Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко сме готови да оцелеем според National Geographic

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Колко сме готови да оцелеем според National Geographic

    8-12 месеца ми даде системата на Нешънъл,но знае ли човек ,те са доста глезени,може и повече!Руснаците при природен глобален катаклизъм препоръчват Руски пакет за оцеляване няма галони ,няма оръжие ,храна и джипки-2 бутилки водка и 2 метра въже!
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

    Коментар


    • #32
      От: Колко сме готови да оцелеем според National Geographic

      Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
      ...Както и да е въпросчетата могат да се използват и за ръководство..как да оцелеем../Пази Боже/
      Хе-хе. Пропускаш едно обстоятелство (което инак много коректно си отчел в собственото си заглавие) - всичко това е: "...според Дискавъритата".
      Та според тях може и да е ръководство евентуално...
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • #33
        От: Колко сме готови да оцелеем според National Geographic

        Преди няколко години при голямата истерия от свински грип,тея даваха само ''наУчни'' филмчета за катастрофични пандемии.После се поразмириса покрай някакви подкупи,високопоставени служители в СЗО и фармацевтични гиганти,ама бързо отшумя.
        Сега пак същото,вече спрях да им купувам и списанията!Пумияри!
        Тома Томов
        Вече с Kia Sportage.

        Коментар


        • #34
          От: Колко сме готови да оцелеем според National Geographic

          Аз си умирам ,,одма''...Сбогом Гергино...(няма емотикон на поп с кръст )
          Виден столичен ихтиолог

          Коментар


          • #35
            От: Колко сме готови да оцелеем според National Geographic

            Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
            Аз си умирам ,,одма''...Сбогом Гергино...[ATTACH=CONFIG]524298[/ATTACH]
            така бива ли
            Прикачени файлове
            О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

            Коментар


            • #36
              От: Колко сме готови да оцелеем според National Geographic

              Ша ма прощаат тия от тая анкета, ама питат глупости. На две преки от нас има лодки с по няколко стотин литра дизел. На много от тях има ветрови генератори и соларни панели. И машини за обезсоляване на вода. Някои работат само на солари и вятър. Редовно след месец плаване пристигаме с хладилници по-пълни от деня на тръгването. И все филета от риба тон. Да казвам ли, че като се прецака нещо на тоя континент, сменям континента за няколко седмици и продължавам в същия дух... Тия ме питат имало ли рекичка, на какво разстояние била, имал ли съм запаси- все глупости! Не задават верните въпроси. Тресне ли тук нещо голямо, търсете ме на подветрената част на Фиджи. С крадена лодка, ама да дойдат да ме хванат...
              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

              Коментар


              • #37
                От: Колко сме готови да оцелеем според National Geographic

                Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                Ша ма прощаат тия от тая анкета, ама питат глупости. На две преки от нас има лодки с по няколко стотин литра дизел. На много от тях има ветрови генератори и соларни панели. И машини за обезсоляване на вода. Някои работат само на солари и вятър. Редовно след месец плаване пристигаме с хладилници по-пълни от деня на тръгването. И все филета от риба тон. Да казвам ли, че като се прецака нещо на тоя континент, сменям континента за няколко седмици и продължавам в същия дух... Тия ме питат имало ли рекичка, на какво разстояние била, имал ли съм запаси- все глупости! Не задават верните въпроси. Тресне ли тук нещо голямо, търсете ме на подветрената част на Фиджи. С крадена лодка, ама да дойдат да ме хванат...

                Не знам дали прави анкетата...обаче аз ти давам максимума
                ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                Коментар


                • #38
                  От: Колко сме готови да оцелеем според National Geographic

                  Първоначално публикуван от tomisagledva4a Преглед на мнение
                  Преди няколко години при голямата истерия от свински грип,тея даваха само ''наУчни'' филмчета за катастрофични пандемии.После се поразмириса покрай някакви подкупи,високопоставени служители в СЗО и фармацевтични гиганти,ама бързо отшумя.
                  Сега пак същото,вече спрях да им купувам и списанията!Пумияри!
                  И тук има истина...Аз съм много подозрителен към всеки анализ от NG...Преди много години ,когато не можеш да намериш NG на пазара/то пък беше един пазар/ аз се снабдявах нелегално...откъдето намеря..та в един брой бяха публикували етническа карта на Балканския полуостров и анализ , че ще има "търкал" ...Тогава /като начетен млад "социалист"/ направо се изсмях...После..майко мила...Даже се озовах и в центъра на събитието
                  ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Колко сме готови да оцелеем според National Geographic

