Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Огромен проблем

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Огромен проблем

    Колеги здревейте моля за съвет имам оооогромен проблем с вранглера и сега ще ви разкажа историята от една седмица насам.
    Миналата събота бях по гората цял ден прибрах се кам 5 6 и казвам чакай да видя дали всичко е наред по мотора дали някаде не пуска масло и т,н,. И отварям аз радятора и изненада всичко в масло т,е една рехава течност тъмно кафява и мирис на изгоряло масло казвам аидееееее какво става сега от там в неделя сутриннта скочих до един приятел които има представа за какво става въпрос и вика или гарнитура или глава спукана да обаче маистора вика няма как да е глава както и да е. в главата имаше леко изкривяване от десетта и 6 мислехме че е това проблема и напраих един лек шлайф от 2 десеетти купих нови гарнитури всичко уж 6 за окооло два 3 дни джипката вече беше готова и почнахме с промивките на охладителната система много препатрати нафти какво ли не а и студено дъж сняг ужас това масло няма махане едвам едвам се поизчисти на вид бе светло кафяво вече и решаваме да го пробваме по гората т,е днес тръгвам аз и след 15 20 километраааааааа си казвам чакаи да видя водата какво става и хоооооооооооп аиде пак същата работа псувах виках абе всички маики де що знаех ги изредих обаждам се на маистора тои вика виж дали има масло в двигатела дърпам пръчката и маслото под минимума какво да кажа още сега се пребирам и незнам какво да правя каде може да е проблема обадих се тук там и до колкото разбрах неможе да е в главата проблема.
    ДАЙТЕ СЪВЕТИ КАКВО ДА ПРАВЯ??
    Д-р Марин–Dentist
    Wrangler:4.0L :))

  • #2
    От: Огромен проблем

    Абе, тая машина водно-маслен топлообменник има ли?

    Не са много местата по един двигател, където маслото е с по-високо налягане от водата. Обикновено е обратното и логичният резултат е вода в маслото.

    Коментар


    • #3
      От: Огромен проблем

      Ами преди да предприемете отново подобни ремонти измийте мотора и дефектирайте точно откъде е теча. Проверете за запушване по магистралата на картерните газове.
      Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD 2002'
      Jeep Wrangler 2.5i 1996'

      Коментар


      • #4
        От: Огромен проблем

        Не няма точно за това вече незнам от каде може да е нещо спукана маслена магистрала или незна нека които е имал проблем да каже
        Д-р Марин–Dentist
        Wrangler:4.0L :))

        Коментар


        • #5
          От: Огромен проблем

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Абе, тая машина водно-маслен топлообменник има ли?

          Не са много местата по един двигател, където маслото е с по-високо налягане от водата. Обикновено е обратното и логичният резултат е вода в маслото.
          +1
          Намери въпросния топлообменник и направи байпас на водата,като гледаш дали ще излезе масло през свободните штуцери

          Коментар


          • #6
            От: Огромен проблем

            Лоша работа, Здравко. Аз тъкмо точех зъби като дойда на 21-ви да се позаровим в хубавата ви червена калчица. Звънни утре на Дядо Владо.
            My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

            Коментар


            • #7
              От: Огромен проблем

              Първоначално публикуван от arba Преглед на мнение
              +1
              Намери въпросния топлообменник и направи байпас на водата,като гледаш дали ще излезе масло през свободните штуцери
              НЯМА ТОПЛООБМЕНИК
              Д-р Марин–Dentist
              Wrangler:4.0L :))

              Коментар


              • #8
                От: Огромен проблем

                Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
                Лоша работа, Здравко. Аз тъкмо точех зъби като дойда на 21-ви да се позаровим в хубавата ви червена калчица. Звънни утре на Дядо Владо.
                И с него се чух трудна работа незнае точно от какво може да е....
                Ще гледам да го направя до 20 ти стига да разбеерем от каде е проблема
                Д-р Марин–Dentist
                Wrangler:4.0L :))

                Коментар


                • #9
                  От: Огромен проблем

                  Без да имам претенции да познавам този двигател, аз лично на твое място първо бих снимал главата и след това ще търся другаде.
                  My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Огромен проблем

                    Главата няма връзка питахме и Дядо Владо
                    Д-р Марин–Dentist
                    Wrangler:4.0L :))

                    Коментар


                    • #11
                      От: Огромен проблем

                      Е как точно разбрахте, че няма връзка?
                      My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Огромен проблем

                        Смяната няма ли да дойде малко скъпа, ако се сканира (скенер, рентген) няма ли да покаже ако има спукване? И въобще при шлайф не е ли задължително и проверка за спукано?
                        I'm not Lost, I'm Discovering !

                        088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                        Коментар


                        • #13
                          От: Огромен проблем

                          Ами при мен има маслени пръти които няма как да вкарат масло в каналите на водата поне така ми обясниха 2 3 майстори
                          Д-р Марин–Dentist
                          Wrangler:4.0L :))

                          Коментар


                          • #14
                            От: Огромен проблем

                            Ако са прави и няма начин да е главата и няма топлообменник, то какво остава? Блока?
                            My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Огромен проблем

                              МИ и аз това питам незнам които знае и е имал проблем да каже
                              дали пък няма да е Блока ??
                              Последно редактирано от zaggi; 09-12-12, 15:20.
                              Д-р Марин–Dentist
                              Wrangler:4.0L :))

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X