Страница 2 от 4 ПървиПърви 1 2 3 4 ПоследенПоследен
Резултати 21 до 40 от 78

Тема: Лепило върху рана ?

Място
    Пловдив,Якоруда
    Публикации
    3,001
    Точки (при гласуване)
    15

По подразбиране От: Лепило върху рана ?

Няма те ли Каноколит ??
    Като бях 1ви клас, се порязах доста жестоко.... Раната беше близо 8-9 сантиметра дължина, на широчина беше 2-3 сантиметра, дълбочина не помня, но от стъкло вярвам е била дълбока, защото се наденах с цялата си тежест и се плъзнах, по път пълен със стъкла...
    Трябваше тогава да се шие, ама аз нали изпитвам ужас от болници и всичко свързано с тях, не исках и баща ми ме залепи с каноколит..
    Процедурата беше, обилно поливане с реванол, но преди това ме бяха промили с нещо/ не помня какво/ сестрите в училище, може и със спирт да беше.....
    Най-хубавото беше, че цял ден си се мандахерцах с огромната рана, на коляното, по училище...
    Следва подсушаване.. Следва лепене.. С равни темпове....
    Още ми е пред очите, как със няколко капки, гледах как кожата ми се свиваше и се опъваше....
    Та и до сега си се лепим с каноколит, когато трябва.. Сигурно е откриваем, понеже Дядо ми е фармацевт и от него каноколит боллл.. Някъде в Пловдив продавали... Ако някой му трябва, да пише да попитам по-точно къде, какво
    Иначе за спирането на кръвта с пепел или урина...
    За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
    Honda Dominator 650
    088ЧЧ93979-->Борис
    0878956Ч38-->Борис

Място
    Раднево
    Публикации
    2,408
    Точки (при гласуване)
    15

Цитат Мнение на petroffbg Преглед на публикациите
    Това ли е спасението,ще трябва да се запася,че редовно стават дребни сакатлъци.

P.S.Вариянт за свободна продажба има ли или трябва да търсим познати аптекари?
    По принцип си трябва рецепта,но като знам каква дисциплина имат аптекарите.....
    Иначе аз го ползвам за чисто порезни рани,които по презумпция кървят обилно ,за спиране на кървенето.За лечението на раните има написани цели трактати,монографии и учебници(аз съм ги чел).От рани до рани има голяма разлика.Лечението е строго индивидуално и специфично.Има рани които се херметизират първично,други се оставят да зеят(огнестрелни,от ухапване,силно размачкани).Обработвал съм почти всички видове по много пъти.Алгоритъма е долу горе следния:оглед,почистване(в раната се слага само физиологичен серум,стерилен,кислородна вода,риванол и браунол(органичен йод,който не предизвиква тъканни некрози) и спиране на локалното кървене,продължава се с опресняване на кожните ръбове на остро(скалпел)и послойно възстановяване(шев,лепило-мед.канаконлит).При нужда се оставя дренаж.Третиране на кожата с йодна тинктура,стерилна превръзка.Смяна на превръзка след 24 часа и отстраневане на дренажа.Следваща превръзка на 3 дни .Сваляне на конци на 14 ден.Това за най-лесните рани.А за трудните-масивни размачквания и разкъсвания,огнестрелни(опасност от газгангрена) е предмет на много учене и практика.
    П.П Между другото едни от най-лютите рани са раните от ухапване от човек-почти задължително супурират и лечението се протрахира.

Кольо е офлайн
    Цървул...
    Старши участник | Организатор |
    | ОС || +ПЛ || ДВиП |
    Публикации
    11,923
    Точки (при гласуване)
    37

Цитат Мнение на mihov_1969 Преглед на публикациите
    най-лютите рани са раните от ухапване от човек-почти задължително супурират и лечението се протрахира.
    Я сега го преведи това на човешки език
    Има ли желание-има и начин!

Място
    София
    Публикации
    191
    Точки (при гласуване)
    11

Намерих го:
    http://www.kanokonlit.com/images//upload//PIC871109.jpg
    Сега въпроса е как и от къде да си купя.
    Този линк дали да не го махна, но пък как да покажа какво намерих?
    CITYEL

Място
    Русе
    Публикации
    133
    Точки (при гласуване)
    7

По отношение на урината,ако си се порязал както трябва няма начин да не ти се пишка.Сериозно-имаше руски препарат на ацетонова основа,но не съм го виждал отдавна.Имаше на URGO шишенце като лак за нокти също на ацетонова основа,също изчезна.Сега ползвам на HANSA спрей на ацетонова основа-страхотен е но малко по-широко петно прави.Остава филм върху раната,който пада сам след като раната зарасне.Не се страхува от вода и сапун.Вероятно ацетона и производните му ще го отстранят,но не съм опитвал.

