Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Самостоятелен ABS

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Самостоятелен ABS

    Първоначално публикуван от lodkar Преглед на мнение
    ...За спирането - на чист лед може да има малка разлика, но при нееднаква повърхност колата спира според най-слабото. Или с други думи, ако има мацната една следа кал или петна лед дори на сух асфалт, едното колело като плъзне, АБС освобождава всичките. Освен при коли с независимо управление на всяко колело, но там цените са си посочените, а и в темата не се пита за това. АБС е вреден при много лоши условия, и върши работа при поддържани пътища - пробвано стотици пъти лично от мен и казано като мнение и от други. За жена може да е полезен, но може и да даде фатална увереност.
    Сигурен ли сте?

    Случвало ми се е десните колелета да са извън пътното платно в прахоляка, а левите на асвалта. С АБС спира екстремно без да занася.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • #17
      От: Самостоятелен ABS

      Първоначално публикуван от gogosi Преглед на мнение
      Колега прав си ама донякъде, и в момента има такива ABS-и, но забравих да спомена, че цената на тези които намерих е около 3000$, нямам претенции дали ще ползва други датчици, имам speed sensor на колата. Просто ми се струва че специално за спирането не би трябвало да е проблем да се задоволи със сигнала от 4 те датчика в колелетата и от някой друг примерно в самото серво. Системите които намерих бяха направени самостоятелни, като за база се ползва ABS от E46, просто цената им не ме устройва и търся решение ако го има в някоя кола, пък било то и по старо.
      Това е точната цена на АБС система от зората на съществуването им, 1977 г., по спомен. Тогава е скъпа екстра. Ползват като данни точно това, което си написал. С електрониката съм на ВИЕ, обаче мисля, че е ялова работа...
      Животът е харизан кон според мен...

      Теди

      Коментар


      • #18
        От: Самостоятелен ABS

        Първоначално публикуван от lodkar Преглед на мнение
        ...едното колело като плъзне, АБС освобождава всичките...
        Прощавай, но това са абсолютни врели некипели.

        Дори най-легендарно неефективните абс-и на малки коли отпреди 20тина години (на ранните фиат Уно примерно) освобождаваха диагонално. Предна като подхлъзне освобождаваше задна диагонално. При това положение ако двете колела от едната страна се подхлъзнат на банкета примерно - наистина може да освободи другите две, понеже като се пързаля предна дясна освобождава задна лява, а като се пързаля задна дясна освобождава предна лява. Но пак - трябва ДВЕ гуми от ЕДНАТА страна да блокират за да освободи всичките.

        Но това са системи отпреди двайсет и повече години. В наши дни единствения вариант при блокиране на една гума на хлъзгаво да освободи другата която има сцепление е на триканален или едноканален АБС, при които е възможно да освободи едновременно задните колела, но до там. И се слага на МПС при които разпределението на спирачното усилие поначало не предполага някакъв мощен превес на задните спирачки, примерно разни пикапи и подобни с леки и твърди задници.

        Предните колела винаги са с независим контрол.

        Не знам въобще с какъв акъл може така дълбокомислено и с такъв патос да редиш "Едното като плъзне, АБС-а освобождава всичките". Това е абсолютна заблуда относно важна система.

        Стига сте заблуждавали хората. На път АБС-а при изправно МПС е абсолютно доказана система за сигурност.

        За сведение - във френската преса първата кола при която журналистите НЕ можаха да постигнат по-добри резултати БЕЗ АБС отколкото СЪС беше Пежо 406. Помня го понеже бяха изумени че не могат да го излъжат при никакви условия - и те са хора, и обичаха да обясняват как добрия шофьор все пак бие АБС-а. Хора които с това си вадят хляба, сред които бивши състезатели, които карат коли за да ги строшат.

        Пежо 406 излезе 1995та година. Сигурно от тогава си въртят палците производителите.
        Издъних се на Тюринг теста

        Коментар


        • #19
          От: Самостоятелен ABS

          Ще направя експерименти като се заледи и при нас и пак ще си говорим. Сега не мога да кажа много, защото АБС не ми е работа и е съм го проучил много повече от потребителско ниво на шофьор на дърти коли.
          При лоши гуми на силно плъзгав терен спирането страда за да се запази управляемостта, също при влошено спиране на задницата спирането рязко намалява. От последното някак достигнах до извода за спиране до степен проблемното колело да не блокира.
          Може би е добре да се уточнява начина на работа на конкретната конструкция АБС.
          В повечето случаи помага, манипулирането му е за по-напреднали.
          Последно редактирано от lodkar; 10-12-12, 17:44.

          Коментар


          • #20
            От: Самостоятелен ABS

            Първоначално публикуван от lodkar Преглед на мнение
            Ще направя експерименти като се заледи и при нас и пак ще си говорим. Сега не мога да кажа много, защото АБС не ми е работа и е съм го проучил много повече от потребителско ниво на шофьор на дърти коли.
            При лоши гуми на силно плъзгав терен спирането страда за да се запази управляемостта, също при влошено спиране на задницата спирането рязко намалява. От последното някак достигнах до извода за спиране до степен проблемното колело да не блокира.
            Може би е добре да се уточнява начина на работа на конкретната конструкция АБС.
            В повечето случаи помага, манипулирането му е за по-напреднали.
            При лоши гуми, и особено при лоши/неефективни/изпуснали амортисьори, АБС-ът определено вече не е това което би трябвало да бъде. Затова и писах по-горе подчертано при изправно МПС.