                    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                    Хе-хе. Пропускаш едно обстоятелство (което инак много коректно си отчел в собственото си заглавие) - всичко това е: "...според Дискавъритата".
                    Та според тях може и да е ръководство евентуално...
                    Да анкетата не претендира за "най"...но забележи..всичко е "свито" до най-необходимото...Вода..Храна..гориво..оръжие....Няма никъде ..Имаш ли нож от "Беар Грилс" ..или гривна от паракорд на едикоя си фирма
                    ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Колко сме готови да оцелеем според National Geographic

                      Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
                      Не знам дали прави анкетата...обаче аз ти давам максимума
                      http://www.yachtingmonthly.com/news/...on-stop-voyage

                      1152 дни без да спира. Сам. Ако не си сам и можеш да спираш тук-там, като нищо можеш да забравиш кога си тръгнал.
                      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                      Коментар


                      • #41
                        От: Колко сме готови да оцелеем според National Geographic

                        Даде ми и на мен 2-4 месеца. Обаче не съм съгласен. Пита ме за автомобил 4х4 и честно си казвам че нямам. Но не пита за моторетката. Не пита за друго оффроуд возило, а в двора седят и Трабант и бъги. Очевидно обаче техните експерти доста високо оценяват притежаването на огнестрелни. Не че не съм съгласен, но това кой от коя страна на дулото седи много бързо може да се промени , щото има харпуни , арбалети, засади.... За мен например много по-важен е струга в гаража и умението да се ползва. От там нататък .... сами се сещате. Нищо не питат за знания по химия, физика, металознание .... неща много важни при една наистина тежка и дългосрочна криза. Само със земеделие лов и животновъдство не може. На първо време добре , ама по-късно - като се поизчерпят запасите?

                        Докато търкаме клавиатурите и борим скуката с размисли и страсти около нероден Петко обаче изкристализират разни идеи. На мен например сега ми се оформя задача номер едно при внезапно катастрофално бедствие - да тичам бързо до близкия хиподрум да "пазарувам" в спешен порядък кобилка. И така се чудех дали не му е дошъл реда да минавам на животинска тяга вече.
                        0888932647

                        Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                        Коментар


                        • #42
                          От: Колко сме готови да оцелеем според National Geographic

                          Ей го де е Филиповци. Ама ще ти трябва доста сериозна подготовка и организация, че тамошните сървайвъри по-лесно ще си дадат жената, отколкото кончето.
                          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                          Неизвестен мъдрец

                          Коментар


                          • #43
                            От: Колко сме готови да оцелеем според National Geographic

                            Какво конче господа?! Без да е бедствие и без да са изгладнели, ти разкачат луканката от простора на третия етаж. Представям си как при бедствие ще паркирате 10000 кюфтета във вид на конче долу пред блока. Или какво, и на него ще му правите кръгова отбрана и ще давате дневални стойки? Помислете-белите зайчета по градинките, не виреят по нашите геогравски ширини. И не, не е от климат!
                            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                            Коментар


                            • #44
                              От: Колко сме готови да оцелеем според National Geographic

                              Когато падне метеорита и ядрената зима продължава 200-300 години има ли значение дали ще отцелееш 3 или 30 месеца ?
                              А по теста 8-11 месеца.
                              Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

                              Коментар


                              • #45
                                От: Колко сме готови да оцелеем според National Geographic

                                Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                                Ей го де е Филиповци. Ама ще ти трябва доста сериозна подготовка и организация, че тамошните сървайвъри по-лесно ще си дадат жената, отколкото кончето.
                                По-високо се целя аз. Има конна база до нас.

                                Пак казвам чешем си пръстите. Метеорити, изригвания .... никой не може да каже кое ще превари. Мен ме интересува как да издрапам жив и що годе нормален от заобикалящият ни в момента катаклизъм без да променям географски кординати. Пък като останат свободни ресурси за подготовка, ще му мисля кое първо ще дойде и кое натрупване на запаси не е разхищение. И пак стигам до Калашниковия.
                                0888932647

                                Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X