Място
    София
    Публикации
    658
    Точки (при гласуване)
    13

Утре ще врътна няколко телефона и ще ви кажа дали можем да си напазаруваме и на какви цени .. Каноколит Б за медицински нужди.
    Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
    A POS
    0885600200
    За момента пасажер

Място
    Раднево
    Публикации
    2,408
    Точки (при гласуване)
    15

Цитат Мнение на Кольо Преглед на публикациите
    Я сега го преведи това на човешки език
    Нагнояват,налагат се повторни ревизия,изрязване на тъкани,вторично зарастване и белези....,Коле.Между впрочем може при полеви условия да се направи промивка на раната с вино,но не оцет

Място
    София
    Публикации
    658
    Точки (при гласуване)
    13

Нагнояват,налагат се повторни ревизия,изрязване на тъкани,вторично зарастване и белези....,Коле.Между впрочем може при полеви условия да се направи промивка на раната с вино,но не оцет
    Ако не се лъжа трябва да е загрято винцето ... или греша ?
    A POS
    0885600200
    За момента пасажер

Място
    София
    Публикации
    191
    Точки (при гласуване)
    11

Най-добрия начин е като стане мазалото(сакатлъка) се залепва само колкото да се довърши работата за 10-20 минути. Да не влиза грес, масло, пръст, кал, препарати.. После отварям промивам(това само ако нямам възможност да го промия веднага). Най-добре е раната после да "диша" и да не се цапа т.е. да не е залепена. То си зависи и от раната. Ако се губи много кръв, по-добре да се залепи. Винага при нещо по-сериозно на лекар!
    Тук само мъдрим нещо като спешна помощ на мига и то на собствена отговорност.
    Последно редактиран от kirech ; 12-12-12 в 21:50
    CITYEL

ssspeed е офлайн
    Стоян Маринов
    Утвърден участник | +ПЛ |
    Място
    Пловдив
    Публикации
    976
    Точки (при гласуване)
    11

Много лошо е ако в раната преди лепенето е останало замърсяване/чуждо тяло/.Главната роля в тоя филм съм я играл.Не го пожелавам на никои.
    Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
    Grand 3.1TD
    0898 620 306 Стоян

Място
    София
    Публикации
    658
    Точки (при гласуване)
    13

Добре де .. като бачкате не слагате ли ръкавици ? Или са ви по пипкави нещата и си трябва на голо да се пипа. Е в неделя ако не бях с ръкавиците щех имам една грозна раничка от ръчния трион на десния показалец .. а сега просто малко разнищено по ръкавиците ... Вярно малко е трудно да свикнеш да работиш с ръкавици но после си е благинка...
    A POS
    0885600200
    За момента пасажер

Кольо е офлайн
    Цървул...
    | ОС || +ПЛ || ДВиП |
    Публикации
    11,923
    Точки (при гласуване)
    37

Между впрочем може при полеви условия да се направи промивка на раната с вино,но не оцет
    Аз не мога да поема такъв грях върху душата си-да разливам вино заради някаква рана.
    По-скоро ще изпия виното, пък то по жили ще иде до раната. Или ще опитам с препикаване, колкото и да не вярвам на подобни дивотии, ама да разливам вино-никогиш!

Място
    Раднево
    Публикации
    2,408
    Точки (при гласуване)
    15

Цитат Мнение на duvi Преглед на публикациите
    Ако не се лъжа трябва да е загрято винцето ... или греша ?
    За виното не се шегувам.Прилагал го е Гален.Общо взето той е започнал пръв да работи в Европа с акъла си.Иначе арабите са били на светлинни години напред.Първите що годе болници са ги направили римляните за легионерите си-разни сребърни скалпели,дренажни тръбички и прочие.

Кольо е офлайн
    Цървул...
    | ОС || +ПЛ || ДВиП |
    Публикации
    11,923
    Точки (при гласуване)
    37

Добре де .. като бачкате не слагате ли ръкавици ?
    Който работи с ръкавици не гледа да свърши работата, а гледа как да си опази ръчичките чисти.

Лично мнение, можете да ме овикате на воля. Няма да си променя мнението.

