.Лечението е строго индивидуално и специфично.Има рани които се херметизират първично,други се оставят да зеят(огнестрелни,от ухапване,силно размачкани).Обработвал съм почти всички видове по много пъти.Алгоритъма е долу горе следния:оглед,почистване(в раната се слага само физиологичен серум,стерилен,кислородна вода,риванол и браунол(органичен йод,който не предизвиква тъканни некрози) и спиране на локалното кървене,продължава се с опресняване на кожните ръбове на остро(скалпел)и послойно възстановяване(шев,лепило-мед.канаконлит).При нужда се оставя дренаж.Третиране на кожата с йодна тинктура,стерилна превръзка.Смяна на превръзка след 24 часа и отстраневане на дренажа.Следваща превръзка на 3 дни .Сваляне на конци на 14 ден.Това за най-лесните рани.А за трудните-масивни размачквания и разкъсвания,огнестрелни(опасност от газгангрена) е предмет на много учене и практика.
                П.П Между другото едни от най-лютите рани са раните от ухапване от човек-почти задължително супурират и лечението се протрахира.
                МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                Коментар


                • #23
                  От: Лепило върху рана ?

                  Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                  най-лютите рани са раните от ухапване от човек-почти задължително супурират и лечението се протрахира.
                  Я сега го преведи това на човешки език
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Лепило върху рана ?

                    Намерих го:
                    http://www.kanokonlit.com/images//upload//PIC871109.jpg
                    Сега въпроса е как и от къде да си купя.
                    Този линк дали да не го махна, но пък как да покажа какво намерих?
                    CITYEL

                    Коментар


                    • #25
                      От: Лепило върху рана ?

                      По отношение на урината,ако си се порязал както трябва няма начин да не ти се пишка.Сериозно-имаше руски препарат на ацетонова основа,но не съм го виждал отдавна.Имаше на URGO шишенце като лак за нокти също на ацетонова основа,също изчезна.Сега ползвам на HANSA спрей на ацетонова основа-страхотен е но малко по-широко петно прави.Остава филм върху раната,който пада сам след като раната зарасне.Не се страхува от вода и сапун.Вероятно ацетона и производните му ще го отстранят,но не съм опитвал.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Лепило върху рана ?

                        Утре ще врътна няколко телефона и ще ви кажа дали можем да си напазаруваме и на какви цени .. Каноколит Б за медицински нужди.
                        Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
                        A POS
                        0885600200
                        За момента пасажер

                        Коментар


                        • #27
                          От: Лепило върху рана ?

                          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                          Я сега го преведи това на човешки език
                          Нагнояват,налагат се повторни ревизия,изрязване на тъкани,вторично зарастване и белези....,Коле.Между впрочем може при полеви условия да се направи промивка на раната с вино,но не оцет
                          МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Лепило върху рана ?

                            Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                            Нагнояват,налагат се повторни ревизия,изрязване на тъкани,вторично зарастване и белези....,Коле.Между впрочем може при полеви условия да се направи промивка на раната с вино,но не оцет
                            Ако не се лъжа трябва да е загрято винцето ... или греша ?
                            Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
                            A POS
                            0885600200
                            За момента пасажер

                            Коментар


                            • #29
                              От: Лепило върху рана ?

                              Най-добрия начин е като стане мазалото(сакатлъка) се залепва само колкото да се довърши работата за 10-20 минути. Да не влиза грес, масло, пръст, кал, препарати.. После отварям промивам(това само ако нямам възможност да го промия веднага). Най-добре е раната после да "диша" и да не се цапа т.е. да не е залепена. То си зависи и от раната. Ако се губи много кръв, по-добре да се залепи. Винага при нещо по-сериозно на лекар!
                              Тук само мъдрим нещо като спешна помощ на мига и то на собствена отговорност.
                              Последно редактирано от kirech; 12-12-12, 21:50.
                              CITYEL

                              Коментар


                              • #30
                                От: Лепило върху рана ?

                                Много лошо е ако в раната преди лепенето е останало замърсяване/чуждо тяло/.Главната роля в тоя филм съм я играл.Не го пожелавам на никои.
                                Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
                                Grand 3.1TD
                                0898 620 306 Стоян

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X