            В пясък, сняг, чакъл и всякакви видове повърхност които могат да се натрупат пред гумите когато гумата е блокирала - колата без АБС разбира се ще спре по-добре, понеже ще може да натрупа материал пред гумите който да я забави допълнително.

            При ледени петна и частично заледяване АБС-ът ще помогне. При чист лед под четирите колела - като блокират и четирите едновременно АБС-ът така или иначе ще изключи, понеже централата ще "мисли" че колата е спряла или се движи прекалено бавно, а системата така или иначе нормално изключва под дадена скорост (няколко километра в час), и си оставаш с кола без АБС.

            Вече при офроуд машини - все си мисля че ако е читаво направен АБС-а така или иначе ще изключва автоматично в момента в който трансмисията мине в някакъв по-специален режим.
            Издъних се на Тюринг теста

            Коментар


            • #21
              От: Самостоятелен ABS

              Това което търсите се намира в лек автомобил Мазда 626 GE 2.0 D Comprex.
              Три отделни модула
              управляващ
              силови релета май две в общ блок.
              помпа с клапани
              не е свързан с никакви елекртоники към мотора понеже такива няма в колата
              А всъщонст работи доста прецизно и е от "бързите"
              Схемата я има в аутодата
              а такива коли бол същата е и на кседос 6
              Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
              Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

              Sofrace Offroad Team

              Коментар


              • #22
                От: Самостоятелен ABS

                Първоначално публикуван от lodkar Преглед на мнение
                Ще направя експерименти като се заледи и при нас и пак ще си говорим. Сега не мога да кажа много, защото АБС не ми е работа и е съм го проучил много повече от потребителско ниво на шофьор на дърти коли.
                При лоши гуми на силно плъзгав терен спирането страда за да се запази управляемостта, също при влошено спиране на задницата спирането рязко намалява. От последното някак достигнах до извода за спиране до степен проблемното колело да не блокира.
                Може би е добре да се уточнява начина на работа на конкретната конструкция АБС.
                В повечето случаи помага, манипулирането му е за по-напреднали.
                Явно аз съм от по-малко напредналите, защото ми помага. И даже на по-стар автомобил Ауди а4 от първите като го карах 2 месеца без АБС ми беше кофти.
                На по-новите автомобили в комбинация с ESP, ако е читаво програмиран много помага при критични ситуации.
                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                Коментар


                • #23
                  От: Самостоятелен ABS

                  Първоначално публикуван от evgeniml Преглед на мнение
                  Това което търсите се намира в лек автомобил Мазда 626 GE 2.0 D Comprex.
                  Три отделни модула
                  управляващ
                  силови релета май две в общ блок.
                  помпа с клапани
                  не е свързан с никакви елекртоники към мотора понеже такива няма в колата
                  А всъщонст работи доста прецизно и е от "бързите"
                  Схемата я има в аутодата
                  а такива коли бол същата е и на кседос 6
                  А имаш ли представа колко канален е и има ли значение колко броя зъби имат колелетата.
                  Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
                  http://www.facebook.com/JeepBG
                  LZ1GGC

                  Коментар


                  • #24
                    От: Самостоятелен ABS

                    Първоначално публикуван от gogosi Преглед на мнение
                    А имаш ли представа колко канален е и има ли значение колко броя зъби имат колелетата.
                    4-ри канален за зъбите не знам.
                    Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
                    Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

                    Sofrace Offroad Team

                    Коментар


                    • #25
                      От: Самостоятелен ABS

                      Имам един мерцедес 123 85г дизелов с АBS То май единственото електронно нещо е то Само не съм сигурен кой и как може да го демонтира без да се съсипе.
                      На сърбела майката му е чесането.
                      Борислав Борисов Русе О885 О37815

                      Коментар


                      • #26
                        От: Самостоятелен ABS

                        А на мерцедеса добре ли работи, както писа колегата по горе този от маздата бил "бърз" и работел добре. След като така или иначе ще има играчка със поставянето по-добре да се сложи по съвършенният ABS.
                        Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
                        http://www.facebook.com/JeepBG
                        LZ1GGC

                        Коментар


                        • #27
                          Първоначално публикуван от gogosi Преглед на мнение
                          А на мерцедеса добре ли работи, както писа колегата по горе този от маздата бил "бърз" и работел добре. След като така или иначе ще има играчка със поставянето по-добре да се сложи по съвършенният ABS.
                          Задължително.
                          Издъних се на Тюринг теста

                          Коментар


                          • #28
                            От: Самостоятелен ABS

                            Първоначално публикуван от gogosi Преглед на мнение
                            А на мерцедеса добре ли работи,
                            Няма как да го тестваме вече- продадох му двигателя и разни други дреболии Предполагам, че ще е по- елементарен и по-надежден- все пак е от 123- един от последните истински автомобили.
                            На сърбела майката му е чесането.
                            Борислав Борисов Русе О885 О37815

                            Коментар


                            • #29
                              От: Самостоятелен ABS

                              Първоначално публикуван от borko_ruse Преглед на мнение
                              ...все пак е от 123- един от последните истински автомобили.
                              Но и един от първите абс-и.
                              Издъних се на Тюринг теста

                              Коментар


                              • #30
                                От: Самостоятелен ABS

                                Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                                Но и един от първите абс-и.
                                Тук си прав
                                На сърбела майката му е чесането.
                                Борислав Борисов Русе О885 О37815

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X