Е, понякога без ръкавици не може. Заварчик съм, и ако не ползвам ръкавици ще работя не повече от половин-един час. Когато е наложително-да. Ама за всяка една работа да слагам ръкавици... Не ме е страх от черни ръце, а ако има по някоя раничка е малка гордост...

Място
    София
    Публикации
    658
    Точки (при гласуване)
    13

За виното не се шегувам.Прилагал го е Гален.Общо взето той е започнал пръв да работи в Европа с акъла си.Иначе арабите са били на светлинни години напред.Първите що годе болници са ги направили римляните за легионерите си-разни сребърни скалпели,дренажни тръбички и прочие.
    Аз също не се шегувам .. някъде бях чел че го кипват преди да третират рани с него .. един вид с кипването неутрализират киселинността или нещо такова ..
    A POS
    0885600200
    За момента пасажер

Място
    Раднево
    Публикации
    2,408
    Точки (при гласуване)
    15

Цитат Мнение на Кольо Преглед на публикациите
    Който работи с ръкавици не гледа да свърши работата, а гледа как да си опази ръчичките чисти.

Лично мнение, можете да ме овикате на воля. Няма да си променя мнението.

Е, понякога без ръкавици не може. Заварчик съм, и ако не ползвам ръкавици ще работя не повече от половин-един час. Когато е наложително-да. Ама за всяка една работа да слагам ръкавици... Не ме е страх от черни ръце, а ако има по някоя раничка е малка гордост...
    +1 и от мен.Ръкавиците влошават сензитивността и понякога водят до злополуки.Но има дейности при които са задължителни-пазят здравето,кожата от агресивни химикали.Впрочем съм асистирал на един очен хирург като слагаше лещи и той работеше без ръкавици.Ами нямаше един случай с неблагоприятен изход,а не бяха малко.Може би защото има една офталмо-кръвна бариера....

Място
    София
    Публикации
    658
    Точки (при гласуване)
    13

Така ... цената на опаковката Каноколит Б 1 мл. е към 3.00 лв. Опаковки от по 25 броя, но човека каза колкото искаме толкова можем да си вземем. Няма проблем да се продава и на частни лица и тн...
    A POS
    0885600200
    За момента пасажер

Място
    София
    Публикации
    348
    Точки (при гласуване)
    14

Така ... цената на опаковката Каноколит Б 1 мл. е към 3.00 лв. Опаковки от по 25 броя, но човека каза колкото искаме толкова можем да си вземем. Няма проблем да се продава и на частни лица и тн...
    Аз съм навит за 1-2 опаковки, не е лошо човек да има подръка за спешни случай. Поздрави.
    [SIZE=4][COLOR=#ff0000]ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА![/COLOR][/SIZE]

Място
    Пловдив
    Публикации
    3,712
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    0

Внимателно с тази тема.....
    http://www.dnes.bg/health/2007/08/29...nokonlit.40554 - това е хубаво да се знае като възможност.
    Вие говорите за това:http://www.kanokonlit.com/articledet...p?ArticleID=11
    По мое време във ВМГИ (Висш минно-геоложки институт ) сега МГУ (Минно-геоложки университет) се създаде това лепило.
    Имаше такава лаборатория. Там го разработваха и внедряваха. В съседство с ВХТИ (Висш химико-технологически институт)
    Полза се от години дори за безшевни операции.
    Аз за първи път го видях да го ползва състезател по плуване с плавници. Поряза си сериозно и дълбоко единия крак.
    Лекаря извади лепилото, залепи раната. Изчакаха няколко минути и .. отново под водата. Това още преди 89 година.
    Последно редактиран от bgbul ; 13-12-12 в 08:42

CarTest™ е офлайн Старши участник | news |
    | ОС || СзО || +ПЛ || ТП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    Ямбол
    Публикации
    5,756
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    27

А не трябва ли да се съхранява в хладилник?
    Нещо такова ми се мярна по-горе в темата.

Страница 2 от 4 ПървиПърви 1 2 3 4 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. топлопровосдимо лепило
    От veskov във форум Горива, смазочни материали, течности и химия
    Отговори: 4
    Последно мнение: 30-11-12, 11:27
  2. Лепило за неръждавейка
    От travelling във форум Стомани, материали, характеристики
    Отговори: 5
    Последно мнение: 16-04-09, 12:47
  3. Търся полиестерно лепило.
    От Стефан във форум Архив